Konflikt Rosja-Ukraina

276079870_10221267658462943_8441146442667527643_n.jpg
 
Masło osełkowe plus olej ponad 20zł :iamdone: . Ceny zbóż wszystkie do góry, jak zbóż to produktów odzwierzęcych też. Cele osiągnięte. Czyli Ci co pisali, ze konflikt (bo wojną bym tego nie nazwał) skończy się gdzieś w kwietniu mieli racje.

Wojna byś tego nie nazwał? To co musi się tam stać żebyś mógł to wojną nazwać? Jakieś przykłady wojen i konfliktów?

Ty czytasz Onet finansowany przez szwabów którzy jak na dłoni widać działają razem z kacapami :kis:

Nie czytam Onetu
 
Wojna byś tego nie nazwał? To co musi się tam stać żebyś mógł to wojną nazwać? Jakieś przykłady wojen i konfliktów?
Konflikt zbrojny czyli sytuacja w której doszło do użycia siły zbrojnej między stronami. Uważam, ze po prostu toczy się to na zbyt małym terenie żeby nazwać to jeszcze wojną skoro inne niesmaczki na kuli ziemskiej są nazywane konfliktami a nie wojnami a są/były toczone na większych obszarach. W ten sposób do tego podchodzę. Po za tym jeszcze nie został wprowadzony stan wojenny na Ukrainie na czas nieokreślony tylko na 30dni
 
Konflikt zbrojny czyli sytuacja w której doszło do użycia siły zbrojnej między stronami. Uważam, ze po prostu toczy się to na zbyt małym terenie żeby nazwać to jeszcze wojną skoro inne niesmaczki na kuli ziemskiej są nazywane konfliktami a nie wojnami a są/były toczone na większych obszarach. W ten sposób do tego podchodzę.
Ale przecież ukraińskie dzieci są lepsze od tych z Syri i Palestyny. Tam od lat nie ma wojny. Co ty nie oglądasz tvnu?
:lesnarhappy:
 
Konflikt zbrojny czyli sytuacja w której doszło do użycia siły zbrojnej między stronami. Uważam, ze po prostu toczy się to na zbyt małym terenie żeby nazwać to jeszcze wojną skoro inne niesmaczki na kuli ziemskiej są nazywane konfliktami a nie wojnami a są/były toczone na większych obszarach. W ten sposób do tego podchodzę. Po za tym jeszcze nie został wprowadzony stan wojenny na Ukrainie na czas nieokreślony tylko na 30dni

Czyli mamy 2 kryteria rozróżniające:
1. Czas trwania konfliktu. 30 dni i mniej to konflikt zbrojny, a nie wojna
2. Obszar działan wojennych. Jakie są kryteria? Proszę również o przykłady porównawcze
 
Wciąż czekam na podanie tych kryteriów.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem ale już mnie do tego przyzwyczaiłeś.
Uważam, ze po prostu toczy się to na zbyt małym terenie żeby nazwać to jeszcze wojną skoro inne niesmaczki na kuli ziemskiej są nazywane konfliktami a nie wojnami a są/były toczone na większych obszarach.

Napisać to jakoś w podpunktach albo w formie jakiegoś rysunku?
 
Kurwa debilu - jakie są kryteria odnośnie obszaru. Jak to mierzysz?
Debilem to sobie możesz nazywać swoich znajomych i rodzinę. Jeżeli nie umiesz napisać o co Ci dokładnie chodzi to ktoś ma się domyśleć? Myślę, ze jeżeli konflikt odbywa się na Ukrainie to chociaż 40-50%. Czas też jest tutaj ważny bo to się niedługo skończy.
"1. Czas trwania konfliktu. 30 dni i mniej to konflikt zbrojny, a nie wojna" To Ty6 wyciągasz takie debilne wnioski. Ja tylko napisałem o stanie wojennym.
 
Last edited:
Jeżeli nie umiesz napisać o co Ci dokładnie chodzi to ktoś ma się domyśleć?

Obszar działan wojennych. Jakie są kryteria? Proszę również o przykłady porównawcze

Czy to nie było wystarczająco jasne pytanie?


