Polityka

te prawybory prezydenckie już pokazały, że coś z Korwnistami jest nie tak, skoro poparli Bosaka...

Też mi go szkoda coś podobnie jak Kukiza: człowiek próbuje coś zmieniać "po robocie", często dokładając do tego, wchodzenie do polityki porzucając spokojniejsze życie i ryzykując własnym wizerunkiem, a nie jak cwaniaki od osiemnastego roku życia żyjące z polityki (bo już ci liderzy młodzieżówek zarabiają -masakra ile partie trzaskają kasy)...
... i porażka utopi.Jak to mówił Wipler: pod koniec kariery politycznej miał wrażenie jakby to wszystko miało taki sam sens jak wiosłowanie na plaży


Teraz zamiast Dziambora będą pewnie mózgi jak Rola, może Sykulski (kiedyś Nowoczesna -kto się tam pokazuje tego ja nie szanuje) i Ator czyli kiedyś skończona patologia internetowa a teraz król clickbaitów...

Mentzen jest jak JKM (z dodatkami kołczingu): tworzenie własnego kościoła wyznawców, niemal kult jednostki -od lat 90 mało kto dłużej pozostał przy JKM mimo, że poglądów zbytnio nie zmienili...

A narodowcy... Były asystent JKM Karol Wilkosz ładnie to powiedział: narodowcy uważają, że wolność gospodarcza to wykorzystywanie słabości państwa przez bogatych...


Wilkosz miał fajny materiał na swoim kanale z porównaniem Konfederacji do Republikanów, ale ukrył wszystkie filmiki...

Pytanie jednak czy przy obecnym systemie wyborczym da się inaczej prowadzić partię niż brać towarzystwo za mordy i jak to mówił Tusk: minister nie jest od przekonywania go tylko od wykonywania moich poleceń.
Da sie prowadzić partię inaczej niż usuwając każdego kogo podejrzewa się, że jest bystrzejszy od wodza? Stary suchar, że sprzątaczka Kaczora i Donalda musi czasami coś zepsuć aby ją z pracy nie wyrzucili...
Plus trzeba dodać, że no jednak jako naród nie jesteśmy dobrzy w pracy w grupie i jeśli od czegoś trzeba byłoby zacząć reformy oświaty to też od tego.



te starcia Rurkowiec vs JKM :korwinlaugh: Szkoda, że już nie ma tego programu Młodzież kontra, były dymy :tellmemore:





Odradzam: gdybym był Kaczyńskim to marzyłbym o tym aby podnieść frekwencję o jakieś 15% dzięki ludziom oddającym nieważne głosy. Ordynacja daje dużą premię za frekwencje, przy wysokiej frekwencji można mieć nawet większość konstytucyjną bez jakiegoś kozackiego wyniku...

Z tym śpiewakiem pawełkiem to bez jaj to zwykła zakłamana szmata, która sprzedała się pissowi. Wcześniej miał mordę pełną frazesów, a potem jak ta dziwka. Gdyby jeszcze wcześniej nie mydlił ludziom oczu, to może bym machnął ręką i tak nie irytował tym osobnikiem.

A tak to się chlor, z wielką mordą, tylko ośmieszył. Wielki wojownik z systemem -- na którym się dorobił niezłego majątku.
 


Ojoj nie będzie pisania kodu na tarasie do 70tki.


Będzie. Chat GPT kłamie i nie jest inteligentny. Zrobił test IQ i ma jakieś 80, najgorzej sobie radzi z logiką. To lepsze Google. Wspaniale radzi sobie z wyrażeniami regularnymi, manipulowaniem tekstem. Nie zastąpi programisty. Dobrze ogarnia tylko podstawy czyli coś co można szybko wygooglowac. Jakieś trudniejsze rzeczy spieprzy zawsze. Wymyśla metody których nie ma. Nie ogarnia np. w Pythonie różnicy między iteratorem a generatorem albo protokołem a klasą abstrakcyjna. Zachwyceni sa nim pseudo programiści czyli jacyś analitycy którzy klepią w Jupiterze pandas, nie rozumiejąc podstaw Pythona.

Kalkulator nie zastąpił matematyka, google Translator nie zastąpił tłumacza, chat GPT nie zastąpi programisty.
 
Będzie. Chat GPT kłamie i nie jest inteligentny. Zrobił test IQ i ma jakieś 80, najgorzej sobie radzi z logiką. To lepsze Google. Wspaniale radzi sobie z wyrażeniami regularnymi, manipulowaniem tekstem. Nie zastąpi programisty. Dobrze ogarnia tylko podstawy czyli coś co można szybko wygooglowac. Jakieś trudniejsze rzeczy spieprzy zawsze. Wymyśla metody których nie ma. Nie ogarnia np. w Pythonie różnicy między iteratorem a generatorem albo protokołem a klasą abstrakcyjna. Zachwyceni sa nim pseudo programiści czyli jacyś analitycy którzy klepią w Jupiterze pandas, nie rozumiejąc podstaw Pythona.
Przecież to się dopiero zaczyna. Zobaczymy za 5-10 lat. Pierwsi robotę stracą raczej graficy komputerowi.
 
Przecież to się dopiero zaczyna. Zobaczymy za 5-10 lat. Pierwsi robotę stracą raczej graficy komputerowi.
Racja, tu nie chodzi o tu I teraz ale o to co czeka nas w przyszłości. Krótszej czy dłuższej to już zależy od branży;)
 
Kogoś mi ten Radoslav przypomina tylko nie wiem kogo... :zakręcony:

1676144157847.png
 
1676157074859.png



Że Winniczek będzie orał Korwin będąc mniej po stronie Rosji niż sam Ozjasz to się nie spodziewałem. Odzyskał Winnicki mój szacunek.
 
