Pogotowie Cohones

Zastrzyki "uzupełniające maź stawową" (czy jakoś tak) coś więcej na ten temat? Warto? Doskwiera mi ból kolana. Zazwyczaj rano zanim się rozruszam albo po większym wysiłku biegowym czy coś w tym stylu. Byłem u lekarza - USG w porządku, prześwietlenie też nic nie pokazuje. Zasugerował rezonans, żeby potwierdzić czy to nie coś poważniejszego, który pewnie wykonam, ale już wspominał o takich zastrzykach (nie wiem czy dobrze zapamiętałem) bo mówi, że to może być to - przeciążenie i wytarcie stawu. Konkrety po rezonansie, ale już chce zrobić rozpoznanie czy warto w to iść jeśli się potwierdzi czy to jakaś pierdoła, żeby tylko ludzie hajs płacili, chuja da, a za 2 miechy znów będzie bolało? Wiekowo lekko ponad 30.
@Gienek
 
Wklejam część moich badań. :cry:. Regularna suplementacja magnezem + B Complex + okresowo cynk , D3+ K2 , dobre białko serwatki , okresowo aminokwasy ogólne lub BCAA Wysoka spożycie białka zwierzęcego i odpowiednich tłuszczy. Dodatkowo bajery typu chia , czystek, kąpiele w chlorku magnezu itp. Trochę mało snu ale dość dużo relaksu. Treningi siłowe o małej objętości ale intensywne 2 góra 3 razy w tygodniu 20-40 minut + 2 razy max 3 interwał 10-15 minut lub 15-30 areob. Bywają okresy około 2-4 tygodnie bez treningów Kilkanaście lat bez dopingu.
Cholesterol ogólny 170 .
Glukoza 102
TSH 1,830
Pozostałe wyniki ogólne morfologii i moczu idealne
Szkoda ,że nie zrobiłem wolnego testosteronu
Spodziewałem się bardzo wysokich wyników prolaktyny i pozostałych hormonów żeńskich.
Zaznaczam , że nie mam problemów z erekcja


View attachment 6099
serio jestes rocznik 77?
 
@Gienek Potrzebuje porady pielęgniarza.

upload_2018-1-28_16-36-22.png



Zdjęcie nie do końca oddaje, ale wyrósł mi guz na łokciu, wygląda mocno nie wyjściowo. Z tego co wygooglałem to zapalenie kaletki łokciowej :confused: Miękki, bół tylko przy naciskaniu, ograniczony zakres ruchu ramieniem, max 90*. Być może przeciążyłem bo nakurwilem 70 basenow na pływalni ale nic nie wskazywało żeby cos było nie tak, druga opcja to uderzenie się łokciem o sciane pod prysznicem, ale to uderzenie jak sto innych w przeszlosci. Problem polega na tym, ze dopiero zauważyłem to dobre 20 min po wyjściu. To jedyne możliwe powody. Przeżyje do jutra? bo dopiero wtedy wybiorę się do lekrza ewentualnie. Na razie zastosowałęm zimny okład, później posmaruje jakaś maścią. Co zalecasz? Wyzyta u lekarza konieczna?
 
Last edited:
@Gienek Potrzebuje porady pielęgniarza.

View attachment 9731


Zdjęcie nie do końca oddaje, ale wyrósł mi guz na łokciu, wygląda mocno nie wyjściowo. Z tego co wygooglałem to zapalenie kaletki łokciowej :confused: Miękki, bół tylko przy naciskaniu, ograniczony zakres ruchu ramieniem, max 90*. Być może przeciążyłem bo nakurwilem 70 basenow na pływalni ale nic nie wskazywało żeby cos było nie tak, druga opcja to uderzenie się łokciem o sciane pod prysznicem, ale to uderzenie jak sto innych w przeszlosci. Problem polega na tym, ze dopiero zauważyłem to dobre 20 min po wyjściu. To jedyne możliwe powody. Przeżyje do jutra? bo dopiero wtedy wybiorę się do lekrza ewentualnie. Na razie zastosowałęm zimny okład, później posmaruje jakaś maścią. Co zalecasz? Wyzyta u lekarza konieczna?

upload_2018-1-28_16-48-41.png
 

Attachments

  • upload_2018-1-28_16-48-29.png
    upload_2018-1-28_16-48-29.png
    94.3 KB · Views: 16
Jak kaletka to odpusc sobie wszelkie aktywnosci na min 6 dni ( kazdy stan zapalny mija po ok 6 dniach) . Potem ostroznie.
Jak wezmiesz leki przeciwzapalne bol i obrzek zniknie ale w srodku dalej bedzie smietnik. Radze cierpilwie poczekac.
Ja nie czekalem i z kolanem meczylem sie prawie 2 lata.
 
