Pogotowie informatyczne

@Fresh nie znam. Rozumiem, ze chodzi konkretnie o to urzadzenie, a nie ogolnie o NASa? Ja mam QNAP TS-219pII, juz pewnie ze 3-4 lata. Polecam.
 
@Fresh nie znam. Rozumiem, ze chodzi konkretnie o to urzadzenie, a nie ogolnie o NASa? Ja mam QNAP TS-219pII, juz pewnie ze 3-4 lata. Polecam.
Panie to zupełnie inna kalsa, QNAP bez dysków kosztuje wiecej nuz tutaj gotowe urzadzenie z dyskiem 2 TB :)

to ma byc wersja po taniosci, wiec cudow sie nie spodziewam ale tez jakies wazne rzeczy nie beda na tym trzymane, zwykla wymaina plikow w sieci domowej
 
Nie porownywalem mozliwosci, a znaczek to tylko znaczek. Wtedy byl zupelnie inny rynek na NASy, dyski zreszta tez :(
 
Nie porownywalem mozliwosci, a znaczek to tylko znaczek. Wtedy byl zupelnie inny rynek na NASy, dyski zreszta tez :(
Jakbym miał czas i odrobinę więcej zapału to bym się pokusił o własnej roboty nas w oparciu o bananapi
 
Poczta gmail na windows nokia lumia - co za badziew :)

Ktos wie jak ustawic aby pobirac cala zawartosc maila a nie tylko naglowki ? nie mam cierpliwosci szukac
 
Poczta gmail na windows nokia lumia - co za badziew :)

Ktos wie jak ustawic aby pobirac cala zawartosc maila a nie tylko naglowki ? nie mam cierpliwosci szukac
Hmm, nie za bardzo kminię. Już dwóch ludzi napisało mi tu na forum, że jestem głupi, więc pewnie to jest ten problem. Ale postaram się zrozumieć. Czy chodzi o pobieranie całej wiadomości np. z obrazkami od razu, a nie po kliknięciu(pobierz/zobacz obrazek)? Jeśli tak to w skrzynce odbiorczej kliknij te (....) w prawym dolnym rogu ekranu, potem ustawienia i na dole zaznacz "Zawsze pobieraj całą wiadomość i obrazy z Internetu". Potem jeszcze raz synchronizacja, aby zmiany były widoczne.

Może pomoże.
 
Hmm, nie za bardzo kminię. Już dwóch ludzi napisało mi tu na forum, że jestem głupi, więc pewnie to jest ten problem. Ale postaram się zrozumieć. Czy chodzi o pobieranie całej wiadomości np. z obrazkami od razu, a nie po kliknięciu(pobierz/zobacz obrazek)? Jeśli tak to w skrzynce odbiorczej kliknij te (....) w prawym dolnym rogu ekranu, potem ustawienia i na dole zaznacz "Zawsze pobieraj całą wiadomość i obrazy z Internetu". Potem jeszcze raz synchronizacja, aby zmiany były widoczne.

Może pomoże.
no wlasnie tak zrobilme i nic sie nie zmienilo
 
A synchronizację ponowną wykonałeś? Sprawdź też, czy na pewno zaakceptowałeś zmianę w ustawieniach, bo ja nie potwierdziłem za pierwszym tylko zaznaczyłem opcję i nie zapisało. Jak coś poratuję screenami.
 
A synchronizację ponowną wykonałeś? Sprawdź też, czy na pewno zaakceptowałeś zmianę w ustawieniach, bo ja nie potwierdziłem za pierwszym tylko zaznaczyłem opcję i nie zapisało. Jak coś poratuję screenami.
wszystko robione tak jak piszesz, zapisane i synchronizowane.

screeny moga byc pomocne, jest jakis windowsowy "otaszek" ktorego nie widze i go nie zaznaczylem
 
Przedstawiam screeny przed i po, a także ustawienia. Jednak trochę to dziwne, bo z tego co czytam to masz poustawiane tak jak ja. Mam L535 DS WP 8.1.
 

