Konflikt Rosja-Ukraina


putin mówi, że tego nie zrobił. A skoro mówi, ze nie zrobił, to najprawdopodobniej kłamie. Badaczka think tanku Stimson Center, Emma Ashford, postawiła kilka hipotez z czego ta ruska ma być najbardziej prawdopodobna.

1. Rosja. Stoją za tym cztery wytłumaczenia.

1a. Putin już wcześniej sygnalizował, że może zniszczyć europejską infrastrukturę. „Pasuje to do ostatnich kilku dni eskalacji, ale jak dotąd nie idzie w parze z ostrożnością Rosji wobec ataków poza Ukrainą”, pisze Ashford.

1b. Już wcześniej Putin odcinał drogę do wycofania się z wojny w Ukrainie i zarazem do powrotu do dawnych stosunków z Europą – zarówno sobie, jak i przyszłym przywódcom Rosji. Referenda na okupowanych terenach Ukrainy podkreślają tę strategię.

1c. Siła wyższa. Gazpromowi już kilka miesięcy temu groziły pozwy o gigantyczne odszkodowania od europejskich spółek energetycznych w związku z niewywiązywaniem się z umów o dostarczanie gazu. Wybuchy w Nord Stream stanowią „siłę wyższą”, którą rosyjski koncern może podeprzeć się, unikając kar. Takie postępowanie (na mniejszą skalę) zaprezentował przy konflikcie z Turkmenistanem, kiedy Gazprom chciał wycofać się z kupna gazu od tego kraju. Gazociąg w Turkmenistanie uległ zniszczeniu.

1d. Rosja, ale nie Putin. Ktoś inny z Rosji zrobił to za Putina, uniemożliwiając mu wycofanie się ze swoich działań. „Raczej mało prawdopodobne”, pisze Ashford.

2. Inne kraje poza Rosją:

2a. USA. Twitterowicze wskazują na wypowiedź Joe Bidena sprzed kilku miesięcy, w której sugerował, że Stany mają odpowiednie środki do tego, żeby zatrzymać Nord Stream.
„Łatwowiernością jest sądzić, że ta amerykańska administracja odrzuciłaby ostrożność i działała przeciwko państwom europejskim” - pisze w swoim Tweecie autorka. Wskazuje też, że tę teorię szybko podchwyciła Rosja, a zaraz za nią – amerykańskie skrajnie prawicowe środowiska.

2b. Ukraina. Nord Stream zawsze był wbrew interesom Ukrainy, ponieważ zmniejszał jej znaczenie na energetycznym rynku Europy.

2c. Polska lub inne kraje nadbałtyckie. Polska jest jednym z krajów najbardziej zaangażowanych w wojnę w Ukrainie, jednocześnie chcących zmniejszyć siłę Niemiec w Europie. Ashford pisze jednak, że takie rozwiązanie byłoby dla krajów Morza Bałtyckiego „ekstremalne, a Stany Zjednoczone i tak by się o tym dowiedziały”.

3. Chiny – które w ten sposób chciałyby przyspieszyć zakończenie wojny i doprowadzić do powrotu do taniej energii, sprowadzanej już z Chin

Sama obstawia za pierwszym wariantem, jako tym najbardziej realnym, a resztę rozpatruje w kategoriach twitterowych teorii.
Teorie poza chińska i ukraińska są jak najbardziej prawdopodobne.

Ja ciągle obstawie na Amerykanów.
Zastanawialem się co USS Guston Hall i USS Kearsage robiły na Bałtyku od połowy września. Tak jakoś dziwnie te kropki się ze sobą łączą
 
Taki ciekawy artykul ukazal sie w niemieckiej DW w kontekscie naszej dyskusji.


kilka cytatow:

"UE staje się najważniejszym rynkiem sprzedaży gazu dla USA We wszystkich zbadanych scenariuszach import z USA znacznie wzrośnie w porównaniu do 2021 r. Według badania, jeśli nie będzie handlu gazem między Rosją a UE, będą one stanowić około 40 procent całkowitego importu UE. To uczyniłoby UE, obok Azji, jednym z najważniejszych rynków zbytu gazu ziemnego z USA. "

"Ponadto, według Kehlera, USA również oczekują sygnałów długoterminowych. „Tylko wtedy, gdy nasi partnerzy handlowi z USA będą mieli jasny obraz przyszłych perspektyw zakupów, dokonają niezbędnych inwestycji w celu zwiększenia mocy skraplania”.

W artykule rowniez jako beneficjenta sytuacji wymienia sie Norwegie.
 
Jak dla mnie, jesli wszystkie media zaczna mowic, ze to ruscy to pewnie nie oni. Ja obstawiam hamburgerow, ewentualnie czyimis rekoma. Ostatnio sluchalem podcastu z bylym agentem CIA i on stwierdzil, ze nie ma szans ze to USA bo za duzo ludzi trzeba by wtajemniczyc i ze ktos by sie wygadal. Czyli USA (stawiam, ze biden nawet nie jest wtajemniczany w takie sprawy).
 
