Książki

Zachęcony "Źródłem" przeczytałem "Atlasa Zbuntowanego" i jest dokładnie tak, jak się spodziewałem. Słabo! Książka rozwleczona, spokojnie mogłaby być z 1/4 krótsza, a te monologi, mniej więcej od połowy, jakby człowieka cegłówką przez łeb - łup, łup... "mało ci?" - łup, "kurwa, tępaku". No masakra. A już finalny monolog Galta szczególnie... paaaanie dobry: 70 stron bicia piany i powtarzania tego samego innymi słowami. Tęcza
 
Przeczytałem Metro 2035. Dla mnie średniak. W ogóle Glukhovsky nie umie pisać. Nie, nie napisałbym lepiej, ale serio, jego dialogi są tak czasami dziwnie napisane, że człowiek ledwo co rozumie, a opisy akcji są tak chaotyczne jakby pisał je jakiś licealista. No ludzie! Pod koniec książki nie wiedziałem nawet co się dzieje, tak zajebiście autor opisał akcję. Pomysł miał fajny z cyklem, ale Dmitry nie umie pisać.

Wracając do trzeciej części Metra. Opowiada ona znowu o przygodach Artema. Jednak Glukhovsky postanowił, że wywali z książki wszystkie potwory, całą grozę i zostawi tylko politykę i "akcję". W książce nie ma ani jednego zmutowanego paskudztwa. ANI JEDNEGO. Jest to milion stron o Czerwonej Linii, Nazistach, Hanzie, Zakonie i wszyscy jak zwykle się biją między sobą. Metro 2035 jest kompletnie bez klimatu, bez atmosfery i człowiek nawet zapomina, że Moskwa jest napromieniowana, bo w zasadzie w Metrze jakby już o tym nie pamiętają i sobie jeżdżą samochodami po powierzchni. Nie powiem, intryga jest dosyć ciekawa, ale i sam autor pod koniec się zajebiście gubi w swoim zamyśle tak, że nawet ja już do końca nie wiedziałem kto miał rację w konflikcie, a kto blefował. Zakończenie to typowe cliché i tak szczerze to lepiej już klimat uniwersum oddawały gry niż ta trzecia książka. 4 lub 5/10. Można przeczytać jeśli jest się fanem, ale to już nie to.
 
@Cloud popieram , metro2033 bylo średnie, a 2034 było nudne. Dmitry ma fajne krótkie opowiadania ze świetnymi pomysłami ale przy dłuższych bardzo się wysypuje.
 
bardzo mozliwe ale glowy za to nie dam sobie obciac. Ta ksiazka i tak idzie jako prezent wiec tytuly poprosze
Chemia śmierci - pierwszy tom z serii. Bohaterem jest antropolog sądowy. Jak się spodoba pierwsza część to zawsze na następny prezent możesz kupić następny tytuł :p
 
Chemia śmierci - pierwszy tom z serii. Bohaterem jest antropolog sądowy. Jak się spodoba pierwsza część to zawsze na następny prezent możesz kupić następny tytuł :p
Czytales Smierc w Breslau. Kilka osob mi ta pozycje poleca.
 
Czytales Smierc w Breslau. Kilka osob mi ta pozycje poleca.
Chciałeś mniej znanych autorów :p U mnie Krajewski sprzedaje się jak świeże bułeczki bo pisze o Wrocławiu więc ludzie chętniej kupują. Jak najbardziej pozycja godna plecenia.
 
Ma ktoś do sprzedania Richard Dawkins "Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwa ewolucji" w normalnej cenie?
 
23 things they don't tell you about capitalism | Ha-Joon Chang

Tytul wlasciwie mowi wszystko o tej ksiazce. Otwiera oczy na sprawy zwiazane z ekonomia i gospodarka wolnorynkowa (:arch:) pokazujac jak bardzo w pewnych kwestiach swiat, albo raczej jego establishment, jest zaklamany. Jak ktos nie mial jeszcze okazji sie nad tym tytulem pochylic to warto. Fajnie napisana, nie zarzuca masa niejasnych terminow i pojec. Zagadnienia objasnione na przykladach w oparciu o dane statystyczne nie spawiaja problemow. Polecam.
 
