Konflikt Rosja-Ukraina

Ruski imho lepszy. Bardziej rozpowszechniony.

W ogole powinni wlaczyc jezyki sasiadow do nauki w szkolach. Chociaz jakies podstawowe kursy. Zwlaszcza, ze sa one bardzo podobne pod wzgledem slownictwa/gramatyki do polskiego.
Już to kiedyś przerabialiśmy, kazali nam śpiewać, a było już niby po 89ym....
 
PRAWDA O WOJNIE NA UKRAINIE

Kurwa ile ja już takich filmików widziałem.

Nudzi mi się już ta wojna.

PS

Nauka ukraińskiego alfabetu i cyrylicy spoko rzecz.
Ja się nauczyłem cyrlicy rosyjskiej/ukraińskiej dla geoguessr. Dobra rozgrzewka dla mózgu.
 
received_1118335585618762.jpeg
 
Dla mnie to jest raczej pewne. Chyba, ze amerykanie beda chcieli wszystko dla siebie.
odbudowa państwa ze zniszczeń w wysokości 500 mld $: Ruscy cofnęli Ukrainę w rozwoju o jakieś kilkadziesiąt lat, Ukraińcy znienawidzą Ruskich, nawet Ruscy z Ukrainy Ruskich z Rosji...
 
Matczak you absolutely sucks...



Niby lubię wysłać jakieś pytania, często złośliwe, ale po raz pierwszy mam tak, że gardzę jakąś osobą tak mocno, że uważam, że przeprowadzanie wywiadu porannego z taką osobą to jest tak jak puszczanie wywiadu z Trynkiewiczem...
Budka, Suski -ludzie ograniczeni intelektualnie, ale ta osoba...
 
Ruskie piszą o Polsce, że "najwyższy czas zdenazyfikować jako wspólnika reżimu banderowskiego" ("Пора проводить денацификацию Польши как пособника бандеровского режима") padło na łamach internetowego wydania "Prawdy" 16.03.2022.

"Polska nie wyciągnęła żadnych wniosków ze swoich t trzech rozbiorów i usilnie stara się zorganizować trzecią wojnę światową, proponując "misję pokojową" NATO na Ukrainie."


 
Ruskie piszą o Polsce, że "najwyższy czas zdenazyfikować jako wspólnika reżimu banderowskiego" ("Пора проводить денацификацию Польши как пособника бандеровского режима") padło na łamach internetowego wydania "Prawdy" 16.03.2022.

"Polska nie wyciągnęła żadnych wniosków ze swoich t trzech rozbiorów i usilnie stara się zorganizować trzecią wojnę światową, proponując "misję pokojową" NATO na Ukrainie."


To oznacza nic innego niż to, że robimy dobrą robotę
 
Mały mind fuck w DE:
status szczepienia kontroluje Arab w centrum handlowym, który wjechał do Niemiec jako Syryjczyk w 2015 roku, ale tak naprawdę jest Afgańczykiem, tylko Niemcy porządnie tego nie sprawdzili (oraz można było kłamać we wniosku azylowym) i teraz ten Afgańczyk kontroluje Europejczyków, którzy kurczę mają lepsze dokumenty od niego.
Kurczę dobrze że nie mamy takiego socjalu jak w DE, bo teraz my byśmy mieli ten problem.
Powrócą Niemcy do kontroli granicznych?
Sporo się PiSowi w tym miesiącu nie udało co powinno się udać, sporo rzeczy się nie udało na które nie można było się przygotować, ale to zbieranie odcisków palców od uchodźców -dobrze, że ktoś to zaplanował. Cała UE powinna robić takie bazy, ale że...
Już nie wspominając, że Amerykanie mogli zrobić taką bazę odcisków palców Afgańczyków :iamdone:

Ciekawe ile na Ukrainie było sprzedawanych fejk paszportów na wypadek zakazu opuszczania kraju dla mężczyzn :roberteyeblinking:
 
Last edited:
Śmierć przyniesie życie. Środa.