Attachments

  • wp_ss_20151114_0004.png
    wp_ss_20151114_0004.png
    80.2 KB · Views: 12
  • wp_ss_20151114_0005.png
    wp_ss_20151114_0005.png
    38.2 KB · Views: 10
  • wp_ss_20151114_0003.png
    wp_ss_20151114_0003.png
    13.3 KB · Views: 10
Przedstawiam screeny przed i po, a także ustawienia. Jednak trochę to dziwne, bo z tego co czytam to masz poustawiane tak jak ja. Mam L535 DS WP 8.1.
dzieki za dobre checi, tak jest ustawione, olewam to nie moj telefon nie moj problem, mowielm zeby brac samsunga... windoesa nie suportuje :)
 
Mogło być lepiej w nadchodzącym WP 10, ale zdaje się, że projekt Astoria chyba upadł. Może kiedyś....
 
Witam w ten spaniały sobotni wieczór drogich forumowiczów.Otóż mam drobny problem...kurwa lapek mi jebnął i teraz znajomy mi naprawił..ALE w taki sposób że musiał przeinstalować system i kurwa nie mam aplikacji-dostałem listę usuniętych aplikacji: np:

Microsoft Silverlight Microsoft Corporation 5.1.40728.0
Microsoft SQL Server 2008 R2 Microsoft Corporation
Microsoft SQL Server 2008 R2 Native Client Microsoft Corporation 10.52.4042.0
Microsoft SQL Server 2008 R2 Setup (English) Microsoft Corporation 10.52.4042.0
Microsoft SQL Server 2008 Setup Support Files Microsoft Corporation 10.1.2731.0
Microsoft SQL Server Browser Microsoft Corporation 10.52.4000.0
Microsoft SQL Server VSS Writer Microsoft Corporation 10.52.4000.0
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.30729.4148 Microsoft Corporation 9.0.30729.4148
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.30729.6161 Microsoft Corporation 9.0.30729.6161
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.6161 Microsoft Corporation 9.0.30729.6161
Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x64) - 11.0.61030 Microsoft Corporation 11.0.61030.0
Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x86) - 11.0.60610 Microsoft Corporation 11.0.60610.1
Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x86) - 11.0.61030

Nie znam się, ale wygląda że to jest potrzebne tak? mam to instalować na nowo czy lapek przy następnej aktualizacji zainstaluje mi te braki?
 
Ciekawostka dla uzytkownikow OneDrive/Dropbox/MEGA.

Nie moglem wykryc, dlaczego raz pewne katalogi mi sie synchronizuja poprawnie, innym razem nie.

Problem wynikal z tego, ze stosuje w katalogu danej uslugi linki symboliczne (testowalem tez hard linki i junkcje) - nie chce trzymac danych bezposrednio w katalogu OneDrive.

Probowalem usuwanie linku i ponowne podlinkowanie zewnetrznego katalogu, ale nie dzialalo:
https://www.dropboxforum.com/hc/en-...operly-with-folders-created-by-symbolic-links

Ponoc windows nie rozsyla notyfikacji o zmianach do linkow symbolicznych/junkcji.

Az trafilem na koncept prostszy:
https://wlmail.wordpress.com/backup-onedrive/force-sync/

Wystarczy stworzyc katalog/plik w glownym katalogu synchronizacyjnym i voilà!
 
