1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pogotowie prawne Cohones

Discussion in 'Cohones' started by many_bjj, Jun 24, 2014.

1. many_bjj

many_bjj Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    83
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    290
    Spodobalo sie widać pogotowie i je na drobe rozmieniliscie. Dobrze. W takim przypadku nowy dzial nadchodzi.

Kupiłeś popsutą wieżę - wierzę
    Wyruchali Cie w hotelu nad morzem - może

Pogotowie znajdzie paragraf na wszystko!
    Pomożecie? Pomożemy!

2. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,527
    Zdobyte Lajki:
    17,405
    Punkty:
    1,190
    Co mi grozi za podpalenie drzwi sąsiadce, która codziennie od dwóch lat gotuje kapuste?

A za zabójstwo?

3. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,404
    Zdobyte Lajki:
    28,976
    Punkty:
    3,190
    A ja napisze tak: czytajcie małym druczkiem!!!! I wszelakie regulaminy. Ja przez pomyłkę zasiliłem nie ten nr co chciałem, ba, tamten nr był wyłączony przez jakiś czas (potem nie sprawdzałem już). Naskrobałem reklamacjhe na formularzau Playa, podając szczegóły, nr transakcji i tp. Odpisali , powołujac się na swój regulamin, który w jakimś punkciue mówił, że nie odpowiadają za błędy przy wpisywaniu numerów telefonu. Szybko zamknęli mi dzioba.

4. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,404
    Zdobyte Lajki:
    28,976
    Punkty:
    3,190
    Comber co nie co liznął z prawa, Booyak chyba również w temacie z lekka, ale brakuje ów Pana tu na forum :

przemys_law

Trochę sie znał!

5. DanielGarcia

DanielGarcia Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    284
    Zdobyte Lajki:
    13
    Punkty:
    790
    Kto się zna na prawie pracy? Czuję, że u mnie w robocie w ch*** mnie robią :-)

6. Saper007

Saper007 Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    83
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    790
    Hmm, no najlepiej to sie zna kodeks pracy :)

7. zefir88

zefir88 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    76
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    290
    Ja mam problem. Kupilem buty Najka na allegro.pl. Od gościa, co tam sporo pozytywów zebral. I gdy do mnie dotarly, to były w nieorginalnym pudle i same były jakieś takie nieorginalne :/
    Cena za nie to 180 PLN. Pisze do manego ,ze mu je odesle, bo smierdzi podróbą, a on mi zebym spadał na drzewo. Już w jednym miejscu sie podeszwa lekko odkleja :/ Paragonu nie mam,bomi nie dal. Jest nadzieja by odzyskac pieniadze?

8. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,439
    Punkty:
    1,190
    Dobry temat. Zefir, koles jest przedsiebiorca? Jesli tak to masz 10 dni na odstapienie bez podania przyczyny. Daj mi link do jego profilu.

9. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,439
    Punkty:
    1,190
    Daniel garcia, napisz w czym problem. Nie moj obszar zainteresowan, ale popytam.

10. aqua

aqua Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,484
    Zdobyte Lajki:
    1,763
    Punkty:
    490
    zefir

PS 10 dni kalendarzowych masz na to

11. zefir88

zefir88 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    76
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    290
    Nie, to nie jakiś przedsiebiorca. Sprzedawal buty Najka. Myslalem ze orginaly, ale chyba podroby mi sie trafily. Nie ma swojego sklepu, nie wystawia Vatu. Moze kradnie te buty. Nawet paragonu nie ma.

aqua, tylko komu mam wyslac: do alegro, na policje, do sprzedawcy

12. aqua

aqua Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,484
    Zdobyte Lajki:
    1,763
    Punkty:
    490
    zefir do Sprzedawcy, jeśli to nie pomoże zadzwon do allegro i powiedz, że towar jest niezgodny z umową.