Czas też jest tutaj ważny bo to się niedługo skończy.
"1. Czas trwania konfliktu. 30 dni i mniej to konflikt zbrojny, a nie wojna" To Ty6 wyciągasz takie debilne wnioski. Ja tylko napisałem o stanie wojennym.

Czyli ile ma trwać ten konflikt by się przeistoczył w wojnę? Rozumiem, że niemiecki blitzkrieg to były specjalne operacje militarne?

Myślę, ze jeżeli konflikt odbywa się na Ukrainie to chociaż 40-50%

A jak w innym kraju to inny procent?
 
Czyli ile ma trwać ten konflikt by się przeistoczył w wojnę? Rozumiem, że niemiecki blitzkrieg to były specjalne operacje militarne?
No to opowiedz mi jak się potoczyły losy po blitzkrieg'u. bo równie dobrze można powiedzieć, że wojna na ukrainie jest od 2014 roku i to nieprzerwanie dalej jest to samo co dzieje się teraz. Tylko dlaczego teraz się zaczęto tym interesować? Bo zajmuje coraz większe obszary

Jak wolisz mogę to też nazwać wojną domową. To nie zmienia w kwestii tego, że giną tam ludzie dosłownie niczego. Dla mnie jest to konflikt, dla Ciebie wojna.
 
No to opowiedz mi jak się potoczyły losy po blitzkrieg'u. bo równie dobrze można powiedzieć, że wojna na ukrainie jest od 2014 roku i to nieprzerwanie dalej jest to samo co dzieje się teraz. Tylko dlaczego teraz się zaczęto tym interesować? Bo zajmuje coraz większe obszary

Jak wolisz mogę to też nazwać wojną domową. To nie zmienia w kwestii tego, że giną tam ludzie dosłownie niczego. Dla mnie jest to konflikt, dla Ciebie wojna.

Na Ukrainie jest wojna domowa? Jakie są strony konfliktu? Rosja Zachodnia kontra Rosja Wschodnia czy może Ukraina Zachodnia kontra Ukraina Wschodnia?
 
No to opowiedz mi jak się potoczyły losy po blitzkrieg'u. bo równie dobrze można powiedzieć, że wojna na ukrainie jest od 2014 roku i to nieprzerwanie dalej jest to samo co dzieje się teraz. Tylko dlaczego teraz się zaczęto tym interesować? Bo zajmuje coraz większe obszary

Jak wolisz mogę to też nazwać wojną domową. To nie zmienia w kwestii tego, że giną tam ludzie dosłownie niczego. Dla mnie jest to konflikt, dla Ciebie wojna.
Wiesz czym jest wojna domowa? Pieprzysz trzy po trzy. Normalna wojna to jest, nie Ty ustalasz kryteria co czym jest.
 
Wiesz czym jest wojna domowa? Pieprzysz trzy po trzy. Normalna wojna to jest, nie Ty ustalasz kryteria co czym jest.
Czyli wojna jest tam od 2014 roku i wszyscy się z tym zgadzają tak? ( tak na prawde to nawet od 2013). To czemu teraZ nagle zaczeli się tym wszyscy interesować? Bo przenosi się na coraz większy OBSZAR. Wiem czym jest wojna domowa. Napisałem to w kwestii tego, że jak to nazwiemy nie zmienia to faktu stanu rzeczy. Dla mnie dalej jest to tylko konflikt.
 
No to tak jak napisałem, że to prawie to samo. Tylko karatsu chciał żebym mu podał kryteria (Obszar).

Swoją drogą ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak to jest, że w dniu wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie do europy szło 90giga gazu a teraz idzie 140? Jak to jest z tymi sankcjami?
Źródło: reuters

IMG_20220325_142143.jpg


russian-gas-week.png

Europa robi zapasy żeby go potem nie kupować czy na jakiej zasadzie to działa? Są jakieś kontrakty, które muszą działać pomimo sankcji? Czy to strach, że Rosja zakręci kurek?
 
Last edited:
Back
Top