Polityka

20229151_1491303100892587_2736065222706023516_n.png
 
Proroczy Endriu sprzed 10 lat

"-To w jakim sensie w Jarosławie Kaczyńskim nie ma człowieczeństwa?
- W takim, że on sobie zaplanował Polskę swoich marzeń. I się przed niczym nie cofnie, żeby się te marzenia spełniły.

Zwierzał się panu z tych marzeń?
Główne marzenie jest jedno. Żeby wszystko zostało podporządkowane jego wizji. Za wszelką cenę. A jego narzędziem są kwity. To nieraz jasno wynikało. Przede wszystkim dlatego nie chciał nas – podobnie jak wcześniej Platformy – w resortach siłowych, żeby mu nikt nie przeszkadzał w produkowaniu haków. To się odbywa między Jarosławem, Ziobrą i Kamińskim. Ta trójka o wszystkim decyduje.
(...)
Ale sądów nie mają.
Jak będzie trzeba, to też się jakieś znajdą. Oni się już nie cofną. Ja dawniej myślałem, że dla nich celem jest prezydentura. Ale nie. Wiem od tego człowieka z bliskiego otoczenia Ziobry, że im chodzi o władzę przez następne kadencje. Przynajmniej jeszcze dwie. Następne dziesięć lat chcą rządzić.
(...)
Bo wiem z rozmów z Jarosławem, jaka ma być Polska jego marzeń. To ma być taka Polska, w której kto jest dla niego niewygodny, ten jest odstrzelony. Kiedyś mówił nam o liście dziennikarzy, którzy go krytykują i których trzeba odstrzelić. My naprawiamy Polskę, a oni nas krytykują. Musimy się zająć ich finansami, posiadłościami. Pokażmy ludziom, kto ich finansuje, kto ich sponsoruje – mówił. Ja tam nie wiem, skąd dziennikarze mają pieniądze.

Z pracy, panie przewodniczący. A premier się tym naprawdę poważnie interesuje?
Oczywiście. Pan też był na tej liście. I jeszcze kilkunastu innych z rozmaitych redakcji.

(...)
Rozmawiał z wami o tym?
Nieraz. Najpierw miała być zmiana ustawy o Trybunale. Tak, żeby przewodniczącego prezydent wybierał z trzech kandydatów. Nie z dwóch. Wie pan, o co chodzi?

Żeby mieć swojego.
Właśnie. (...)
PiS będzie miał swojego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. I kolejność rozpatrywania wniosków też od prezesa zależy. Jak im jakaś sprawa będzie nie na rękę, to może czekać latami."


http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/225840,1,jak-uwodzi-jaroslaw-kaczynski.read
 
Bo wiem z rozmów z Jarosławem, jaka ma być Polska jego marzeń. To ma być taka Polska, w której kto jest dla niego niewygodny, ten jest odstrzelony. Kiedyś mówił nam o liście dziennikarzy, którzy go krytykują i których trzeba odstrzelić. My naprawiamy Polskę, a oni nas krytykują. Musimy się zająć ich finansami, posiadłościami. Pokażmy ludziom, kto ich finansuje, kto ich sponsoruje – mówił. Ja tam nie wiem, skąd dziennikarze mają pieniądze.

Prawdziwy Pinochet :redford:

Ja tam jarkowi powoli zaczynam kibicować. Niech trochę przeora te nasze "elity"
 
No lel, tak śmiesznie. Co mówić o TVN i pani Justynie, to takiej kurwiny i łojenia widza cegłą w łeb jaka jest teraz w TVP to tam nie było i nie ma. Ale hehe śmieszne bo paski i Grześ hehe.
 
No lel, tak śmiesznie. Co mówić o TVN i pani Justynie, to takiej kurwiny i łojenia widza cegłą w łeb jaka jest teraz w TVP to tam nie było i nie ma. Ale hehe śmieszne bo paski i Grześ hehe.
fakt, na TVN-ie robia to duzo profesjonalniej ale zalozenia maja podobne tu i tu.
 
A tak serio oglądam w sumie codziennie paski tvp info bo wczesniej myslałem ze to fotomontaz .ZŁOTO to jest ludzie...ZŁOTO
 
No chyba zartujesz? Jedno i drugie to gowno ale poziom absurdu jaki jest w tvp info nie znajdziesz w najglupszych wypowiedziach Mikkego czy Terlikowskiego.
obie stacje to propagandowki na TVN-ie redakcja robi to profesjonalniej. Propaganda jest lepiej opakowana, po prostu.
 