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html

13. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,186
    Zdobyte Lajki:
    11,501
    Punkty:
    1,190
    @zefir dodatkowo zgłoś to do administracji allegro i działaj jak najszybciej. Zadzwoń do jakiegoś biura obsługi czy coś takiego i zapytaj co masz robić w takim przypadku. Dodatkowo jeśli się okaże, że gość sprzedaje podróby to poleci z allegro. Tak jak pisali wyżej w ciągu 10 dni od odebrania przesyłki musisz pisemnie poinformować sprzedającego o zwrocie, następnie masz 14 dni na wysłanie przedmiotu. Ostatnio były jakieś prace nad prawem konsumenta i ten termin ma się jeszcze wydłużyć, nie pamiętam od kiedy ma to wejść w życie.

Tu masz wszystko:

http://pomoc.allegro.pl/24545/24539/26385/na-jakich-zasadach-mozna-zwrocic-wadliwy-towar

14. zefir88

zefir88 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    76
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    290
    Dobra, doobra :) Jest jedno ale! A co jak sprzedawca powie ze nie pisal ze to orginaly? A co jak mu odesle i mi kasy nie odda? Fajne te wszystkie paragrafy i porady z allegro, ale oszustowi jak odesle to czy mam jakąś gwarancje, kurwelencja, ze mi odda PLNy? Strace 180 i buty - pat. :/

15. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,793
    Zdobyte Lajki:
    17,265
    Punkty:
    1,190
    Kasy i tak już nie odzyskasz

16. Rycho

Rycho Heavy Weight

Komentarze:
    2,050
    Zdobyte Lajki:
    1,232
    Punkty:
    1,190
    Kontakt do allegro tylko przez maila informularz dla kupujacego
    Nie da rady dzwonic

17. zefir88

zefir88 Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    76
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    290
    Ale obuwię stracę na dodatek :/
    Ale tak naprawde, to nadal nie wiem jak odroznic podróby? Gdy wszedlem do sportowego sklepu, to bylo na jednej z przykladowych butow Made in Vietnam i nie wiem czy to orginal czy nie. Moje mają Made in Tajwan i odkleja sie podeszwa w 1 miejscu :/

18. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,793
    Zdobyte Lajki:
    17,265
    Punkty:
    1,190
    Nike są produkowane w Wietnamie, Tajwanie i Turcji. Chiny nie wiem czy dalej. Nic narazie nie odsylaj, hajsu i tak nie dostaniesz. Usuną typa z allegro i tyle się skończy. Zrób parę fotek butów z różnych perspektyw i tej metki od środka z numerem buta. Wyślij tutaj albo mi na maila

19. DanielGarcia

DanielGarcia Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    284
    Zdobyte Lajki:
    13
    Punkty:
    790
    @Comber

Chodzi o długość urlopu wypoczynkowego. Mam umowę o prace i przysługuje mi 20 dni urlopu. Jak ktoś ma 10 lat stażu pracy, to przysługuje mu 26 dni ulopu. Mi te 10 lat mija w tym roku w październiku (8 lat za studia + 2 lata pracy po studiach).

Wychodzi na to, że od października pzrysługuje mi dodatkowe 6 dni urlopu uzupełniającego. Ja to tak rozumiem, ale księgowa/kadrowa twierdzi inaczej. Według niej tylko dodatkowe 8 godzin urlopu, ale tak mi to tłumaczyła, że do dziś nie wiem jak to wyliczyła :-) Moim zdaniem słabo się na tym zna, dlatego potrzebuję opinii osoby lepeij obeznanej w temacie :-)

Ktoś miał podobną sytuację? Albo ogarnia dobrze kodeks pracy? :-)

20. Saper007

Saper007 Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    83
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    790
    Jeśli odkleja się podeszwa i nie jest to Twoja wina, to ja bym w sumie to zakwalifikował jako wada fizyczna rzeczy kupionej.

http://www.prawo.egospodarka.pl/49314,Rekojmia-za-wady-fizyczne-rzeczy-sprzedanej,1,84,1.html

Poczytaj troche, prześlij gościowi pare artykułów, postrasz sądem i powinien sam oddać kase :)

Share This Page