Polityka



Radykalna zmiana władzy w PO

FsUzGH3WwAAEdTo.jpg
FsUzGH8XsAMd6xS.jpg
 

Elon ma rację.


Trochę się boją.
:juanlaugh:





giphy.gif

szybciej niż można się spodziewać.
 

Elon ma rację.


Trochę się boją.
:juanlaugh:





giphy.gif

szybciej niż można się spodziewać.
Elon chce żeby wszyscy poza Teslą wstrzymali pracę nad AI?

:mjsmile:
 
Na wieść o dobrych sondażach konfy, Korwin odpala protokół.



::snoopd::

On nie przestał takich rzeczy pisać. Właściwe codziennie jakieś niestandardowe przemyślenia publikuje i chyba ma raz albo dwa razy w tygodniu live gdzie mówi to na żywo.
 
Nie wiem.co mi odjebalo ale właśnie przeczytałem program lewicy. O ile można to nazwać programem, bo Oni opisują co chcą zrobić ale już nie opisują jak chcą to zrobić. Generalnie polecam przeczytać :juanlaugh:

 
On nie przestał takich rzeczy pisać. Właściwe codziennie jakieś niestandardowe przemyślenia publikuje i chyba ma raz albo dwa razy w tygodniu live gdzie mówi to na żywo.
Otóż to. Korwin niezmienny od lat, może tylko z roku na rok coraz głębiej w króliczej norze :korwinlaugh:

Swoją drogą to jest bardzo ciekawe zjawisko. Przez cały rok wszyscy ignorują Korwina, choć bez przerwy działa, a zaraz przed wyborami wszyscy zaczynają się nim interesować i to aż do przesady.
 
Nie wiem.co mi odjebalo ale właśnie przeczytałem program lewicy. O ile można to nazwać programem, bo Oni opisują co chcą zrobić ale już nie opisują jak chcą to zrobić. Generalnie polecam przeczytać :juanlaugh:

IMG_20230329_161604.jpg

:korwinlaugh:
 

Elon ma rację.


Trochę się boją.
:juanlaugh:





giphy.gif

szybciej niż można się spodziewać.
Elon chce żeby wszyscy poza Teslą wstrzymali pracę nad AI?

:mjsmile:


Elon Musk też jest dobry, te autonomiczne Tesle w Chinach, który hm no nie wiem czy zostały do końca przetestowane.

W tym miesiącu był protest w Norwegii, że Tesla jakoś nie zawsze lubi zimniejszą skandynawską pogodę
 
Po 30 dniach walki w końcu zebrał się na odwagę i odpowiedział w jakiejś tam części na temat, jak jeszcze ocenisz aktualny program KO to będę ukontentowany.
Na razie takie małe uff ale do brzegu jeszcze bardzo daleko.
"Odpowiedział" nie odpowiadając i pozostawił wrażenie, że Polacy mają wybór pomiędzy dżumą a cholerą celowo pomijając na obecny czas sondażowy - trzecią siłę polityczną Polski.
 
Bo był kryzys gospodarczy! W całej UE. Polska poradziła sobie z nim najlepiej w całej UE.
bardzo mi się podobały zwłaszcza inwestycje: wywłaszczanie ludzi bez ładu i składu oraz inwestycje na zasadzie "operacja się udała i pacjent umarł". No kurczę jak po inwestycjach bankrutują firmy, autostrady były drogie w budowie a jeszcze te stadiony, jak to Sikorski mówił "jakość i nowoczesność musi kosztować" -tak droższe niż w zachodniej Europie z tańszą siłą roboczą. Już nie mówiąc o kosztach dróg w Szwajcarii i Norwegii w porównaniu do płaskiej Polskiej.
Nawet Ukraina pełna korupcji pogoniła Sławomira Nowaka a Tusk milczał, tak samo jak nie wierze, że Amber Gold mogło istnieć bez wiedzy służb i rządzących...

