Tatuaże

Od barku do łokcia z jednej strony zrobi Ci podczas jednej sesji. Cena stała.
Tak właśnie robię takiej wielkości pracę do rękawa. Czas 8-10 godzin (wiem może przerażać i jest się ostro zoranym po takiej sesji, polecam dużo słodyczy + vitaminy )
8 h :o wow mi po 6 godzinach już skóra nie przyjmuję tuszu, a łape mam jak balon. :D
 
CZLGLbvWYAAEaHI.jpg


sztos.
 
Ile trzeba czekać w Voice of Ink? Co jeszcze możecie polecić we Wrocławiu?
 
Ile trzeba czekać w Voice of Ink? Co jeszcze możecie polecić we Wrocławiu?

Arbuz. Zależy też w jakim klimacie chcesz robić: old school, neotradycyjny, realizm itd. Polecam szukać tatuatora, a nie studia. Wejdż na fb Arbuza i popatrz co robią. Dero bierze 1300 zł za sesję, reszta nie wiem. Popatrz też na prace Pancha z tego samego studia. Obaj Panowie to polska, jesli nie europejska czołówka także nie musisz na wyjazdy lecieć:) Terminy od 4 do 6 miesięcy

Od siebie polecę: Azazel Milanówek (konkretnie Maćka). Robiłem u gościa cover up. Ma łeb jak sklep, kupe pomysłów, robi praktycznie w każdym stylu więc nie ma problemu z projektem. Konrad KNRD (Studio 3F Białystok): koleś robi tylko neotradycyjne i old schoole i jest w tym przechujem. Od realizmu w tym samym studiu jest Paweł G. również polecam.
Oczywiście są, zwłaszcza na rynku warszawskim, marki, których nie trzeba polecać: Caffeinne Tattoo z Bartkiem Panasem i Miskaczem na czele, Robert Żyła, Tomek Tofi Torfiński, Marek Maras Rydzewski i jeszcze paru innych.
 
Nie są wygórowane, bo jak mam chodzić całe życie z czymś to wolę wydać więcej i się nie wstydzić niż wyglądać jak debil :)

Racja, z tym że wczesniej pisałeś, że możesz dać max 1000-1200 zł za sesję u dobrego tatuatora, a to teraz standard. Jakieś "regionalne" studia z rzemieslnikami niewiadomego pochodzenia biorą 800 zł za sesję (oczywiście piszemy o większych tematach z robotą na cały dzień, 6-8h).

Zerknijcie na Inkcognito z Rybnika. Jeszcze do niedawna cena sesji u Tofiego to 2k, czas oczekiwania: od 2,5 do 3 lat! U Karola obecnie czas oczekiwania podobny, cena za sesję 1k...euro.
 
@s3pp ale widze co robi, sciemnione fotki latwo zweryfikowac, teraz modne jest wrzucanie filmow tatuazy, objezdzam jeden konwent i weryfikuje tatuatorow.

2k nie dalbym za sesje a tym bardziej tyle czekal z prostej przyczyny - znajde taniej niegorzej robiacych :)
 
Nie będę polemizował, Twoja skóra:)

W tej kwestii nie ma tanio, a dobrze. Ja tam wolę nawet dorzucić 50-100 zł na flaszkę, ale mieć pewność, że będzie gitarra.
Tatuaż na konwencji to już inna inszość...nigdy, nawet za free.

Jeśli chodzi o sesje za 2k: z panów, których wymieniłem. Wejdż na fb Tofiego (Tomasz Torfiński z Rybnika) i zobacz co chłop wyprawia. Jest chyba prekursorem w Polsce, jeśli nie w Europie projektowania 3d. Obecnie 99% prac to projekty autorskie. Jeśli ktoś choć liznął tematu to wie, że takich rzeczy nie widzi się na codzień.

Robert Żyła, jak powyżej. Ikona polskiego tauażu realistycznego, polecam galerię na fb.

Terminy terminami. Jedni kolekcjonują tatuaże od artystów, są w stanie poczekać, ewentualnie szukają termknów na quest spotach. Innym aż tak nie zależy...

