Konflikt Rosja-Ukraina

Takie buty, to tak tylko żeby było śmiesznie to wam powiem że damen Polska robi kadłuby mega jachtów,okazuje sie że 95% zamówień to rosyjscy oligarchowie...damen nie ma zapadni i nie ma jak wodować więc spychaja jednostki na ponton który pozniej trafia na zapadnie....a jakże! Do stoczni marynarki wojennej czyli że nasze wojsko jak teraz zwoduje takie lajby to ruskie onuce ? I wyjdzie na to że polski przemysł zbrojeniowy wspiera ziomali Putina...spisek! Wszędzie spisek!!
Ale pamiętaj żeby nie kupować w Leroy Merlin, Auchan i Decathlon bo się nie wycofali z Rosji :beczka: . Najlepsze jest to, że to wszystko minie i Ci wszyscy co tak teraz szczekają, że nie będą kupować znowu zaczną. #trend #slavaukraina
 
Szukając pokoju. Środa.

Warto zastanowić się nad możliwą pułapką w sformułowaniu „misja pokojowa NATO”. Z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego oraz polityków partii rządzącej można wywnioskować, że pod tym kryptonimem wyobrażają sobie siły międzynarodowe złożone z wojsk o pełnym potencjale bojowym, ale z mandatem pokojowym. Rozumiem, że to znaczy, że żołnierze mają działać w taki sposób, żeby swoją obecnością odstraszyć Rosjan.

Idąc od zachodu (Polska) oraz południa (Słowacja, Rumunia) siły NATO zrotują stacjonujące tam siły Ukraińskie, które będą mogły przejść na front. To wyraźnie wzmocni obronę i da frontowym siłą spory oddech, lecz tu czai się duże ryzyko, że Rosjanie także przegrupują się, wycofają jednostki idące na zachód i zajmą zdobyte pozycje, dalej będą terroryzować zdobyte miasta i wojna będzie trwała dalej, a rozmowy pokojowe utkną w martwym punkcie.

Teraz zobacz na mapę Ukrainy. Powiedzmy, że wojska NATO zajmą linię Żytomierz – Odessa, dalej na wschód będą wojska ukraińskie, a Rosjanie okopią się na całym południu i dużej wschodniej części. Zrobią tam drugi Donbas i tak jak Ukraina przez sześć lat nie odzyskała, części obwodów donieckiego i ługańskiego tak nie odzyska już tych zajętych terenów. Wojska NATO będą stać kilkaset kilometrów dalej i będą obserwować jak Ukraińcy walczą na zmianę tracąc i odbijając pojedyncze miasteczka.

W dodatku sama idea wysyłania w pełni uzbrojonego kontyngentu z nastawiem, że nie ma walczyć może przynieść w przyszłości (gdyby jednak doszło do walk) fatalne skutki.

Powiedzmy, że zaczynają się walki i nagle jakiś kraj NATO wycofuje swoje jednostki z Ukrainy, bo przecież nie mieli walczyć. Misja wtedy traci z dnia na dzień, np. 5000 żołnierzy portugalskich i okazuję się, że na froncie zostaje 10000 naszych wojaków, których pod Winnicą okrążają Rosjanie.
Jeśli więc to ma być jakakolwiek misja „bojowa” to musi mieć pełnoprawny mandat bojowy, tak aby każdy kraj był świadomy konsekwencji, a każdy żołnierz miał świadomość tego w czym uczestniczy. Przypomnę, że pierwsze radzieckie jednostki, które wjechały na Ukrainę przekonane były, że ich tam kwiatami przywitają. A przywitali ich ołowiem.

Być może wieczorem będzie jeszcze jeden wpis dotyczący bieżących wydarzeń wojennych zebranych z social mediów.
 
Takie newsy z dzisiaj, chociaż to drugie to info tylko od Ukraińców, nie wiadomo ile w tym prawdy.



Żeby nie było tak kolorowo pojawia się od jakiegoś czasu sporo materiałów od ruskich z przejętym sprzętem przeciwpancernym. Na wschodzie nie jest dobrze.
 
Lubię tą bekę z Bartosiaka ale czytam sobie teraz jego ostatnią książkę i Wam powiem, że jestem zaskoczony. Zychowicz to samo.
 
Takie newsy z dzisiaj, chociaż to drugie to info tylko od Ukraińców, nie wiadomo ile w tym prawdy.



Żeby nie było tak kolorowo pojawia się od jakiegoś czasu sporo materiałów od ruskich z przejętym sprzętem przeciwpancernym. Na wschodzie nie jest dobrze.
Dyskryminacja! To szowinistyczna likwidacja tylko jednej tożsamosci płciowej! Gdzie jest marta lempart?! Trzeba działać!
 