A ta reforma emerytalna służb mundurowych: mistrzostwo. Zabierzemy przywileje nie damy nic w zamian -co może stać? Mniej chętnych do pracy.
Tym bardziej Tusk hipokryta: innym kazał do 67 roku pracować, a sam po 65 latach emeryturka. W sumie gdybym był politykiem to tez bym tak zrobił: tak nakręcają wariatów politycznych, że nie dziwię się, że Tusk i Kaczyński chodza z ochroną. Szkoda tylko ochroniarzy...

Łuksza snuje teorię o tym, że Winnicki z Mentzenem marginalizują Brauna w Konfederacji i rozważają pozbycie się Korony z szeregów Konfederacji

od Mussoliniego Braun wyzywał swego czasu Winnickiego.
Seb Ross już płakał że jest marginalizowany. Powoli Mentzen marginalizuje psycholi.

Regulacja może być dobra lub zła, niestety najczęściej jest motywowana oczekiwaniami konkretnej klienteli politycznej. Stąd podejście liberałów, że im mniej tym lepiej.

Np. ludzie inwestują w mieszkania i boją się je wynajmować z uwagi na nieuczciwych lokatorów, którzy nie płacą i nie szanują, a sądowa eksmisja zabiera lata. Jaką rząd wprowadzi regulację? Czy taką polegająca na usunięciu problemu, poprawie pozycji właścicieli i w konsekwencji uwolnieniu do wynajmu pustostanów? Nie, oni wprowadzą dodatkowe opodatkowanie tych wolnych mieszkań.
ja jestem fanem regulacji w ostateczności, ale też to taki dobry środek do celu aby nie podgrzewać emocji społecznych np. gdyby zakazać kredytów walutowych od 2000 roku to mielibyśmy mniej socjalistycznego elektoratu. Podobnie mam z hazardem, lekkomanią -niech wojewódzkie miasta zapłacą za licencje 10 letnią za istnienie kasyn i co roku dopłacają różnice inflacyjną, ale pamiętam te automaty jędnoręki bandyta w sklepach, na stacjach. Nie nie to już było za daleko. BTW Chińczycy mają fajne podejście do hazardu: zły, ale w Makau wyjebane w kosmos kasyna aby turyści więcej kasy zostawili :korwinlaugh:
Jestem za wolnością słowa i jednocześnie no zagłosowałbym za zakazem reklamowania leków przed 23 oraz aby na początku reklamy była informacja "to suplement, nie lek". Podobnie z reklamami kredytów. Ba UK chce zakazać reklamowania fast foodów ze strachu, że staną się drugimi stanami, a mieć prawie 40% osób otyłych to żadna służba zdrowia nie wytrzyma.


A co do pustostanów: ok 60% należy do państwa (samorządy, agencje rządowe itp. i inne podmioty zależne od państwa). Później dochodzą jeszcze wolne chaty na wsi, które trzeba odnowić aby ktoś tam mieszkał.
To z 2 mln pustostanów mało zostaje.
Ale problem z wynajmem jest (Oczywiście w innych krajach europejskich też jest zjebane prawo lokatorskie, w UK też są atrakcje, a w USA mają takie wymagania podczas wynajmu np. w NY czynsz x40=roczne zarobki to wtedy wynajmą i pokaż dowody płatności za 6 ostatnich czynszów oraz pokazać credit score).
Mam wrażenie, że problem jest mocno demonizowany z tymi pustostanami. Ile z nich to są takie mieszkania po babci czekająca jak dzieci dorosną, albo klasyki np. ktoś wyjechał do innego miasta w którym pracuje. Jego mieszkanie stoi puste, a on wynajmuje w innym mieście np. Damian Janikowski mówił, że tak długo robił.

Tylko to ryzyko, hm. Wiesz wszędzie masz ryzyko i nawet duuużo większe od rolnictwa (zwłaszcza przy takiej zmiennej pogodzie i w tym klimacie) do innych branży. Nawet zaryzykuje teze, że wynajem jest jedną z bezpieczniejszych opcji zarabiania, ale oczywiście trzeba uważać komu się wynajmuje, robić selekcje, sprawdzać strony z dłużnikami. Sam weksel jak odstrasza, a poręczony weksel.