Było. Ban.

Przepraszam, przestałem wchodzić w ten temat kiedykolwiek, bo to zazwyczaj była dyskusja @Karateka@ vs reszta świata i po prostu olałem temat. Na tej stronie nie było to uznałem, że nadal wszyscy piszą o tym samym i mogę wrzucić.

O tym, że Sławek chyba w końcu zacznie wypierać się Korwina też było?

1676157440204.png
 
Przepraszam, przestałem wchodzić w ten temat kiedykolwiek, bo to zazwyczaj była dyskusja @Karateka@ vs reszta świata i po prostu olałem temat. Na tej stronie nie było to uznałem, że nadal wszyscy piszą o tym samym i mogę wrzucić.

O tym, że Sławek chyba w końcu zacznie wypierać się Korwina też było?

View attachment 56383

Wrzuciłem dzisiaj te tweety Mentzena do tematu wojny na Ukrainie :-)
 
Spytałem Jailbreak ChatGPT o Trumpie, Bidenie i Kamali bez cenzury. Jailbreak i pytanie o Trumpa wziałem z reddita, dopytałem tylko o resztę. Jak czytałem o tej ostaniej to się nóż w kieszeni otwierał...
Foul-Mouthed Trump Rant.png
 
Będzie. Chat GPT kłamie i nie jest inteligentny. Zrobił test IQ i ma jakieś 80, najgorzej sobie radzi z logiką. To lepsze Google. Wspaniale radzi sobie z wyrażeniami regularnymi, manipulowaniem tekstem. Nie zastąpi programisty. Dobrze ogarnia tylko podstawy czyli coś co można szybko wygooglowac. Jakieś trudniejsze rzeczy spieprzy zawsze. Wymyśla metody których nie ma. Nie ogarnia np. w Pythonie różnicy między iteratorem a generatorem albo protokołem a klasą abstrakcyjna. Zachwyceni sa nim pseudo programiści czyli jacyś analitycy którzy klepią w Jupiterze pandas, nie rozumiejąc podstaw Pythona.

Kalkulator nie zastąpił matematyka, google Translator nie zastąpił tłumacza, chat GPT nie zastąpi programisty.
oj tłumacze zwłaszcza. google translator kompletnie nie rozumie kontekstu, a to wykładanie się na zdaniach wielokrotnie złożonych (np. w niemieckim jedno zdanie może liczyć cały akapit)...
View attachment 56381


Że Winniczek będzie orał Korwin będąc mniej po stronie Rosji niż sam Ozjasz to się nie spodziewałem. Odzyskał Winnicki mój szacunek.
jak nie jestem fanem narodowców a WInnickiego i Bosaka to już szczególnie to uczciwie musze przyznać, że WInnicki wielokrotnie orze Korwinem tak mocno jak to tylko możliwe, nawet lepiej niż kiedyś Tymochowicz. Tylko, że Tymochowicz też wyciągał mocne prywatne sprawy JKM i to było słabe..

A to przedstawianie ROsji jako jakieś opozycji w stosunku do Zachodu jeśli chodzi o covid: to jest zaklinanie rzeczywistości. Przecież w rosyjskich centrach handlowych były te kody QR, w autobusach.
Oni chyba dosłownie kopiują tweety AFD...

Wychodzi na to, że najlepiej mieć fach w ręku, a nie we łbie, czyli zawody typu tapicer, cieśla, murarz tynkarz akrobata itd. będą w cenie, bo mechatronika i ogólnie mobilne urzeczywistnianie sfery idei nie nadąża za rozwojem AI.
a właśnie nie wiem czy naprawdę nie ma większej przesady z tym AI. Jest ogromny rozwój technologii itp. a policja nadal musi wykorzystywać psy do swojej pracy. Ba nawet w USA są już szkolone psy do pracy w laboratorium to sprawdzania próbek i mają skuteczność odnośnie niektórych chorób nawet +98%.
Tak samo nie wyobrażam sobie, że AI będzie w stanie ogarnąć analizę projektu ustawy skoro nawet kilkadziesiąt prawników nie jest w stanie wywnioskować co jest efektem pracy nieuczciwych lobystów.
Na razie obsługa klienta traci etaty, sektor bankowy dostaje mocno, ale też dlatego, że coraz mniej osób korzysta z gotówki.
BTW są już domy z drukarek 3D i fakt faktem duuuuuuuuuuużo nauczycieli i wykładowców akademickich można zastąpić płytą CD, bo DVD to za duża pojemność :korwinlaugh:
 


Biedny Radoslav, widać po minie...

View attachment 56464



View attachment 56465
wiele rzeczy mnie śmieszy w tej sprawie, jeszcze te SMSy Sikorskiego do dziennikarki: spoko. W Holandii pomyślą, że Polska zbyt dużo nie różni się od Rosji i Ukrainy (w sumie...).
Kompletne buractwo, ale...
... przecież było wiadomo o tych fakturach po 100 tys. EUR. I nagle jest mówione kto płacił? Nagle wszyscy zdziwieni, że Arabowie mają nieograniczone fundusze na kupowanie polityków?
Tak nagle wszystko wychodzi, jedna sprawa za drugą i to jeszcze przed wyborami w Polsce.
Hm może to jest jakaś amerykańska pomoc dla Pisu :korwinlaugh:
 
Back
Top