Konflikt Rosja-Ukraina

zgadzam sie i dlatego ciezko im bedzie przelamac usd/euro dominacje, bo kraje z czolowki tablicy to sojusznicy usa. moga grac juanem, stworzyc wlasna walute, ale to raczej bedzie izolacja, a nie dominacja. Trudno sobie wyobrazic Chiny, czy Indie ryzykujace w ten sposob.
Państwa ze ściałej czołówki to, oprócz usa, szwaby (zapewne skore nawet w rublach płacić), chiny czy indie. Te dwa ostatnie to 1/3 ludzkości. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że jednak ryzykują wywrotkę dwudziestowiecznego tortu, szczególnie gdyby dokoptowały ruskich i kilka państw arabskich. Nie na darmo amerykańce tak ostro pakują w ukrów. Stoliczek z Bretton Woods już się rylo.
 
Ciekawe jak zakończy się sytuacja z samorządowcami z Petersburga i Moskwy, którzy wezwali Putina do odejścia. Łagier czy kulka w łeb?
 
Ciekawe jak zakończy się sytuacja z samorządowcami z Petersburga i Moskwy, którzy wezwali Putina do odejścia. Łagier czy kulka w łeb?

Albo nic im nie zrobią, tylko pokażą, że można krytykować Putina. Są przecież gorsi opluwacze Putina i władz, wojska, jak Girkin, których trzymają.
 
Zakaz wjazdu ROsjan do UE do oczywiście broń atomowa i wynik burdelu, który tolerowano przez wiele lat. Niemcy to powinny wprowadzić a reszta krajów to dyskusyjne, ale...
... rozwalił mnie ten tekst:
ja Uksfordu nie kończyłem ale dzięki wprowadzeniu Patriot Act no śmiem wątpić, że muszą pytać :muttley:





Państwa ze ściałej czołówki to, oprócz usa, szwaby (zapewne skore nawet w rublach płacić), chiny czy indie. Te dwa ostatnie to 1/3 ludzkości. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że jednak ryzykują wywrotkę dwudziestowiecznego tortu, szczególnie gdyby dokoptowały ruskich i kilka państw arabskich. Nie na darmo amerykańce tak ostro pakują w ukrów. Stoliczek z Bretton Woods już się rylo.
te Indie są przeceniane. Boże to jest największy burdel świata w niemal w każdym względzie od gospodarki, medycyny, bezpieczeństwa aż po te rzeki śmierdzące gównem. Wcale bym się nie zdziwił jakby było tam więcej ludzi niż oficjalnie podają. Tańsza siła robocza niż w Chinach a mimo wszystko zachodnie korporacje tak ostrożnie podchodzą do Indii. Ba nawet w tych krajach arabskich to Hindusi i ci obywatele Sri Lanki są cholernie dużą tanią siłą roboczą wręcz niewolniczą... Zeby tylko w tym hinduskim burdelu nie wybuchła jakaś rewolucja jeśli zacznie poważniejszy kryzys...
 
Zakaz wjazdu ROsjan do UE do oczywiście broń atomowa i wynik burdelu, który tolerowano przez wiele lat. Niemcy to powinny wprowadzić a reszta krajów to dyskusyjne, ale...
... rozwalił mnie ten tekst:
ja Uksfordu nie kończyłem ale dzięki wprowadzeniu Patriot Act no śmiem wątpić, że muszą pytać :muttley:






te Indie są przeceniane. Boże to jest największy burdel świata w niemal w każdym względzie od gospodarki, medycyny, bezpieczeństwa aż po te rzeki śmierdzące gównem. Wcale bym się nie zdziwił jakby było tam więcej ludzi niż oficjalnie podają. Tańsza siła robocza niż w Chinach a mimo wszystko zachodnie korporacje tak ostrożnie podchodzą do Indii. Ba nawet w tych krajach arabskich to Hindusi i ci obywatele Sri Lanki są cholernie dużą tanią siłą roboczą wręcz niewolniczą... Zeby tylko w tym hinduskim burdelu nie wybuchła jakaś rewolucja jeśli zacznie poważniejszy kryzys...

