Seriale

Wczoraj zacząłem oglądać Babylon Berlin (oglądał ktoś ? Warte? ). Co prawda byłem po kilku browarach, ale patrze a tam wyskakuje gościu podobny do Kołeckiego i Gamrota jednocześnie :korwinwhat: .

View attachment 47016View attachment 47017.
Jeden z lepszych europejskich seriali ostatnich lat. A zaznaczę, że za niemieckimi specjalnie nie przepadam ;-) 20lecie wojenne pokazane bez upiększenia z całym tym syfem i brutalnością. Zapewne fakt, ze Tom Tykwer jest jednym z twórców zrobił też swoje.
 
Very briefly, however, I think Ryan has handled the “jumps” very well, and I love love love both the younger Alicent and Rhaenyra and the adult versions, and the actresses who play them. (Truth be told, we have an incredible cast, and I love all of them). Do I wish we’d had more time to explore the relationship between Rhaenyra and Ser Harwin, the marriage of Daemon and Laena and their time in Pentos, the birth of various and sundry children (and YES, Alicent gave Viserys four children, three sons and a daughter, their youngest son Daeron is down in Oldtown, we just did not have the time to work him in this season), and everything else we had to skip? Sure.

But there are only so many minutes in an episode (more on HBO than on the network shows I once wrote for), and only so many episodes in a season. Fewer and fewer as time goes by, it seems. When I was a boy, shows had 39 episodes a season. By the time I was writing for BEAUTY AND THE BEAST, it was down to 22. Cable shrunk that even further. THE SOPRANOS had 13 episodes per season, but just a few years later, GAME OF THRONES had only 10 (and not even that, those last two seasons). If HOUSE OF THE DRAGON had 13 episodes per season, maybe we could have shown all the things we had to “time jump” over… though that would have risked having some viewers complain that the show was too “slow,” that “nothing happened.” As it is, I am thrilled that we still have 10 hours every season to tell our tale. (RINGS OF POWER has only 8, as you may have noticed, and my AMC show DARK WINDS is doing 6 episode seasons). I hope that will continue to be true. It is going to take four full seasons of 10 episodes each to do justice to the Dance of the Dragons, from start to finish.


Czyli George chciał 13 odcinków żeby lepiej przedstawić skoki czasowe, czemu HBO nie chce pójść na całość? W oryginalnym GOT też brakowało czasami kilku odcinków na sezon, żeby lepiej opowiedzieć historię z książek. Dobrze przynajmniej że trzeci syn Viserysa jednak istnieje, na pewno sporo osób odetchnie z ulgą (nie będzie wycinania głównych postaci tak jak w GOT).
 
Polecam "Wielka Woda" na Netflix - dobrze sie ogląda jak na polski serial.
Ja może nie od końca obiektywny będę bo sam te worki z piaskiem miałem okazje targać- jednak polecam
Również polecam. Dobry, klimatyczny, niestety na faktach, bo oprócz powodzi faktem jest również naukowiec, który ostrzegał przed powodzią i polityk chuj, przez którego zbiornik retencyjny nie został opróżniony na czas... Ech tfu. Na polityków, serial jest ok. :corn:
 
Czyli George chciał 13 odcinków żeby lepiej przedstawić skoki czasowe, czemu HBO nie chce pójść na całość? W oryginalnym GOT też brakowało czasami kilku odcinków na sezon, żeby lepiej opowiedzieć historię z książek. Dobrze przynajmniej że trzeci syn Viserysa jednak istnieje, na pewno sporo osób odetchnie z ulgą (nie będzie wycinania głównych postaci tak jak w GOT).
Gdyby postać Daerona nie istniała to automatycznie tracą sens zmagania wojenne na zachodzie, a nie wyobrażam sobie przeniesienia na ekrany Tańca Smoków bez Tumbleton. Zwłaszcza, że wątek smoczych nasion też jest bezpośrednio z tym powiązany. Bardzo dobra wiadomość
 
Czyli George chciał 13 odcinków żeby lepiej przedstawić skoki czasowe, czemu HBO nie chce pójść na całość? W oryginalnym GOT też brakowało czasami kilku odcinków na sezon, żeby lepiej opowiedzieć historię z książek. Dobrze przynajmniej że trzeci syn Viserysa jednak istnieje, na pewno sporo osób odetchnie z ulgą (nie będzie wycinania głównych postaci tak jak w GOT).
1665519739050.png



W spoiler takie rzeczy, jestem na piątym odcinku dopiero i przeczytałem to bo nie było w spoilerze i dzieliłeś się podobną obserwacją co ja miałem: te ostatnie sezony można było spokojnie uratować robiąc w ostatnich dwóch sezonach po 10 odcinków. Wtedy ta historia nawet kończąc się w ten sposób mogłaby mieć większy sens, a nie jak było "budowaliśmy intrygi przez 6 sezonów? chuj kurwa zabijamy wszystkich ino gwizd i kończymy te gówno"
 
Również polecam. Dobry, klimatyczny, niestety na faktach, bo oprócz powodzi faktem jest również naukowiec, który ostrzegał przed powodzią i polityk chuj, przez którego zbiornik retencyjny nie został opróżniony na czas... Ech tfu. Na polityków, serial jest ok. :corn:
Czy tylko ja nie mogę zdzierżyć tej Polskiej Galadriel, która wszystkim skacze do gardła?
 
Nie wiem czy było tutaj polecane, ale na pewno słyszałem o tym gdzieś na YT. Przez weekend wciągnąłem pierwszy sezon serialu Ted Lasso i jestem zachwycony, potrzebowałem właśnie takiego luźnego serialu. Niby nic skomplikowanego i sto pro realistycznego, ale sporo śmiechu i żarcików, do tego pozytywne podejście i po każdym odcinku czuje się takie pozytywne wibracje. Oby drugi sezon trzymał formę
Oj tak, zabierałem się za Teda od dłuższego czasu bo słyszałem wiele pozytywów i jak już włączyłem to 1,5 sezonu weszło na raz. Mega pozytywna rzecz i bohaterowie, do których czujesz od razu przywiązanie.
 
Czy o ostatnich miesiącach ukazał się na Netflixie lub HBO jakiś warty uwagi serial (a nawet może miniserial) kryminalny/detektywistyczny/thriller? Dahmer obejrzany, a tak to z nowościami z ostatnich 3-6 miesięcy jestem raczej w tyle. :)
 
Ktoś ogląda pierścienie władzy? Jak to tam się rozwija? Powiem szczerze, że dawno nie widziałem tylu megatywnych komentqrzy na imbd czy filmwebie.

HOTD mi za to siadło już dobrze. Ile odcinków będzie w 1sezonie?
 
Ktoś ogląda pierścienie władzy? Jak to tam się rozwija? Powiem szczerze, że dawno nie widziałem tylu megatywnych komentqrzy na imbd czy filmwebie.

HOTD mi za to siadło już dobrze. Ile odcinków będzie w 1sezonie?
To i tak widzisz tylko wersję demo tych komentarzy, bo Amazon pousuwal masę negatywnych komentarzy na początku i wyszła z tego spora afera. No cóż, uniwersum Tolkiena to nie jakieś postępowe dziadostwo tylko prawilne fantasy. Po prostu to zjebali
 
Back
Top