Konflikt Rosja-Ukraina

Hej, to jak tam z tymi amerykanami? Napisałeś:
Może to być USA. Jednak są tezy, że USA ma już dość tego konfliktu i chce przyspieszyć jego koniec- może więc naciskać na pokój, lub przyspieszona porażkę Rosji poprzez wysyłanie w tym roku większych dostaw lepszego sprzętu.
Odpowiedziałem:
A dlaczego amerykanie mogą mieć dość tego konfliktu wg Ciebie? Masz jakieś info o tym, że USA rozważa dostawy lepszego sprzętu?
Milczysz. Wolisz o @Siwy25_1 gadać?
 
Hej, to jak tam z tymi amerykanami? Napisałeś:

Odpowiedziałem:

Milczysz. Wolisz o @Siwy25_1 gadać?

A czemu mam odpowiadać na każde pytanie i dyskusje?
Sam chyba pisałeś, że tak nie trzeba :)
Inni nawet gdy oszczerstwa rzucają nie muszą się tłumaczyć.

Ale jak bardzo ci zależy: @tucznik wrzucał dużo info o tym, że Amerykanom z różnych powodów może zależeć na szybszym zakończeniu wojny. Kryzys ekonomiczny, naciski części republikanów.


Co do sprzętu: w ostatnim czasie widać wzmożone decyzję o kolejnych dużych dostawach, od wozów amerykańskich niemieckich, wrzucałem wczoraj info, dziś jakieś zestawy gąsienicowe. Patrioty które ogłoszono dla Ukrainy, wiele innych krajów też ostatnio ogłasza wiele dostaw, nawet małe bałtyckie.

Tutaj masz amerykańskie z ostatniego ogłoszenia:



Co? Przecież tam jak w próżni, nic nie dociera.


A jak myślisz, przez co idzie sygnał np z sond kosmicznych, z satelit, z Marsa na ziemię?
 
Last edited:
Żeby nie było dalem lajka @Halibut 2.0 za to info o sprzęcie.

Przecież to jankesi rozdają karty. Zaczeli to i skończy się ta wojna kiedy papa Joe powie, że wystarczy.

Nie tłumacz się, dałeś lajka za błąd ort.


I obyś miał rację, że USA kontroluje cały konflikt. Bo cały szczwany plan by się posypał gdyby jednak Rosja dokonała przełamania na froncie albo przetrzymała zachód energetycznie.
Wiem, że jesteś krzykiem USA i NATO, i jebiesz po nich za ten konflikt ale chyba nawet ty musisz przyznać że jak już jesteśmy w tym i po tej stronie to nie może dojść do porażki zachodu i zwycięstwa w jakikolwiek sposób Rosji.
 
A czemu mam odpowiadać na każde pytanie i dyskusje?
Sam chyba pisałeś, że tak nie trzeba :)
Oczywiście, że nie trzeba, bo niby w jaki sposób zmusić kogoś dorosłego do odpowiadania na forum? Kultura podpowiada jednak, że wypadałoby napisać chociaż - wiesz, nie mam teraz czasu albo ochoty lub po prostu walnąć Bogusiowym "nie chce mi się z tobą gadać".
Inni nawet gdy oszczerstwa rzucają nie muszą się tłumaczyć.
A Ty musisz? :korwinwhat: jprd znowu te pizdowate płaczki, innych nie pytają, inni nie muszą, stary - nie wstyd Ci?
Ale jak bardzo ci zależy
Ooo! Łaska spływa na mnie!
Amerykanom z różnych powodów może zależeć na szybszym zakończeniu wojny. Kryzys ekonomiczny, naciski części republikanów.
Podzielasz te opinie?
w ostatnim czasie widać wzmożone decyzję o kolejnych dużych dostawach, od wozów amerykańskich niemieckich, wrzucałem wczoraj info, dziś jakieś zestawy gąsienicowe. Patrioty które ogłoszono dla Ukrainy, wiele innych krajów też ostatnio ogłasza wiele dostaw, nawet małe bałtyckie.
Ale wiesz, że rozmawialiśmy o sprzęcie, który miałby doprowadzić do szybkiego zakończenia wojny? Czy wg Ciebie, wykorzystanie sprzętu na który wskazujesz może do tego doprowadzić?
 
@klocuniek
jak mogles polajkować wpis szplina atakujący naszego Stephana?! A potem jeszcze polajkowałeś wpis tego polskiego banderowca jak atakował bez litości. Moskwa byłaby dumna!

