Konflikt Rosja-Ukraina

"O przełomie trudno jeszcze mówić, ale przekroczenie Dniepru i ewentualne umocnienie się tam, powinno być rozpatrywane w kategoriach sporego sukcesu ukraińskiej armii."

Nie ma się czym podniecać. Ukry na południu mają swoje sukcesiki, a na północy czerwone kacapy swoje -- ponosząc przy tym spore straty. Czyli pat trwa w najlepsze.

Mocno i jawnie proukrauński Jaro Wolski godzinę temu dodał film o tytule "klęska ofensywy". Mówi o brzydkim pacie i przewiduje negocjacje pokojowe w połowie przyszłego roku.
 
"O przełomie trudno jeszcze mówić, ale przekroczenie Dniepru i ewentualne umocnienie się tam, powinno być rozpatrywane w kategoriach sporego sukcesu ukraińskiej armii."

Nie ma się czym podniecać. Ukry na południu mają swoje sukcesiki, a na północy czerwone kacapy swoje -- ponosząc przy tym spore straty. Czyli pat trwa w najlepsze.

Mocno i jawnie proukrauński Jaro Wolski godzinę temu dodał film o tytule "klęska ofensywy". Mówi o brzydkim pacie i przewiduje negocjacje pokojowe w połowie przyszłego roku.
Przecież mówiąc prościej to obecnie mamy przeciąganie liny i delikatne ruchy. Wojnę podjazdową bardziej i pat który może się ciągnąć długi czas. Niestety odkąd pojawiło się, że Rosja jest gotowa na negocjacje to zjebana Ukraina zamiast wykorzystać moment to powiedziała, że oni negocjować nie będą.
 
Przecież mówiąc prościej to obecnie mamy przeciąganie liny i delikatne ruchy. Wojnę podjazdową bardziej i pat który może się ciągnąć długi czas. Niestety odkąd pojawiło się, że Rosja jest gotowa na negocjacje to zjebana Ukraina zamiast wykorzystać moment to powiedziała, że oni negocjować nie będą.
Mogą sobie nie chcieć. Ale jak zakulisowo USA -- oficjalnie mówiąc, że w pełni wspierają UA aż do zwycięstwa -- powie, że czas kończyć zabawę, bo zabawki się kończą i fundusze też, to nie będą mieli wyjścia. A UK zrobi karnie to co USA każe. I sporo innych, Zachodnich państw, pójdzie za ich przyjładem.

Przecież oni, UA, są na całkowitej kroplówce Zachodu i nawet pensje w państwie płacą z zagranicznych pieniędzy.

Do tej pory banderlandzie sprzyjało to, że nie było innych poważnych konfliktów, w które USA było zaangażowane. Ale znowu wybuchł burdel w Izraelu. New York Times dzisiaj napisał:
"
prezydent Biden starał się w czwartek jasno dać do zrozumienia, że Stany Zjednoczone nie traktują jednej wojny kosztem drugiej.

Jednak kilka godzin wcześniej urzędnik Departamentu Obrony powiedział, że dziesiątki tysięcy 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich obiecanych Ukrainie zostaną skierowane do Izraela."

Czas będzie mijał i pewnie pojawią się kolejne ważne dla amerykanów konflikty. Oczywiście Zełeński i spółka mogą zaszantażować USA i publicznie powiedzieć, że ci nie spełniają swoich wcześniejszych zobowiązań... ale byłoby to raczej głupie i ryzykowne. Czy wręcz samobójcze -- ryzykować utratę przychylności Ameryki. I byłoby też paliwem dla Republikanów -- mówiącym o niewdzięczności ukrów.
 
Jedno jest pewne każdy rusek mniej jest na plus dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - miej ją Panie w opiece!

pytanie co nowy rząd zrobi z armią bo PIS tak jak z dwódcami sie nie dogadaywał tak przynajmniej tworzył jednostki, ściągnał trochę Amerykanów, umocnił granice i kupował sprzęt... A ta zgraja co zrobi?
 
Kurwa 45 minut zmarnowane w punkcie ksero mając jedną osobę przed sobą, rzecz jasna awanturującą się, pierdoloną upadlinkę z bachorem, która dzień wcześniej zleciła wydruk iluś tam zdjęć w kolorze i myślała, że to będzie do 100 zł, a wyszło 450. Cennik wisi na całą ścianę, przed każdym zleceniem informują jaki jest koszt usługi. Oczywiście cały punkt postawiony do pionu, bo ona uwaga „walczy o swoje prawa”. Kolejka na 12 osób. Przecież to jest dramat.
 
