1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pogotowie prawne Cohones

Discussion in 'Cohones' started by many_bjj, Jun 24, 2014.

1. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,436
    Punkty:
    1,190
    Tam pisałem o 644 kc a miałem na myśli 664 kc. Te dwa przypadki tj 682 kc i 644 kc dają podstawy do wypowiedzenia bez zachowania terminów, więc niech facet nie fika. Jak będę w domu i będą miał dostęp do lexa i legalisa to dam znać co piszą o tym w komentarzach. Moim zdaniem karaluchy to zagrożenie zdrowia i tyle czyli 682 kc. Mogę zapytać o nieformalne opinie dr nauk przyrodniczych z PAN.

respect likes this.
  2. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Jakbyś mógł to super. Będę mega wdzięczny!

3. Zioło Dziekan

Zioło Dziekan EFC Africa
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,985
    Zdobyte Lajki:
    4,423
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Kraków
    Nie no jasne , że w Twoim przypadku czy innym 'ekstremalnym' to jest inna sprawa. Chodziło mi o to, że nie można takiej umowy wypowiedzieć standardowo i pewnie właścicielowi o to chodziło.

4. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,436
    Punkty:
    1,190
    Swoją drogą zawsze możesz facetowi napisać że wezwiesz sanepid, bo to stanowi zagrożenie dla całego bloku. Dla mnie to niemal oczywiste. Trzeba napisać wypowiedzenie, powołać się na stan faktyczny poparty podstawa prawną i koniec.

respect likes this.
  5. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Faktycznie, sanepid to mega dobry argument. Zaraz siadam do wypowiedzenia.

6. Scurvol

Scurvol EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,707
    Zdobyte Lajki:
    3,992
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    @respect
    watpie zeby karaluchy byly tylko w jednym mieszkaniu wiec ten sanepid to raczej odpada bo to nie zadna restauracja ani miejsce gdzie podaje sie zywnosc. Karalauch to kurestwo jest mozesz byc niewiadomo jakim czysciochem i tak sie zalegnie i nie ma bata zeby karac kogos za to w jego wlasnym mieszkaniu bo czasem jest po prostu bezradny. No chyba, ze celowo znosi jakies smieci na chate. Mielismy takiego delikwenta w bloku i tez zaedn sanepid nie pomagal. U mnie jak byla, niegdys ta dezynsekcja to we wszystkich mieszkaniach, poza tym zlikwidowano zsyspy na pol-pietrach i zsyp na parterze w bloku. Dopiero wtedy problem po dezynsekcji minal, bezpowortnie. Wczesniej te male chujki wracaly, pewno przez te zsypy. Mozesz zablefowac ale w dobie internetu to gosciu sobie moze sprawdzic co i jak.

7. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Ale tu jest trochę inna sprawa chyba. Bo co innego jak masz karaluchy w swoim własnym mieszkaniu a co innego jak masz karaluchy i wynajmujesz takie mieszkanie innym. Wydaje mi się, że to może robić różnicę.

8. Scurvol

Scurvol EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,707
    Zdobyte Lajki:
    3,992
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    no tak, mi chodzi, tylko o to, ze zaden sanepid tu nic nie wskora i wg mnie musisz kombinowac inaczej.

9. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,436
    Punkty:
    1,190
    @respect koleżanka powiedziała, że zagrożenie że strony karaluchów jest tak oczywiste, że nie trzeba pisać wywodów.

http://www.pestcontrol.basf.pl/agro...trol/pest_facts_/cockroaches/Cockroaches.html

Masz tu info o tych szkodnikach,poczytaj w necie i wplec to do argumentacji.

Artykul dt 682 kc http://lexplay.pl/artykul/Prawo-Umo...lokalu_ze_wzgledu_na_wady_zagrazajace_zdrowiu
    http://inwestowaniewnieruchomosci24.pl/wypowiedzenie-najmu-z-powodu-karaluchow-jak-sie-bronic/

Na razie Legalis jest przeładowany, wiec nie moge sie zalogowac. Potem ci wkleje orzecznictwo.

Last edited: Aug 15, 2017
    respect likes this.
  10. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Moja Ciocia jest inspektorem w sanepidzie. Mama właśnie dzwoni, zaraz będę wiedział jak to wyglada z ich strony.
    Super, biorę się za czytanie. Dzięki bardzo.