@szplin
jak mogles wstawić jakiś post gdzie mówi sie że ukry lataja do dubaju ?! przecież wiadomo że od razu widać że kłaaaaaaumstwoooooo. Bo przeciez wcale nie ma bogatych ukrów którzy żerują na swoim państwie a teraz w dodatku na naszym prawda?

@Siwy25_1
kokainisto, zawiodłem się, Moskwa sie zawiodła. Jak mogłeś tak słabo przerobić filmik z komikiem? Towarzyszu zastanów sie czasem, ten amerykański jankes już Cie rozgryzł i wytknął błędy

Możecie spodziewać sie ABW w niedługim czasie :awesome:
 
Oczywiście, że nie trzeba, bo niby w jaki sposób zmusić kogoś dorosłego do odpowiadania na forum? Kultura podpowiada jednak, że wypadałoby napisać chociaż - wiesz, nie mam teraz czasu albo ochoty lub po prostu walnąć Bogusiowym "nie chce mi się z tobą gadać".

A Ty musisz? :korwinwhat: jprd znowu te pizdowate płaczki, innych nie pytają, inni nie muszą, stary - nie wstyd Ci?

Ooo! Łaska spływa na mnie!

Podzielasz te opinie?

Ale wiesz, że rozmawialiśmy o sprzęcie, który miałby doprowadzić do szybkiego zakończenia wojny? Czy wg Ciebie, wykorzystanie sprzętu na który wskazujesz może do tego doprowadzić?


I tak i nie. Samo to nie rozstrzygnie o szybkim zakończeniu, ale może wskazywać na to, że szykowana jest większa ofensywa w przyszłości, być może ta "ostateczna". W moim osobistym, i chyba większości , odczuciu(bo nie liczyłem kalkulatorem dostaw np sprzed 5 miesięcy) można zauważyć, że od jakiegoś czasu dostawy się zwiększają. O ile np w zimę były duże ale mocno defensywne(szybkie wysyłanie różnych opl) to teraz ciśnie się na ofensywne: artyleria i pojazdy opanceżone. To, że nawet Niemcy, pewnie pod naciskiem USA , je już wysyłają i to w sporej ilości też świadczy o silnych planach ofensywnych. A o ilu dostawach nie wiemy?

Czas pokaże czy to ma być ofensywa "ostateczna". Jeśli poziom dostaw będzie rosnąć- może tak być.


Może być też tak, że Ukraina ma już takie braki, że te dostawy to uzupełnienia które mają pozwolić tylko utrzymać front przed ewentualną ofensywa Rosjan.
 
Nie tłumacz się, dałeś lajka za błąd ort.
Błąd wyśmiałem, a o tym sprzęcie przeczytałem dopiero teraz.
I obyś miał rację, że USA kontroluje cały konflikt. Bo cały szczwany plan by się posypał gdyby jednak Rosja dokonała przełamania na froncie albo przetrzymała zachód energetycznie.
Wiem, że jesteś krzykiem USA i NATO, i jebiesz po nich za ten konflikt ale chyba nawet ty musisz przyznać że jak już jesteśmy w tym i po tej stronie to nie może dojść do porażki zachodu i zwycięstwa w jakikolwiek sposób Rosji.
Już pisaliśmy kto odpowiada za majdan nie wracajmy do tego. CIA się wysprzęgliło.
Tak samo tutaj też jankesi musieli maczać paluszki. Nie po to robili tyle wałów.
- uprzedzam to moje przypuszczenie foliarza wiadomo jak usa 'szerzy demokrację' ;)

Póki co cala Europa dostaje finansowo po piździe, a bardziej jej mieszkańcy. Tym bardziej że UE forsuje te swoje eurokołhozowe ustawy.
Wybory w stanach dopiero za rok więc nie zdziwię się jak to jeszcze trochę potrwa. Jakoś się dogadają, a w Europie będzie zajebisty kryzys.
 
I tak i nie. Samo to nie rozstrzygnie o szybkim zakończeniu, ale może wskazywać na to, że szykowana jest większa ofensywa w przyszłości, być może ta "ostateczna".
A nie bierzesz pod uwagę możliwości, że otworzy się nowy front na północy? Wizyta Putina w Mińsku to raczej nie w celach turystycznych? Dodatkowo istnieje duża możliwość intensyfikacji działań, być może już wiosną, no ale to już bierzesz pod uwagę:
Może być też tak, że Ukraina ma już takie braki, że te dostawy to uzupełnienia które mają pozwolić tylko utrzymać front przed ewentualną ofensywa Rosjan.
Otóż to. Ukraińcom potrzeba niemal wszystkiego, sprzęt trzeba uzupełniać, a w związku z możliwością nowej ofensywy ruskich, być może amerykanie zdecydują się na dostarczenie Abramsów, zobaczymy.
-----------------------
Edit:
Dawać tam wszystko!
 
