Kącik hip-hopowy. #rapsy

a i z tych nowych zapomniałem o Kubanie i Ziole
cozamixtape też dobry, jednak liczyłem, że będzie lepszy po takich kawałkach jak Brednie
jak ktoś lubi chilloutowe klimaty


no i Neile jak mogłem zapomnieć też jest zajebisty
 
@Scurvol, Eldoka numer 1 :) @Karateka@, nie znam tego gościa. Muszę sprawdzić :)
Doniu zjadł Chadę, bo Chada niestety oprócz solidnego głosu nie reprezentuje sobą zbyt wiele.
Mezo miał celne pancze, dlatego beef stal na wysokim poziomie, jednak racja (co sie okazalo po latach) stala po stronie Mesa, no i flow rowniez Mes ma duuuzo lepsze.
Wszystko się zgadza, Mezo walczył o ksywę, którą sygnował nie hip hop, a tani pop.

@Alibaba, rap dziś jest taki, że sięgamy do swojej młodości :) Dlatego 2000, a nie 2015. Dobre płyty 2014 starych kotów? Ry23, solówka Włodiego, płyta Kaczora (z singlem wrzuconym przez @Scurvola). Chi od Eldoki nie był porywający, ale to nadal Eldo :)
 
Pono "Wizjoner" 2012

Olsen Fu Kameleon 2 2014 WWO,Wlodi i znalazloby sie wiecej
 
@Scurvol, Eldoka numer 1 :) @Karateka@, nie znam tego gościa. Muszę sprawdzić :)

Wszystko się zgadza, Mezo walczył o ksywę, którą sygnował nie hip hop, a tani pop.

@Alibaba, rap dziś jest taki, że sięgamy do swojej młodości :) Dlatego 2000, a nie 2015. Dobre płyty 2014 starych kotów? Ry23, solówka Włodiego, płyta Kaczora (z singlem wrzuconym przez @Scurvola). Chi od Eldoki nie był porywający, ale to nadal Eldo :)
te płyty co wymieniłeś tylko pokazują, jak słabo się odnajdują raperzy starego pokolenia, bo żadna z tych płyt nie jest niczym specjalnym
Włodi jedyny coś nowego próbował, RY23 już nawet nie sprawdzam, po tych wszystkich RR Brygadach, który były bardzo słabe, Kaczor zero progresu przez tyle lat, Pono z 2012 faktycznie nowość
teraz jest pełno młodych dobrych raperów, a wy słuchacie klasyków, bo dinozaury nic nowego dobrego nie wydadzą
 
[mam nadzieję, że nie muszę pisać - moim zdaniem, bo to chyba oczywiste :D]
Najlepszy kawałek roku 2012 to :



Najlepszy kawałek roku 2013 to :



Co obstawiacie w 2014 roku ?
 
@Alibaba ten pierwszy kawalek Ziolo-Dzieciak naprawde zajebisty podklad ale na tym konczy sie zajebistosc tego kawalka ;)
@Karateka@ Ej,ten Zeus zajebiste! podklad+tekst!
 
Last edited by a moderator:
[mam nadzieję, że nie muszę pisać - moim zdaniem, bo to chyba oczywiste :D]
Najlepszy kawałek roku 2012 to :



Najlepszy kawałek roku 2013 to :



Co obstawiacie w 2014 roku ?

2012 może tak, ale w 2013 aż taki słaby nie był
 
@Alibaba To daj swoje typy na 2013 i 2014
w 2013 eklektyka, za młodzi na heroda nie będę pisał ulubionych kawałków, bo byłoby tego bardzo dużo nie mam jakiegoś jednego ulubionego, było pełno takich co jeden kawałek słuchałem przez kilka dni
 
a Neile i Kuban co wstawiłem? też lipni?
ja nie twierdze,ze lipne po prostu wg mnie jak to sie mowi"dupy nie urywaja","szalu nie ma" ;)
Zeus "hipotermia" slucham wlasnie 3 raz pod rzad SUPER! Tekst mi pasuje,troche sie z nim utozsamiam;)
 
Last edited by a moderator:
@Scurvol Mnie Hipotermia nie potrafi znudzic, rowniez sie jaram nią okrutnie.