Ja wierzę, że całe to okrucieństwo, które codziennie Rosjanie sieją na Ukrainie przyniesie kiedyś dużo dobrego życia. Ta tragedia milionów ludzi musi zmienić świat na lepsze. Tak jak Polska cierpiała w czasie II wojny światowej i teraz Polacy potrafią dać dobro uciekającym Ukraińcom tak kiedyś oni oddadzą to dobro innemu krajowi, narodowi, nacji. Wierzę, że taki jest wielki plan, bo jak widzę śmierć kolejnych cywili to nawet nie mam siły zadać sobie pytania „dlaczego?”.

Z dzisiaj. Śmierć ludzi, którzy stali w kolejce i zostali ostrzelani. Śmierć rodzin, które podróżowały w konwoju. Śmierć chroniących się w zbombardowanym teatrze w Mariupolu.

Oni zginęli w imię rosyjskiej denazyfikacji. Czegoś, czego nie da się zmierzyć, określić. Czegoś co z góry jest urojeniem Putina, który w dogodnym dla niego momencie powie „ok, już jest po denazyfikacji” i zakończy wojnę. To jest chore. Putin jest chory i my jako Zachód, nie możemy go odbierać wg naszych racjonalnych standardów.

Dzisiaj nas zdefiniował. Określił cały Zachód jako wrogów Rosji, którą chcemy zniszczyć. Facet z czysto ambicjonalnych powódek napadł na drugi kraj. Zabija dziennie setki osób, w tym własnych żołnierzy i ma pretensje do innych, że się z tym nie zgadzają. To jest właśnie chore. Jeszcze tu odniosę się do opinii osób, które mówią, że zwykli Rosjanie nie powinni cierpieć przez sankcję. Idąc tym tokiem odpowiem na to zdanie tak. Zwykli Ukraińcy nie powinni cierpieć w wojnie.

Według mnie on już podjął decyzję o konfrontacji z NATO. Nie wiem na jakim poziomie zaangażowania militarnego, ale ta decyzja już zapadła. Mówił też, że Rosja nigdy się nie zatrzyma.

Chyba Zachód zrozumiał co to oznacza i że trzeba gościa powstrzymać, bo dzisiejsze ogłoszenie nowych transportów uzbrojenia to poważny przełom w ostatnich dniach. Zachód jeszcze nie pogodził się z potencjalną konfrontacją, ale też do tego dąży. Bo przekazanie przez Słowację systemów przeciwlotniczych S-300 (duże rakiety na dużych samochodach ciężarowych), oraz przekazanie przez inne kraje (np. Grecję, Niemcy) innych posowieckich systemów przeciwlotniczych nie pozostanie bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że jesteśmy na to gotowi.

USA opublikowały listę tego co wysyłają albo właśnie dostarczyli na Ukrainę. Tysiące różnych wyrzutni pocisków przeciwpancernych, mnóstwo różnego rodzaju broni i amunicji. Pomoc warta 800 mln dolarów. Skoro przekazują tyle uzbrojenia to muszą wierzyć w wygraną Ukrainy.
Przez najbliższych kilka dni stan Morza Czarnego będzie pozwalał na dogodne przeprowadzenie desantu. Jeśli teraz Rosjanie tego nie zrobią to znaczy, że jest poważny bunt w wojsku. O tym buncie już analitycy wspominali kilkukrotnie, ale po tylu dniach inwazji teraz to będzie oczywista oczywistość.
Odessa jest podobno dobrze przygotowana na przyjęcie statków desantowych. Cały czas działa tam obrona przeciwlotnicza. A dzisiaj zostały nad Morzem Czarnym zestrzelone dwa nowoczesne samoloty Su-30.

Ręczną wyrzutnią trafiony został też jeden śmigłowiec Ka-52 „Aligator”. Piloci najprawdopodobniej zginęli na miejscu, gdyż łopaty wirników nie zostały odstrzelone i są doskonale widoczne na nagraniu, co oznacza, że załoga się nie katapultowała.

