Konflikt Rosja-Ukraina


FOkX4-gX0AE2wC3.png
 
Dzisiaj miałem więcej czasu i posprawdzałem przepływ gazu do europy przez nordstream na przestrzeni 5 lat i serio wychodzi na to, ze w tym momencie bije rekordy. Oficjalnie zakladane są sankcje i szykanowanie wszystkiego co rosyjskie a nie oficjalnie kupujemy od nich wiecej gazu niz wczesniej. Moze Oni zjechali z ceny apbo są jakieś kontrakty których nie można zerwać. Nic z tego nie kumam bo to zupelnie nie pasuje do relacji zerwania biznesów z Rosja. Moze jest to jakiś manewr na przyszłość i konflikt wcale się szybko nie skonczy a Rosja na prawde planuje zakrecic kurek (czy ona moze sobie na to pozwolic w obecnej sytuacji?)

Offtop: Arabia saudyjska z miesiac temu zaczela powazne rozmowy na temat tego zeby sprzedawac rope i nie rozliczac sie w petrodolcach tylko w chinskiej walucie. Wczoraj juz koncerny bombardowane. Czuje, ze jak oficjalnie ogloszą, że zmienią walute to można się szykować na misję pokojową USA hehe

Edit: podobno wczoraj pod donietskiem testowane bomby z fosforem. Są filmiki nawet i to parę z różnych kadrów
 
Last edited:
Dzisiaj miałem więcej czasu i posprawdzałem przepływ gazu do europy przez nordstream na przestrzeni 5 lat i serio wychodzi na to, ze w tym momencie bije rekordy. Oficjalnie zakladane są sankcje i szykanowanie wszystkiego co rosyjskie a nie oficjalnie kupujemy od nich wiecej gazu niz wczesniej. Moze Oni zjechali z ceny apbo są jakieś kontrakty których nie można zerwać. Nic z tego nie kumam bo to zupelnie nie pasuje do relacji zerwania biznesów z Rosja. Moze jest to jakiś manewr na przyszłość i konflikt wcale się szybko nie skonczy a Rosja na prawde planuje zakrecic kurek (czy ona moze sobie na to pozwolic w obecnej sytuacji?)
Pytanie, czy ktoś deklarował natychmiastowe odcinanie się od rosyjskiego gazu?
Chyba nie bardzo z tego co pamiętam, raczej były wypowiedzi o szukaniu innych źródeł na przyszłość.
 
Pytanie, czy ktoś deklarował natychmiastowe odcinanie się od rosyjskiego gazu?
Chyba nie bardzo z tego co pamiętam, raczej były wypowiedzi o szukaniu innych źródeł na przyszłość.
Ale nikt też nie deklarował, że zacznie go nagle kupować więcej. To nie są małe wzrosty. od 24 lutego do dzisiaj jest to wzrost z 90 giga do 140 giga więc to tez o czymś świadczy. Jedyne co mi wpada do głowy to, że mają już jakiś pomysł na zastąpienie gazu z Rosji w Europie ale będzie to wymagało czasu albo rzeczywiście Rosja będzie gotowa zakręcić kurek.
 
Last edited:
Podobno przysłowia mądrością narodu, a jedno z nich brzmi: daj komuś palec, a weźmie całą rękę.
Już się kuźwa zaczyna...

Polsko-ukraińska celebrytka Weronika Marczuk, która od 30 lat żyje w Polsce, wyraziła opinię w rozmowie z portalem WP, żeUkraińcy będą tworzyć elitę tego kraju”. „Trzeba będzie ich dopuścić do ważnych polskich spraw – do polityki i kultury, do Sejmu itd” – powiedziała.

To dopiero pocztęk postawy roszczeniowej tej nacji. Kto chociaż trochę zna mentalność Ukraińców, nie powinien być zdziwiony. Na razie jest w nich trochę pokory na pokaz, bo są na łasce Polaków, ale jak tylko odżyją, wpuszczą głębiej korzenie, to zacznie się jazda.
 
Ale nikt też nie deklarował, że zacznie go nagle kupować więcej. To nie są małe wzrosty. od 24 lutego do dzisiaj jest to wzrost z 90 giga do 140 giga więc to tez o czymś świadczy. Jedyne co mi wpada do głowy to, że mają już jakiś pomysł na zastąpienie gazu z Rosji w Europie ale będzie to wymagało czasu albo rzeczywiście Rosja będzie gotowa zakręcić kurek.
Putin jak nigdy wcześniej będzie straszyć zakręceniem kurka mimo że dla Rosji to samobójstwo. Ceny już były wysokie, pamiętacie jak jesienią mówiono o prawie pustych magazynach gazu w Europie? Jeśli przez zime zeszli jeszcze niżej co jest prawdopodobne to ostatni gwizdek żeby to uzupełnić
 
@Karateka@ jebać, czy nie? Grodzki:

"marszałek Senatu przeprosił za polski rząd, który „wciąż sprowadza węgiel z Rosji i nie potrafił zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów”:


@Karateka@ lubi to:
Image
 
@Karateka@ jebać, czy nie? Grodzki:

"marszałek Senatu przeprosił za polski rząd, który „wciąż sprowadza węgiel z Rosji i nie potrafił zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów”:


@Karateka@ lubi to:
Image

Grodzki do dymisji
 
Ale nikt też nie deklarował, że zacznie go nagle kupować więcej. To nie są małe wzrosty. od 24 lutego do dzisiaj jest to wzrost z 90 giga do 140 giga więc to tez o czymś świadczy. Jedyne co mi wpada do głowy to, że mają już jakiś pomysł na zastąpienie gazu z Rosji w Europie ale będzie to wymagało czasu albo rzeczywiście Rosja będzie gotowa zakręcić kurek.
Tylko my mieliśmy zabezpieczone zapasy w 80%.
Niektóre państwa miały 30%
Pewnie zapełniają teraz wszyscy, bo chuj wi, co będzie na sezon zimowy w tym roku.
 
Back
Top