Seriale

@Endrju Golara @andrzej_t. @Betonowy Krzychu
To całe zamieszanie ze Squid Game w szkołach ma dwa oblicza jeśli chodzi o efekty. Patrząc na to ze strony rodziców, którzy puszczają bardzo nieletnim dzieciom Rambo - to dobrze, że dzieciaki się napierdalają pomiędzy sobą w związku z wymierzaniem kar naśladując "eliminację z gry" w SG, bo tym samym będą twardsze i dzięki temu być może w liceum nie będę rurkowcami, julkami ale istnieje też wysokie prawdopodobieństwo niestety, że w kompilacji z ciągłym naciskiem "śliskich" zostaną (nie daj boże) kimś w rodzaju @Karateka@

Z drugiej strony nie powinniśmy dopuszczać, by dzieci krzywdziły się wzajemnie tylko dlatego, że zobaczyły serial w sretflixie. Rozumiem, że ktoś komuś spuści wpierdol, bo przejawia naleciałości prowadzące do zostania w przyszłości kimś takim jak @Karateka@ czy inny @Shoocker no ale generalnie trzeba stać na straży stosowania się do zasad kultury i szacunku do innych, by nie otoczyły nas wykarkowane sebixy z bejzbolami zamiast mózgu
:zakręcony:
 
@Endrju Golara @andrzej_t. @Betonowy Krzychu
To całe zamieszanie ze Squid Game w szkołach ma dwa oblicza jeśli chodzi o efekty. Patrząc na to ze strony rodziców, którzy puszczają bardzo nieletnim dzieciom Rambo - to dobrze, że dzieciaki się napierdalają pomiędzy sobą w związku z wymierzaniem kar naśladując "eliminację z gry" w SG, bo tym samym będą twardsze i dzięki temu być może w liceum nie będę rurkowcami, julkami ale istnieje też wysokie prawdopodobieństwo niestety, że w kompilacji z ciągłym naciskiem "śliskich" zostaną (nie daj boże) kimś w rodzaju @Karateka@

Z drugiej strony nie powinniśmy dopuszczać, by dzieci krzywdziły się wzajemnie tylko dlatego, że zobaczyły serial w sretflixie. Rozumiem, że ktoś komuś spuści wpierdol, bo przejawia naleciałości prowadzące do zostania w przyszłości kimś takim jak @Karateka@ czy inny @Shoocker no ale generalnie trzeba stać na straży stosowania się do zasad kultury i szacunku do innych, by nie otoczyły nas wykarkowane sebixy z bejzbolami zamiast mózgu
:zakręcony:
Ja wciąż uważam, że te niby polskie dzieci masowo oglądające ten serial i przenoszące je w real to jakieś medialne pierdolenie i nic takiego nie ma miejsca...
 
Ja wciąż uważam, że te niby polskie dzieci masowo oglądające ten serial i przenoszące je w real to jakieś medialne pierdolenie i nic takiego nie ma miejsca...
Masowo oglądają - fakt, przenoszą w real - tak ale nie masowo. Zdarza się (pobicia i mniej dotkliwe kary), jednak nie jest to jeszcze problem dużej skali, nie mniej jednak nauczyciele wraz z rodzicami muszą zacząć podejmować odpowiednie kroki celem uniknięcia eskalacji. Spójrz (to nie dziennikarzyny i nie "media", ta fundacja od wielu lat realnie pomaga dzieciakom):

 
Masowo oglądają - fakt, przenoszą w real - tak ale nie masowo. Zdarza się (pobicia i mniej dotkliwe kary), jednak nie jest to jeszcze problem dużej skali, nie mniej jednak nauczyciele wraz z rodzicami muszą zacząć podejmować odpowiednie kroki celem uniknięcia eskalacji. Spójrz (to nie dziennikarzyny i nie "media", ta fundacja od wielu lat realnie pomaga dzieciakom):

