Kącik hip-hopowy. #rapsy

Tomb wiadomo inteligencja nie grzeszy, mnie on bawi, pancze czasami niszcza system, pozytywny gosc Zjadacz Dusz, Ballin ogolnie ciachy dosc dobre
a Bialas napisalem nowe kawalki np. czasem czuje czy te co rozliczal rap gre byly dobre, ma przeblyski i slychac progres
 
ja rozumiem, rap, ulica oldschool ale dukanie chady to przesada dla mnie. @Lockhorne
jeżeli według ciebie jeden z lepszych technicznie MC w polsce jakim jest Fokus to jest typ z brakiem talentu i chada naprzykład jest od niego lepszy to ja nie mam chyba o czym z tobą rozmawiać

 
Chada hahhaha to no skill jakich malo 5 plyt czy ile tego syfu tam bylo o tym samym i tak samo slabe, jedynie Proceder i ta z Pihem dosc dobre, ale kiedy to bylo rap nie stoi w miejscu tak jak wiekszosc pionierow
 
@Instinct Każdy z nas ma innych ulubieńców i fakt odmiennego zdania chyba nie zamyka pola do dyskusji? Gdybyśmy lizali się po fiutach to o czym byśmy rozprawiali? :) Chada nie jest może jednym z najlepszych, ale akurat wyrabia się coraz bardziej. Jego rymy są mniej kwadratowe, niż wcześniej. I fakt, że jest to zauważalne świadczy o poziomie polskiego rapu. Co do Fokusa się nie dogadamy, ale co z tego? Dla mnie numerem jeden w kraju jest Eldoka/Grammatik. Na tym samym miejscu stoi Ry23 (polecam szczerze). Łona też jest jednym z faworytów.

@Alibaba, słucham zupełnie czego innego, co poradzić :)
 
@Lockhorne :

Rychu Peja - Nie rozumiem fenomenu. Płyta NOJA była OK, oprócz tego typ jest asłuchalny. Pato rap.
Włodi - moim zdaniem zatrzymał się w miejscu
Pelson - zawsze był słaby, więc jeśli obniżył loty jeszcze bardziej to...
Ry23 - nie znam
Eldoka - nie słyszałem nic nowego, kiedyś się jarałem jego rapem.
Pezet - ostatnią płytą był ten dubstep? Brutto czy netoo, supergirl i te sprawy? yyy... to było mega słabe, ale masz rację - ma przebłyski, bo to kawał dobrego rapera

Fokus - propsuję Alfę i Omegę ;-)
 
Lockhorne ty sie w czasie zatrzymales chyba, przez ile lat mozna sluchac tego samego
Chada sie rozwija? Problem i Rasmentalism to gimbograjki? prosze cie nie wypisuj takich glupot, sluchalec choc jeden ich numer?
 
Ramona klasyk, ja kiedyś mocno siedziałem w poznańskiej scenie
Westerny dobre płyty, ale tego co on teraz robi to też już nie śledze, znaczy przesłuch na raz nic mnie nie zatrzymało przy tych nowych jego produkcjach


@Lockhorne
Lockhorne sie jara po prostu kwadratowymi rymami i nawijką bez flow ani niczego, są tacy fetyszyści na tym świecie. cóż zrobić. :D ale za Ramone props bo to oldschool który aktualnie mało kto zna bo nikt się nie zagłębia tak daleko

mnie to śmieszy że chada ma hype taki bo ja moge usiąść i w 2h napisać taką płyte jak on dajcie mi tylko bity :D:D
 
Last edited:
Widzę jakiś afront, Panowie ;) Co zrobić, że niewiele nowości do mnie przemawia. Szanujmy się, bo ja Waszych wyborów nie krytykuję :) Każdy lubi, co lubi. Nie jaram się Chadą. Uważam tylko, że jest jednym ze starej gwardii, którego wciąż da się słuchać. Czytajcie trochę uważniej. @Alibaba , myślałem o tej całej śmiesznej SB Mafii, czy jak to się tam zwie. @Karateka@, tak ostatnia płyta Pezeta to jest gówno z tymi supergirl, itd... Polecam Ci Ry23. Wystarczy sprawdzić jego hot 16, by zapoznać się z tym graczem. @Instinct, Ramona naprawdę nadal aktywnie działa i ma się dobrze. Ja siedzę dość głęboko w rapie. Znam płyty od wczesnych lat 90, pierwszą bitwę w Płocku. Może mam oldschoolową duszę, ale co zrobić :)

Zanim mnie zjecie za inne preferencje muzyczne to co sądzicie na temat dissów? Czy macie jakieś swoje ulubione?
 