@Alibaba Mnie jakoś nie jara Quebo, nie wiem dlaczego, innym się podoba ;-)

2011 rok natomiast był rokiem Mesa, szkoda że nie potrafi powrócić do takiej formy :( :

 
Que na WBW

eldoka najlepszy raper wiadomo

już wtedy miał amibcje na prezydenta
Eldo chociaż szacunek za stare kawałki, to nie ma drugiego ty
ogólnie beka niesamowita, poziom żenujący, jedynie Tedzik przyzwoicie nawinął, reszta tragedia

a propo dissów
ogólnie ludzie z WBW w dissach radzą sobie bardzo dobrze
taki solar niby średniak, a tu króla podziemia Laika wpierdala w beefie
 
Najlepszy kawałek Eldo :



@Alibaba Pezet jeszcze cos tam probowal ;-) WSZ - chujowo jak zawsze, Eldo - wiadomo ;-)

próbował, ale nie wyszło, nie tak żenująco jak WSZ czy Eldo, ale też bardzo słabo
ogólnie Polscy Raperzy starej generacji na wolnym to obraz nędzy i rozpaczy, w przeciwieństwie do tego co teraz się dzieje
 
@Alibaba To daj swoje typy na 2013 i 2014

Mój typ na 2014 to chyba Zeus:


Musze przyznac,ze liryka Zeusa stoi na bardzo wysokim poziomie.Nie znalem goscia wczesniej bo tak jak pisalem,odpuscilem sobie troche polski HH ale stwierdzam,ze gosciu jest naprawde godny uwagi. Depresja/dolina potrafi wyzwolic w czlowieku prawdziwego poete a mam wrazenie,ze chlopak cos na ten temat wie. Joł! ;)
 
Musze przyznac,ze liryka Zeusa stoi na bardzo wysokim poziomie.Nie znalem goscia wczesniej bo tak jak pisalem,odpuscilem sobie troche polski HH ale stwierdzam,ze gosciu jest naprawde godny uwagi. Depresja/dolina potrafi wyzwolic w czlowieku prawdziwego poete a mam wrazenie,ze chlopak cos na ten temat wie. Joł! ;)
jak można słuchać rapu i nie znać Zeusa, który od kilku lat jest w czołówce
 
Pisalem przeciez,ze odpuscilem z rapem ostatnio, tzn od kilku dobrych lat .Slucham roznej muzy jak pisalem nie tylko HH
 
Kurwa nawet nie wiedziałem, że kameleon 2 wyszedł, 1 znałem na pamięć, pamiętam puszczone na full i pocinanie na konsoli, tak samo wnb, szkoda, że się chujki poklocily.
Scurvol ogólnie to się zgadzam z tobą, jak w sumie często ostatnio, ale nie myśl, że ci obciagne ;)
 
Kurwa nawet nie wiedziałem, że kameleon 2 wyszedł, 1 znałem na pamięć, pamiętam puszczone na full i pocinanie na konsoli, tak samo wnb, szkoda, że się chujki poklocily.
Scurvol ogólnie to się zgadzam z tobą, jak w sumie często ostatnio, ale nie myśl, że ci obciagne ;)
szkoda :(
 
Rap to dla mnie gatunek, któego słucham najczęściej. Mam różnorodną playlistę i wykonawców. Słucham tego, co po prostu czuję, ze lubię, co mi się podoba i mi podchodzi. Lubię słyszeć przekaz w tekście. Natomiast nie lubię typowo ulicznego rapu z co dugim słowem - kurwa - czy ciągłym najeżdżaniu na policję lub o paleniu marychy. Słucham Bisza, słucham Zeusa, słucham wielu innych wykonawców. W HH każdy znajdzie coś dla siebie, każdy lubi co innego. Światła Miasta ogarnąłem ostatnio i ciągle to katuję, uwierzyć, ze to ma prawie 15 lat. Kumpel mi polecał płytę Eldoki, Eternię. Jest też wilu wykonawców, które starsze albumy były spoko, a im dalej, tym gorzej. Nie siedzę w "rap grze" długo, oze dwa lata będą, kojarzę kswyki itd. Ale nie podchodzi mi np. OSTR (zjecie mnie, bo Waszego mistrza nie lubię?) czy popularny ostantio Quebo.