 
@Endrju Golara @andrzej_t. @Betonowy Krzychu
To całe zamieszanie ze Squid Game w szkołach ma dwa oblicza jeśli chodzi o efekty. Patrząc na to ze strony rodziców, którzy puszczają bardzo nieletnim dzieciom Rambo - to dobrze, że dzieciaki się napierdalają pomiędzy sobą w związku z wymierzaniem kar naśladując "eliminację z gry" w SG, bo tym samym będą twardsze i dzięki temu być może w liceum nie będę rurkowcami, julkami ale istnieje też wysokie prawdopodobieństwo niestety, że w kompilacji z ciągłym naciskiem "śliskich" zostaną (nie daj boże) kimś w rodzaju @Karateka@

Z drugiej strony nie powinniśmy dopuszczać, by dzieci krzywdziły się wzajemnie tylko dlatego, że zobaczyły serial w sretflixie. Rozumiem, że ktoś komuś spuści wpierdol, bo przejawia naleciałości prowadzące do zostania w przyszłości kimś takim jak @Karateka@ czy inny @Shoocker no ale generalnie trzeba stać na straży stosowania się do zasad kultury i szacunku do innych, by nie otoczyły nas wykarkowane sebixy z bejzbolami zamiast mózgu
:zakręcony:
Jakieś badania na dowód? Wykresy? Długa wypowiedz zagranicznego autorytetu w branżowym magazynie?
 
Kto nie widzial polecam Wam serial Utopia produkcji angielskiej... Perelka w mojej kolekcji - szkoda ze zakonczony po drugim sezonie :iamdone:
 
Nie ufam nauczycielom :tysoncoffe:
Rodzicom też nie? Zaufaj w swój rozum. Jeśli uważasz, że oglądanie tego typu scen przez dzieci nie wpływa w jakimkolwiek stopniu na negatywne zachowania niektórych z nich - jesteś w błędzie. Wpływa. Wiesz to, nie rozumiem więc Twoich wpisów (podejrzewam weekendowy lub lekko alkoholowy trolling ;-). Nagle nauczyciele i rodzice ubzdurali coś sobie w związku z tym, bo nie mają swoich problemów, nudzi im się?

Tu jest miło, przyjemnie i wesoło, może właśnie w taki sposób należy rozładować zainteresowanie dzieci serialem:


Machina promocji Squid Game ruszyła i rośnie. Niektóre filmiki na YT z gry Roblox do której zaimplementowano mini gry SG mają po kilka milionów wyświetleń. Podobnie jest z Minecraft. Youtuberzy zarabiają i dobrze się bawią, dzieciaki również.



Dzieci w większości raczej nie będą przejawiać jakichś patologii po obejrzeniu SG, niestety - nie wszystkie. Stąd te apele do rodziców.



Jakieś badania na dowód? Wykresy? Długa wypowiedz zagranicznego autorytetu w branżowym magazynie?
:facepalm:
 
Last edited:
Rodzicom też nie? Zaufaj w swój rozum. Jeśli uważasz, że oglądanie tego typu scen przez dzieci nie wpływa w jakimkolwiek stopniu na negatywne zachowania niektórych z nich - jesteś w błędzie. Wpływa. Wiesz to, nie rozumiem więc Twoich wpisów (podejrzewam weekendowy lub lekko alkoholowy trolling ;-). Nagle nauczyciele i rodzice ubzdurali coś sobie w związku z tym, bo nie mają swoich problemów, nudzi im się?

Tu jest miło, przyjemnie i wesoło, może właśnie w taki sposób należy rozładować zainteresowanie dzieci serialem:


Machina promocji Squid Game ruszyła i rośnie. Niektóre filmiki na YT z gry Roblox do której zaimplementowano mini gry SG mają po kilka milionów wyświetleń. Podobnie jest z Minecraft. Youtuberzy zarabiają i dobrze się bawią, dzieciaki również.



Dzieci w większości raczej nie będą przejawiać jakichś patologii po obejrzeniu SG, niestety - nie wszystkie. Stąd te apele do rodziców.




