Piłka nożna

Szpakowski dzisiaj odmienił Illarramendi przez wszystkie możliwe przejęzyczenia. Najlepsze było "Ijamendi".



Benzema nie trafił na pustą. On powinien wylądować na trybunach (na kilka tygodni), a nie Jese.
 
Faul na żółtą kartkę, ale jeżeli ktoś tu zepsuł mecz / odebrał szanse Juve to sam Chiellini


Jakim cudem Kielon odebrał szansę Juve jak sam piszesz że był to faula na żółta kartkę?







Sytuacja z Vidalem:



1378561_671126059594140_935847951_n.jpg
 
Atakując przeciwnika wyciągniętą ręką tak, że sędzia uznał użycie łokcia jako broni, a nie narzędzia. W sumie można się sprzeczać, czy była to błędna ocena sytuacji (nawet jeżeli Ronaldo symulował, a nie został uderzony to liczy się zamiar). Niemniej jednak to Chiellini swoją głupotą spowodował taką sytuację.

Im dłużej oglądam powtórkę tym bardziej odchodzę od opinii, iż sędzia popełnił błąd.

EDIT:
Zdaje się, że stopklatka zaprezentowana powyżej ma miejsce kilka sekund/jeden krok przed ZAJEBIŚCIE akrobatycznym upadkiem.
 
dobra, dobra Malinowsky tak zachwalałes Pogbę, a nic nie zagrał to teraz wyszukujesz, że niby był faul:P
 
okej, to zdjecie wyjasnia tyle, ze mozliwy byl jakikolwiek kontakt po ktorym Vidal sie nie przewraca (!!!), a potem kopie w ziemie i krzyczy o karnego. nie wyciagniesz go chyba z tego. :)
 
Sędzia popełnił wielki błąd wyrzucając Chielliniego, nie może być tak że zawodnik ponosi karę za niekompetencję sędziego. Co z tego że sfaulował jak nie zasłużył na czerwień?
 
Malinowski, tak się zawsze denerwujesz na aktorstwo, a starasz się tłumaczyć Vidala, no proszę Cię :)
 
Jeśli to kopnięcie było to ok, jeśli nie to nic go nie tłumaczy. Nienawidze takiego zachowania bo dla mnie to najgorsze gówno.
 
Wydaje mi sie ze tam nie ma kontaktu, tylko zdjecie jest tak zrobione i stopy nachodzą na siebie. Z innej kamery by sie powtorka przydala.


Co do czerwonej - szkoda troche, ale mysle ze to nie blad glownego sedziego, bo ten na poczatku nie zaaragowal na to. No i cieszy 7 goli CR, sam jeden jako pilkarz ma wiecej goli niż spora część druzyn biorących udział w CL :)
 
Nawet jeżeli został zahaczony to Vidal dość wyraźnie dla mnie stawia jeszcze obydwie nogi po tym kontakcie i dopiero potem "wylatuje w powietrze". Chiellini nie powinien wylecieć, to nawet nie był faul na kartkę.
 
Jakim cudem Kielon odebrał szansę Juve jak sam piszesz że był to faula na żółta kartkę?


Chiellini w tym meczu sam chyba nie wiedział co robi, najpierw bezmyślny faul na Ramosie a potem walczenie z CR który był na pełnej szybkości bark w bark wiedząc jakie konsekwencje może wywołać nawet lekkie dotknięcie czy to ręką czy łokciem :)



Real zagrał słaby mecz w sumie, ale tak jak mówili w studio c+ z taką grą to Juve może się przejachać nawet na wyjściu z grupy...
 
Vidal to absolutny MVP tej kolejki...Real idzie po swoje, czekamy na sobote.
 
najwieksza zenada to sedzia meczu bayer-szachtar, najpierw przy 1-0 nie dal ukraincom karnego, a potem z kapelusza dal do niemcom, przez tego skurwiela nie wszedl mi kupon za 5zl w ktorym mialem do wygrania ponad 1000 zlotych ..:-)
 
Chiellini nie powinien wylecieć, to nawet nie był faul na kartkę.

Nie był faul na kartkę? O_o

Sędzia popełnił wielki błąd wyrzucając Chielliniego, nie może być tak że zawodnik ponosi karę za niekompetencję sędziego.
Populizm.

Mam wrażenie, że sytuacja jest oceniana przez pryzmat aktorstwa Ronaldo. Spójrzmy jednak na fakty:

1. Rozpędzony Ronaldo jest kilka metrów od pola karnego przed szansą stanięcia z bramkarzem sam na sam.
2. Mowa tu o piłkarzu o niesamowitych umiejętnościach, czyli o realnej szansie na zdobycie bramki. Każdy ma tego świadomość, nawet sędzia i ma on prawo (a nawet obowiązek) wziąć to pod uwagę w ocenie sytuacji.
3. Chiellini atakuje Ronaldo. Ewidentnie jako cel obiera rozpędzonego zawodnika, a nie piłkę. To można interpretować jako niebezpieczne zagranie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty gola. Zdaje się, że według zasad jest to zagranie podlegające karze wykluczenia.
4. Efekt potęguje atak ręką. Naprawdę nieistotnym jest czy skuteczny. Liczy się intencja. Sędzia dokonuje interpretacji czy łokieć został użyty jako "narzędzie", czy jako "broń".

W oparciu o 3 i 4 sędzia postanowił wykluczyć zawodnika. Osobiście dałbym żółtą i po liściu w twarz dla obu (jednemu za aktorstwo, drugiemu za odebranie widzom potencjalnie interesującego zakończenia akcji), ale imho może się tutaj wybronić z czerwonej. Przy całym dynamizmie akcji i debilizmie Chielliniego nie powinno się pisać o "wielkim" błędzie.
 
kazdy faul lokciem jest kartka, kolor zalezy od sedziego. takie sa zasady, jak mozna pisac, ze nie byl w ogole na kartke? zolta to on powinien dostac za karnego.
 
RMA2-1JUVa.gif




jak tu nie było uderzenia w twarz, to ja jestem święty. Tuż przed wywróceniem się było uderzenie, wiec GLF nie pisz,że w twarz nie dostał bo dostał. Dołożył za dużo od siebie, ale faul na żółtą kartkę. Powinien dać wygrać Realowi w sportowy sposób,a nie już na odpoczynek przed meczem z Barcą.
 
Back
Top