Jeśli to faktycznie zapaenei kaletki, to zimne okłady, odciążenie łokcia na jakimś temblaku na ból niesteroidowe leki przeciwzapalne i maść jakaś miejscowo. Do lekarza możesz pójść.

Chyba jednak wybiorę się do lekarza bo się pogorszyło znowu dzisiaj Po wczorajszym spokojnym dniu, gdzie wyglądało tonjuz lepiej po wchlonieciu się obrzeku. Chirurg czy ortopeda w takim przypadku?
 
Chyba jednak wybiorę się do lekarza bo się pogorszyło znowu dzisiaj Po wczorajszym spokojnym dniu, gdzie wyglądało tonjuz lepiej po wchlonieciu się obrzeku. Chirurg czy ortopeda w takim przypadku?
Do chirurga chodzimy jak trzeba cos rozcinac, tak? Jak dla ciebie, ortopeda lub zwykly lekarz na poczatek, trzeba zrobic usg i zobacxyc cos sie powieksza i gdzie?
 
Szczerze troche sie obsrałem (pozdro @Baasteek ) ale lekarz kazał mi zrobic test na cukrzyce bo na czczo mam za wysokie-krzywa cukrowa.

Moje wyniki po podaniu 75g glukozy
Na czczo-105 a norma do 99
Po 1 godzinie 225 a norma do 180 po 2 godzinie 88 a norma do 140.

Ktos ma cukrzyce lub zna sie na tym? Co oznacza jak po 2 godzinach mam dobey wynik ale w 1 godzinie za wysoki? Stan przedcukrzycowy?
 
Szczerze troche sie obsrałem (pozdro @Baasteek ) ale lekarz kazał mi zrobic test na cukrzyce bo na czczo mam za wysokie-krzywa cukrowa.

Moje wyniki po podaniu 75g glukozy
Na czczo-105 a norma do 99
Po 1 godzinie 225 a norma do 180 po 2 godzinie 88 a norma do 140.

Ktos ma cukrzyce lub zna sie na tym? Co oznacza jak po 2 godzinach mam dobey wynik ale w 1 godzinie za wysoki? Stan przedcukrzycowy?
a insulina?
 
No nie robilem-a jak to badanie sie nazywa? Jutro dopiero zapisuje sie do diabetologa ale chce miec wszystkie badania juz zrobione
Krzywa glukozowo-insulinowa. Choć nie jest to jakoś super miarodajne, bo mało kto jest w stanie zajebać sobie w domowych warunkach 75g glukozy :).
 
Krzywa glukozowo-insulinowa. Choć nie jest to jakoś super miarodajne, bo mało kto jest w stanie zajebać sobie w domowych warunkach 75g glukozy :).
Kurwa to jeszcze raz mam.to zrobić::clintdis::.Dzieki lugasek jutro sie zapisze i zobacze co i jak
 
Proszę mi powiedzieć..

Mieliscie tak ze przed wizytą u dentysty, ząb był sprawny, nie bolal, wszystko ok a po zrobieniu go przez dentystę ząb boli podczas jedzenia ?

I teraz moje pytanie, na ile % skończy się to leczeniem kanałowym zęba? Czy bywało u was tak ze jednak dentysta znow powiercił i bylo juz dobrze i obyło się bez kanalowego leczenia ?
 
Proszę mi powiedzieć..

Mieliscie tak ze przed wizytą u dentysty, ząb był sprawny, nie bolal, wszystko ok a po zrobieniu go przez dentystę ząb boli podczas jedzenia ?

I teraz moje pytanie, na ile % skończy się to leczeniem kanałowym zęba? Czy bywało u was tak ze jednak dentysta znow powiercił i bylo juz dobrze i obyło się bez kanalowego leczenia ?
Nigdy nie robiłem zdrowego zęba, to nie wiem, co ci doradzić, ani nawet jak się z tego ponabijać...
 