Last edited:
A nie bierzesz pod uwagę możliwości, że otworzy się nowy front na północy? Wizyta Putina w Mińsku to raczej nie w celach turystycznych? Dodatkowo istnieje duża możliwość intensyfikacji działań, być może już wiosną, no ale to już bierzesz pod uwagę:

Otóż to. Ukraińcom potrzeba niemal wszystkiego, sprzęt trzeba uzupełniać, a w związku z możliwością nowej ofensywy ruskich, być może amerykanie zdecydują się na dostarczenie Abramsów, zobaczymy.


Biorę pod uwagę, i nawet zastanawiałem się sekundę czy o tym nie napisać. W sumie po części napisałem w ostatnim akapicie swojego komentarza.

To wojna. Powody mogą się z sobą łączyć. Może to być jednocześnie uzupełnienie, przygotowanie ofensywy i oczekiwanie na ofensywę. Pamiętaj, że USA "rządzi" tam jeżeli chodzi o rozpoznanie i Ukraina tak sobie radzi dzięki temu. Jeżeli szykują się do ofensywy Rosjan z Białorusi - nic nie szkodzi na przeszkodzie by wykorzystać to by uwiązać tam Rosjan i zrobić jednocześnie dużą ofensywę w innym miejscu.
Mi się osobiście marzy jakiś Tannenberg, tylko w innej formie(ten z 1914 roku): Samsonow był przez kilka dni pewny, że ściga wycofującego się wroga, a jak było w rzeczywistości to pewnie wiesz. Oczywiście to tylko moje niebiesko żółte marzenia, mało realne w dzisiejszym świecie(ale i wtedy były rzadkością). Chodzi mi o to, że USA ma na pewno różne elastyczne scenariusze w zależności od rozpoznania w przyszłości.
 
Chodzi mi o to, że USA ma na pewno różne elastyczne scenariusze w zależności od rozpoznania w przyszłości.
Ponowię pytanie - czy odrzucasz możliwość, że USA ma plan odpowiednio długiego utrzymywania się tego konfliktu, by tym samym osłabiać Rosję i Europę, wzmacniając tym samym swoją pozycję na Świecie? Pytam ponownie bo nie dopowiedziałeś bezpośrednio.
 
A mógłbyś tam pojechać i to sprawdzić?
:waldeklaugh:
@klocuniek
jak mogles polajkować wpis szplina atakujący naszego Stephana?! A potem jeszcze polajkowałeś wpis tego polskiego banderowca jak atakował bez litości. Moskwa byłaby dumna!

@szplin
jak mogles wstawić jakiś post gdzie mówi sie że ukry lataja do dubaju ?! przecież wiadomo że od razu widać że kłaaaaaaumstwoooooo. Bo przeciez wcale nie ma bogatych ukrów którzy żerują na swoim państwie a teraz w dodatku na naszym prawda?

@Siwy25_1
kokainisto, zawiodłem się, Moskwa sie zawiodła. Jak mogłeś tak słabo przerobić filmik z komikiem? Towarzyszu zastanów sie czasem, ten amerykański jankes już Cie rozgryzł i wytknął błędy

Możecie spodziewać sie ABW w niedługim czasie :awesome:
:waldeklaugh:
 
Ponowię pytanie - czy odrzucasz możliwość, że USA ma plan odpowiednio długiego utrzymywania się tego konfliktu, by tym samym osłabiać Rosję i Europę, wzmacniając tym samym swoją pozycję na Świecie? Pytam ponownie bo nie dopowiedziałeś bezpośrednio.