2 armia świata :antonio:
To nie tak. Poważnie myślicie, że tam same pijaki? Że to nie jest najłatwiejszy sposób na przetransportowanie dużej grupy mężczyzn z punktu A do punktu B bez buntu? Myślicie, że ci wszyscy pijani poborowi to sami tę wódkę nakupili? Jak wytrzeźwieją to już będą gdzieś pod Donieckiem. Wcale bym się nie zdziwił jakby u nas przymusowa mobilizacja przebiegała w ten sam sposób.
 
Ekspert wojenny w fotelu gejmingowym. Założę się, że w Cywilizację 5 dostawałby baty już na 3 poziomie trudności :beczka:

1664642160970.png
 
Jak dla mnie, jesli wszystkie media zaczna mowic, ze to ruscy to pewnie nie oni. Ja obstawiam hamburgerow, ewentualnie czyimis rekoma. Ostatnio sluchalem podcastu z bylym agentem CIA i on stwierdzil, ze nie ma szans ze to USA bo za duzo ludzi trzeba by wtajemniczyc i ze ktos by sie wygadal. Czyli USA (stawiam, ze biden nawet nie jest wtajemniczany w takie sprawy).
Bidon to pewnie nawet nie wie na jakiej planecie żyje, ważne czy można wąchać dzieci jej mieszkancow. USA lubi wojny, to fakt
 
Kulfon i Szplin to jednak odkrywcy. Od lat każdy mieszkaniec Wrocławia, także obcokrajowcy, mogą głosować w budżecie obywatelskim. I to PESEL nie jest wymagany nawet. Zresztą, w Warszawie też.
Zresztą, Niemiec w Polsce też może głosować na takie budżet czy Polak mieszkający w Niemczech.
Czy to jeszcze Niemcy czy już Germanopolin?
Ech, forumowy Czarodzieju...
Co za dzbany(liczba mnoga nieprzypadkowa).

I jeszcze debile nazywają to teoria spiskowa xd o kurwa. Bo liczą że jakiś imbecyl pomyśli iż chodzi o prawa wyborcze(co widać po komentarzach pod tweetem). Może Szplin też jest tak głupi, że nie zauważył iż chodzi o budżet obywatelski?


Co chwilę wrzuca takie kwiatki świadczące o tym jak jest głupi i naiwny- no ale to halibut jest debilem "bo tak "
View attachment 46427
Kto nigdy błędnie nie połączył kropek niech pierwszy rzuci kamieniem
 
Kto nigdy błędnie nie połączył kropek niech pierwszy rzuci kamieniem

Ja zawsze przed łyknięciem tweeta czytam chociaż kilka komentarzy pod nim, gdyz tam często można trafić na szybką weryfikację.
A nie zrobić tego przy profilu znanym z fake newsów to czysta kubusiopuchatkowość.
 
Kto nigdy błędnie nie połączył kropek niech pierwszy rzuci kamieniem
Zrzucają Ci 1/3 miasta najeźdźców, dają im pesel i to wystarczy by wpływać na miasto, nawet jeśli to "tylko" budżet obywatelski. Te kropki są proste do połączenia. Zjedzie się tam jeszcze ze 100 tysi ukrów i wyniki takiego budżetu będą pod pewną grupę etniczną. Za trudne te kropki dla ukrolubnych.
A jeden debil się cieszy "bo zawsze tak było". I później są pielgrzymki Alin z kartka z instrukcją pod przemyskim OPSem czy innym urzędem.
 
Zrzucają Ci 1/3 miasta najeźdźców, dają im pesel i to wystarczy by wpływać na miasto, nawet jeśli to "tylko" budżet obywatelski. Te kropki są proste do połączenia. Zjedzie się tam jeszcze ze 100 tysi ukrów i wyniki takiego budżetu będą pod pewną grupę etniczną. Za trudne te kropki dla ukrolubnych.
A jeden debil się cieszy "bo zawsze tak było". I później są pielgrzymki Alin z kartka z instrukcją pod przemyskim OPSem czy innym urzędem.
mememe_ca7adef6548431cd9268835c44b03b0c-1.jpg
 
Zrzucają Ci 1/3 miasta najeźdźców, dają im pesel i to wystarczy by wpływać na miasto, nawet jeśli to "tylko" budżet obywatelski. Te kropki są proste do połączenia. Zjedzie się tam jeszcze ze 100 tysi ukrów i wyniki takiego budżetu będą pod pewną grupę etniczną. Za trudne te kropki dla ukrolubnych.
A jeden debil się cieszy "bo zawsze tak było". I później są pielgrzymki Alin z kartka z instrukcją pod przemyskim OPSem czy innym urzędem.


Nie przeczytałeś mojego posta ze zrozumieniem. Zrobiłeś z siebie idiotę i teraz wymyślasz, że chodziło ci o coś innego, niż we wrzuconych tweetach.
Więc mogłeś skomentować wrzucane przez ciebie tweety. Jesteś na to za głupi? Nie. Po prostu złapałem cię na głupocie i próbujesz wybrnąć ignorując treść merytoryczną mojego posta i kłamiąc wymyślając jakieś rzeczy na mój temat.