:facepalm:

Mordo, daj spokój. Co z tego, że ty słyszałeś i przeczytałeś, a ja byłem świadkiem i również słyszałem? Andrzej wie lepiej, nie z nim takie numery. W ogóle myślę, że ten serial nie istnieje...
 
Co myslicie o serialu Devs?
Wg mnie warto obejrzeć. Opinie są oczywiście podzielone ale moim zdaniem to dobry serial skłaniający do refleksji. Nie będę spojlerował ale warto przed projekcją zapoznać się, zainteresować i jak najlepiej zrozumieć ;-) o co chodzi w mechanice kwantowej (różne interpretacje), chyba, że ktoś już ma jako takie pojęcie w tym względzie, jednak im więcej rozumie tym lepiej.
 
Squid game zniszczy świat jak Polskę Fame mma. Zapanuje mrok i smuta. Jesteśmy straceni. Jaca Muran już co w trzecim domu jest idolem nastolatków co wykazały badania CBOS.
 
Masowo oglądają - fakt, przenoszą w real - tak ale nie masowo. Zdarza się (pobicia i mniej dotkliwe kary), jednak nie jest to jeszcze problem dużej skali, nie mniej jednak nauczyciele wraz z rodzicami muszą zacząć podejmować odpowiednie kroki celem uniknięcia eskalacji. Spójrz (to nie dziennikarzyny i nie "media", ta fundacja od wielu lat realnie pomaga dzieciakom):

Chuja oglądają, dzieciaki Squid Game znają z moda do Robloxa, nie z Netflixa.
 
@Endrju Golara @andrzej_t. @Betonowy Krzychu
To całe zamieszanie ze Squid Game w szkołach ma dwa oblicza jeśli chodzi o efekty. Patrząc na to ze strony rodziców, którzy puszczają bardzo nieletnim dzieciom Rambo - to dobrze, że dzieciaki się napierdalają pomiędzy sobą w związku z wymierzaniem kar naśladując "eliminację z gry" w SG, bo tym samym będą twardsze i dzięki temu być może w liceum nie będę rurkowcami, julkami ale istnieje też wysokie prawdopodobieństwo niestety, że w kompilacji z ciągłym naciskiem "śliskich" zostaną (nie daj boże) kimś w rodzaju @Karateka@

Z drugiej strony nie powinniśmy dopuszczać, by dzieci krzywdziły się wzajemnie tylko dlatego, że zobaczyły serial w sretflixie. Rozumiem, że ktoś komuś spuści wpierdol, bo przejawia naleciałości prowadzące do zostania w przyszłości kimś takim jak @Karateka@ czy inny @Shoocker no ale generalnie trzeba stać na straży stosowania się do zasad kultury i szacunku do innych, by nie otoczyły nas wykarkowane sebixy z bejzbolami zamiast mózgu
:zakręcony:
Idź szukać statystyk i wiadomości z Twittera bóldupcu. :roberteyeblinking:
Tak Cię boli, że jesteś chorągiewą i szurem, że teraz po całym forum mnie będziesz oznaczać? :lol:
 
Chuja oglądają, dzieciaki Squid Game znają z moda do Robloxa, nie z Netflixa.
I z moda do roblox i minecraft, i z youtube, i z tik toka i z Netflixa
mnie będziesz oznaczać? :lol:
Jesteś jednym z niewielu szurów prócz karateki na tym forum więc czasem oznaczał Cię będę, bo głupotę i foliarstwo w Twoim wydaniu tępić należy
tatystyk i wiadomości z Twittera
Tylko koleś z zaćmionym umysłem nie dostrzega, że naukowcy, lekarze, specjaliści - posiadają swoje konta na Twitterze i często podają tam odnośniki do badań naukowych - na takich twittach warto się skupić i je rozpowszechniać, a Ty skup się na wypisywaniu pierdół o jakichś spiskach na cohones
 
Last edited:
I z moda do roblox i minecraft, i z youtube, i z tik toka i z Netflixa

