Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Nigdy więcej MSI nie dość, że dwa laptopy tak samo się zjebały po gwarancji. To na dodatek wczoraj posypała mi się płyta oczywiście jakby nie inaczej MSI. Była ona tak miła, że zabrała ze sobą procka i kostkę ram. Muszę złożyć coś nowego, a ten miał mi służyć do czasu jak minie to szaleństwo z crypto.
original.gif

Teraz pytanie, co lutować.
Było:
I7-7700k
2x EVGA ftw gtx 1080ti
MSI z270 xpower gaming titanium
32gb(2x16) ram g.skill tridentZ
SSD 860 Evo 1 TB
Kraken x72
Buda Nzxt H510
Zasilacz EVGA superNOVA 1200w

Ryży czy niebieski, zmieniać grafy czy czekać oto jest pytanie.
 
Nigdy więcej MSI nie dość, że dwa laptopy tak samo się zjebały po gwarancji. To na dodatek wczoraj posypała mi się płyta oczywiście jakby nie inaczej MSI. Była ona tak miła, że zabrała ze sobą procka i kostkę ram. Muszę złożyć coś nowego, a ten miał mi służyć do czasu jak minie to szaleństwo z crypto.
original.gif

Teraz pytanie, co lutować.
Było:
I7-7700k
2x EVGA ftw gtx 1080ti
MSI z270 xpower gaming titanium
32gb(2x16) ram g.skill tridentZ
SSD 860 Evo 1 TB
Kraken x72
Buda Nzxt H510
Zasilacz EVGA superNOVA 1200w

Ryży czy niebieski, zmieniać grafy czy czekać oto jest pytanie.
O ja jebię ale żniwo, nie zazdroszczę wydatków
 
Wiadomo :)
Nie tak wiadomo, bo znajomy kiedyś podłączył do płyty głównej, zamiast do karty graficznej i musiałem jechać do niego specjalnie, żeby kabel przełożyć :). W monitorze sprawdź, czy źródło obrazu masz dobrze ustawione.
 
i co? Wybuchł?
Jeszcze nie, ale powoli mam ochotę go wyjebać przez balkon, prędzej ja wybuchnę jak on :lol: Na razie podłączyłem stary monitor i to samo no signal RGB. Oglądam poradniki na Youtube.Kości ram wyjąłem i przeczyściłem nic nie dało...
 
Jeszcze nie, ale powoli mam ochotę go wyjebać przez balkon, prędzej ja wybuchnę jak on :lol: Na razie podłączyłem stary monitor i to samo no signal RGB. Oglądam poradniki na Youtube.Kości ram wyjąłem i przeczyściłem nic nie dało...
wrzuć foty. W środku kompa, z tyłu kompa i z tyłu monitora.
 
Nigdy więcej MSI nie dość, że dwa laptopy tak samo się zjebały po gwarancji. To na dodatek wczoraj posypała mi się płyta oczywiście jakby nie inaczej MSI. Była ona tak miła, że zabrała ze sobą procka i kostkę ram. Muszę złożyć coś nowego, a ten miał mi służyć do czasu jak minie to szaleństwo z crypto.
original.gif

Teraz pytanie, co lutować.
Było:
I7-7700k
2x EVGA ftw gtx 1080ti
MSI z270 xpower gaming titanium
32gb(2x16) ram g.skill tridentZ
SSD 860 Evo 1 TB
Kraken x72
Buda Nzxt H510
Zasilacz EVGA superNOVA 1200w

Ryży czy niebieski, zmieniać grafy czy czekać oto jest pytanie.
Do czego używasz 2 kart? Jak do grania to sprzedaj jedną i będziesz miał budżet na wymianę bebechów.
 
Do czego używasz 2 kart? Jak do grania to sprzedaj jedną i będziesz miał budżet na wymianę bebechów.
Budżet mam, ale szkoda mi przepłacać za grafy. A brać znowu mocne bebchy i czekać to też trochę żal nie kupić grafy. Myślę o ryżym 5900x albo 5800x płyta x570 jakaś rozbudowana, dowalić ramu i może zmienić dysk. To pikuś zasilacz, chłodzenie i buda jest. Potem wkładać 1080 ti to szkoda, czekać tez i aż się prosi o minimum rtx 3080 albo xt6900. Jednak przepłacać za nie to:


Opcja B to ultrabook jakiś fajny + xklocek series X
 
Budżet mam, ale szkoda mi przepłacać za grafy. A brać znowu mocne bebchy i czekać to też trochę żal nie kupić grafy. Myślę o ryżym 5900x albo 5800x płyta x570 jakaś rozbudowana, dowalić ramu i może zmienić dysk. To pikuś zasilacz, chłodzenie i buda jest. Potem wkładać 1080 ti to szkoda, czekać tez i aż się prosi o minimum rtx 3080 albo xt6900. Jednak przepłacać za nie to:


Opcja B to ultrabook jakiś fajny + xklocek series X

1080ti to bardzo dobra karta nawet dzisiaj. Wydajność gdzieś w okolicach rtx 3060. Najsłabszy w Twoim zestawie jest/był procesor. No i 2 karty do grania nie mają sensu, chyba, że lutujesz w jedną z 5ciu gier na krzyż, które obsługują poprawnie sli.
 
Last edited:
A no nie posiadam. Ale dziwi mnie fakt że ten sam monitor był podłączony tym samym kablem do tej samej karty graficznej i szpulało a tu ch.. Może to być spowodowane tym że wtedy karta miała już wgrane sterowniki ? A ten drugi kabel to jak się nazywa ? Jak trzeba będzie to kupie bo już mnie to trochu grzeje. Myślałem że po pracy lajtowo zabiorę się za wgrywanie tego systemu a tu wałek :-)
 
A no nie posiadam. Ale dziwi mnie fakt że ten sam monitor był podłączony tym samym kablem do tej samej karty graficznej i szpulało a tu ch.. Może to być spowodowane tym że wtedy karta miała już wgrane sterowniki ? A ten drugi kabel to jak się nazywa ? Jak trzeba będzie to kupie bo już mnie to trochu grzeje. Myślałem że po pracy lajtowo zabiorę się za wgrywanie tego systemu a tu wałek :-)
Co z tymi diodami i głośnikiem? Kręci się wentyl na cpu jak odpalasz?
 
1080ti to bardzo dobra karta nawet dzisiaj. Wydajność gdzieś w okolicach rtx 3060.
Wiem, ale jednak kłuje trochę w oczy w takich bebechach.

Opcja C słabszy procek, gorsza płyta i zostawić 1080ti i liczyć na kolejny cud.

R7 3700X i przyzwoite b450
 
Wiem, ale jednak kłuje trochę w oczy w takich bebechach.

Opcja C słabszy procek, gorsza płyta i zostawić 1080ti i liczyć na kolejny cud.

R7 3700X i przyzwoite b450
Powiedź w końcu do czego tego kompa używasz to Ci doradzę :).
 
Back
Top