11. Scurvol

Scurvol EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,707
    Zdobyte Lajki:
    3,992
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    o ile gosciu celowo nie zrobil sobie hodowli karaluchow czy nie urzadzil sobie hodowli swin czy cos w ten desen w mieszkaniu to zaden sanepid go nie ruszy bo nic ekstraordynarnego powodujacego wyleganie sie karaluchow nie robi. Za samo posiadanie karaluchow w swoim prywatnym mieszkaniu nie ma zadnych kar, o ile jak wczesniej wspomnialem np nie wiem nie sra specjalnie na srodek pokoju itp itd. Musisz to ugryzc, jakos inaczej np ze nic Ci nie powiedzial o tych robalach i pewnie wtedy umowy byc nie podpisal, czyli, zatail istotny fakt mogacy przewazyc o zawarciu tej umowy. Po za tym, wydaje mi sie, ze Sanepid to chyba bardziej tyczy sie jakis publicznych jadlodajni niz prywatnych mieszkan.

12. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Zapytać warto. Jutro będę miał odpowiedz. Zobaczymy. Postraszyć zawsze można :D

13. Scurvol

Scurvol EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,707
    Zdobyte Lajki:
    3,992
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    no tak, dobry blef nie jest zly. :wink:
    Dzwonilem do siostry, ktora pracuje w spoldzielni mieszkaniowej i mowila mi, ze delikwenta mozna tylko zobowiazac do tego zeby cos z tym robactwem zrobil i tak mozna go nekac i nekac ale zadnej kary praktycznie za to nie dostanie. Mowila, ze miala kilka takich przypadkow, takze tutaj, raczej nic nie wskorasz, jak gosciu bedzie sie orientowal, ze tak na prawde chuja moga mu zrobic w tej kwestii. Oczywiscie mam na mysli posiadanie karaluchow w swoim wlasnym mieszkaniu nie o wynajecie tego mieszkania komus kto o tym nie wiedzial bo tu to cos chyba bedzie mozna zdzialac

respect likes this.
  14. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,185
    Zdobyte Lajki:
    11,500
    Punkty:
    1,190
    Dzięki bardzo za zainteresowanie. Przeczytałem te artykuły co podesłał Comber i jasno wynika, że mogę mu jebnac wypowiedzenie na blat w trybie natychmiastowym i gość nie ma nic do gadania. Kwestia taka czy odda kasę po dobroci czy będzie kombinował dalej.

Scurvol likes this.
  15. Scurvol

Scurvol EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,707
    Zdobyte Lajki:
    3,992
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    spoko, zainteresowalem sie bo siostra mi nie raz gadala jak to ludzie walczyli z blokowymi smierdzielami i jaka to byla walka z wiatrakami. O ile mozna bylo typa jakos zmusic do wyniesienia smieci z chaty jak sobie zsyp zrobil z pokoju to juz odkurzac czy sprzatac to nie ma opcji zeby mu kazac bo jest to w koncu jakas tam jego prywatna sprawa. Ogolnie to strasznie patowe sytuacje w sensie ingerencji w prywatnosc itp itd

16. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,436
    Punkty:
    1,190
    Powiedz mu ze cie stać, masz znajomych prawników i czas na ewentualny proces a poza tym możesz mu narobić smrodu z sanepidem itp. Z reguły skutkuje. Już tak kilka razy przegonilem nieuczciwych przedsiębiorców którzy mojemu mechaników wysyłali uszkodzone czesci do aut. Następnego dnia był kurier z nową rzeczą i po odbiór starej.

respect likes this.
  17. Scurvol

Scurvol EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,707
    Zdobyte Lajki:
    3,992
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Punta del Este
    Home Page:
    pisalem, ze nie da rady z sanepidem

18. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,904
    Zdobyte Lajki:
    12,436
    Punkty:
    1,190
    Wyciąg z komentarzy:

19. Dundy

Dundy Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,286
    Zdobyte Lajki:
    1,629
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Gorlice
    http://ksiegowosc.infor.pl/porady-p...owania-do-prowadzenia-ksiag-rachunkowych.html

Witam. Czy potrafi mi ktoś podać podstawę prawną dla której według tego artykułu poniższy punkt jest wymogiem. Chodzi mi konkretnie o to słowo musi, czy jest to gdzieś jest to zapisane w prawie.

Oprócz wiadomych konsekwencji związanych z prawami autorskimi, legalny zakup oprogramowania oznacza, że jednostka musi zażądać wydania następujących dokumentów:
    • umowy licencyjnej,
    • karty rejestracyjnej,
    • certyfikatu autentyczności,
    • oryginalnego podręcznika (dokumentacji),
    • oryginalnego nośnika (dyskietki lub CD-ROM) i faktury zakupu.

20. Betonowy Krzychu

Betonowy Krzychu EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,947
    Zdobyte Lajki:
    6,501
    Punkty:
    490
    W salonie meblowym podpisaliśmy dzisiaj umowę na zamówienie łóżka. Okazuje się, że się pospieszyliśmy bo takie samo wyro w Internecie można kupić 300 zł taniej. Czy możemy się spodziewać jakichś nieprzyjemności jeżeli olejemy tą umowę i nie wpłacimy zaliczki (mieliśmy to zrobić przelewem)?

Share This Page