Hej Panowie mam problem z programemami Office Wordem PP Excel itp.
Kiedy otwieram jakiś folder Office wyskakuje mi okno: "Aplikacja microsoft Office nie została zainstalowana dla biezącego uzytkownika> Uruchom instalację aby, zainsatlować aplikację".
Ostatnio dawałem lapka do naprawy pewnie coś facet zjebał i teraz mam problem a ten pakiet jest mi potrzebny do pracy.
Macie jakis paiet office do pobrania gdzieś, jakiś pewny czy coś ?
Taka prosba
 
Panowie, takie pytanko mam do Was. Mam firefoxa i ostatnio zaczely mi co chwile wyskakiwac jakies bzdurne reklamy, caly czas mi to spamuje, czy ktos pomoze mi sie tego pozbyc? :sad:
 
Hej Panowie mam problem z programemami Office Wordem PP Excel itp.
Office trzeba przeinstalować. Linku do pełnej wersji nie podam, bo to już podpada pod nielegalność. Zaproponować mogę darmowego Appache OpenOffice lub LibreOffice na ten moment. Pobierasz klikając na "Linki bezpośrednie" No chyba, że np. Office 2016 w wersji trial na 60dni.

Panowie, takie pytanko mam do Was. Mam firefoxa i ostatnio zaczely mi co chwile wyskakiwac jakies bzdurne reklamy, caly czas mi to spamuje, czy ktos pomoze mi sie tego pozbyc? :sad:
AdwCleaner wyczyści wszystkie śmieci. Dla pewności jeszcze Malwarebytes jakby coś na kompie zostało.
 
Dzięki, zgrałem sobie OpenOffice 4.1.2 troche inny bo przyzwyczaiłem się do Office2007 ale da sie robic :D
 
Panowie, potrzebuję pomocy. Windows 8.1 uaktualnilem do 10. Sam proces sciagania i instalacji trwal godzine. Po wszystkim mam ekran 'trwa ponowne uruchamianie'. I tak juz od 2h... To normalne?
 
Zrobilem jak napisales i nadal jakies gowno wyskakuje, otwiera nowe zakladki itd :( co zrobic?
Jakiś screen, czy coś? Zgadywać ciężko co tam siedzi. Jak Adw sobie nie poradził to już grubo.

Panowie, potrzebuję pomocy. Windows 8.1 uaktualnilem do 10. Sam proces sciagania i instalacji trwal godzine. Po wszystkim mam ekran 'trwa ponowne uruchamianie'. I tak juz od 2h... To normalne?
Niezbyt normalne. U mnie aktualizacja z W7 do W10 trwała aż 30-40min. Najlepiej będzie po prostu wyłączyć kompa, sprawdzić, czy się uruchomi, a raczej na 99% tak. Ten 1% to płytka/nośnik z systemem i naprawa plików.
 
Last edited:
Zrobilem jak napisales i nadal jakies gowno wyskakuje, otwiera nowe zakladki itd :( co zrobic?
Sprawdź jeszcze czy nie masz zainstalowanych jakichś podejrzanych dodatków (rozszerzeń, wtyczek) w przeglądarce. Czasem ADW i MBAM mogą je pomijać. Zobacz też jak zachowują się inne przeglądarki, np Chrome. Następnie obczaj czy nie masz zainstalowanych jakichś dziwnych programów w samym systemie. Ewentualnie kliknij na skrót z którego uruchamiasz Firefoxa, weź na właściwości i sprawdź, czy w okienku "element docelowy" jest odpowiednia wartość (końcówka "firefox.exe" i nic dalej). Z takimi przypadkami infekcji też się spotykałem.

W teorii te dwa programy co podał bart123 powinny załatwić te wszystkie sprawy bo są naprawdę dobre, ale różnie bywa.
 
Mam problema z moim 6-letnim lapkiem. Wszystko grało, poszedłem zjeść obiad, wracam i na ekranie są plamy. Na białym tle różowe plamy, na czarnym zielone. Wina grafiki, nie monitora. Macie jakieś pomysły? Resetowanoe, odłączenie od prądu nie działa. Chce jutro do komputronika oddać do naprawy. Dziwne było to, że na 30 minut odszedłem od kompa, on wygasil sam ekran na 20 minut, wracam i wszystko jest dobrze. Poruszalem 30sek myszka i znowu się zjebalo. Odkreciem śrubki, ale nie mogłem zdjąć obudowy. Laptopow jeszcze nigdy nie Rozkręcalem.
 
Back
Top