Pogotowie informatyczne

Teraz to go kompletnie nie widać. Co jest niespodzianką, bo skoro w zarządzeniu był to tu tym bardziej powinien go znaleźć. Skoro dysk chodził to wydaje się wręcz niemożliwe, żeby jeden PC go nie widział. Jak masz możliwość to podłącz go jeszcze pod inne urządzenie(choćby i ten dekoder, czy inny PC).


teraz jest

dgsfgs.jpg


select disk 1 ?
 
Sprawdź tak jak pisałem : select disk 1 --> detail disk. Nie widzi jego rozmiaru, pomija go, nie wygląd to dobrze.Teraz to pewnie nawet w Mini Tool go widać.

Disk2 to twój pendrive.
 
Sprawdź tak jak pisałem : select disk 1 --> detail disk. Nie widzi jego rozmiaru, pomija go, nie wygląd to dobrze.Teraz to pewnie nawet w Mini Tool go widać.

Disk2 to twój pendrive.

wywaliło mnie, program przestał działać

próbuje z tym linuksem
 
Wyłączysz kompa normalnie. To normalny obraz systemu, tylko działający wtedy gdy zabotujesz z pendrive :)
 
Na pulpicie powinna się ikonka dysku pojawić, jeśli się pojawi i będzie dostęp do plików to zrób sobie backup plików. Jak pisałem jest tam program do sprawdzania błędów na dysku ale zabij mnie nie pamiętam nazwy coś z check disk czy disk utility i w nim jest test który można uruchomić - kilka razy po tym udało mi się uruchomić poźniej taki dysk pod windowsem,
 
i chuj
pojawil sie ekran linuksa, dysku nie widac a teraz laptop nie chce sie uruchumic. mysli na etapie gdzie mozna kliknac f2 i f12
 
pojawil sie ekran linuksa, dysku nie widac a teraz laptop nie chce sie uruchumic. mysli na etapie gdzie mozna kliknac f2 i f12
laptop to niebezpieczne narzędzie w Twoich rękach chyba ;)
Wciśnij przycisk power aż się wyłączy, Potem włącz. odłączy pena oczywiście.
pojawil sie ekran linuksa, dysku nie widac
nie jestem pewien czy w nowym ubuntu skrot do dysku montuje sie na pulpicie. Trza by wejsc w folder home - czy jak to się tam zwie i zobaczyć na liscie po lewej.
 
Włączył się.

Po lewej na pasku widziałem dyski wewnętrzne. Zewnętrznego nie widziałem
Spróbuje jeszcze raz tam wejsc i poszukac ale zaczynam tracic nadzieje
 
Mam chyba trop. Siostra podlaczyla dysk do telewizora aby zobaczyc zdjecia z wakacji ... Mogloby miec to jakies znaczenie ? Czyralem gdzies o roznicy napiecia i zapotrzebowaniu na moc laptopa i tv

Tylko kiedys sam podlaczalem dysk do tv aby obejrzec film. Pozniej wszysko dzialalo. Az do dzisiaj...
 
Siostra podlaczyla dysk do telewizora aby zobaczyc zdjecia z wakacji ... Mogloby miec to jakies znaczenie ?
Jeśli podłączyła pod TV albo dvb-t to raczej nie, ale dekodery cyfry czy n+ czy co tam się dzisiaj używa, mają swoje typy plików i jeśli był sformatowany na takim dekoderze to trzeba go sformatować z powrotem na ntfs - i nic już nie odzyskasz. Ale na screenie z programu miałeś chyba ntfs więc to nie to.
 
Mam chyba trop. Siostra podlaczyla dysk do telewizora aby zobaczyc zdjecia z wakacji ... Mogloby miec to jakies znaczenie ? Czyralem gdzies o roznicy napiecia i zapotrzebowaniu na moc laptopa i tv

Tylko kiedys sam podlaczalem dysk do tv aby obejrzec film. Pozniej wszysko dzialalo. Az do dzisiaj...
Ten telewizor dalej widzi dysk, czy już nie? Bo teraz to już mówimy raczej o odzyskaniu(sprawnego) dysku, a nie danych. Trzeba wymusić znalezienie tego dysku przez PC i go sformatować. Dalej doradzam Mini Toola, jak go tylko znajdzie to od razu go sformatować.

Druga opcja to oczywiście GParted, ale to już potrzebujesz kogoś, kto z tym robi, bo ten program(a właściwie dystrybucja Linuxa na LiveCD) znajduje wszystko, nawet dane i formatowania zapisane kilka lat wcześniej na dysku. Jest też GParted na Windowsa, ale nie jest tak zaawansowany.
 
A tak z ciekawości, dysk nadal jest widoczny w menedżerze dysków? I dalej jest opcja jego zainicjowania? Całkiem możliwe że to by przywróciło dysk do używalności, tylko cholibka dane pasuje jakoś wcześniej odzyskać. Bo to wygląda na uszkodzoną tablicę partycji, przynajmniej moim zdaniem.

@VoRaNeK, może spróbuj czegoś takiego? klik Podobno ten programik potrafi odzyskać dane, mimo uszkodzonego mbr/tablicy partycji
 
Tylko tym programem to tylko zamontowanie jakby znalazł partycję na tym dysku. Musi uważać, bo pokaże pewnie kilka partycji z dysku sytsemowego być może także tych usuniętych.
Transfer danych w wersji zwykłej to 512Kb/s, co jest żartem. Ale tu trzeba najpierw go znaleźć i zamontować.
 
Tylko tym programem to tylko zamontowanie jakby znalazł partycję na tym dysku. Musi uważać, bo pokaże pewnie kilka partycji z dysku sytsemowego być może także tych usuniętych.
Program jest prosty z tego co widzę, na samym początku wybiera dysk do skanowania. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa.