Co do samego wykonania, mega ważnym tematem jest doswiadczenie danego artysty. Pomijam już poziom prac jaki reprezentuje. Obycie ze sprzętem, skórą, jakośc sprzetu. Mało kto na to zwraca uwagę, ale od tego zalezy jak dana praca będzie "siedzieć". Większość pokazuje prace zaraz po zrobieniu, wymuskaną, nasmarowaną pianką (obecnie na topie), a przecież najistotniejsze jest to żeby ten sam tatuaż za 5 lat wyglądał identycznie. Oczywiście inna sprawa jak kto póżniej dba...

Tak jak pisałem wczesniej, nie szukaj studia, szukaj człowieka, który robi w stylu, w jaki chcesz się dziarać.

Temat rzeka:)
 
2k nie dalbym za sesje a tym bardziej tyle czekal z prostej przyczyny - znajde taniej niegorzej robiacych :)


Dasz moze przyklady takich ktorzy przebijaja albo dorownuja skillem artystów ktorych wymienil @s3pp a biora rzeczywiscie taniej ?

Oczywiscie chodzi mi o realizm bo jakies chujnie typu dot worki,mandale czy tam cztero kanciaste trójkaty odpadaja.
 
Nie da:)

@herrflick napisz w jakim rejonie szukasz, ewentualnie gdzie możesz dojechać.

Ja mam medyka swojego. Kojarze tez wszystkich ktorych wymieniles.Dlatego zadalem to pytanie. Za 1000 zlotych kazdy z nich to moze zrobic ale motylka albo dmuchawiec na nadgarstku i to tylko wtedy jak mu ktos z kalendarza wypadnie.
 
Oczywiscie, ze znajdzie. W kazdym wiekszym miescie w Polsce jest co najmniek kilku artystow blisko mistrzowskiej klasy, ale nie wszyscy biora 2k za sesje. Zlitujcie sie z tymi cenami :) W ogole czekanie 3 lata na sesje - POWODZENIA! Pewnie na cieniowanie kolejne 3 lata.

Bierzcie tez pod uwage ze w Wawce wszystko jest przecenione x2.
 
Akurat w Warszawie 1200 max place za sesje. Z zapisami to samo - max 3 miesiace - dluzej mi sie nie chce. Studia ktore robia zapisy dluzsze niz 3 miechy sa po prostu chujowo zarzadzane.

Taki Panas np ma zapisy co 3 miesiace, terminy schodza w 1 dzien ale nikt nie musi czekac kosmicznego czasu.
 
@Charles Bronson jak najbardziej trafione, w rozsądnej kasie i terminach nie przekraczających 6 miesięcy. Można dorzucić Maćka z Azazela w Milanówku.
@kokaina dawaj przykładami, a nie ogólniki. Każdy ma inną klasę mistrzowską. 2k to wyjątki, ale warte tego pieniądza. Są też w PL wyjątki po 1k euro czyli na chwilę obecna ponak 4k zł...Wyjątki, ale są.
Co masz na myśli pisząc o cieniowaniu na kolejnej sesji? Rozumiem duże prace: plecy, front... robiony cały kotur, póżniej wbicie reszty. Przy małych tematach na nie rozbija się już tak od dawien dawna... Chociaż są nadal studia, które działają jakby się zatrzymały 10 lat temu: za projekt biorą 50 zł, terminy mają od ręki, za sesję zapłacisz max 500 zł, ale efekt będzie adekwatny do wydanej monety.
Co do cen: topowi polscy artyści mają podobny poziom cenowy (zaznaczam topowi, a nie regionalni mistrzowie klasy olimpijskiej). Jesli dla kogoś cena to jedyny wyznacznik to chyba lepiej sobie kupić gumy z tattoo albo pojechać henną w Stegnie latem, wyjdzie jeszcze taniej.
Warszawa wcale nie wychodzi dużo drożej niż Pozen, Wroclove czy Pomorze. Inna sprawa, że w WWA skupiona jest cała śmietanka i konkretnych artystów jest do wyboru do koloru, praktycznie w każdej sttylistyce.
Jesli robisz cały rękaw i masz monetę to zapisujesz się, od razu, na 2-4 sesje w zalezności od detalu, co 3 tygodnie i nie czekasz nic, a nic:)

Dla poznaniaków lubiących kolory... Adrian Gruszyński vel Grucha z Tattoo Zone.
 