Nigdy nie robiłem zdrowego zęba, to nie wiem, co ci doradzić, ani nawet jak się z tego ponabijać...

Przyszedlem do dentystki z innym zebem, a ta podczas wizyty wykryla dziure w innym ktorej nawet nie czulem bo byla pomiedzy dwoma zebami schowana i na nastepny raz jak wstawila tam plombe to teraz jak jem czuje bol, ot historia.
 
Przyszedlem do dentystki z innym zebem, a ta podczas wizyty wykryla dziure w innym ktorej nawet nie czulem bo byla pomiedzy dwoma zebami schowana i na nastepny raz jak wstawila tam plombe to teraz jak jem czuje bol, ot historia.
Albo zle zrobiony, albo się ułoży (plomba się ubije). A szlifowała ci go aż pasował do zęba naprzeciwko? Zrobiła to dobrze? Czasem się to olewa, a potem takie skutki.
 
U @ALRI :jjsmile:
Nie byłem u lekarza. Zrobiłem badania i wszystko ładnie tylko to SHBG kosmicznie wysokie. Cała reszta w normie. Nie wiem czym to może być spowodowane.:jjsmile:

Szybkie googlowanie przyniosło jakieś odpowiedzi. @ALRI jest to coś warte?

Podwyższony poziom SHBG rejestruje się w przypadku

  • marskości wątroby,
  • nadczynności tarczycy,
  • doustnej antykoncepcji lub stosowania hormonalnej terapii zastępczej,
  • stosowania leków przeciwpadaczkowych,
  • niskiej produkcja hormonów płciowych,
  • długotrwałego stresu,
  • anoreksji,
  • ciąży.

W innym miejscu jeszcze było "delikatny przerost prostaty" zawsze warto sprawdzić

To raczej takie podstawowe przyczyny mogące powodowac wedlug internetu :bleed:
 
Szybkie googlowanie przyniosło jakieś odpowiedzi. @ALRI jest to coś warte?

Podwyższony poziom SHBG rejestruje się w przypadku

  • marskości wątroby,
  • nadczynności tarczycy,
  • doustnej antykoncepcji lub stosowania hormonalnej terapii zastępczej,
  • stosowania leków przeciwpadaczkowych,
  • niskiej produkcja hormonów płciowych,
  • długotrwałego stresu,
  • anoreksji,
  • ciąży.
W innym miejscu jeszcze było "delikatny przerost prostaty" zawsze warto sprawdzić

To raczej takie podstawowe przyczyny mogące powodowac wedlug internetu :bleed:
Dlatego sprawdzone wątroba i tarczyca - wszystko si.
Może mam anoreksję? :damjan::mamedwhat:
Albo mnie zapyliła podczas rimmingu :fjedzia:
 
@szplin jadłeś dzień wcześniej coś smażonego? Jak cukier?
Ogólnie nie panikowałbym, zrób sobie tydzień na lekkim nisko tłuszczowym odżywianiu -ponów badanie, sprawdź prostatę i tyle.
Ja ostatnio po posiłku u chinola jeszcze dwa dni po miałem shbg i alat kilkakrotnie ponad normę.
Obecnie wszystko w normie.

Zawsze może to również być błąd wskaźnika lub próbki.
 
@ALRI istnieje prawdopodobieństwo, że jadłem smażone mięso, bo mięso jem praktycznie codziennie i często wrzucam je na olej kokosowy, masło albo oliwę.
PSA sprawdzić? Nie badałem DHEA, zrobić?
Cukier badałem 2 razy w odstępie tygodnia, gdyż był wyjątkowo wysoki jak na mnie i obydwa razy w okolicach 100. Może to mieć związek z SHBG?
 
@Gienek @ALRI Czy na usg jamy brzusznej widac zapalenie trzustki? Jakiekolwiek stadium. Nowotwór wykluczony.
Jeśli to jest poalkoholowe zapalenie trzuchy i nigdy wcześniej nie miałeś problemów to na 90% nie. Bardziej badania krwi i to co i gdzie Cię boli. Oczywiście jeśli trwa to dłużej i miałej problmy z trzuchą to wyjdą nacieki zapalne, pogrubienie trzuchy jakieś guzki. Bardziej dokładne będzie TK.
 
