Konflikt Rosja-Ukraina

Uważam, że masz rację, ale nie jestem pewny w 100 %. Zauważ, że już od dawna Rosja głosi, że to wojna z NATO, co chwilę zachód przekraczał punkty po których miało to uznać w Rosja za wojnę z NATO(przekazanie broni ofensywnej, myśliwców, rakiet himars) a jednak nic to nie zmienia. I jest pewnie duża szansa iż nawet jak Ukraińcy ostrzelaja Moskwę - to też nic to nie zmieni, i nie spowoduje, że Rosja ostrzela Atomówkami zachód powodując także swoją zagładę.
Poczekajmy, pewnie w USA mają ekspertów którzy obliczają prawdopodobne zachowania Rosji przy kolejnym przekraczaniu ich czerwonych lini.
Różnica polega na tym ze Rosja grozi palcem jak nato dostarcza sprzet UA, tyle ze UA nie walczy z regularną armia w wiekszosci przypadków. Ataki w glebi rosji oznacza ataki na regularna armie. Rosja po prostu by musiala sie bronic w takim wypadku. Na poligonie zwanym ukraina moze sie dziac tak na prawde wiele rzeczy i ruskie beda musialy sie z tym pogodzic ale jesli zaczna sie dziac rzeczy porownywalne do jak to napisales "ostrzelania Moskwy" to niemożliwym jest brak odpowiedzi. Poza tym atakowanie w glab Rosji tylko napedzi samych ruskich i zmitywuje ich do udzialu w tej wojnie. Nato nie potrzebuje wroga z wysokimi moralami, a na pewno kazdemu z nas bardziej by sie widzialo walka w imie obrony kraju niz walka o kupe gruzu z ropa pod ziemia :)
 
Różnica polega na tym ze Rosja grozi palcem jak nato dostarcza sprzet UA, tyle ze UA nie walczy z regularną armia w wiekszosci przypadków. Ataki w glebi rosji oznacza ataki na regularna armie. Rosja po prostu by musiala sie bronic w takim wypadku. Na poligonie zwanym ukraina moze sie dziac tak na prawde wiele rzeczy i ruskie beda musialy sie z tym pogodzic ale jesli zaczna sie dziac rzeczy porownywalne do jak to napisales "ostrzelania Moskwy" to niemożliwym jest brak odpowiedzi. Poza tym atakowanie w glab Rosji tylko napedzi samych ruskich i zmitywuje ich do udzialu w tej wojnie. Nato nie potrzebuje wroga z wysokimi moralami, a na pewno kazdemu z nas bardziej by sie widzialo walka w imie obrony kraju niz walka o kupe gruzu z ropa pod ziemia :)


Tzn Ukraińcy cały czas walczą z regularna armia.
 
Tzn Ukraińcy cały czas walczą z regularna armia.
Zalezy co sie przez to rozumie. Bo żołnierze ktorych rosja wysyla na UA to w wiekszosci nie jest wojsko zawodowe z prawdziwego zdarzenia. Poborowi, więźniowie, najemnicy, jakucja i inne mongoly, kadyrowcy. Oczywiscie rowniez jest tam regularne wojsko, ale nie taka ilosc jaka rosja moze rzucic w ogien walki w obcym państwie. Wiekszosc musi zostac by bronic mateczki rosji bo sa tez chiny z tyłu. A i ktos republiki musi trzymac za morde.
 
Zalezy co sie przez to rozumie. Bo żołnierze ktorych rosja wysyla na UA to w wiekszosci nie jest wojsko zawodowe z prawdziwego zdarzenia. Poborowi, więźniowie, najemnicy, jakucja i inne mongoly, kadyrowcy. Oczywiscie rowniez jest tam regularne wojsko, ale nie taka ilosc jaka rosja moze rzucic w ogien walki w obcym państwie. Wiekszosc musi zostac by bronic mateczki rosji bo sa tez chiny z tyłu. A i ktos republiki musi trzymac za morde.