To powinna byc obowiazkowa lektura w szkole sredniej, powaznie mowie.
Jestem tego samego zdania. Nawet nie tylko pod względem ekonomicznym, co takim rozwijającym samodzielne i logiczne myślenie. Kwaśnicki np. przyrównał Bastiata w kwestii myślenia abstrakcyjnego do Arystotelesa. Nie mnie oceniać czy nie przesadził, ale czytać Bastiata warto. Tym bardziej, że ta książeczka (podobnie jak "Prawo") króciutka.
 
Last edited:
The Bat | Jo Nesbo

Dobry kryminal, pierwszy z serii o detektywie Harrym Hole. Siegalem pelen obaw, ale autor szybko rozwial moje watpliwosci. Szybko sie czyta, co chwila wyskakuje cos co zmienia perspektywe i sprawia, ze jeszcze bardziej gubimy sie w prowadzonym sledztwie. Jak bede mial okazje i czas czytac to zakupie kolejne tytuly.
 
Czy znacie jakieś strony albo namiary na chomikuj do ebooków anglojęzycznych? Tematyka dowolna
Za pomoc daję 5 lajków :boystop:
 
Czy znacie jakieś strony albo namiary na chomikuj do ebooków anglojęzycznych? Tematyka dowolna

Chomikuj nie wiem ale sprawdz na TPB albo Kickasss usera
Mr.Gooner lub GoonerTPB

Ma rozmach skurczybyk i zazwyczaj ciekawe rzeczy w obu formatach.
 
The Bat | Jo Nesbo

Dobry kryminal, pierwszy z serii o detektywie Harrym Hole. Siegalem pelen obaw, ale autor szybko rozwial moje watpliwosci. Szybko sie czyta, co chwila wyskakuje cos co zmienia perspektywe i sprawia, ze jeszcze bardziej gubimy sie w prowadzonym sledztwie. Jak bede mial okazje i czas czytac to zakupie kolejne tytuly.

kolejne jeszcze lepsze, zwłaszcza ostatnie 3 tomy , inne ksiazki nie zwiazane z komisarzem Harrym też spoko
 
Jaki kryminal polecacie? Najlepiej z tych mniej popularnych

z mroczniejszych moje najulubieńsze: seria o Charliem Parkerze Johna Connolly, Trylogia o Joshua Brolinie - Maxime Chattam oraz dosyć świeżo przeczytane autorstwa Chrisa Cartera - cała seria o Robercie Hunterze
 
Beauty and the Inferno | Roberto Saviano

Druga ksiazka tego autora w mojej kolekcji i zapewne nie ostatnia. Po szokujacej Gommorrze (?) dostajemy do reki teksty pisane przed i tuz po powstaniu jego najbardziej znanej ksiazki. Powiedziec o tym gosciu, ze jest odwazny czy ze ma jaja to tak jakby nic nie powiedziec. Czytajac jego teksty czlowiek zaczyna sie zastanawiac czy 'ludzi dobrej woli jest rzeczywiscie wiecej'. Smutna, wrecz tragiczna historia. Niestety prawdziwa...
 
brakuje kilku stron ksiazek oraz jakies 20 stron pdf nie chce sie otworzyc

Mam 120mb tej książki tylko problem w tym, ze nie moge tego pobrać bo nie mam transferu. Chyba, ze przez smsa. To bedzie pewnie całość. A co powiesz na audiobooka bo znalazłem? :wink:
 
Mam 120mb tej książki tylko problem w tym, ze nie moge tego pobrać bo nie mam transferu. Chyba, ze przez smsa. To bedzie pewnie całość. A co powiesz na audiobooka bo znalazłem? :wink:
Branie juz pdf zamiast zwyklej papierowej wersji to dla mnie nowosc :D. Za audiobooka jeszcze podziekuje. Jeszcze dokladnie przeszukam miejscowe biblioteki moze uda sie zlapac, a jak nie to kiedy pojawi sie u ciebie transfer bym mogl cie jeszcze raz pomeczyc? Czy to tak nie dziala?
 
Branie juz pdf zamiast zwyklej papierowej wersji to dla mnie nowosc :D. Za audiobooka jeszcze podziekuje. Jeszcze dokladnie przeszukam miejscowe biblioteki moze uda sie zlapac, a jak nie to kiedy pojawi sie u ciebie transfer bym mogl cie jeszcze raz pomeczyc? Czy to tak nie dziala?

Ogarne jednak. Daj mi chwile

Mogę ją prosić o audiobooka ?

http://tb7.pl/pobierz/c2c0ce2d65510...dz.w.sobie.olbrzyma..czyta.Pawel.Kleszcz..rar
 
Back
Top