Akurat w Warszawie 1200 max place za sesje. Z zapisami to samo - max 3 miesiace - dluzej mi sie nie chce. Studia ktore robia zapisy dluzsze niz 3 miechy sa po prostu chujowo zarzadzane.

Taki Panas np ma zapisy co 3 miesiace, terminy schodza w 1 dzien ale nikt nie musi czekac kosmicznego czasu.

No jednak coś tam wisz Panie. Panas klasa, inna sprawa, że rzeżnik, ale klasa:)

1200 u Panasa? Powaga?
 
@Charles Bronson jak najbardziej trafione, w rozsądnej kasie i terminach nie przekraczających 6 miesięcy. Można dorzucić Maćka z Azazela w Milanówku.
@kokaina dawaj przykładami, a nie ogólniki. Każdy ma inną klasę mistrzowską. 2k to wyjątki, ale warte tego pieniądza. Są też w PL wyjątki po 1k euro czyli na chwilę obecna ponak 4k zł...Wyjątki, ale są.
Co masz na myśli pisząc o cieniowaniu na kolejnej sesji? Rozumiem duże prace: plecy, front... robiony cały kotur, póżniej wbicie reszty. Przy małych tematach na nie rozbija się już tak od dawien dawna... Chociaż są nadal studia, które działają jakby się zatrzymały 10 lat temu: za projekt biorą 50 zł, terminy mają od ręki, za sesję zapłacisz max 500 zł, ale efekt będzie adekwatny do wydanej monety.
Co do cen: topowi polscy artyści mają podobny poziom cenowy (zaznaczam topowi, a nie regionalni mistrzowie klasy olimpijskiej). Jesli dla kogoś cena to jedyny wyznacznik to chyba lepiej sobie kupić gumy z tattoo albo pojechać henną w Stegnie latem, wyjdzie jeszcze taniej.
Warszawa wcale nie wychodzi dużo drożej niż Pozen, Wroclove czy Pomorze. Inna sprawa, że w WWA skupiona jest cała śmietanka i konkretnych artystów jest do wyboru do koloru, praktycznie w każdej sttylistyce.
Jesli robisz cały rękaw i masz monetę to zapisujesz się, od razu, na 2-4 sesje w zalezności od detalu, co 3 tygodnie i nie czekasz nic, a nic:)

Dla poznaniaków lubiących kolory... Adrian Gruszyński vel Grucha z Tattoo Zone.

Oczywiscie mam na mysli duze sesje, reamiona, rekawy, plecy itd. Tego nie zrobisz na jednej czy dwoch sesjach, a latanie z konturami na calej lapie przez xx miesiecy to dla mnie nie do pomyslenia, a troche juz takich osob widzialem.

Co to tych cen, wchodze na strone Toffiego i pierwsze prace:

22d56ddff3bc7af5284a607a0e297717.jpg

ddda167f82e9e1a0c97cd8f5a3665b59.jpg

3676a0fed4beeb38e36b934d33039d04.jpg



Ok. FAJNE. Bardzo dobre, ale placic za to 2k za sesje? Ponizej wrzucam prace w podobym klimacie od typa odemnie z miasta, ktory bierze polowe tego za sesje: ( ja nie widze roznicy jakosciowej zeby zaplacic za to 2 razy wiecej):
12232797_927117084008918_3261129099084050457_o.jpg

1399280_951630584890901_1586982379663669453_o.jpg

12540942_954948321225794_2241846339750469388_n.jpg
11986317_902455449808415_6454167969515770509_n.jpg
 
Last edited:
@herrflick z realistycznych Krzysiek z Azazela, Staruch, Valentin Sig, Aero

Nie chce wchodzic w szczegoly bo to kwestia gustu ale tylko jednemu z nich dalbym skore.
Pewnie moj znachor tez nie wszystkim by podszedl.