Lubię tego Bartosiaka bo to inteligentny i wygadany facet, zastanawia mnie tylko jakie on ma kompetencje żeby nam organizować armię? Mamy wielu generałów czynnych i w rezerwie kadrowej, dobrze wykształconych pełniących wysokie funkcje w NATO, z doświadczeniem bojowym w konkretnych misjach, czy to nie oni powinni pełnić funkcje doradcze w kwestii naszego wojska?
Trochę to dziwne gdy chce się tym zajmować hobbysta.
Co generałowie itd. zrobili z naszym wojskiem to widać, niestety Ci którzy siedzą tam mam wrażenie, że odpierdalają to co im 20 lat temu ktoś przedstawił, w dodatku całe nasze państwo jeśli chodzi o wojsko jest tragiczne, walenie w chuja przez ostatnie 30 lat na tym punkcie się może zemścić(i nie mówię tego bo tak przeczytałem w internecie). Dlatego teraz próbują się ratować zmianami na szybko. Co do Bartosiaka to mam wrażenie, że mu ta wojna trochę z nieba spadła(nie mówię, że tego chciał czy na to liczył), jego przewidywania się sprawdziły, książki pewnie schodzą teraz na pniu. Każdy chce robić z nim wywiad i podejrzewam, że częściowo też przez to może mieć taki pesymistyczny ton, w każdym wywiadzie bo to się sprzedaje i działa na ludzi bo się boją. Z drugiej strony, ciężko się dziwić wielu osobom, skoro facet trąbił od jakiegoś czasu o wojnie i teraz się sprawdza, więc ludzie mają w głowie, że za chwilę kolejne przewidywania mogą się sprawdzić.
 
Ale pamiętaj żeby nie kupować w Leroy Merlin, Auchan i Decathlon bo się nie wycofali z Rosji :beczka: . Najlepsze jest to, że to wszystko minie i Ci wszyscy co tak teraz szczekają, że nie będą kupować znowu zaczną. #trend #slavaukraina
Damn it! Akurat tydzień Przed wojna kupiłem szpeju do biegania w Decathlonku za kilka stówek...trzeba będzie spalić
 


Amerykanie ogarniaja: Kazachstan to Rosja czy nie? :korwinlaugh: chociaż dla niej nie jest to fajne :muttley: BTW coś co nie docenia się w Polsce to fakt, że kuźwa mamy naprawdę dobrą bankowość (chociaż pewnie do czasu kiedy partia rządząca nie zacznie tego zmieniać). Jak mi kuźwa parę razy zagranicą brakowało blika...
Chociaż usłyszałem tekst od Koreańczyka, który w banku został zagięty tekstem: czy skoro masz obywatelstwo południowokoreańskie to czy masz ten północnokoreańskie :korwinwhat:
 
IMG_20220316_161031.jpg
 
Ludzie , zrozumcie , że wymieszamy się z Ukraińcami , bo ich tu spokojnie może być tu 2-3 mln./żeby tylko/ Polska będzie już trochę ukraińska i to jest fakt.

Nauczycielka jest kumata i już działa, a czy to się komuś podoba czy nie. Tego nie zmienicie. :cool:

 
Ludzie , zrozumcie , że wymieszamy się z Ukraińcami , bo ich tu spokojnie może być tu 2-3 mln./żeby tylko/ Polska będzie już trochę ukraińska i to jest fakt.

Nauczycielka jest kumata i już działa, a czy to się komuś podoba czy nie. Tego nie zmienicie. :cool:


No tak przygłupie, tak jak anglicy wymieszali się z Polakami i uczą się gadać po Polsku w szkołach. Najpierw naucz się stawiać przecinki, potem tutaj wróć. Teraz sio, sio pod kamień robaku.
 
PRAWDA O WOJNIE NA UKRAINIE

Kurwa ile ja już takich filmików widziałem.

Nudzi mi się już ta wojna.

PS

Nauka ukraińskiego alfabetu i cyrylicy spoko rzecz.
 
Nauka ukraińskiego alfabetu i cyrylicy spoko rzecz.
Ruski imho lepszy. Bardziej rozpowszechniony.

W ogole powinni wlaczyc jezyki sasiadow do nauki w szkolach. Chociaz jakies podstawowe kursy. Zwlaszcza, ze sa one bardzo podobne pod wzgledem slownictwa/gramatyki do polskiego.
 
Back
Top