Polityka

Powiem szczerze nawiązujac do analizy GW Pana Brauna, ze ten człowiek coraz bardziej mnie "kupuje" jako wyborce. Na początku kampanii myślałem, ze jest nieco bardziej odrealnioną wersją Korwina dodatkowo odchyloną za bardzo w stronę Koscioła którego jako instytucji nie znosze. Jednak po obejrzeniu i odsłuchaniu kilkunastu materiałów, wywiadów i obejrzeniu paru dokumentów zaczynam troche zmieniać zdanie. Wciąż ciut razi mnie to kościelne gadanie, ale nie można mu odmówić erudycji która myśle zagina wszystkich kandydatów. Jesli mu niewypali w tych wyborach to chciałbym go kiedyś zobaczyć jako osobe nadal związana z polityką miażdżącą jakichś lemingów z PO w reżimowej telewizji. Zagłosuje albo na niego, albo z dawnej sympatii na Janusza Króla.
 
@Jakub Bijan , czemu skasowales, w koncu tam twoja opinia tez?
Usunąłem wraz z filmem. Wildstein jak zwykle głupoty gada. Wybiłbym mu ten romantyzm z głowy, tak jak on kiedyś jednemu ze swych ziomeczków kuflem coś wybijał. "Trzeba się cieszyć, że nie braliśmy udziału w rozmowach w Mińsku, bo się na nas Ukraińcy nie pogniewali":))) Złota myśl. Penetruje prawdę tak, jak swego czasu jego ojciec, który zauważył, że Saddam Husajn "ukrył broń masowej zagłady w miejscach niemożliwych do odgadnięcia":))) Ziemkiewicz zresztą też odleciał: "Rosja jest szalona i nieracjonalna." C'mon, i to są ludzie, którzy kreują opinie wśród Polaków? Intelektualna tandeta. Muszę częściej pisać o polityce, bo widzę próżnię;))

EDIT: Jeszcze słowem o Kowalu. Ten to jest dopiero bajarz! Rozróżnia tereny państwowe i tereny imperialne - Syberia się z Rosją zrosła a Krym nie. O czym on gada i - nawet jeśli - to co z tego wynika? Czy jak tę Syberię za 50 lat Chińczycy podbiją, to dalej będzie zrośnięta z Rosją, czy może się będzie zrastać z Chinami?
 
Last edited:
Powiem szczerze nawiązujac do analizy GW Pana Brauna, ze ten człowiek coraz bardziej mnie "kupuje" jako wyborce (...) Zagłosuje albo na niego, albo z dawnej sympatii na Janusza Króla.
Miejmy nadzieję, że nie będziesz musiał wybierać. Nie ma problemu by Braun startował z list partii KORWiN jako niezależny, JKM jest chętny do współpracy z Braunem.
 
Odnosząc się jeszcze do dyskusji o liberalizmie jako pojęciu, tutaj @Karateka@ ma rację. W USA to pojęcie oznacza coś innego niż w Europie - choć amerykańskie znacznie przekrada się coraz szerzej na nasz kontynent. Termin liberalizm został "ukradziony" przez lewicę - zwróćcie uwagę, jak dobrze musiał on być kojarzony, że opłacało się go "przejmować"! - i całą jej popapraną wizję wolności pozytywnej. Właśnie w opozycji do tego "nowoczesnego" liberalizmu w USA liberałowie w klasycznym tego słowa znaczeniu - czy też neoliberałowie - zaczęli używać terminu "libertarianizm". Jest on zresztą bardzo szerokim pojęciem, lecz wspólną jego cechą, podobnie jak w liberalizmie klasycznym, jest wolność jednostki w sensie wolności od przymusu (zwłaszcza państwowego), co w lewicowym liberalizmie jest kompletnie pomijane. W efekcie liberalizm jest w zasadzie, jakże niesłusznie, sprowadzany do seksualnej swawoli, co jest jego kompletnym wypaczeniem!
 