Jesteś jednym z niewielu szurów prócz karateki na tym forum więc czasem oznaczał Cię będę, bo głupotę i foliarstwo w Twoim wydaniu tępić należy

Tylko koleś z zaćmionym umysłem nie dostrzega, że naukowcy, lekarze, specjaliści - posiadają swoje konta na Twitterze i często podają tam odnośniki do badań naukowych - na takich twittach warto się skupić i je rozpowszechniać, a Ty skup się na wypisywaniu pierdół o jakichś spiskach na cohones
ja pierdole @klocuniek czy moglbys wypierdalac do tematu o statystykach, bo znasz kazdego nauczyciela, lekarza wszystko wiesz z pierwszej reki, Nie zasmiecaj normalnego tematu swoimi wysrywami, zaloz sobie temat i nam nakurwiaj te naukowe poematy, bez obrazy :)
 
ja pierdole @klocuniek czy moglbys wypierdalac do tematu o statystykach, bo znasz kazdego nauczyciela, lekarza wszystko wiesz z pierwszej reki, Nie zasmiecaj normalnego tematu swoimi wysrywami, zaloz sobie temat i nam nakurwiaj te naukowe poematy, bez obrazy :)
Ślepy chyba nie jesteś? Widzisz, że andrzeje rozpoczęły rozmowę, włączyłem się i jak na razie żadnych naukowych wpisów w tym temacie nie było. I nie wpierdalaj tu jakichś kłamstewek na poziomie gimbazy o znajomościach i spierdalaj z śmieceniem na hyde park popisując się wysrywami rodem z ciemnogrodu. Squid Game to serial, więc nie sraj tu off topami, bez obrazy :)
 
Ślepy chyba nie jesteś? Widzisz, że andrzeje rozpoczęły rozmowę, włączyłem się i jak na razie żadnych naukowych wpisów w tym temacie nie było. I nie wpierdalaj tu jakichś kłamstewek na poziomie gimbazy o znajomościach i spierdalaj z śmieceniem na hyde park popisując się wysrywami rodem z ciemnogrodu. Squid Game to serial, więc nie sraj tu off topami, bez obrazy :)
haha przepraszam. panie uczony, ze jestem z ciemnogrodu, wez spierdalaj. Twoje wysrywy kurwa malo kto czyta, masz swoj temat z wywodami na a4, idzi i nie wracaj.
 
Tylko koleś z zaćmionym umysłem nie dostrzega, że naukowcy, lekarze, specjaliści - posiadają swoje konta na Twitterze i często podają tam odnośniki do badań naukowych - na takich twittach warto się skupić i je rozpowszechniać, a Ty skup się na wypisywaniu pierdół o jakichś spiskach na cohones
Z drugiej strony jak masz skończone trzydzieści lat i się produkujesz żeby drugiemu tak samo jak Ty anonimowemu gościowi z internetu udowodnić wyższość swoich racji, to jesteś pieniaczem.
Polacy przestańcie być rajfurami internetu.
 
Dobra czas na poważnie rozliczyć się z Soprano czyli serial na który w ciul poświęciłem czas i okazał się wielkim , olbrzymim niewypałem.

Kiedy zabierałem się za ten serial liczyłem na wielką olbrzymią przygodę, co dostałem w zamian , zrzędącego grubaska przez 6 sezonów, jego matkę , wuja i siostrzeńca ćpuna. Dobre na 2-3 sezony ale nie kuźwa 6 do diabła. Zacznijmy od największego ,,złota" TS- scenarzyści , nie wiem ile wypili przy pisaniu scenariusza ale musiały być tam ostre balety do rana.

-Tony Soprano dosłownie zalicza KAŻDĄ laskę w tym uniwersum. Nawet w 6 sezonie ćpunke od nieruchomości kiedy mówię ,, nie no na bank mu nie da " To jeszcze ona bardziej chciała dać dostęp niż on chciał.