Last edited by a moderator:
obie stacje to propagandowki na TVN-ie redakcja robi to po prostu profesjonalniej. Porpaganda jest lepiej opakowana, po prostu.

Nie wiem czy profesjonalniej to dobre słowo w tym temacie i jak dla mnie to wymyka się to nieco dalej niż propaganda.
 
fakt, na TVN-ie robia to duzo profesjonalniej ale zalozenia maja podobne tu i tu.
Założenia są zupełnie inne. TVN próbuje przeciągać na stronę PO (umownie) ludzi niezdecydowanych, młodych, itp., stąd elokwentni, eleganccy goście i bardziej subtelny przekaz. TVP mówi do twardego elektoratu PiS-u, celem jest umocnienie pozycji już zdobytych, oni bardzo dobrze wiedzą co robią wypisując na paskach te cuda.
Manipulacja przekazem to podstawowe narzędzie dzisiejszej polityki, nie wierzę, że spece od mediów w obozie władzy to półgłówki, wszystko jest przemyślaną strategią.
 
No właśnie że słowo "profesjonalniej" jest tu na ostatnim miejscu listy różnic. Obecne TVP to taka Republika ale bardziej, gdzie spotyka się 3 typów z Gapola i się ze sobą zgadzają, gdzie prowadząca łoi w widza jedną jedyna prawdą a przytakują jej głowy z lecącego w tle materiału. TVN jaki jest chujowy, ale tam przynajmniej dopuszcza się do głosu ludzi z drugiej strony - częstokroć tylko po to, żeby ich na antenie obśmiać jak u Lisa, ale jednak. Tymczasem u Kurskiego jak u plemion Bantu: pałą przez łeb i po naszemu.
 
Założenia są zupełnie inne. TVN próbuje przeciągać na stronę PO (umownie) ludzi niezdecydowanych, młodych, itp., stąd elokwentni, eleganccy goście i bardziej subtelny przekaz. TVP mówi do twardego elektoratu PiS-u, celem jest umocnienie pozycji już zdobytych, oni bardzo dobrze wiedzą co robią wypisując na paskach te cuda.
Manipulacja przekazem to podstawowe narzędzie dzisiejszej polityki, nie wierzę, że spece od mediów w obozie władzy to półgłówki, wszystko jest przemyślaną strategią.
Jak zwykle lemmy głos rozsądku.Można konczyć dyspute ;)
 
Założenia są zupełnie inne. TVN próbuje przeciągać na stronę PO (umownie) ludzi niezdecydowanych, młodych, itp., stąd elokwentni, eleganccy goście i bardziej subtelny przekaz. TVP mówi do twardego elektoratu PiS-u, celem jest umocnienie pozycji już zdobytych, oni bardzo dobrze wiedzą co robią wypisując na paskach te cuda.
Manipulacja przekazem to podstawowe narzędzie dzisiejszej polityki, nie wierzę, że spece od mediów w obozie władzy to półgłówki, wszystko jest przemyślaną strategią.
zalozenia, w sensie sianie propagandy. Roznia sie tylko tym, ze reprezentuja dwa przeciwstawne, konkurujace ze soba opcje polityczne. Co do reszty to sie zgadzam.
 
Ale czasem u Kurskiego nie chcieli bojkotować ? Zjawiając się bez zaproszenia wywołując awanturę - game plan level hard - Polityka to zło heh.
 
TVN jaki jest chujowy, ale tam przynajmniej dopuszcza się do głosu ludzi z drugiej strony - częstokroć tylko po to, żeby ich na antenie obśmiać jak u Lisa
to wg mnie jest bardziej profesjonalne podejscie i nie czestokroc tylko ZAWSZE tylko po to, do TVN-u zaprasza sie druga strone i czesto sa to przewagi 3 do 1 gdzie "dziennikarz" prowadzacy jest jedna ze stron i wcale sie z tym nie kryje. (no to juz mniej profesjonalne podejscie :wink: bo wg mnie propaganda zeby miala dzialac to musi byc dyskretna, w przeciwnym razie przynosi odwrotny skutek)
 
Back
Top