Tak samo kiedys pisano o Chinach. Poki co Indie od 3 lat 5 na swiecie PKB.

@szplin obserwujac Indie to ciezko mi uwierzyc, ze oddaja pole Chinom, z ktorymi patrza sobie na rece juz od dlugiego czasu lub muslimom, ktorych ich nacjonalistyczny rzad zrobil wrogiem nr1
 
Tak samo kiedys pisano o Chinach. Poki co Indie od 3 lat 5 na swiecie PKB.

@szplin obserwujac Indie to ciezko mi uwierzyc, ze oddaja pole Chinom, z ktorymi patrza sobie na rece juz od dlugiego czasu lub muslimom, ktorych ich nacjonalistyczny rzad zrobil wrogiem nr1
Pecunia non olet. I bardziej chodzi o wykolejenie USA niż oddanie komukolwiek pierwszeństwa
 
Zakaz wjazdu ROsjan do UE do oczywiście broń atomowa i wynik burdelu, który tolerowano przez wiele lat. Niemcy to powinny wprowadzić a reszta krajów to dyskusyjne, ale...
... rozwalił mnie ten tekst:
ja Uksfordu nie kończyłem ale dzięki wprowadzeniu Patriot Act no śmiem wątpić, że muszą pytać :muttley:






te Indie są przeceniane. Boże to jest największy burdel świata w niemal w każdym względzie od gospodarki, medycyny, bezpieczeństwa aż po te rzeki śmierdzące gównem. Wcale bym się nie zdziwił jakby było tam więcej ludzi niż oficjalnie podają. Tańsza siła robocza niż w Chinach a mimo wszystko zachodnie korporacje tak ostrożnie podchodzą do Indii. Ba nawet w tych krajach arabskich to Hindusi i ci obywatele Sri Lanki są cholernie dużą tanią siłą roboczą wręcz niewolniczą... Zeby tylko w tym hinduskim burdelu nie wybuchła jakaś rewolucja jeśli zacznie poważniejszy kryzys...

 
Tak samo kiedys pisano o Chinach. Poki co Indie od 3 lat 5 na swiecie PKB.

@szplin obserwujac Indie to ciezko mi uwierzyc, ze oddaja pole Chinom, z ktorymi patrza sobie na rece juz od dlugiego czasu lub muslimom, ktorych ich nacjonalistyczny rzad zrobil wrogiem nr1
tylko Chiny mają jakąś dyscyplinę, porządek (aż do granic absurdu): nie bez powodu korporacje wolały Chiny niż zadupia rosyjskie z tańszymi robotnikami. Gdyby Indie to miały...

ty jak śmiesz kpić? Masz politologie skończoną na Uksfordzie?
Masz żone dziennikarkę New York Times?
:muttley:
Bym musiał poszukać mocniej ale na bank jest jeszcze stary wywiad Sikorskiego z Wałęsą gdzie z niego kpił: jak te $ zmieniają ludzi :iamdone:
 
Pecunia non olet. I bardziej chodzi o wykolejenie USA niż oddanie komukolwiek pierwszeństwa
No wlasnie i dlatego, ze glownym placacym za produkcje Indii (oprocz rodzimego konsumenta) jest USA jakies wykolejenia nie maja sensu. Indie nie podpisuja umow handlowych z Chinami lub Ruskimi bo ich kochaja i chca rozwalic USA, ale dlatego, ze chca importowac surowce za 1/3 ceny. Tez bysmy tak robili.
 