A, nie, nie odrzucam takiej możliwości. Uważam za całkiem prawdopodobna, zważywszy, że USA cały czas stopniowo eskaluje ten konflikt. Teoretycznie mogli od razu najebać tyle pomocy i w wrześniu Ukraińcy byliby nad Krymem(oczywiście i wtedy ruscy widząc to mogliby przyszykować spontaniczna, szybsza mobilizację, ale przy gównie jaki tam panował wtedy...). Może być też tak, że ta drabina wynika z patrzenia na senat i opinie publiczna- za duży byłby opór w USA i krajach NATO, i trzeba było poczekać by pokazać, że gigantyczna pomoc da efekty, a to mogli pokazać po pierwszych sukcesach UA.
 
nie odrzucam takiej możliwości
A taką:


"Wkrótce na Ukrainie wszystko się skończy, a kto następny w kolejce? Maszynka do mięsa się kręci, ktoś tam musi zostać wrzucony. A kiedy na Ukrainie wszyscy się skończą, kto będzie następny? Polak. Drodzy Polscy obywatele, powinniście się już przygotować. Maszynkę do mięsa już rozkręcili, ukraińscy obywatele się kończą, a ci, którzy żyją, uciekają" - powiedział Wadżra. Jest przekonany, że USA nie zakończą konfliktu w tym regionie – będą próbowały powstrzymać rozwój Rosji życiem innych narodów słowiańskich.

"Amerykanie potrzebują kontynuacji bankietu, ale na czyj koszt? A Ty specjalnie przygotowywałeś się do tego przez ponad dekadę. Dlatego jesteś następny w kolejce. Drodzy Polscy obywatele, proszę was, abyście nigdzie nie szli, wkrótce przyjdą po was. Wkrótce zacznie się mobilizacja, to wam obiecuję " - podsumował historyk.
 
Last edited:



Na przyszły rok nie uważam jej za prawdopodobna. Nie widzę szans(co nie znaczy, że nie mogę się mylić) by Polska jako Polska z USA wkroczyła, jedyna szansa to oficjalna interwencja NATO jako sojuszu, a to wydaje mi się nierealne.



Z drugiej strony jeżeli moja znajoma urzedas z ministerstwa wojny mówi prawde- to urzędnicy ministerstw większości krajów tej części Europy, od Szwecji po Rumunię zakładają że wojna jest bardzo realna bezpośrednia tych państw i pod to dostosowują swoje gospodarki domowe(a oceniają to m.in. na podstawie najszybszego w nowej historii zbrojenia, z łamaniem wszelkich procedur które by opóźniały transakcje). Ale ja osobiście myślę, że to jest szykowane na ew konflikt światowy USA - Chiny(lub konflikt na Ukrainie długoletni), bo tylko wtedy Rosja jest w stanie walczyć z krajami NATO poza terenem Ukrainy(tzn gdyby NATO wkroczyło na Ukrainę to Rosja mogłaby rozlać wojnę na inne kraje niż Ukraina w postaci rakiet, bo armii chyba sam przyznasz, że nie mogliby przezucic z Ukrainy nagle w inny rejon) w tym sensie, że Europa zostaje z minimalnym wsparciem USA. Moim zdaniem wojna USA - Chiny wymusza totalna wojnę światową.
 
by Polska jako Polska z USA wkroczyła, jedyna szansa to oficjalna interwencja NATO jako sojuszu, a to wydaje mi się nierealne.
Hm, ten historyk nie prognozuje bezpośredniego wejścia USA, a raczej wspieranie Ukrainy naszymi żołnierzami już na większą skalę. Można interpretować, że te szkolenia wojskowe docelowo 200 tysięcy Polaków w tym roku to mogą być wstępne "koty za płoty" odnośnie możliwej, szerokiej mobilizacji, o której mówi Andriej Wadżra i przerzucania nas na front. Parafrazując - spełni się Twoje marzenie i ramię w ramię pójdziesz w bój ze swoimi żółto niebieskimi braćmi ;)
 
Hm, ten historyk nie prognozuje bezpośredniego wejścia USA, a raczej wspieranie Ukrainy naszymi żołnierzami już na większą skalę. Można interpretować, że te szkolenia wojskowe docelowo 200 tysięcy Polaków w tym roku to mogą być wstępne "koty za płoty" odnośnie możliwej, szerokiej mobilizacji, o której mówi Andriej Wadżra i przerzucania nas na front. Parafrazując - spełni się Twoje marzenie i ramię w ramię pójdziesz w bój ze swoimi żółto niebieskimi braćmi ;)


Nie widzę możliwości by Polska jako Polska wysłała 200 tys Polaków. Ani nawet 1 tys Polaków by walczyli na Ukrainie. Dla mnie to tylko troszkę bardziej prawdopodobne niż tezy, że Polacy czekają by zająć zachodnią Ukrainę.
Już bardziej prawdopodobne, dalej mało, że NATO z Polakami organizuje misje na zachodniej Ukrainie w ramach ochrony NATO przed zagrożeniem i stawia warunek że konflikt nie może rozlać się na tę część Ukrainy(przy okazji zabezpieczając Ukrainę przed ofensywa z Białorusi w tej części kraju, rozszerzając hub magazynowy, zasięg Atacms). Rosja przecież nie mogłaby za to mieć casus beli do zaatakowania krajów NATO. To taki scenariusz w moim odczuciu na 5 % prawdopodobieństwa. A, że dużo warty ten procent nie jest gdyż nie jestem wszechpotężnym Wolskim, to inna sprawa.
 