Lećmy dalej kolejne złoto scenarzystów. Tony Soprano to chyba około 25-30 razy kończy współpracę ze swoją psycholog, miałem już tak że jak to śledziłem to sam się do siebie śmiałem co oni uczynili z tego wątku przychodzenia i odchodzenia. W pewnym momencie mówię ,, serio ? "

-córka Meadow. Została pokazana jak k....a. W drugim czy tam trzecim sezonie do bruneta w samochodzie mówi ,, mam gumki" a w piątym czy szóstym jako intro nowego sezonu tańczy przed chłopakiem jak k...a / really ?/ Tak pokazać tą postać ? Słabe bo na początku myślałem że będzie ciekawa a zrobili z niej ku...e i dziewuche od słabego jeżdżenia samochodem / w 1 odcinku po 5 sekundach ma wypadek XD a w finale parkuje samochód 10 minut

- lećmy dalej siostra TSa. Gościówa zabija przyszłego męża dosłownie parę dni przed ślubem, bo dostała liścia jak na puchdownie. K..a to było mistrzowskie. W ogóle zrobienie z niej takiej k...y bossów mafii też było dobre heh.

-watek Poli - matka. Gdy wpada do jej pokoju i chce wywalić jej rzeczy bo nie była jego matka, mimo że nawet spokojnie nie obgadali tematu nawet przez 1 minutę XD


- Wujek TSa na początku postać ciekawa , później to ja już za bardzo nie rozumiałem o co tam chodzi , czy on był chory czy nie był. Ten wątek od pewnego czasu był taki maks na siłę , że serio aż oczy bolały. Siedział tylko w tym domku , potem w szpitalu. Cholernie zmarnowana postac od kiedy siedzi sobie w domku.

- Syn TSa. Do jasnej cholery jakie oni pod koniec z niego zrobili zombie i odklejeńca to oczy przecierałem ze zdumienia. Gościu żył tylko Al kaidą i płakał przez większość sezonów.

- Jedno z większych skarbów scenarzystów. Wiecie że córka waszego bossa ma chłopaka , znacie go co robicie ? Otóż nasz pulchny grubasek gej próbuje wyrwać Meadow chłopaka. No k...a brawo scenarzyści co za mądrze napisany wątek brawo, brawo , brawo. W ogóle pulchny gej to w ogóle jeszcze ma zajebisty wątek. Poluje na niego 90 procent mafii , a on sobie zjeżdża do domu jakby nigdy nic i wielkie zdziwienie że dostaje śmiertelny łomot. Kolejny raz brawo scenarzyści. Brawo.

- Kolejne złoto scenarzystów . Śmierć Ralpha. Przez cały ten sezon gdy jest rudy , jest nam mówione jak ważny to i obrotny człowiek jest. Nawet pod koniec bardzo często powtarza to sam TS. I co wymyślili scenarzyści? TS nie mając pewności czy Ralph podpalił stodole z koniem w środku , tego ,,mega ważnego dla interesów człowieka" postanawia zabić od tak. Brawo , brawo.

- TS i kochanka z wypożyczalni samochodów . Kolejne złoto scenarzystów . Kłócili się w cholerę , że jest nawet odcinek gdzie ona mówi aby zostawił ją w spokoju. Później gdy TS mówi że odchodzi od niej, ona wpada w szał i grozi że się zabije XD Długo śmiałem się przed TV z tego wątku.

- 6 sezon zmierzamy do finału. Myślę że dużo osób trochę się nudzi tym serialem. Myślę o będzie ciekawie , zapakowali broń , ukryli się w domku , będzie ta akcja , a tu du...a. Budzi się nam TS i po sprawie. Przeżyłem tu duże rozczarowanie /ogólnie 6 sezon prywatnie uważam za najsłabszy ze wszystkich, gdyby nie wątek pulchnego geja to zbytnio nic nie zapamiętam z tego sezonu /

Podsumowując jeśli miałbym oceniać TS jako parodie ma u mnie bite 10/ 10 jeśli miał to być poważny serial to z tym słabiutkim scenariuszem maks 3/10 z litości. Duzo postaci strasznie zmarnowano , a nawet bym rzekł że od groma. Gdy skończył się ten serial poczułem mega rozczarowanie.

