Polityka


387568325_987978252277201_881110626339727645_n-1-1536x864.jpg



:latajacaslomkaptysiowa:

Myślę. że trzeba ich więcej do nas wpuścić, żeby też mogli palić nam auta na ulicach i robić rozpierdol. Zawsze musimy być w tyle za europą zachodnią.
 
Wyraził się jasno. Taca - tak, zbieranie od wszystkich w przymusie - nie.

To co piszesz o polskich stosunkach państwo-kościół jest oczywiście do zmiany, zaorania, jak każda patologia ale zapędzasz się z tymi politrukami. Morderstwa ludzi/księży za poglądy i sprzeciwianie się politycznemu zamordyzmowi? (Niedzielak, Suchowolec, Popiełuszko, Zych...)
Popiełuszko? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Znam jednego z tej ekipy, to był obrzydliwy układ. Poza tym zbrodnie KK w kontekście hostorycznym plasują go w czołówce totalitaryzmów.
 
Popiełuszko? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Znam jednego z tej ekipy, to był obrzydliwy układ. Poza tym zbrodnie KK w kontekście hostorycznym plasują go w czołówce totalitaryzmów.
Nie żebym obrażał ale chyba rodzice jednak nie byli tacy cacy jak pisałeś
 
Popiełuszko? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Znam jednego z tej ekipy, to był obrzydliwy układ. Poza tym zbrodnie KK w kontekście hostorycznym plasują go w czołówce totalitaryzmów.


E tam. W średniowieczu np gorsza była władza świecka, a ty byś zdecydowanie wolałabyś trafić pod sąd inkwizycyjny niż świecki.

też ciężko nazwać totalitaryzmem, chyba że bierzemy pod uwagę państwo Watykan. To fakt, i dziś nie ma tam demokracji. Ale to małe państwo.
 
Kurcze Niemcy oszczędni. Ewakuacja swoich obywateli cywilnymi liniami Lufthansy. Dopiero to zmieniają
Swoją drogą ciekawe jak długo Izrael wytrzyma z taką mobilizacją. Ile oni tam mają obywateli? Z 8 czy 9 mln i kilkaset tysięcy żołnierzy razem z rezerwistami.

Niezłe obciążenie dla gospodarki i turystycznie są już trochę spaleni...
W sumie ciekawe ilu by mieli żołnierzy jeśli zdecydowaliby się na armię czysto zawodową.
Co myślisz o tym @Karateka@ ? Powinni ryzykować z przestawianiem się na armię zawodową?
 
Last edited:
Popiełuszko? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Znam jednego z tej ekipy, to był obrzydliwy układ. Poza tym zbrodnie KK w kontekście hostorycznym plasują go w czołówce totalitaryzmów.
Oj to już stare argumenty gdzie zaraz dojdziemy do wniosków jak Dawkins 'religia źródłem wszelkiego zła" czy jak Dragan że religia mocno ogranicza (większość Noblistów to Amerykanie a Amerykanie są ultra religijni, a Związek Radziecki był pełen ateistów...).
Stare pytanie które obala te założenia o KK jako czołówce totalitaryzmów: ile wojen powyżej 1 mln ofiar było przez KK? Albo przez inne religie?

Już nie mówiąc że w Polsce KK był odpowiedzialny za utrzymanie polskości zarówno podczas zaborów jak i mobilizacją przed Bitwą Warszawską.
Ba nawet jeden z biskupów z Targowicy został wydany Kościuszce przez innych biskupów...
Dlatego też Niemcy masowo mordowali księży
 
My PW trawimy juz kilkadziesiat lat






XD


UA miala zwiazane przez USA rece, Izrael zdaje sie nie ma, czy tu Chiny zareagują mocniej? I nie ma w tym moralnosci, wykastrowani Ujgorzy i wysterylizowane Ujgorki pozdrawiają.


:( dlugi wpis wiec na tym zakoncze
 
Już po ataku na Ukrainę miało być po 10 zł, a dolar po 8 zł. Paliwo w górę pójdzie, ale nie spodziewałbym się nie wiadomo czego. Nie może się u nas zrobić jakoś szczególnie droższe paliwo niż u sąsiadów. Czynników wpływających na cenę jest wiele. Zresztą z tego też powodu oszczędzali w ostatnim tygodniu.
 
Już po ataku na Ukrainę miało być po 10 zł, a dolar po 8 zł. Paliwo w górę pójdzie, ale nie spodziewałbym się nie wiadomo czego. Nie może się u nas zrobić jakoś szczególnie droższe paliwo niż u sąsiadów. Czynników wpływających na cenę jest wiele. Zresztą z tego też powodu oszczędzali w ostatnim tygodniu.
Według analityków paliwo w Polsce bez zanizania cen powinno kosztować około 7,30.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale z kilku źródeł to usłyszałem/przeczytałem
 
Według analityków paliwo w Polsce bez zanizania cen powinno kosztować około 7,30.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale z kilku źródeł to usłyszałem/przeczytałem
Wydaje mi się, że 7 zł nie przekroczymy narazie. Czas pokaże. Dobrze, że w piątek wlałem do pełna za 5,89:DC:
 
Back
Top