No wlasnie i dlatego, ze glownym placacym za produkcje Indii (oprocz rodzimego konsumenta) jest USA jakies wykolejenia nie maja sensu. Indie nie podpisuja umow handlowych z Chinami lub Ruskimi bo ich kochaja i chca rozwalic USA, ale dlatego, ze chca importowac surowce za 1/3 ceny. Tez bysmy tak robili.
:mamed:
Chciałeś napisać, że każdy dbający i swoje interesy by tak robił :deniro:
 
ten kanał jest ciekawy. Zwłaszcza jak pokazywał ruską biedę, skrajną. Oj myślę, że dużo osób nie dokońca rozumie jaki to biedny kraj. Ten materiał z TV który tłumaczył: hej straciłem syna na wojnie na Ukrainie ale za skórę kupiłem samochód :korwinlaugh:
Jedyny rusek którego lubię. Tylko.. Żeby nie było:neildegrassewhoa:
 
Pierdolisz, my kupujemy z wolnego rynku :jjsmile:


Prawda jest taka, że rządzący grają na zwyżki bo na tym zarabiają. Ciekawe ile setek tys ton węgla każdy z nich wykupił na początku wojny. Cwani- wyciągają bezczelnie miliardy, oddadzą władze opozycji która zastanie kraj w ruinie i kryzysue, a za 5 lat wrócą mówiąc, że za kryzys odpowiada PO.
 
:mamed:
Chciałeś napisać, że każdy dbający i swoje interesy by tak robił :deniro:

Obecnie naszym interesem jest dozbrajanie Ukrainy, bo bomby na glowe. Jak Chiny wjada w koncu w Indie, a te zwroca sie do nas o nalozenie sankcji na agresora, to my powiemy, ze kochamy pokoj i bedziemy kupowac chinskie zasoby za 1/3 ceny, a potem jak cos odsprzedawac naszym przyjaciolom za 2 x wiecej.
 
Obecnie naszym interesem jest dozbrajanie Ukrainy, bo bomby na glowe. Jak Chiny wjada w koncu w Indie, a te zwroca sie do nas o nalozenie sankcji na agresora, to my powiemy, ze kochamy pokoj i bedziemy kupowac chinskie zasoby za 1/3 ceny, a potem jak cos odsprzedawac naszym przyjaciolom za 2 x wiecej.
highresrollsafe.jpg
 
  • Like
Reactions: spa
Obecnie naszym interesem jest dozbrajanie Ukrainy, bo bomby na glowe. Jak Chiny wjada w koncu w Indie, a te zwroca sie do nas o nalozenie sankcji na agresora, to my powiemy, ze kochamy pokoj i bedziemy kupowac chinskie zasoby za 1/3 ceny, a potem jak cos odsprzedawac naszym przyjaciolom za 2 x wiecej.
Piłem tutaj raczej do tego, że nasi mości panowie nie mają w zwyczaju podejmowania optymalnych decyzji, mających na uwadze interes Polski i Polaków, patrz np. wprowadzenie embarga na ruski węgiel pół roku przed innymi...
Niemniej jednak, dzięki Partii, mamy zakontraktowane więcej węgla, niż poszło poprzedniej zimy i będzie u nas najpóźniej w kwietniu, więc śpię spokojnie (nie martwię się ani bombami nad głową, ani zimnem w chałupie)
:jjsmile:
 
Ciekawą kwestią są zapasy amunicji u ruskich. Słyszy się głosy, że pociski artyleryjskie będą na wyczerpaniu, gdzieś pod koniec tego roku. I może to są hurraoptymistyczne gdybania, jakie nieraz już słyszeliśmy...
Jednakże o Iskanderach też tak mówiono, z pewnym opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi, ale to się sprawdza. Od pewnego czasu ataków Iskanderami jest jak na lekarstwo.

Były też informacje, że lotnictwo rosyjskie wystrzelało się broni precyzyjnej, atakują głównie pociskami niekierowanymi, wobec czego przy niskiej skuteczności ataku nie opłaca im się wlatywać w przestrzeń ukraińską(duża ilość obrony przeciwlotniczej) i ryzykować utratę drogich maszyn. I może stąd ta niska aktywność lotnictwa.

Magazyny amunicji na Białorusi rzekomo ogołocone. A ruscy czynią starania, aby odkupywać sprzęt kiedyś rozdysponowany w krajach Afryki, Am. Płd.
 
Back
Top