Pogotowie Cohones

Od jakiegoś czasu puszcza mi się krew z nosa. Dawniej w dzieciństwie też miałem taki problem, ale przez długie lata nie było. Teraz lekkie uderzenie w nos lub po prostu z niczego leci krew. Polecacie jakieś sam nie wiem, preparaty na tamowanie? Na przeciwdziałanie krwawieniom ?
 

Napierdala mnie ząb. Ostro, otwarta dziura w dwójce. W liceum zaczęte leczenie kanałowe ale olałem by jeźzic do dziewczyny.

Jutro opiero ide do dentysty ale bólu zniesc juz nie moglem, nic w domu na ból nie mam wiec zjadlem 2 tabletki nasenne apo-zolpin.
Stąd niewyraznie pisze bo faluje mi troche obraz.

Co to ma w sobie, ze bół zniknął? I czy to bezpieczne, wziac sobie taki lek nasenny jako przeciwbólowy?
 
@halibut jeśli Cię przestał boleć to ok, ale nie przesadzaj, jeśli jutro idziesz do dentysty to powinieneś przeżyć, oraz licz się z tym że usuną Ci nerwy jeśli to była kanałówka a to boli jak sam chuj.
 
@halibut jeśli Cię przestał boleć to ok, ale nie przesadzaj, jeśli jutro idziesz do dentysty to powinieneś przeżyć, oraz licz się z tym że usuną Ci nerwy jeśli to była kanałówka a to boli jak sam chuj.


no ja spodziewam sie ze beda mi musieli barzo, barzo gleboko grzebac to wszysto.
Wezmę dodatkową stówkę na podwójną daweke znieczulenia.

kurcze, silne te tabletki.
 
@halibut a wiesz że to jest zwykła lignocaina, która kosztuje śmieszne pieniądze, a my za to kurestwo płacimy taki hajs :lol:, zarabiają na nas jak Łysy na Rondzie :tease::lol:
 
Wczoraj po treningu kb miałem jakiś paraliż małego i serdecznego palca w lewej ręce, nie mogłem ich podnieść razem z resztą dłoni. Dziś czuje ból w przedramieniu. To jakieś naciagniecie mięśnia?
 
Ból głowy, ale taki na skroniach nie do wytrzymania, jakbyś głowę miał w imadle, do tego od paru dni skoki ciśnienia: raz 175/60 lub 80, raz 140/80, by 10 min później znowu 170.
To może być niebezpieczne czy "efekt pogody"?
 
Ból głowy, ale taki na skroniach nie do wytrzymania, jakbyś głowę miał w imadle, do tego od paru dni skoki ciśnienia: raz 175/60 lub 80, raz 140/80, by 10 min później znowu 170.
To może być niebezpieczne czy "efekt pogody"?
Byłeś z tym zębem?
Wyjdź może wreszcie z domu.
Moja diagnoza:
a) wyjdź z domu
b) nerwica
c) może coś z sercem, masz jakieś kołatania, zasłabnięcia?
 
Byłeś z tym zębem?
Wyjdź może wreszcie z domu.
Moja diagnoza:
a) wyjdź z domu
b) nerwica
c) może coś z sercem, masz jakieś kołatania, zasłabnięcia?

Byłem z zębem. Wyjęła mi starą plombę, wsadziła antybiotyk i po paru godzinach przestało boleć. Za tydzien leczenie.
Ale w nocy pierwszy raz od gimnazjum miałem taki ból, że aż krzyknąłem pare razy z bólu, wszystkie mięsnie napięte, a na drugi dzien gorączka i osłabnięcie takie, że nie byłem w stanie wstrząsnąć termometru rtęciowego.

a) wychodziłem ale lekko
b) nie wiem, może.
c) mam to wszystko ale tylko od paru dni.

Na poniedziałek umówiłem się z kardiologiem.

zw, idę trochę smogu powdychać.
 
Last edited:
Byłem z zębem. Wyjęła mi starą plombę, wsadziła antybiotyk i po paru godzinach przestało boleć. Za tydzien leczenie.
Ale w nocy pierwszy raz od gimnazjum miałem taki ból, że aż krzyknąłem pare razy z bólu, wszystkie mięsnie napięte, a na drugi dzien gorączka i osłabnięcie takie, że nie byłem w stanie wstrząsnąć termometru rtęciowego.

a) wychodziłem ale lekko
b) nie wiem, może.
c) mam to wszystko ale tylko od paru dni.