Kurwa 45 minut zmarnowane w punkcie ksero mając jedną osobę przed sobą, rzecz jasna awanturującą się, pierdoloną upadlinkę z bachorem, która dzień wcześniej zleciła wydruk iluś tam zdjęć w kolorze i myślała, że to będzie do 100 zł, a wyszło 450. Cennik wisi na całą ścianę, przed każdym zleceniem informują jaki jest koszt usługi. Oczywiście cały punkt postawiony do pionu, bo ona uwaga „walczy o swoje prawa”. Kolejka na 12 osób. Przecież to jest dramat.


I pewnie krzyczała, że powinnaiec za darmo albo za te 100 zł bo jej mężczyźni walczą na wojnie
 
Szykuja sie blokady granic
zobaczymy jak to bedzie
IMG-20231023-WA0006.jpg
 
I pewnie krzyczała, że powinnaiec za darmo albo za te 100 zł bo jej mężczyźni walczą na wojnie
Ja potwierdzam, bo też tam byłem, szkoda, że konia nie poznałem,
krzyczała poza tym, że miało być za frajer to jeszcze jak się zezłościła to tak (nie wiem czy uda mi się 1:1 przytoczyć) cytuję:

"halibuteńko ty chuju zapłać w końcu alimenty, to ja Swietłana z koncertu."
:redford:

Nie chwaliłeś się jeszcze, że się dorobiłeś.
 
Ja potwierdzam, bo też tam byłem, szkoda, że konia nie poznałem,
krzyczała poza tym, że miało być za frajer to jeszcze jak się zezłościła to tak (nie wiem czy uda mi się 1:1 przytoczyć) cytuję:

"halibuteńko ty chuju zapłać w końcu alimenty, to ja Swietłana z koncertu."
:redford:

Nie chwaliłeś się jeszcze, że się dorobiłeś.


A potem przyszedł Andriej i wbił widły w kserokopiarza krzycząc "To za odszkodowanie jakiego nie zaplaciliscie"
 
promil także w Norwegii

Norwegia ma coraz większy problem z Ukraińcami. Rząd w Oslo mówi "stop"​





A czy w Polsce ktoś twierdzi, że liczba Ukraińców stanowi promil liczby mieszkańców Polski?
Bo tylko o to w tym artykule chodzi. Nie o to, że robią rozpierdol, wyłudzenia itd, ale o to, że jest ich więcej niż myśleli że będzie
 
Kurwa 45 minut zmarnowane w punkcie ksero mając jedną osobę przed sobą, rzecz jasna awanturującą się, pierdoloną upadlinkę z bachorem, która dzień wcześniej zleciła wydruk iluś tam zdjęć w kolorze i myślała, że to będzie do 100 zł, a wyszło 450. Cennik wisi na całą ścianę, przed każdym zleceniem informują jaki jest koszt usługi. Oczywiście cały punkt postawiony do pionu, bo ona uwaga „walczy o swoje prawa”. Kolejka na 12 osób. Przecież to jest dramat.
Trzeba bylo dać w zastaw dziecko. Przecież to u nich tradycja.
 
W kwestii tego drugiego linka to może był to wyraz troski? Taka forma lokalizatora rodzinnego? dudenko i dresiarz to jak rodzina. Jak bracia. Może wuc ukrainy chciał wiedzieć, gdzie zawsze znajduje się jego brat, żeby się nie martwić? Żeby mieć spokój ducha? Dla mnie to wielki wyraz miłości i aż łezka kręci się w oku...
 