Plus za to , że po miodowych latach dawno się tak nie uśmiałem jak na TS dzięki super scenarzystom.

Jedyna scena którą zapamiętam po TS.

 
Last edited:
Z drugiej strony jak masz skończone trzydzieści lat i się produkujesz żeby drugiemu tak samo jak Ty anonimowemu gościowi z internetu udowodnić wyższość swoich racji, to jesteś pieniaczem.
Polacy przestańcie być rajfurami internetu.
Swoich racji? Odróżnij przekazywanie informacji od jakiegoś gimbazjalnego "udowadniania", a jeśli chodzi Ci o powyższą odpowiedź marcinosowi - to jak ktoś pluje nie nawykłem udawać, że deszcz pada
haha przepraszam. panie uczony, ze jestem z ciemnogrodu, wez spierdalaj. Twoje wysrywy kurwa malo kto czyta, masz swoj temat z wywodami na a4, idzi i nie wracaj.
Prostych zwrotów nie potrafisz zrozumieć, czy tylko udajesz? Wysrywy rodem z ciemnogrodu, to nie to samo co dupek z ciemnogrodu, bo wysrywami popisują się czasem niedowartościowani, niedojrzali osobnicy, innym razem normalni ludzie - dla beki po prostu trollują dla zabawy
malo kto czyta
powiedział mądry człek spoglądając w kryształową kulę. Tak, mało kto. Dlaczego? Bo tako rzecze marcinos :facepalm: Po drugie ilość nie idzie w parze z jakością
wez spierdalaj
tak - spierdalaj z tematu do którego tylko gnój wnosisz
 
Swoich racji? Odróżnij przekazywanie informacji od jakiegoś gimbazjalnego "udowadniania", a jeśli chodzi Ci o powyższą odpowiedź marcinosowi - to jak ktoś pluje nie nawykłem udawać, że deszcz pada

Prostych zwrotów nie potrafisz zrozumieć, czy tylko udajesz? Wysrywy rodem z ciemnogrodu, to nie to samo co dupek z ciemnogrodu, bo wysrywami popisują się czasem niedowartościowani, niedojrzali osobnicy, innym razem normalni ludzie - dla beki po prostu trollują dla zabawy

powiedział mądry człek spoglądając w kryształową kulę. Tak, mało kto. Dlaczego? Bo tako rzecze marcinos :facepalm: Po drugie ilość nie idzie w parze z jakością

tak - spierdalaj z tematu do którego tylko gnój wnosisz
odpowiem ci w starym klimacie z humorem, jestes zjebem genetycznym. Idz w ignora. A rozprawki pisz na lekcjach.
 
12 letnie dzieci graja w csa i inne gierki kazdego dnia po szkole i niby obejrzenie serialu squid game ma na nich zle wplywac :brainoverload:

wolalbym dzieciaka wkrecic w seriale niz jakby mial ciagle grac w jakiegos lola albo csa

a hype na ten sredni serial minie za miesiac to nigdy nie bedzie klasykiem
 
odpowiem ci w starym klimacie z humorem, jestes zjebem genetycznym. Idz w ignora. A rozprawki pisz na lekcjach.
Obnażaj się dalej. Wyszedł dzieciaczek z marcinosa :applause:
12 letnie dzieci graja w csa i inne gierki kazdego dnia po szkole i niby obejrzenie serialu squid game ma na nich zle wplywac
Chodzi też o dużo młodsze dzieci, np. 7 letnie. Porównanie gry komputerowej do obrazu, który jebie po oczach swą realnością, szczegółowością jest nieadekwatne. Chodzi o pewną grupę na którą to zadziała, wiadomo, że na większość nie będzie miało to wpływu, nie znaczy to, że trzeba olać problem.
 
Last edited:
Back
Top