Skoro zrobiła się mała dyskusja, mam pytanie - wasze zdanie nt ostatniej płytki Tau i jego wcześniejszego wcielenia-mediuma?
 
Dopiero przeczytałem Waszą dyskusję. Wiadomo, że amerykański rap zjada naszą scenę. Ale w Polsce też kilku dobrych graczy. Quebo, KęKę, Kuban, Sławy i kilku innych. Z kolei nie wiem jak można się jarać Fokusem. Gość był dobry może z 10 lat temu. Co do Peji to się zgodzę, że już od dawna odcina kupony. Chady lubię słuchać mimo, że każdy track jest praktycznie identyczny, na jedno kopyto. A co do rapu zza oceanu to jaram się mocno Meek Millem i MGK.


 
@Alibaba, masz strasznie agresywną retorykę :) Przecież fakt, że słuchasz innej muzyki nie czyni Cię ani lepszym, ani gorszym. Może jesteś młodszy, wychowałeś się na innej muzyce, może stara szkoła Cię nie jara tak bardzo jak nas. Nie widzę jednak sensu w przekrzykiwaniu się w tym, która scena jest lepsza. Widzisz, Ty skreślasz "dinozaury", a dla mnie oni wciąż trzymają poziom. Nie mówię, że nowa scena jest zła. Nie leży mi ta cała SB Mafia, Quebo, Bisz, Bro, itd, ale za to cenię Zeusa, którego widzę, że i moi poprzednicy lubią :) Scena jest jedna i się przenika. Nie można tego oddzielić grubą kreską i powiedzieć, że stare jest złe, a nowe jest dobre. To tak nie działa.

A co do Eldoki to każdy wie, że na wolno nie umie płynąć. Leszek myślał inaczej i wyszło jak wyszło. Zresztą konstrukcja programu Reda była taka, że każdy zaproszony freestylował na koniec odcinka. Sprawdź ten z Tede. Nawiązał tam do wizyty Leszka. Mimo wszystko Eldo to nie jest tylko "cop robo" :) Ma przecież ogromny dorobek jako artysta solowy, z Grammatikiem nagrywał najlepsze płyty. Nie dyskredytujmy rapera za to, że nie sprawdził się w stylu wolnym.

@Scurvol, @Karateka@, pamiętacie Fenomen? Chłopaki byli z mojego osiedla i naprawdę dawali radę!

@midern Tau mi nie leży. Czy jako Medium, czy jako Tau nie odnajduję się w jego przekazie.

Pytanie do wszystkich: Opinia o najbardziej kontrowersyjnej postaci na scenie: Kaen.
 
Fenomen był bardzo dobry do odejścia ziajki, najlepszy z nich był. Szkoda, że chłopaki juz nic nie robią, jak i duża część raperów z tamtych czasów

Ten kaen to ja nawet nie wiem kto to jest, widziałem tylko, że maskę na japie nosi jak sido kiedyś. Sunshine rap?
 
Fenomen był bardzo dobry do odejścia ziajki, najlepszy z nich był. Szkoda, że chłopaki juz nic nie robią, jak i duża część raperów z tamtych czasów

Ten kaen to ja nawet nie wiem kto to jest, widziałem tylko, że maskę na japie nosi jak sido kiedyś. Sunshine rap?

Jak dla mnie najlepszy był Ekonom. Szkoda, że już ich nie ma.
Sido! Fuffies im club :D
 
Back
Top