W kwestii tego drugiego linka to może był to wyraz troski? Taka forma lokalizatora rodzinnego? dudenko i dresiarz to jak rodzina. Jak bracia. Może wuc ukrainy chciał wiedzieć, gdzie zawsze znajduje się jego brat, żeby się nie martwić? Żeby mieć spokój ducha? Dla mnie to wielki wyraz miłości i aż łezka kręci się w oku...
Heheh ja nie wiem - dla mnie nie ma to sensu przecież Prezydent chyba nie jeździł tym w Ukrainie nie? Czy tak? Poebane gówno i pachnie waidomo czym :siara:
 
W kwestii tego drugiego linka to może był to wyraz troski? Taka forma lokalizatora rodzinnego? dudenko i dresiarz to jak rodzina. Jak bracia. Może wuc ukrainy chciał wiedzieć, gdzie zawsze znajduje się jego brat, żeby się nie martwić? Żeby mieć spokój ducha? Dla mnie to wielki wyraz miłości i aż łezka kręci się w oku...
Albo żeby było wiadomo na jakie współrzędne zaprogramować złą, ruską rakietę :tysoncoffe:
 
Albo żeby było wiadomo na jakie współrzędne zaprogramować złą, ruską rakietę :tysoncoffe:
No faktycznie. Taka akcja to byłby idealny sposób na zmuszenie Polski do włączenia się do tej wojny w sposób aktywny. Włączając w to wysyłanie bio-robotów, że posłużę się nomenklaturą czarnobylską.

Tylko pewnie rozbiło się o wykonanie. Bo trzeba by było zdobyć jakąś ruską wyrzutnię i wystrzelić z terytorium kontrolowanego przez kacapów. A potem zlikwidować uczestników tej akcji. Zbyt duże ryzyko, bo przecież nie o kwestie moralne tu się rozchodziło.

Amerykanie na pewno by dobrze zbadali jak leciała ta rakieta, skąd i czyja była.
 
Amerykanie to by decydowali o jej wystrzeleniu :fjedzia:
Amerykańska prasa czy też jacyś w miarę niezależni dziennikarze zza oceanu nie raz pisali, że CIA i SBU współpracuje od dawna. I CIA ma nawet swoją specjalną komórkę, dobrze zorganizowaną i właściwie jawną w Kijowie. Tyle, że amerykańce tylko do czasu dyktowali ukrom co i jak mają robią. Bo ci ostatni coraz częściej zrywają się z łańcucha, co amerykanom bardzo się nie podoba. Amerykański pan lubi posłuszne sługi. Niedawno "Rzepa" też pisała:

"23 października „The Washington Post” doniósł, powołując się na nieujawnione oficjalne źródła, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) stoi za dziesiątkami zamachów w Rosji, począwszy o lutego 2022 roku."

Dziennik podaje, że Ukraińska Służba Bezpieczeństwa stoi m.in. za zabójstwem oficera rosyjskiej marynarki wojennej Stanisława Rżyckiego w Krasnodarze oraz zamachem bombowym na kawiarnię w Petersburgu, w którym zginął rosyjski bloger wojskowy Władlen Tatarski.


Dane wywiadowcze uzyskane przez SBU umożliwiły skuteczne ataki na ważne cele wojskowe, w wyniku których zginęło kilku innych rosyjskich dowódców, a o włos uniknął śmierci najwyższy generał Rosji Walerij Gierasimow – podała gazeta

Według doniesień Ukraina próbowała uderzyć na Gierasimowa, gdy w kwietniu odwiedzał on wojska rosyjskie. W ataku zginęli wyżsi rangą oficerowie, ale Gierasimow uszedł z życiem.

„The New York Times” doniósł wcześniej, że wywiad USA zwrócił się do Ukrainy o odwołanie próby uderzenia na Gierasimowa w obawie przed eskalacją stosunków z Moskwą. Z raportu wynika jednak, że wiadomość dotarła zbyt późno i atak nastąpił.

Kolejnym zamachem zorganizowanym przez SBU miał być ten, w którym w sierpniu 2022 roku pod Moskwą zginęła propagandzistka Daria Dugina, ale zamierzonym celem ataku był jej ojciec, ultranacjonalista Aleksander Dugin.

Kilka miesięcy później „The New York Times” podał, że za jej śmierć odpowiedzialny jest rząd ukraiński, czemu Kijów zaprzeczył.

CIA: Nie mamy nic wspólnego z zamachami SBU na Rosjan

Według źródeł „Washington Post” te operacje SBU wywołały tarcia z partnerami amerykańskimi, którzy od lat zaopatrują ukraińskie służby specjalne – zarówno SBU, jak i wywiad wojskowy HUR – w zaawansowany sprzęt i prowadzą z nimi szkolenia.

Amerykańscy urzędnicy podkreślili, że wywiad USA nie był zaangażowany w zabójstwa dokonywane przez ukraińskie agencje, a ich współpraca skupiała się głównie na rozwijaniu umiejętności gromadzenia informacji wywiadowczych.