Transfer danych w wersji zwykłej to 512Kb/s, co jest żartem. Ale tu trzeba najpierw go znaleźć i zamontować.
Transfer w wersji zwykłej do oczywiście żart, ale - raz, jeżeli ten program byłby w stanie wykryć strukturę katalogów, to już mamy postęp i poszlakę, że winna jest prawdopodobnie tablica partycji, dwa - zawsze można dorwać wersję pro, w ten czy inny sposób, lub wykorzystać inny program o podobnych możliwościach ;)
EDIT: No i dysk był widoczny w menedżerze dysków. Niewykluczone więc, że i program go zobaczy.
 
Walić dysk, ważne aby dane odzyskać. Najlepszym dla mnie rozwiązanie byłoby oddanie dysku w kompetentne ręce, które uleczą go ze wszystkich problemów

Czy zwykłe serwisy zajmują się takimi rzeczami czy trzeba szukac kogos wyspecjalizowanego w takich sprawach ?

A tak z ciekawości, dysk nadal jest widoczny w menedżerze dysków? I dalej jest opcja jego zainicjowania? Całkiem możliwe że to by przywróciło dysk do używalności, tylko cholibka dane pasuje jakoś wcześniej odzyskać
Widzi. Jeśli uda sie odzyskac dane w co wierze to i tak kupie sobie nowy aby sytuacja sie nie powtórzyła
 
Taki problemik, jdownloader ładuje mi się i ładuje i nie chce się włączać. Ktoś coś doradzi, by go włączyć, ewentualnie inny program do pobierania godny polecenia?
 
Last edited by a moderator:
Pany, chcę kupić monitor tak do 6-7 stówek do gier. Znalazłem coś takiego: Acer K242HLAbid
 
Głipia sprawa. Wyjebało mi przycisk włączania w Lumii 520. Musialem wlaczać wkładając np wklad od długopisu lub nożyczki i coś tam dociskając.
Niestety zrobiłem coś za mocno i uszkodziłem sobie coś odpowiedzialnego za zasięg. Da się coś z tym zrobić?
 
Panowie, prosiłbym o pomoc. Ostatnio czyściłem kompa tym cleanerem i po tym gdy wychodzę na cohones, albo stronę ITC wyświetla mi się w chuj reklam, przez ktòrę nie mogę się przebić i normalnie korzystać, czy czytać bo samo włączają mi się jakieś gówniane strony. Jest tak i na Chrome i na Mozilli. Nie przypominam sobie, żebym wcześniej instalował jakieś programy zapobiegające reklamom. System operacyjny o windows 8. Miło będzie, gdy ktoś odpowie.. Dziękuję
 
Panowie, prosiłbym o pomoc. Ostatnio czyściłem kompa tym cleanerem i po tym gdy wychodzę na cohones, albo stronę ITC wyświetla mi się w chuj reklam, przez ktòrę nie mogę się przebić i normalnie korzystać, czy czytać bo samo włączają mi się jakieś gówniane strony. Jest tak i na Chrome i na Mozilli. Nie przypominam sobie, żebym wcześniej instalował jakieś programy zapobiegające reklamom. System operacyjny o windows 8. Miło będzie, gdy ktoś odpowie.. Dziękuję
A miałeś już zainstalowanego ccleanera, czy dopiero go instalowałeś? Może jakieś śmieci sobie doinstalowałeś?
1. Sprawdź rozszerzenia w ustawieniach Chrome i Mozilli. Jak masz ich dużo, to wyłącz wszystkie, sprawdź, czy pomogło, i jak pomogło, to włączaj po jednym - drogą eliminacji dojdziesz które tak napsociły
2. Sprawdź w dodaj lub usuń programy w panelu sterowania, czy nie poinstalowało ci jakiegoś dziadostwa. Jak nie jesteś pewny które programy to dziadostwa, możesz zrobić screeny i wrzucić
3. Zapuść skanowanie programem AdwCleaner - najlepiej go ściągać ze strony producenta - klik
4. Zapuść skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware - klik
5. Jak chcesz jakiś dodatek blokujący reklamy, to szczerze polecam ublock origin - świetny i lekki, jest zarówno na Firefoxa, jak i na Chrome

Ogólnie przy instalacji czegokolwiek - nawet antywirusów i programów czyszczących - należy bacznie zwracać uwagę, czy nie doinstalowywujemy jakiegoś dziadostwa. Czyli bierzemy zawsze na instalacje niestandardową/użytkownika i czytamy dokładnie co klikamy i akceptujemy. Wspomóc nas w tym może programik Unchecky, który jednak nie jest niezawodny. A pobierając np. ze strony dobre programy, zawsze klikamy po lewej na linki bezpośrednie, bo ich asystent pobierania to jeden wielki malware :D
 
Pany, chcę kupić monitor tak do 6-7 stówek do gier. Znalazłem coś takiego: Acer K242HLAbid
Ogólnie jest dobry, jak chcesz to bierz śmiało. Ale jak na matrycę TN to ma słabszy czas reakcji. I moim zdaniem można zastanowić się chociażby nad czymś, co ma wejście HDMI.

klik - 21.5 cala, 2 x HDMI, wbudowane głośniki, matryca IPS (lepsze kolory, lepsze kąty widzenia)
klik - praktycznie to samo co u góry, tylko większy (23 cale)
klik - 21.5 cala, HDMI, DVI, wbudowane głośniki, matryca TN (lepszy czas reakcji)
klik - właściwie to samo co u góry, tylko większy (24 cale)

Sorrki za post pod postem, czas edycji minął (i musiałem pisać całego posta od nowa, bo tamtego wcięło :ashamed:)
 
Last edited:
Back
Top