@ALRI istnieje prawdopodobieństwo, że jadłem smażone mięso, bo mięso jem praktycznie codziennie i często wrzucam je na olej kokosowy, masło albo oliwę.
PSA sprawdzić? Nie badałem DHEA, zrobić?
Cukier badałem 2 razy w odstępie tygodnia, gdyż był wyjątkowo wysoki jak na mnie i obydwa razy w okolicach 100. Może to mieć związek z SHBG?
Może mieć związek, choć nie powinien, ale na ten moment to po prostu błądzenie w ciemności.
PSA,DHEA zawsze warto zrobić.

Tak jak pisałem wcześniej ogarnij trochę to co jesz, a dzień przed badaniami odpuść całkowicie smażone rzeczy.
Mniej stresu też się przyda.
 
@ALRI istnieje prawdopodobieństwo, że jadłem smażone mięso, bo mięso jem praktycznie codziennie i często wrzucam je na olej kokosowy, masło albo oliwę.
PSA sprawdzić? Nie badałem DHEA, zrobić?
Cukier badałem 2 razy w odstępie tygodnia, gdyż był wyjątkowo wysoki jak na mnie i obydwa razy w okolicach 100. Może to mieć związek z SHBG?
Przestań ten olej kokosowy wpieprzać...Przecież to tragedia jest. Pomijam tutaj wycinanie dżungli pod uprawy palm na olej.
Stres i niski poziom teścia. Zła dieta, co potwierdza powyższe.
 
2 tygodnie temu robilem martwy ciag (sumo) na silce i przy 150 i 155 kg poczulem dosc mocne uklucie po lewej stronie (na wysokosci gumy z majtek, na lini tego V co tworza miesnie brzucha). W sumie nic wielkiego - pomyslalem. Chwila przerwy i skonczylem trening bez zadnego problemu. Pozniej tydzien bez treningow i w poniedzialek zaczalem od nowa. Dzis znouw robilem martwy (znow sumo). 100x5, 110x5, 120x5, 125x5 wszystko bez probemu. Zalozylem 140 i pierwsze dwa powtorzenia nic, przy trzecim cos tam poczulem w tym samym miejscu, przy czwartym bol byl juz wyrazny.
Nie jest on nie wiadomo jaki silny. Cos jakby ciagnal cie za splatane wlosy, tylko ze jest skierowany do srodka. Trening dokonczylem normalnie, ale przez caly dzien macam sie w tym miejscu i przy nacisku cos tam czuje. Nic nie wystaje i wydaje mi sie ze to nie moze byc przepuklina, ale w takim razie co ?
 
2 tygodnie temu robilem martwy ciag (sumo) na silce i przy 150 i 155 kg poczulem dosc mocne uklucie po lewej stronie (na wysokosci gumy z majtek, na lini tego V co tworza miesnie brzucha). W sumie nic wielkiego - pomyslalem. Chwila przerwy i skonczylem trening bez zadnego problemu. Pozniej tydzien bez treningow i w poniedzialek zaczalem od nowa. Dzis znouw robilem martwy (znow sumo). 100x5, 110x5, 120x5, 125x5 wszystko bez probemu. Zalozylem 140 i pierwsze dwa powtorzenia nic, przy trzecim cos tam poczulem w tym samym miejscu, przy czwartym bol byl juz wyrazny.
Nie jest on nie wiadomo jaki silny. Cos jakby ciagnal cie za splatane wlosy, tylko ze jest skierowany do srodka. Trening dokonczylem normalnie, ale przez caly dzien macam sie w tym miejscu i przy nacisku cos tam czuje. Nic nie wystaje i wydaje mi sie ze to nie moze byc przepuklina, ale w takim razie co ?

Z podobnym problemem teraz się zmagam. Na początek usg jamy brzusznej zrobiłem na którym nic nie wyszło, wszystkie narządy ok w usg.

Gienek i Alri sugerują jelita, być może z nimi jest jakiś problem. Na początek robię komplet badań żeby w pierwszej kolejności wykluczyć lub potwierdzić problemy z trzustka. Jak nic nie wykaze zostaje koloniskopia żeby zobaczyć jelita. Panowie zalecili narazie czysta dietę, odstawić alko i przedewszystkim luz bo tylko spokój może nas uratować.
 
Back
Top