1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pogotowie prawne Cohones

Discussion in 'Cohones' started by many_bjj, Jun 24, 2014.

1. PeSTAo

PeSTAo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    686
    Zdobyte Lajki:
    264
    Punkty:
    1,190
    Jeżeli podpisane jako konsument to np. odstąpić od umowy w ciągu 14 dni

2. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Nie, to nie jest zakup na odległość, więc ewentualnie wchodzi w grę kwestia postanowień umownych. @Betonowy Krzychu Pokaż umowę a będziemy myśleć.

Betonowy Krzychu likes this.
  3. PeSTAo

PeSTAo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    686
    Zdobyte Lajki:
    264
    Punkty:
    1,190
    14 dni dotyczy tylko na odległość? Z ciekawosci pytam bo ostatnio trafił się zawodnik co twierdził że na odległość 14 dni nie dotyczy.

4. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Na odleglosc/poza lokalem przedsiębiorstwa bez podania przyczyny. Stacjonarne zakupy rządzą sie swoimi prawami.

5. Betonowy Krzychu

Betonowy Krzychu WSOF
    Strawweight

Komentarze:
    3,098
    Zdobyte Lajki:
    6,930
    Punkty:
    790
    Jest zapis, że umowa może zostać rozwiązana tylko za zgodą obydwu stron, więc rozumiem, że jedyną opcja to próbować się z nimi w tej kwestii dogadać?

6. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Dzięki za ułatwienie roboty. Nie dość, że chuja widać to muszę stać na głowie podczas czytania. Na Twoim miejscu wymyśliłbym jakąś ściemę, zadzwonił i odwołał zamówienie. Najlepiej wziąć na litość. Jest szansa, że skończy się na kilku groźbach i życzeniu najgorszego w myślach, bo przecież ani grosza im jeszcze nie zapłaciłeś, a nie sądzę, aby chciało im się dochodzić roszczeń z tytułu niewywiązania się z umowy. (Nie czytałem, bo nie jestem sadomasochistą)

PeSTAo likes this.
  7. Betonowy Krzychu

Betonowy Krzychu WSOF
    Strawweight

Komentarze:
    3,098
    Zdobyte Lajki:
    6,930
    Punkty:
    790
    Sorry za chujową jakość, robione przysłowiowym kalkulatorem, nawet nie zauważyłem, że do góry nogami....
    No to w takim razie będziemy próbowali się dogadać, może uda się coś naściemniać.

8. Miniu

Miniu Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    243
    Zdobyte Lajki:
    335
    Punkty:
    790
    Miasto:
    The North.
    Witam serdecznie. Potrzebuje małej porady.. a mianowicie. Mój ojciec został pozwany przez firmę X zajmującą się mechaniką samochodową, lakiernictwo itp. Rzekomo nie zapłacił za wykonaną usługę. Problem w tym, że na fakturach i wszelakiej dokumentacji widnieje nazwisko przełożonego mojego ojca, zaś mój ojciec był tylko pośrednikiem w tej akcji, wykonywał polecenia służbowe. Dodam, iż praca została wykonana fatalnie, i może to być powód braku opłaty ze strony szefa. Sprawa miała miejsce w 2015 r. Pozew trafił do domu niedawno. Firma zlecająca ma siedzibę w Danii, zaś warsztat wiadomo, Polska. I tutaj moje pytanie - czy mój ojciec ma powody do obaw ? Czy można pozwać kogoś, kto wypełnia obowiązki oraz reprezentuje szefa ?
    Dla mnie osobiście, na logikę, to troche niedorzeczne, iż facet który dostał zlecenie od firmy Y pozywa jej pracownika który nie podejmuje tam decyzji.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź, i klasycznie życzę wszystkim dobrego dnia :)

9. PeSTAo

PeSTAo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    686
    Zdobyte Lajki:
    264
    Punkty:
    1,190
    @Comber jakieś doświadczenie w sprawach najmu i wypowiedzenia umowy najmu ze skutkiem natychmiastowym? Chodzi o to kiedy takie wypowiedzenie jest zasadne. Niby wiem, ale wolę zapytać mądrzejszego :)

10. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Kilka postów wcześniej podałem artykuły z kc

11. PeSTAo

PeSTAo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    686
    Zdobyte Lajki:
    264
    Punkty:
    1,190
    Napatoczyl się "król czyscicieli kamienic". Zwykły ciumciok co wezwał policje i oświadczeniem woli rozwiązał umowę i nakazał eksmisję :)

12. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Polecam blog Wojtka Rudzkiego dot umowy najmu. Tam jest sporo wartościowych informacji.

PeSTAo likes this.
  13. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Czy Twój ojciec jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę czy wiąże go umowa cywilnoprawna?

14. PeSTAo

PeSTAo Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    686
    Zdobyte Lajki:
    264
    Punkty:
    1,190
    Znane :) już po robocie, wiec luz

15. Miniu

Miniu Jungle Fight
    Featherweight

Komentarze:
    243
    Zdobyte Lajki:
    335
    Punkty:
    790
    Miasto:
    The North.
    Nie jestem pewien , ale na 90% umowa o pracę, z racji iż przysługują mu w Danii wszystkie świadczenia itp itd, ew przedzwonię podpytam. A tak nawiązując do syt, rozmawiałem ze znajomym prawinim, i stwierdził że jest to fizycznie niemożliwe pociągnąć do odpowiedzialności w tym wypadku. A szef mojego ojca wyśmiał całą syt, napisali pismo i dołączyli do tego fakturę, na której jasno widnieje zleceniodawca - czyli firma XYZ Construction. :)

Dzięki za zainteresowanie Comber, wiedziałem że warto lekko posmarować wazeliną apropo Cormiera :D

Comber likes this.
  16. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190
    Pozwać można każdego, ale w tym wypadku nie ma podstaw, nawet gdyby pracodawca nie wywiązał się z zobowiązania bo to on jest strona a nie ojciec.

Miniu likes this.
  17. kamerling

kamerling WSOF
    Welterweight

Komentarze:
    3,275
    Zdobyte Lajki:
    966
    Punkty:
    1,190
    @Comber i inni, którzy się znają. Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania...

Mam jeszcze trochę wazny dowód osobisty, jednakże z powodu tego, że zdjęcie jest już stare i nieaktualne trochę - chciałbym wyrobić nowy dowód. I teraz moje pytania : czy ja muszę najpierw swój stary dowód zastrzec, a dopiero później zlożyć wniosek o nowy? Czy też po prostu składać wniosek o nowy? Chcę to zrobić przez Internet, korzystając z Profilu Zaufanego.

18. Shoocker

Shoocker Lejdis Fajt Najt

Komentarze:
    7,302
    Zdobyte Lajki:
    5,868
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Podkarpackie
    Zadzwoń sobie do Urzędu Gminy najlepiej ;)

kamerling likes this.
  19. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,084
    Zdobyte Lajki:
    12,864
    Punkty:
    1,190