Już pisaliśmy kto odpowiada za majdan nie wracajmy do tego. CIA się wysprzęgliło.
Tak samo tutaj też jankesi musieli maczać paluszki. Nie po to robili tyle wałów.
- uprzedzam to moje przypuszczenie foliarza wiadomo jak usa 'szerzy demokrację'
A ruscy to niby święci i nie mieszali na Ukrainie?

Biedaków zmuszono do inwazji.

No i wiadomo przecież, że każdy ukrainiec mając do wyboru ruski mir, i zachód. Wybierze ruski mir.

Chyba, że Jankes mu karze, to wtedy na odwrót.
 
Nie widzę możliwości by Polska jako Polska wysłała 200 tys Polaków
:facepalm: Przeczytaj raz jeszcze co w związku z tym napisałem.
Ani nawet 1 tys Polaków by walczyli na Ukrainie. Dla mnie to tylko troszkę bardziej prawdopodobne niż tezy, że Polacy czekają by zająć zachodnią Ukrainę.
Hm, a może to dlatego, że nie masz dostępu do info jak ten historyk? :zakręcony:

Widziałeś ten materiał, jeśli tak, co o nim sądzisz, @szplin @Miskatonic @ninja @tucznik @Siwy25_1 ? Inni?
 
Last edited:
A ruscy to niby święci i nie mieszali na Ukrainie?

Biedaków zmuszono do inwazji.

No i wiadomo przecież, że każdy ukrainiec mając do wyboru ruski mir, i zachód. Wybierze ruski mir.

Chyba, że Jankes mu karze, to wtedy na odwrót.





Już używałem tego argumentu. Jeżeli USA jest winne bo wladowali parę milionów w Majdan, to tym samym argumentem Rosja jest winna bardziej bo od lat 90 w dużo większych kwotach utrzymują nielegalne prorosyjskie władze, i to używając też siły, aparatu policyjnego itd. USA z Majdanem dała co najwyżej pieniądze na media, połowa Ukraińców popierających Majdan od początku(tzn Ukraińców większość, doliczam wszystkich obywateli) nie była do tego zmuszona przez Amerykanów.

Zreszta- na solidarność CIA też dawało kasę. Tzn że Amerykanie to chuje bo sfinansowali obalenie komuny i PRL ?
 
:facepalm: Przeczytaj raz jeszcze co w związku z tym napisałem.

Hm, a może to dlatego, że nie masz dostępu do info jak ten historyk? :zakręcony:

Widziałeś ten materiał, jeśli tak, co o nim sądzisz, @szplin @Miskatonic @ninja @tucznik ? Inni?



Może, nie wiem co to za historyk, co i skąd może wiedzieć. Szczerze to nie interesuje mnie to, bo tych teorii sprzecznych z sobą jest od chuja, i zabrakłoby dnia na wszystko.

Co do filmu- obejrzałem połowę na przyspieszeniu. Ciężko ocenić, film jest z założenia prorosyjski i antyukrainski, więc mamy tutaj wstawione tylko relacje ludzi którzy byli skrzywdzeni tylko przez Ukraińców a tylko pośrednio przez Rosjan(bo przecież trudne realia miasta oblężonego spowodowali Rosjanie. Tak, uważam że państwo agresor niszczący blok z cywilami w trakcie działań wojennych moralnie jest bardziej potępiony niż państwo które się broni i w ramach działań obronnych zniszczy blok z cywilami. Ale mam nadzieję że wiesz, że miażdżąca większość zniszczonych budynków musiała być zniszczona przez napastnika) plus dochodzi też do tego to, że działała tam wyjątkowo brutalna jednostka(swoją drogą na którą wysłano wyjątkowo brutalnych kadyrowcow).


Tak czy siak relacje cenne. Trzeba zbierać je wszystkie.
 
Back
Top