Ja od siebie tylko odniosę się do Pawła Kowala, kolejny raz słucham jego dłuższych wywodów i coraz bardziej się do niego przekonuję. Choć oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam, to mam wrażenie, że stara się myśleć chłodno, do tego dochodzi jego relatywnie spore doświadczenie w polityce wschodniej. Może nie jest on wybitną osobowością skłonną przyciągać na swoją stronę wielu wyborców, ale chciałbym, aby Kowal ze swoją wiedzą i poglądami zasilił "korwinowski" ruch na prawej stronie, byłby na pewno ważnym głosem, a do tego mającym doświadczenie w polityce, co jest największą wadą nowego.

EDIT: Jeszcze słowem o Kowalu. Ten to jest dopiero bajarz! Rozróżnia tereny państwowe i tereny imperialne - Syberia się z Rosją zrosła a Krym nie. O czym on gada i - nawet jeśli - to co z tego wynika? Czy jak tę Syberię za 50 lat Chińczycy podbiją, to dalej będzie zrośnięta z Rosją, czy może się będzie zrastać z Chinami?
W kwestii Syberii dostrzegam pewną słuszność jego słów, Rosja zawsze w historii swojej potęgi dzieliła się na trzy obszary, pierwszym była część północnoeuropejska w której biło serce tego kraju, druga to część południowoeuropejska, wśród której ze względu na sporą liczbę muzułmanów Rosja nie była tak mocna, oraz na koniec Syberia, którą Rosjanie wykorzystali i wykorzystują jako źródło surowców i nic ponadto. Syberia to tereny głęboko zacofane w rozwoju i przez to nie stanowią ośrodka państwa, wszystko co na Syberii musi przejść przez Ural i dalej się zaczyna rosyjska polityka.
Tak samo Krym, to region w którym ciężko mówić o dominacji Rosjan, owszem jest to strategiczna i bodaj najważniejsza baza militarna, ale przez lata formalnie była to część Ukrainy właśnie ze względu na ludność. Na podobnej zasadzie jak dzisiaj Krym, Ukraina była częścią ZSRR, owszem leżała w granicach danego państwa, ale odmienność kulturowa była wyraźnie widoczna.

Krym się nie zespoli z Rosją, tak samo jak nie zespolił się z nimi Kaukaz czy Czeczenia, ale także Syberia, choć w przypadku tego regionu problem jest zupełnie innej natury.
 
Miejmy nadzieję, że nie będziesz musiał wybierać. Nie ma problemu by Braun startował z list partii KORWiN jako niezależny, JKM jest chętny do współpracy z Braunem.
Wspólna lista Kukiza & Korwina z miejscem dla takich postaci jak Braun czy Wilk !
 
Wspólna lista Kukiza & Korwina z miejscem dla takich postaci jak Braun czy Wilk !
Korwin na spotkaniu w Lublińcu powiedział, że osobiście bardzo lubi Brauna i ma nadzieję, na wspólny start w wyborach parlamentarnych. To samo się tyczy Wilka i Kowalskiego, natomiast co do kukiza, to są w dobrych relacjach, po wyborach usiądą i porozmawiają, ale nie wie czy będą wspólnie startować bo kukiz się chce łączyć z lewactwem, a tego wyborcy Korwina mogliby mu nie wybaczyć. I ja osobiście nie trawię Kukiza, poza tym uważam, że wcale nie jest anty systemowym kandydatem.
 
Swoją drogą ciekawe za co Korwinowi oberwało by się bardziej w mainstreamowych mediach i w sondażach, za Brauna czy Hofmna na liście wyborczej?


Koniec spekulacji.

http://www.rp.pl/artykul/1198098.html

MFW chwali Orbana. Mimo ataków lewicowych mediów i różnych grup interesów w tym wielkich korporacji facet wyprowadził Węgry z dołka, mam do niego spory szacunek.
 

po tym stwierdzam, że Braun to niepoprawny populista, mistrz używania chwytów erystycznych i dobry mówca (zmarnowałem 2h na to nagranie).
 
Wokół Kukiza zaczyna się robić gorąco, ma dobre notowania i to nie pasuje konkurencji, tak sejmowej jak i tej prawicowej. Zaczynają robić mu brzydko koło dupy, teraz Paweł zobaczy co to jest prawdziwa polityka. Moim zdaniem to wszystko to czarny PR.
 