Za to Ty stwierdzasz o mnie coś, czego nie można w nosić z żadnego mojego komentarza. Ja twoja głupotę wykazałem czarno na bialym- ty sobie wymyśliłeś, że nie łącze kropek i nie wiem, że jeśli 100 tys Ukraińców zagłosuje to będą mieli duży wpływ na wynik.
Z których moich wypowiedzi wynika, że tego nie wiem? Nie powiesz? Czyli drugi raz w ciągu dwóch dni wykazałem czarno na białym Twój debilizm.

Ps. A czemu jacyś mieszkańcy Wrocławia, mieszkający tam, pracujący, mieliby być wykluczeni z budżetu obywatelskiego?


I jeszcze ten język Czarodzieja czy propagandy rosyjskiej "najeźdźcy". Boże, jacy oni są głupi.
Jeszcze napisz, że pewnie Ukraińcy zgłoszą projekt zabijania Polaków i na niego zagłosują. Postrasz imbeculu, tyle razy wyjaśniony, i wijący się jak debil, gdy kolejny raz jest złapany na głupocie.
 
Last edited:


A co ma wspólnego ten komentarz z dyskusja w której Szplin zrobił z siebie idiotę?


Swoja drogą- uważasz, że Ukraińcy nie powinni być karani za przestępstwa, bo Polacy też są, a nie wolno według ciebie, z nieznanych przyczyn, używać argumentu "bo Polacy też"?

Jak zwykle zrobiłeś kupę bez związku merytorycznego z tematem. Po co? By dostać lajka od jakiegoś debila atencyjnego?
 
Swoja drogą- uważasz, że Ukraińcy nie powinni być karani za przestępstwa, bo Polacy też są, a nie wolno według ciebie, z nieznanych przyczyn, używać argumentu "bo Polacy też"?
:mamedwhat:
Jak zwykle zrobiłeś kupę bez związku merytorycznego z tematem. Po co? By dostać lajka od jakiegoś debila atencyjnego?
Ty spamujesz ukrami w hp,więc się nie wypowiadaj.
I jeszcze ten język Czarodzieja czy propagandy rosyjskiej "najeźdźcy". Boże, jacy oni są głupi.
Tych z zachodniej ua przyjeżdżających po socjal można śmiało tak nazwać.
Jeszcze napisz, że pewnie Ukraińcy zgłoszą projekt zabijania Polaków i na niego zagłosują.
Jak na razie tylko ty o tym gadasz w tym dziale.
Twój debilizm
debila atencyjnego
Postrasz imbeculu
Drażliwy się robisz na tej redukcji.
 
:mamedwhat:

Ty spamujesz ukrami w hp,więc się nie wypowiadaj.

Tych z zachodniej ua przyjeżdżających po socjal można śmiało tak nazwać.

Jak na razie tylko ty o tym gadasz w tym dziale.



Drażliwy się robisz na tej redukcji.

To Szplin jest cały czas na redukcji?

I jak chcesz, możesz ich nazywać najeźdźcami, widać jesteście postmodernistami z ta zabawa w odbieranie pojęć pierwotnych słowom.

Zabawne. Zwróciłeś mi uwagę że "tylko ja o tym gadam o czymś w tym dziale" a nie zwracasz na to uwagi Szplinowi, który notorycznie wymyśla coś na mój temat, chociażby w ostatniej wypowiedzi. I to on przedstawia to jako fakt, ja użyłem jako ironii i trybu przypuszczającego. Jest różnica.
 
To Szplin jest cały czas na redukcji?
Ale to nie on wpada z pianą na ustach,gdy ukra się obrazi :DC:
I jak chcesz, możesz ich nazywać najeźdźcami, widać jesteście postmodernistami z ta zabawa w odbieranie pojęć pierwotnych słowom.
Cwaniaki i pasożyty do tych z zachodu też pasuje.
Zabawne. Zwróciłeś mi uwagę że "tylko ja o tym gadam o czymś w tym dziale" a nie zwracasz na to uwagi Szplinowi, który notorycznie wymyśla coś na mój temat, chociażby w ostatniej wypowiedzi. I to on przedstawia to jako fakt, ja użyłem jako ironii i trybu przypuszczającego. Jest różnica.
Cały świat przeciwko tobie.Biedny ty.
 
Ale to nie on wpada z pianą na ustach,gdy ukra się obrazi :DC:

Cwaniaki i pasożyty do tych z zachodu też pasuje.

Cały świat przeciwko tobie.Biedny ty.


Stary, pluje to jego, że on notorycznie na mnie sra debilami bez powodu. Ale ty masz do mnie pretensje, że nazwę go debilem, w odpowiedzi gdy on mnie tak nazwie xd
To o co on ma piane?


Uważasz siebie, Szplina i z dwie jeszcze osoby za cały świat? Niezła megalomania(nie, nie musisz mi tłumaczyć, że to ironia)
 
Back
Top