Polityka

Jesli jest podane : wydruk w formacie xyz pod roll up - xx zł - oferta.

Moim zdaniem jeśli na stronie jest dopisek, że powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumienia prawa handlowego, to nie ma obowiązku świadczenia usługi.
 
@Comber
Rozumiem, ze mogliby natomiast dac inny termin realizacji? Np 50 lat?
Z reguły wymienia się, ze minimum dla tzw. postanowień przedmiotowo istotnych to np. przedmiot + cena. Zastanawiajaca jest kwestia terminu realizacji, z uwagi na fakt, ze dany roll up nie bylby dostepny od reki. Zajebisty kazus na akademicka dyskusje, hehe.
 
@Comber
No ale wymyslmy przyklad w druga strone. Daje ogloszenie: szukam pracy, 3500 brutto. Ktos dzwoni i mowi ze mam przyjsc jutro do roboty, mieso halal robic. I jakbym odmowil, wprost, z powodu przekonan religijnych, to by mogl mnie pozwac?

@Dzihados - sam cennik nie jest zlozeniem oferty według KC. Niestety jest cienka granica.
No to jest czy nie jest? Bo to dosyc kluczowe dla tego przypadku...
 
@Comber
No ale wymyslmy przyklad w druga strone. Daje ogloszenie: szukam pracy, 3500 brutto. Ktos dzwoni i mowi ze mam przyjsc jutro do roboty, mieso halal robic. I jakbym odmowil, wprost, z powodu przekonan religijnych, to by mogl mnie pozwac?


No to jest czy nie jest? Bo to dosyc kluczowe dla tego przypadku...
Nie podales istotnych postanowien, bo nie podales rodzaju wykonywanej pracy. Tak na moje oko. W dodatku powołałbym się na art. 71 KC. Tak samo drukarnia moglaby sie powolac na art. 71 KC, jesli ich "oferta" nie jest "ofertą". To jest naprawdę cienka granica i kwestia bardzo dyskusyjna. Zoll młodszy rozwodził się strasznie na ten temat i opisywał pewne absurdy. Moze mi sie uda znalexc jego ksiazke. Moim zdaniem tutaj nalezy rozwazac pomiedzy 66 kc w zw. z 61 kc a 71 kc.
13631536_642817995875738_5495522492622932785_n.jpg
 
Last edited:
Tak swoją drogą, czytam teraz o tej sprawie. Okazuje się, że został dopiero wydany wyrok nakazowy, od którego wniesiono sprzeciw. W związku z czym nie mam mowy o prawomocności, a postępowanie będzie toczone na zasadach ogólnych. Homoniewiadomo zaczeło się chwalić wyrokiem, który utracił moc z uwagi na wniesienie przysługującego pozwanemu sprzeciwu. W tej sprawie raczej będzie się uzywać argumentów dotyczących wolności sumeinia, wyznania, działalności gospodarczej, czyli spór na bazie konstytucji.
 
A papiez dla kazdego cos milego. Wyborcza na czolowke wezmie tekst o uchodzcach, tvp o ochronie zycia od poczecia. Wszyscy zadowoleni.
 
Konserwatysci z Cohones @Wewiur
Szanujecie konserwatywnego geja Milo?





Nir znam człowieka przepraszam. Ogólnie to szanuję wszystkich ludzi, niezależnie od poglądów czy oriebtacji. Jednak nie toleruję nachalnego pokazywania. Jak ktoś bycie gejem zostawia za drzwiami domu to ma mój pełny szacunek (w historii przykład Dostojewski). Z drugiej strony jak osoba heteroseksualna pokazuje swoją orientację w miejscu publicznym w nachalny sposób, to budzi moje zgorszenie.
 
@Karateka@ posluchaj sobie go u Joe Rogana, dobry jest, pare tekstow mnie rozsmieszylo :) Sluchalem w samolocie, i jak komplementowal wyglad Rogana, to parsknalem tak, ze az sie ludzie spojrzeli :)

Joe Rogan Experience #820 - Milo Yiannopoulos


Ponizej starszy, nie sluchalem jeszcze.

Joe Rogan Experience #702 - Milo Yiannopoulos


Choc przyznam, ze wole sluchac, a nie ogladac :)
 
@Karateka@ posluchaj sobie go u Joe Rogana, dobry jest, pare tekstow mnie rozsmieszylo :) Sluchalem w samolocie, i jak komplementowal wyglad Rogana, to parsknalem tak, ze az sie ludzie spojrzeli :)

Joe Rogan Experience #820 - Milo Yiannopoulos


Ponizej starszy, nie sluchalem jeszcze.

Joe Rogan Experience #702 - Milo Yiannopoulos


Choc przyznam, ze wole sluchac, a nie ogladac :)


Sluchalem oba podcasty od razu jak wyszly :-) Zajebiste
 
Nir znam człowieka przepraszam. Ogólnie to szanuję wszystkich ludzi, niezależnie od poglądów czy oriebtacji. Jednak nie toleruję nachalnego pokazywania. Jak ktoś bycie gejem zostawia za drzwiami domu to ma mój pełny szacunek (w historii przykład Dostojewski). Z drugiej strony jak osoba heteroseksualna pokazuje swoją orientację w miejscu publicznym w nachalny sposób, to budzi moje zgorszenie.
Co masz na myśli pisząc "osoba heteroseksualna pokazuje swoją orientację w nachalny sposób"?
 
A papiez dla kazdego cos milego. Wyborcza na czolowke wezmie tekst o uchodzcach, tvp o ochronie zycia od poczecia. Wszyscy zadowoleni.

Ktoś w ogóle zwraca uwagę na to co on sobie tam pomruczy ? :)
A tak poza tym, to odczuwałem zażenowanie, jak prezydent i przedstawiciele rządu kolejno padali na kolano i całowali w łapę.
 
Co masz na myśli
Kolega po slubie TROCHE sie uspokoil, ale "przed" bylo u niego normą wchodzenie w lizaka z wybranką, na wprost ludzi, w trakcie rozmowy, 50cm od nich. Wkładał też recę w spodnie dziewczyn i robił co mógł, jeśli nie dostał po łapkach. Mocno to mnie - i innych - fqurwialo.

Co to???
 
Last edited:
Back
Top