Na poniedziałek umówiłem się z kardiologiem.

zw, idę trochę smogu powdychać.
EKG, echo serca i powinien Ci powiedzieć co jest nie tak. Chociaż, czy z dnia na dzień takie wady serca się ujawniają to nie wiem. Bardziej bym stawiał na Twoje siedzenie w domu, bo to może doprowadzić do nerwicy jakiejś ;) Ja miałem ale lekko :D
 
EKG, echo serca i powinien Ci powiedzieć co jest nie tak. Chociaż, czy z dnia na dzień takie wady serca się ujawniają to nie wiem. Bardziej bym stawiał na Twoje siedzenie w domu, bo to może doprowadzić do nerwicy jakiejś ;) Ja miałem ale lekko :D

Zobaczymy, może będę żył.
Jak coś to na moim przykładzie zróbcie kampanie społeczną:
Piotrek, 25 lat. Siedział w domu, przed komputerem, dostał nerwicy, nadciśnienia, tętniaka i umarł.
 
180 nadal.
W poniedziałek mam kardiologa i zakładam holter, ale dziś chyba przejde sie na dyżur do szpitala.
 
Zdrowia rybo. Pisz co i jaki ;)


No więc, byłem dziś u kardiologa.

Dziś też jest pierwszy dzień w którym cisnienie wraca mi do normy.

Najbardziej prawdopodobny powód:
1. Równolegle miałem mega ból zęba, zapalenie. Jak powiedziałem jej, że dostałem od tego dreszczy i gorączki, to stwierdziła iż powodem jest to, że zakażenie w zębie przedostało się do krwiobiegu. To wywołało dreszcze, gorączke i..prawdopodobnie zwiększone ciśnienie. Sytuacje uprawdopadabnia fakt, że na drugi dzień w zęba włożyła mi dentystka antybiotyk - a antybiotyki same w sobie zwiększają ciśnienie.

2. Na razie dieta: zero używek, kawy, alko, fajek. Zero soli.

3. Na wszelki wypadek masa badań, z 12 różnych, od morfologii, przez cholesterol , krew, tarczyce, EKG, USG brzucha i cos tam jescze. Bo powody mogą być różne: tarczyca, jakieś zaburzenia.


Czyli chyba jest dobrze :)
 
Pojebało go.

Nie no - kawy nie pije już pare dni. Dobrze mi zrobi, oczyzczce sie bo piłem metrach sześciennych.

alkohol - i tak nie pije już chyba 2 tyg. No, przynajmniej tydzień.
Ale na zlot - złamie zasadę. Będę chlał od wejśćia do busa o godzinie 11:20.
Fajki - nie palę.
 
Nie no - kawy nie pije już pare dni. Dobrze mi zrobi, oczyzczce sie bo piłem metrach sześciennych.

alkohol - i tak nie pije już chyba 2 tyg. No, przynajmniej tydzień.
Ale na zlot - złamie zasadę. Będę chlał od wejśćia do busa o godzinie 11:20.
Fajki - nie palę.
A nie pomyślałem, patrzyłem przez swój pryzmat:D
 
W zeszłym tygodniu w bolący ząb włożyła mi antybiotyk i przeszło.
Dziś mi to wyjęła, oczyściła, zaplombowała. Zaczyna boleć. Normalne, że po włożeniu plomby ząb boli przez jakiś czas?
 
Ehhh...
Żeby nie robić pustych przebiegòw, to wczoraj pisałem, że mnie jakaś grypa jelitowa złapała. W nocy jeszcze wypociłem sié i dziś jest zdecydowanie lepiej :)
 
Zaaplikowałem sobie kilka tabletek na sen popitych litem whysky. Czuje sie ja w Wilku z waallsteat.
Tam też bali benzodiazepiny . Bólu nie czuje ale sam siebie nie kontaktuje
 
Jak lekarz przeprowadza Ci badanie płuc przykładając słuchawkę do klatki piersioej przez kurtkę, w trzech miejscach, w każdym trzymając słuchawkę mniej niż pół sekundy, to chyba czas zmienić lekarza, prawda?
 
Back
Top