BTW o tym jak ludzie się boją wynajmować. Znajomi mieli puste mieszkanie, mówili że boją się wynająć, a dość ogarnięci ludzie, dość bogaci. Powiedziałem, że podpisuje papierek, że w razie zniszczeń to im zwrócę ze swoich pieniędzy a ja znajde lokatora, sam wybiorę a w zamian będą dostawali 50% czynszu bo ryzyko jest też moje. Kurczę przez 2 lata miałem po 2250 zł co miesiąc, później sprzedali mieszkanie :roberteyeblinking:
 
Tylko to ryzyko, hm. Wiesz wszędzie masz ryzyko i nawet duuużo większe od rolnictwa (zwłaszcza przy takiej zmiennej pogodzie i w tym klimacie) do innych branży. Nawet zaryzykuje teze, że wynajem jest jedną z bezpieczniejszych opcji zarabiania, ale oczywiście trzeba uważać komu się wynajmuje, robić selekcje, sprawdzać strony z dłużnikami. Sam weksel jak odstrasza, a poręczony weksel.


BTW o tym jak ludzie się boją wynajmować. Znajomi mieli puste mieszkanie, mówili że boją się wynająć, a dość ogarnięci ludzie, dość bogaci. Powiedziałem, że podpisuje papierek, że w razie zniszczeń to im zwrócę ze swoich pieniędzy a ja znajde lokatora, sam wybiorę a w zamian będą dostawali 50% czynszu bo ryzyko jest też moje. Kurczę przez 2 lata miałem po 2250 zł co miesiąc, później sprzedali mieszkanie :roberteyeblinking:
Mojsze to Ty? Pozdrów Salcie.
A Icek dobrze się chowa?

:juanlaugh:
 
Mojsze to Ty? Pozdrów Salcie.
A Icek dobrze się chowa?

:juanlaugh:


ja ci dam aluzje do żydowskiego pochodzenia red card

:aletoniedomnietak:

Chociaż oczywiście uważam, że od Żydów Polska może się dużo uczyć.

W sumie też ciekawe ile Polaków ma jeszcze jakieś żydowskie/niemieckie/holenderskie korzenie i nawet o tym ne wie. W końcu tyle tych ludzi było kiedyś w Polsce...

On nie przestał takich rzeczy pisać. Właściwe codziennie jakieś niestandardowe przemyślenia publikuje i chyba ma raz albo dwa razy w tygodniu live gdzie mówi to na żywo.
ja bym nawet oglądał jakiś patostreaming debaty cotygodniowe JKM vs Ikononowicz i nawet nie miałbym pretensji do niego, gdyby pozostał tylko publicystą. Nawet donejty bym im wysyłał z pytaniami

Ale tego, że nie potrafił milczeć w 2015 roku i Kaczyński zdobył samodzielną większość -drań, menda, zepsuty do szpiku kości koleś, szkodnik.
 
W naszych mediach cisza i pewnie tak zostanie.
Dzisiaj w nocy w Stanach trans kobieta zastrzeliła w kościele troje dorosłych i troje dzieci w wieku 8/9 lat. Poniżej zdjęcie jej pokoju.


View attachment 60869
Ciekawe co na to maja stasko, odniosła się już?
Ps: właśnie mniej więcej tak wyobrażam sobie podłogę w jej pokoju.
 
Jak z tym programem konfederacji? Z jednej strony deklarują koniec rozdawnictwa, z drugiej nie zlikwidują ani 500 plus ani 12 i 13 emerytury.

Chociaż z tą 12 i 13 to chyba nie do końca wiadomo jak jest. Może to celowy zabieg żeby poszerzyć elektorat? Jak ktoś jest za likwidacją to mu się cytuje konfederatę który jest za, a jak ktoś przeciw to mamy konfederatę który jest przeciw. Genialne w swojej prostocie:)




20230330_090149.jpg


Kołodziejczyk wodę kupił w restauracji, a wódkę w sklepie... Dlaczego wody i wódy nie kupił w tym samym sklepie? Nie byłoby materiału na dramatycznego tiktoka

 
Back
Top