Pogotowie informatyczne

@Wewiur
ifconfig-iem sie bawiles?
Co masz w /etc/network/interfaces?
# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8)
auto lo
iface lo inet loopback

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /bin/ip link set eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
iface eth0 inet manual
W ifconfigu nic specjalnego nie wymyślę, bo wszystko wygląda dobrze.
 
Code:
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:87:10:48:06:86
          inet6 addr: fe80::287:10ff:fe48:686/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:4152 errors:0 dropped:513 overruns:0 frame:0
          TX packets:670 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:640494 (640.4 KB)  TX bytes:55441 (55.4 KB)

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:540 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:540 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:45693 (45.6 KB)  TX bytes:45693 (45.6 KB)

ppp0      Link encap:Point-to-Point Protocol
          inet addr:10.1.1.74  P-t-P:10.1.0.254  Mask:255.255.255.255
          UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST  MTU:1492  Metric:1
          RX packets:6 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:42 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:3
          RX bytes:778 (778.0 B)  TX bytes:2420 (2.4 KB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr f0:7b:cb:07:1c:3f
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
Od razu dodam, że mam dwie karty internetowe do kabla, wbudowana nie działa, bawimy się na zewnętrznej.

Dziabłem reseta i bez zmian. Jest jak było.
 
Ok czyli twoj kabelkowy interfejs to "eth0".
Zakomentuj:
Code:
auto eth0
iface eth0 inet manual

Wbij:
Code:
auto eth0
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

No i restart uslugi sieciowej.
 
Zrobiłem i bez zmian, dalej pisze, że jest nieobsługiwane. Chyba, że coś źle zrobiłem?
Code:
# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8)
auto lo
iface lo inet loopback

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /bin/ip link set eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp


eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:87:10:48:06:86
          inet6 addr: fe80::287:10ff:fe48:686/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:1208 errors:0 dropped:207 overruns:0 frame:0
          TX packets:178 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:219351 (219.3 KB)  TX bytes:12757 (12.7 KB)

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:250 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:250 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:23925 (23.9 KB)  TX bytes:23925 (23.9 KB)

ppp0      Link encap:Point-to-Point Protocol
          inet addr:10.1.1.74  P-t-P:10.1.0.254  Mask:255.255.255.255
          UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST  MTU:1492  Metric:1
          RX packets:50 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:51 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:3
          RX bytes:15425 (15.4 KB)  TX bytes:3977 (3.9 KB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr f0:7b:cb:07:1c:3f
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
 
Czyli jak rozumiem masz fizycznie wpiety kabel, wylaczone wifi, a nadal "nie ma internetu"? Zrestartowales uslugi/system po wprowadzeniu zmian?
 
Czyli jak rozumiem masz fizycznie wpiety kabel, wylaczone wifi, a nadal "nie ma internetu"? Zrestartowales uslugi/system po wprowadzeniu zmian?
Tak. Kabel wpięty (na windowsie działa internet, systemy mam postawione osobno, a nie, że jeden na drugim) Wi-fi wyłączone i wyskakuje ciągle informacja, że nie obsługuje.
 
Informacja? Popup? Dziwne bardzo...
Ano dziwne. Docelowo i tak czeka mnie większy format, bo mam zrobioną jedno wielkie kał z dysku, ale na dwa tygodnie przydałoby się mieć dostęp do linuxa, bo na windzie mnie szlag trafia.
Prawdę mówiąc nie mam większego pojęcia, ani pomysłu, co mogłem wtedy wpisać, że mi takie coś się porobiło.
A że się głupio zapytam - sterowniki do karty masz?
Wszystko jest.
 
tak, wiem, debilne pytanie, ale sprobuje...
przez usb 3.0 rowniez sprzet sie szybciej laduje czy tu tylko o transfer plikow chodzi?
 
tak, wiem, debilne pytanie, ale sprobuje...
przez usb 3.0 rowniez sprzet sie szybciej laduje czy tu tylko o transfer plikow chodzi?
W sensie ładowanie urządzeń, np. telefonu? Jeśli urządzenie ma również port USB 3.0, to tak :) USB 2.0 maksymalne natężenie prądu to 500mA, a w USB 3.0 to już 900mA. Zależy to jednak również od kabla i od konkretnego portu :)
 
  • Like
Reactions: mat
W sensie ładowanie urządzeń, np. telefonu? Jeśli urządzenie ma również port USB 3.0, to tak :) USB 2.0 maksymalne natężenie prądu to 500mA, a w USB 3.0 to już 900mA. Zależy to jednak również od kabla i od konkretnego portu :)
to wole moja ladowarke 2A :D
 
@Grzechu albo inne specje,. zainstalowało mi się jakieś gówno jak DNSUnlocker, który wypierdala w chuj reklam i spowalnia mi przeglądarke. ADWCleaner i Avast sobie z tym nie radzą. Jest ktoś w stanie pomóc?
 