Coś jest nie tak z wojskiem rosyjskim. Być może właśnie ktoś tam robi oddolną dywersję. Drugi raz umieścili duże zgrupowanie śmigłowców na lotnisku w Chersoniu i drugi raz ukraińska artyleria je ostrzelała niszcząc im sprzęt. Zniszczono osiem transportowych Mi-8, oraz sporą liczbę latających czołgów, czyli Mi-24/35. A także co najmniej 15 pojazdów logistycznych.

Ukraińcy zniszczyli też dywizję haubic „Msta-C”, które rozmieszczone były przy dworcu kolejowym w mieście Sumy. Ostrzelali też spore zgromadzenia pojazdów pod Charkowem, czy Czernichowem. Tu skorzystam z komentarzy znawców tematu, którzy z uznaniem wypowiadają się o pracy ukraińskiej artylerii. Sporo filmów pokazuję jak jakiś czołg czy cała kolumna wybuchają. Film kręcony jest z drona, więc widz uznaje, że to akcja Bayraktara. Jednak często drony te służą do laserowego naprowadzania artylerii która strzela pociskami kierowanymi.

Ale to jest wojna i niestety armia Ukrainy też ponosi straty. Dzisiejszy dzień przyniósł także sporo smutnych wiadomości o zabiciu ważnych dowódców w rejonie Kijowa, w Mariupolu i rejonie Ługańska (tu wojska Ukraińskie dokonały udanego kontrataku i w zostawiły sporo spalonego moskiewskiego złomu).

Nie wiem jakim cudem broni się Mariupol, a Azov publikuje filmy z walk miejskich, w których niszczą rosyjskie czołgi. Z drugiej strony Czeczeńcy od Kadyrowa znowu publikują film z odprawy przed zajęciem huty Azovstal. Na ich trupach wyrosną kiedyś piękne słoneczniki, a na obronie Mariupola wyrosną współcześni bohaterowie Ukrainy.
 
Ruskie piszą o Polsce, że "najwyższy czas zdenazyfikować jako wspólnika reżimu banderowskiego" ("Пора проводить денацификацию Польши как пособника бандеровского режима") padło na łamach internetowego wydania "Prawdy" 16.03.2022.

"Polska nie wyciągnęła żadnych wniosków ze swoich t trzech rozbiorów i usilnie stara się zorganizować trzecią wojnę światową, proponując "misję pokojową" NATO na Ukrainie."


Najgorsze jest to, że takie dwa debile, zamiast siedzieć cicho to jadą i ten co już na kacapskiej ziemi stracił brata, zaczyna pierdolić o misji NATO, a jak będą dalej tak inteligentnie robić, to sami możemy potrzebować tej misji NATO(oby to byl ostatni taki wyskok....), jakie to jest pojebane, że jedzie taki w imieniu całego narodu i sciąga na nas chujnie.
 
Wywiad z doradcą Zelensky'ego z 2019r:



O kurwa, przekaz miłości ("Aby zniszczyć nację należy najpierw zniszczyć jej dzieci") w wiądącym kanale informacyjnym na Ukrainie... A może to fejk i ruska dezinformacja:
 
21:56 (16.03)
Duże wybuchy w wielu miast na Białorusi. Mieszkańcy Baranawicz, Łuniniec, Stolina, Hanczawicz, Słucka, Kłecka i innych miast zgłaszały dźwięki podobne do wybuchów.

Czyżby pretekst do wjazdu wojsk Łukaszenki na Ukrainę?
 
lepsza jakość i bez obciętego początku. WTF?


w opisie jest informacja, że Sharafmal przeprosił, poprosił o wybaczenie i cofnął swoje słowa.

Przy okazji - polecam:
 
Last edited:
21:56 (16.03)
Duże wybuchy w wielu miast na Białorusi. Mieszkańcy Baranawicz, Łuniniec, Stolina, Hanczawicz, Słucka, Kłecka i innych miast zgłaszały dźwięki podobne do wybuchów.

Czyżby pretekst do wjazdu wojsk Łukaszenki na Ukrainę?
Ćwiczenia
 
Back
Top