Polityka

Jeszcze pozwolicie że pociągnę temat i zekoncze moje zale. Widzę u znajomych którzy operują w tym samym przedziale aut ale mają większe firmy że zapierdalają od świtu do nocy żeby związać koniec z końcem. Żeby utrzymać zatrudnienie i płynność finansową. Mój kolega który naprawdę jest dobry i zapieprza tygodniowo po 80h mając 5 pracowników nie może wykończyć domu od 13 lat bo wiecznie brakuje a więcej zapierdalać się nie da. Dlatego właśnie prowadzę mały warsztat bo rozwój bez zwiększania ilości bogatych klientów nic nie daje.
Czyli idąc dalej biedacy w ogóle nie powinni mieć samochodów? Przecież podniesienie cen do poziomu rentowności aby zapłacić wszystko państwu i mieć jeszcze na koniec godna emeryturę to natychmiastowe bankructwo. Myślę że w wielu branżach jest tak samo.
Ja dlatego zrezygnowałem z pracowników w swoim biurze, bo kurwa to było bez sensu, a jak jeden wypierdolił na chorobowe 3 tygodnie przed oddaniem dużego tematu, to mi jeszcze straty za odsetki umowne generował. Stąd też podjąłem decyzję, że robię sam. Mam mniej ale nie mam na głowie pilnowania młodych pajaców czy sobie czasem w quake po sieci nie grają w czasie pracy.
 
Jeszcze będzie normalnie :beczka:

410924144_1743055729495309_9209311289237023818_n.jpg
 
Dlatego w 2020 zawinąłem majdan ( a przygotowania poczyniłem już w 2019). Ratowała mnie skumulowana dochodowka do zwrotu z US. Poszedłem na etat do największego klienta, zachowałem sobie narzędzia i możliwości robienia fuszek. Patrząc z perspektywy, że powiększyła mi się znacznie rodzina, mi i moim bliskim wyszło na dobre. Smutne to w chuj, ale taka prawda. Lepiej mi dzis niż wczoraj. Tęsknię za własną działalnością, ale bezpieczniej mi na etacie
Też rozważałem ta drogę tym bardziej że mam grono klientów którzy bez problemu przyjadą wieczorem po godzinach. Jednak nie ogarnąłbym już kierownictwa nad sobą. Nawet jak pracowałem na etacie to miałem dość dużą autonomię. Czekam jeszcze żeby w papierach mieć 25 lat pracy i będę szedł w spółkę. Niższy ZUS i możliwość faktur np za wynajem obiektu itp. możliwości są nieograniczone.
 
Uprzywilejowane są duże firmy a "prywaciarzy" cisną aż piszczy. Trochę wyświechtane haslo ale bardzo prawdziwe.
Składka zdrowotna to nic innego jak zamach na kwotę wolną od podatku u małych przedsiębiorców. Fakt że nauczyłem się już z tego korzystać bo inaczej nie da rady.
@lemmy masz bdo? To jest dopiero cyrk.
BDO nie mam, ale wiem co nieco. :wall:

Mój kumpel ostatnio sprzedał samochód i w tym samym miesiącu kupił nowy, za tą samą kwotę, za jaką sprzedał. Myślał, że przechytrzy system i wyjdzie na zero. Jakież było jego zdziwienie gdy musiał zabulić vat. Okazało się, że jak kupujesz to możesz sobie odliczyć 50% vat, ale jak sprzedajesz to już musisz oddać cały. I chuj, że to niesprawiedliwe i bez sensu, tak jest i koniec.
:dance:
 
Tak, dopuszczam ;-) Zwłaszcza, że ty w piss waliłeś, gdy rządził, więc w nową władzę -- jak i w każdą -- walić też powinieneś :-) Taka postawa jest dla mnie jak najbardziej zrozumiała.

Mnie jedynie irytują ci, którzy NIBY pisu nie lubią/lubili, ale przez ostatnie 8 lat praktycznie wyłącznie walili w opozycję. Co było dla mnie kuriozalne.
Człowiek młody to głupi. Dawno temu mając 19 lat czytałem NIE Urbana i cieszyłem się jak głupi że jadą po krzaklewskim i Buzku choć trzeba przyznać że po niektórych frakcjach w SLD też jechali dobrze . Pozniej jeszcze z większym wstydem przyznam że była wyborcza i Majewski na TVN. Poznałem od podszewki wszystkie opcje oprócz PiS (czyli można przyjąć że całkowitym idiotą nie byłem bo to wymaga szybowania w innym wymiarze). Teraz patrzę z politowaniem jak lemingi i sekta PiSu oraz lewactwo łyka wszystko co im podsuną.
 
Przegłosowali ETS w wolnych mediach cisza.
Przegłosowali ciapatych w wolnych mediach cisza.
Wprowadzaja zakazy wjazdu aut do miast w wolnych mediach cisza.
W Berlinie zajebisty protest w wolnych mediach cisza.
Żydzi zabijają dzieci na potęgę w wolnych mediach cisza.
Jakiś chad zgasil świeczki afera na cały świat!

Kurwa gdzie my żyjemy. Komuna to mało powiedziane. Teraz się co niektórym z was przypomni jak było dobrze tyle że kolorowy telewizor będzie stał w salonie.
:siara:

Screenshot_20231221-161823_Lite.jpg


Aaa no i w końcu mamy w Polsce PRAWORZĄDNOŚĆ!
:antonio:
 
Przegłosowali ETS w wolnych mediach cisza.
Przegłosowali ciapatych w wolnych mediach cisza.
Wprowadzaja zakazy wjazdu aut do miast w wolnych mediach cisza.
W Berlinie zajebisty protest w wolnych mediach cisza.
Żydzi zabijają dzieci na potęgę w wolnych mediach cisza.
Jakiś chad zgasil świeczki afera na cały świat!

Kurwa gdzie my żyjemy. Komuna to mało powiedziane. Teraz się co niektórym z was przypomni jak było dobrze tyle że kolorowy telewizor będzie stał w salonie.
:siara:

View attachment 87361

Aaa no i w końcu mamy w Polsce PRAWORZĄDNOŚĆ!
:antonio:
#dobrazmiagaskurwysyny
 
:benny:
Posadzenie tego skurwysyna obajtka to akurat piękna wizja. Gorzej że już widać przesłanki iż nowy rząd zapragnie osłabić Orlen jako całość.
 
Back
Top