Jak już ktoś odświeżył.

Mam tablet ASUS, jednak czasami nie chce się on łączyć z moim routerem firmy TP-LINK(problemy z uwierzytelnieniem sieci na tablecie mimo wpisania dobrego hasła). Wydaje mi się, że to przez to, że router jest wyłączany na noc. Jakieś propozycje?
 
Na moim umiłowanym Windowsie po niecałym tygodniu użytkowania (z przyczyn musowych) w piękny sposób poinstalowało się co najmniej kilka wirusów, które z uporem maniaka ręcznie odinstalowuję/usuwam itd.
Oczywiście ani Avast, ani nawet adwcleaner nie reaguje na te śmieci, bo w sumie nie wszystko wirus co śmieć (swoją drogą szkoda, że nie powstał program do automatycznego wyszukiwania śmieci w komputerze, na windowsie by się przydał i to bardzo).

Teraz mam dwie prośby, podajcie mi jakiś sensowny program (pod windows oczywiście) do usuwania rejestrów, oraz program do usuwania (albo choćby sprawdzenia) wszystkich! programów w autostart.
Z góry dziękuję.
 
Na moim umiłowanym Windowsie po niecałym tygodniu użytkowania (z przyczyn musowych) w piękny sposób poinstalowało się co najmniej kilka wirusów, które z uporem maniaka ręcznie odinstalowuję/usuwam itd.
Oczywiście ani Avast, ani nawet adwcleaner nie reaguje na te śmieci, bo w sumie nie wszystko wirus co śmieć (swoją drogą szkoda, że nie powstał program do automatycznego wyszukiwania śmieci w komputerze, na windowsie by się przydał i to bardzo).

Teraz mam dwie prośby, podajcie mi jakiś sensowny program (pod windows oczywiście) do usuwania rejestrów, oraz program do usuwania (albo choćby sprawdzenia) wszystkich! programów w autostart.
Z góry dziękuję.

Może to nie wirus tylko jakiś Malware? Ogarnij dobry soft do usuwania malwaru i powinno pomóc.
 
Może to nie wirus tylko jakiś Malware? Ogarnij dobry soft do usuwania malwaru i powinno pomóc.
No właśnie taki program też mi się przyda.

Ogólnie to z mojego doświadczenia z windowsem XP, to spokojnie dało się usunąć połowę systemu i dalej chodził i nawet lepiej (jedynie niepotrzebnie usunąłem wtedy ikony i miałem dziwne szlaczki tylko). Zatem jak mniemam windows 8 też jest bardzo przyjazny w odinstalowaniu śmieci z systemu :D Tylko kurde, dlaczego jak włączę panel sterowania i odinstalowanie programów, to ten system się za każdym razem chce resetować, wyłącza wszystkie programy, zawiesza się itd. Przecież w tydzień to jeszcze nic z niego nie usunąłem.
 
No właśnie taki program też mi się przyda.

Ogólnie to z mojego doświadczenia z windowsem XP, to spokojnie dało się usunąć połowę systemu i dalej chodził i nawet lepiej (jedynie niepotrzebnie usunąłem wtedy ikony i miałem dziwne szlaczki tylko). Zatem jak mniemam windows 8 też jest bardzo przyjazny w odinstalowaniu śmieci z systemu :D Tylko kurde, dlaczego jak włączę panel sterowania i odinstalowanie programów, to ten system się za każdym razem chce resetować, wyłącza wszystkie programy, zawiesza się itd. Przecież w tydzień to jeszcze nic z niego nie usunąłem.
malwarebytes antimalware
 
Odkurzacz tez moze pomoc, ja powiem nie przepadam za avastem, preferuje eset plus klucze z neta co odswiezaja licencje :p musze tu czesciej zagladac
 
Mam do Was, informatycznych geniuszy, pytanie...

Rozglądam się za kompem stacjonarnym AIO, do 4000 PLN. Przeznaczenie: multimedia (tv cyfrowa naziemna + filmy), czasem oprogramowanie inżynierskie (Inventor, SolidWorks, CosmosWorks), maszyna do pisania i przeglądania neta.

Znajdę coś rozsądnego w tej cenie? I przede wszystkim, czy zintegrowana grafika Intela 4400 - 4600 pociągnie programy do projektowania?
 
Back
Top