Ja od siebie tylko odniosę się do Pawła Kowala, kolejny raz słucham jego dłuższych wywodów i coraz bardziej się do niego przekonuję. Choć oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam, to mam wrażenie, że stara się myśleć chłodno, do tego dochodzi jego relatywnie spore doświadczenie w polityce wschodniej. Może nie jest on wybitną osobowością skłonną przyciągać na swoją stronę wielu wyborców, ale chciałbym, aby Kowal ze swoją wiedzą i poglądami zasilił "korwinowski" ruch na prawej stronie, byłby na pewno ważnym głosem, a do tego mającym doświadczenie w polityce, co jest największą wadą nowego.
Trzeba mu oddać uczciwie, że jest jednym z nielicznych czynnych posłów, którzy w ogóle biorą udział w konkretnych debatach i - idąc dalej - mają coś do powiedzenia. Niezależnie czy słusznego czy nie - własnego.
 
Wklejam dwadzieścia wad przywódcy wedle Sun Pina. Wydaje mi się, że w obliczu wszystkich swoich niewątpliwych zalet urzędujący prezydent nie ustrzegł się niestety wady nr. siedem.

Pierwsze: nie jest zdolny, ale wierzy, że jest zdolny.
Druga: arogancja.
Trzecia: żądza stanowisk.
Czwarta: żądza bogactw.
[...]
Szósta: beztroska.
Siódma: tępota.
Ósma: niewielka odwaga.
Dziewiąta: odwaga towarzysząca słabości.
Dziesiąta: mała wiarygodność.
[...]
Czternasta: brak zdecydowania.
Piętnasta: powolność.
Szesnasta: lenistwo.
Siedemnasta: despotyzm.
Osiemnasta: brutalność.
Dziewiętnasta: egoizm.
Dwudziesta: wprowadzanie zamętu.
Wcale nie jestem jakims konserwatysta, ale... ale... to przechodzi ludzkie pojecie.
Niezbity dowód na to, że ci wszyscy obrońcy równości i wolności słowa mają buzię pełną łajna. Zwykli faszyści, którzy z jednej strony krzyczą, kiedy ktoś nie zgadza się z tym co mówią, a z drugiej sami chcą kneblować tych, którzy mają zdanie odmienne.
 
Last edited:
Wcale nie jestem jakims konserwatysta, ale... ale... to przechodzi ludzkie pojecie.


Nie oglądam tego typu programów bo uważam je za totalne dno intelektualne. Dzięki temu urywkowi utwierdziłem się w tym zdaniu, szkoda chłopaka i jego czasu na szukanie przyklasku wśród pseudo-jurorów.
 
@Wewiur Kowal to człowiek, który chcę żebyśmy wysłali wojsko na Ukraine i nie uważa ustawy z UPA za nic złego
on chyba jakiś agentem ukraińskim jest, dziwie się, że go szanujesz, dla mnie on jest śmieszny i niech spada na Ukraine
 
Ok, wznawiam ogladanie materialu "Między ukraińskim nacjonalizmem a rosyjskim imperializmem"

Poki co podobaja mi sie wypowiedzi wszystkich, nie dlatego ze kazdy ma racje, ale kazdy mowi gdzies troche obok, ze swojej perspektywy. Mnie ciekawi.

Oblukajcie to:
http://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/pociąg-z-chin-nabiera-prędkości#prettyPhoto
Pod koniec maja pociąg na trasie Chengdu-Łódź kilka razy tygodniowo i towary w obie strony

@cRe
co o tym myslisz?
http://www.defence24.pl/analiza_prognozy-ekonomiczne-dla-rosji-propaganda-zamiast-ekonomii
 
Last edited:
@Wewiur Kowal to człowiek, który chcę żebyśmy wysłali wojsko na Ukraine i nie uważa ustawy z UPA za nic złego
on chyba jakiś agentem ukraińskim jest, dziwie się, że go szanujesz, dla mnie on jest śmieszny i niech spada na Ukraine

Po pierwsze interwencja zbrojna to jedna z możliwości, osobiście jestem przeciwny, ale nie przekreślę człowieka przez jedną rzecz. Ustawy o UPA nie znam, ale z racji zajmowania się swoim krajem wolałbym, żeby dbać o interesy polski. Co więcej w kwestii UPA nie mam kompletnie negatywnego zdania, musiałbym zgłębić temat, przepraszam za niewiedzę.
 
Back
Top