I tak i nie. Jest też tam pełno oddziałów zawodowych. Dużo robi też propaganda ukraińska, o tym że tam sami amatorzy, pijacy itd.
Myślę, że Rosja rzuca wszystko co może być nie osłabić innych rejonów kraju, i więcej wysłać nie może. Stąd ta powszechna mobilizacja.
 
I tak i nie. Jest też tam pełno oddziałów zawodowych. Dużo robi też propaganda ukraińska, o tym że tam sami amatorzy, pijacy itd.
Myślę, że Rosja rzuca wszystko co może być nie osłabić innych rejonów kraju, i więcej wysłać nie może. Stąd ta powszechna mobilizacja.
O to mi wlasnie chodziło, rosja walczy tym co moze co nie znaczy ze tam w srodku jest taki sam poziom jak na froncie. Dlatego tez bez sensu by bylo eksalowac konflikt do tego stopnia by musieli uzyc rowniez armii ktora ma bronic kraju i jest zapewne nieco lepiej wyposażona i bylaby lepiej zmotywowana.
 
Warto dodać, iż te ataki ruskie serio mogą, paradoksalnie, świadczyć o tym jaka opl Ukrainy jest silna. Rosja nie może przejść przez obronę opl obiektów wojskowych więc marnuje resztki rakiet za miliony dolarów na słabo bronione obiekty infrastruktury cywilnej, które nie mają większego znaczenia na sytuację frontowa. A mimo to mają tylko 40% skutecznosci, o ile te dane to prawda.
 
Odważne słowa jak na kogoś kto siedział w domu, nosił szmatę i dobrowolnie dał sobie wbić nieprzebadany produkt
:beczka:

Szczepilem się i sobie na luzie podróżowałem gdy Ty płakałes w domu, że nie możesz podróżować bo się boisz, że od szczepionki Ci druga głowa wyrośnie
 
Płaczki dostające drgawek na widok szczepionki i płaczki dostające drgawek na widok ukraińskiej kobiety z dzieckiem trzymają się za rączki by było raźniej.
Coś często te kobiety mają na imię Dymitr,Mykola i Wołodia.
 
Szczepilem się i sobie na luzie podróżowałem gdy Ty płakałes w domu, że nie możesz podróżować bo się boisz, że od szczepionki Ci druga głowa wyrośnie
Ciekawe, bo byłem na chorwacji i nawet na granicy nie chcieli widzieć wyniku testu. Ty faktycznie wiedzę czerpiesz z tvnu i wyborczej, bo tylko w tego typu mediach nieszczepieni musieli siedzieć w domach.
 
Ciekawe, bo byłem na chorwacji i nawet na granicy nie chcieli widzieć wyniku testu. Ty faktycznie wiedzę czerpiesz z tvnu i wyborczej, bo tylko w tego typu mediach nieszczepieni musieli siedzieć w domach.

Byłem w Hiszpanii i chcieli.
 
FejfeB_XkAAcs3a.jpeg
 
@szplin
Nie zrozumie. Na HBO jest do obejrzenia serial pt "Wychowani przez wilki". O takich jak karetka powinni nakręcić serial pt "Wychowani przez media". Żeby nie było, ludzi o mentalności karetki jest teraz przeważająca większość.
Wypinaj ramię, nawet nie waż się pytać o sens czy skuteczność, bo zostaniesz zaszczuty z ciągnącą się za tobą opinią foliarza i płaskoziemcy.
Bezwarunkowo, traktuj każdego Ukraińca jak brata, kochaj miłością bezgraniczną, nawet hordy cwaniaków, które wpadają do Polski jedynie po socjal lub za łapówki dopuściły się dezercji. Nie kochasz? Ruski troll i onuca!
Takimi szantażykami media wytresowały tabuny pożytecznych idiotów, którzy zrobią wszystko, byle zostać w tabunie i nie być traktowanym jako odmieniec.
Prawi i Sprawiedliwi z Ukrainy. Wypisz - wymaluj klon naszych Prawych i Sprawiedliwych.
 
Back
Top