Zamachy, które organizuje i przeprowadza ukraiński wywiad, Stany Zjednoczone uznają za środki ekstremalne, które Ukraina zmuszona była zastosować w odpowiedzi na zeszłoroczną inwazję Rosji.

W rzeczywistości reprezentują one zdolności, które ukraińskie agencje szpiegowskie rozwijały przez prawie dekadę – od chwili, gdy Rosja po raz pierwszy zajęła terytorium Ukrainy w 2014 r. – czyli okresu, w którym służby te nawiązały także nowe, głębokie więzi z CIA.

Według obecnych i byłych urzędników Ukrainy i USA w misjach brały udział elitarne zespoły ukraińskich agentów wywodzące się z dyrekcji, które utworzono, przeszkolono i wyposażono w ścisłej współpracy z CIA.

Rola CIA w wyszkoleniu ukraińskich agentów​

Urzędnicy twierdzą, że od 2015 roku CIA wydała dziesiątki milionów dolarów na przekształcenie ukraińskich służb utworzonych przez Związek Radziecki w potężnych sojuszników przeciwko Moskwie.

Według obecnych i byłych urzędników Ukrainy i USA w misjach brały udział elitarne zespoły ukraińskich agentów , które utworzono, przeszkolono i wyposażono w ścisłej współpracy z CIA.


Urzędnicy twierdzą, że od 2015 roku CIA wydała dziesiątki milionów dolarów na przekształcenie ukraińskich służb utworzonych przez Związek Radziecki w potężnych sojuszników przeciwko Moskwie. Agencja zapewniła Ukrainie zaawansowane systemy nadzoru, przeszkoliła rekrutów w placówkach na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych, zbudowała nową siedzibę dla wydziałów ukraińskiej agencji wywiadu wojskowego oraz dzieliła się danymi wywiadowczymi na skalę, która byłaby niewyobrażalna przed nielegalną aneksją Krymu przez Rosję i podżeganie przez nią do wojny separatystycznej na wschodniej Ukrainie. Urzędnicy twierdzą, że CIA utrzymuje znaczącą obecność w Kijowie.

CIA zastrzega: Nie mamy nic wspólnego z zamachami SBU​

Stopień zaangażowania CIA w ukraińskie służby bezpieczeństwa nie był wcześniej ujawniany. Przedstawiciele wywiadu USA podkreślili, że agencja nie była zaangażowana w operacje skierowane przeciwko konkretnym osobom w Rosji, prowadzone przez agencje ukraińskie i że jej praca skupiała się na wzmacnianiu zdolności tych służb do gromadzenia informacji wywiadowczych na temat niebezpiecznego przeciwnika. Starszy urzędnik wywiadu powiedział, że „wszelkie potencjalne wątpliwości operacyjne zostały jasno przekazane ukraińskim służbom”.

Skłonność Ukrainy do takich śmiercionośnych operacji skomplikowała jej współpracę z CIA, budząc obawy co do współudziału agencji i wywołując niepokój wśród niektórych urzędników w Kijowie i Waszyngtonie.

Nawet ci, którzy uważają, że takie misje można obronić w czasie wojny, kwestionują użyteczność niektórych strajków i decyzji, które doprowadziły do obrania za cel cywilów, w tym Duginy lub jej ojca, Aleksandra Dugina, a nie Rosjan bardziej bezpośrednio powiązanych z wojna."


Pewnie CIA w niektórych akcjach wymierzonych w ruskich, których to akcji się wypiera, uczestniczyło. Ale już sprowokowanie i wymyślenie jakiegoś istotnego/mocno symbolicznego ataku na Polskę, i zrzucenie tego na kacapów, byłoby USA wybitnie nie na rękę. Już teraz Biden musi żebrać o wsparcie na ukrów i Izrael. Po czymś takim musieliby zwiększyć zaangażowanie potężnie. Setki miliardów, jakieś oddziały US Army na granicy z Polską. Ryzyko wybuchu III WW byłoby już naprawdę spore. I zawsze byłoby ryzyko, że mistyfikacja wyszłaby na jaw. A wtedy wizerunek i wiarygodność ameryki na świecie byłby na poziomie wiarygodności ruskich.

Taka False Flag Operation byłaby na rękę tylko i wyłącznie banderlandowi.


 
Back
Top