Szczerze mowiac to zaskoczyles mnie i to bardzo ze mozna u takich ludkow zalatwic caly dzien roboty za 1200 zl.
 
@kokaina to Tofiego? Poważnie? Zupełnie nie jego kliemat. Wejdż, dla pewności na fb, ewentualnie fb studia INK-OGNITO Rybnik.
Twój Ziomek spoko, dupy nie urywa, ale spoko. Sorry, ale prawisz herezję porównując go z Torfińskim:)
 
@kokaina to Tofiego? Poważnie? Zupełnie nie jego kliemat. Wejdż, dla pewności na fb, ewentualnie fb studia INK-OGNITO Rybnik.
Twój Ziomek spoko, dupy nie urywa, ale spoko. Sorry, ale prawisz herezję porównując go z Torfińskim:)

No to z ich strony ink-ognito. Wejdz i zobacz. Ja u tego typka, ktorego wkleilem nie robie, bo to nie moj klimat, ale to to taki zwykly dziarator, co nie zmienia faktu, ze dalej nie widze roznicy w pracach miedzy nim, a tymi Tofiego, ktore rowniez wkleilem.
 
Strona może niaktualizowana... fb zawsze na czasie:)
Też mam u siebie na miejscu paru szpeców, ale nie popełnię już błędów młodości:) Spoko... gust każdy ma swój.

Jara się ktoś neotradycją, może ktoś coś ma na sobie ciekawego?

Edit: wlazłem na stronę. Tak jak pisałem, nieaktualizowana, prace dosyć wiekowe. Enzo już tam nie pracuje, Grabek chyba też.
 
Od portretów w Ink-ognito jest Karol. Choć nie wykluczam, że wrzucone przez Ciebie nie były robione X lat temu przez Tofiego.
Ja tam na ceny nie narzekam.
 
@s3pp ja u Panasa nie robilem osobiscie ale ziomek robil i opowiadal jak to wyglada.

Za to robilem w pozostalych i jest tak jak mowilem i gadalem wlasnie tez o zapisach, ze nie ma sensu zapisywac na dluzej niz 3 miechy - raz ze troche to odstrasza ludzi, dwa ze wieksze prawdopodobienstwo wysypania sie kogos z terminu.
 
@Charles Bronson dla mnie to też dobre rozwiązanie. Jedyna lipa to to, że często gęsto preferuja tych co zapisują się osobiście. Tak jak pisałeś, terminy schodza w jeden dzień i bajka się kończy.

@ALRI robiłeś cos u Karola? Może widziałeś jak jego prace wyglądaja po 2-3 latach? To, że chłopak jest dzikiem jest niezaprzeczalne, ale różne słuchy chodzą o tym jak jego tatuaże siedzą po czasie x... Delikatnie rzecz biorąc wypierdalają się z detali, których u niego jest mnóstwo.
 
@Charles Bronson dla mnie to też dobre rozwiązanie. Jedyna lipa to to, że często gęsto preferuja tych co zapisują się osobiście. Tak jak pisałeś, terminy schodza w jeden dzień i bajka się kończy.

@ALRI robiłeś cos u Karola? Może widziałeś jak jego prace wyglądaja po 2-3 latach? To, że chłopak jest dzikiem jest niezaprzeczalne, ale różne słuchy chodzą o tym jak jego tatuaże siedzą po czasie x... Delikatnie rzecz biorąc wypierdalają się z detali, których u niego jest mnóstwo.
W maju będę robił to też dopiero za jakiś czas się wypowiem. Znajomy większość u niego robił i jest zadowolony, ale wydaje mi się, że to raczej problem skóry niż artysty.
Na moje oko większych zmian nie widać.
 
@s3pp i reszta, mozeciez cos polecic na poludniu Polski? Na razie nie interesuje mnie nic konkretnego, po prostu chcialbym poogladac jakies kozackie prace :D
 
Back
Top