Najlepsze dissy:

1. Mes vs. Mezo - 2 dissy Mesa to klasyki
2. Tede vs Plomien 81 - rowniez bardzo dobry beef
 
2 mega dissy w wykonaniu Tego Typa Mesa (jeden z moich ulubionych raperów)



Tede również jest dobry w dissach:

diss-zaczepka na Eldo


miazga z Onara

i zakończenie beefu z Plomieniem, klasyk
 
@Lockhorne mam tak samo jak Ty,ogolnie slucham roznej muzy,mozna powiedziec,ze kazdej ale zaczynalem wlasnie od HH.Sluchalem jak jeszce nie bylo polskiego i powiem Ci,ze do mnie rowniez ten nowy polski HH jakos nie przemawia.tak,jakos nawet przestalem sie nim interesowac. Wykonawcy,ktorzy podobaja mi sie do dzisiaj to: Fu,Pono, WWO-ogolnie caly tzw ZIP sklad,Tede.ktory jednak w moich oczach nieco sie zjebal,pamietam "Nastukafszy" (Warszafski deszcz) czy plyte SPORT dla mnie to niesmiertelne klasyki polskiego HH ,dalej:Pezet wczesniejsza tworczosc,WNB-Olsen,K-44(oni chyba juz nie graja) Gural,Kasta,Morwa,Peje kiedys sluchalem bo nie bylo za duzego wyboru jesli chodzi o HH ale jegotworczosc jakos nie za bardzo mi podchodzi(kawalki o tym samym,gangsterka,smucenie cos jak Chada) .Nie wymienilem jeszce pewnie wielu nie chce mi sie myslec i sam nie wiem czy to ja doroslem czy ten caly HH po prostu nieco sie zjebal?


 
Jakie płyty Tedego uważacie za najlepsze? Moje top 5
1. Notes
2. Hajs Hajs Hajs
3. SPORT
4. Notes 3d
5. Sciezka Dzwiekowa
 
@Scurvol , bratnia dusza :) Wydaje mi się, że się "zjebał" właśnie. Tak, jak pisałem wyżej za dużo różnych śmieci, które nie są adresowane do mnie. Problem dobrych nowych graczy polega na tym, że aby się do nich dostać trzeba przesłuchać masę zbędnych, niepotrzebnie nagranych płyt innych raperów. A czasem już chęci brak po kolejnym łaku. Może zna ktoś jakąś perełkę nowych czasów, którą przeoczyłem? Wiesz, Scurvol tracki, które podałeś to jest to. Raperzy, których wymieniłeś to też jest to :) Stary dobry polski rap.

Co do zaczętego tematu dissów to @Karateka@: Nagła śmierć to jeden z lepszych dissów. Niemniej jednak polecam też zwrócić uwagę na odwrotny kierunek :) Panczlajner Meza był także konkretną odpowiedzią, choć tak tak był to hiphopolowy Mezo. Beef Płomienia z Tedeuszem też zaowocował świetnymi panczami. Mój ulubiony to Zwiiidy oraz Mordo Ty moja Tedego. Po stronie duetu Onar/Pezet świetny był: Kiedy powiem na osiedlu. Co do ulubionych płyt Chorego Pastora Fiodora to podpisuję się pod listą Karateki. Może nie w tej kolejności, albo na pewno pierwsze cztery pozycje bym tam ujął. Pełna zgoda.

Czy widzieliście kiedyś diss Donia (tak, Donia) na Chadę i HiFi? Polecam sprawdzić. Doni - W ryj. Największy polski gangster został zjedzony jednym trackiem. Aż szok, że Mezo, czy Doniu są w stanie nagrać takie dissy, a na chleb zarabiają takim gównem.
 
@Scurvol , bratnia dusza :) Wydaje mi się, że się "zjebał" właśnie. Tak, jak pisałem wyżej za dużo różnych śmieci, które nie są adresowane do mnie. Problem dobrych nowych graczy polega na tym, że aby się do nich dostać trzeba przesłuchać masę zbędnych, niepotrzebnie nagranych płyt innych raperów. A czasem już chęci brak po kolejnym łaku. Może zna ktoś jakąś perełkę nowych czasów, którą przeoczyłem? Wiesz, Scurvol tracki, które podałeś to jest to. Raperzy, których wymieniłeś to też jest to :) Stary dobry polski rap.

Co do zaczętego tematu dissów to @Karateka@: Nagła śmierć to jeden z lepszych dissów. Niemniej jednak polecam też zwrócić uwagę na odwrotny kierunek :) Panczlajner Meza był także konkretną odpowiedzią, choć tak tak był to hiphopolowy Mezo. Beef Płomienia z Tedeuszem też zaowocował świetnymi panczami. Mój ulubiony to Zwiiidy oraz Mordo Ty moja Tedego. Po stronie duetu Onar/Pezet świetny był: Kiedy powiem na osiedlu. Co do ulubionych płyt Chorego Pastora Fiodora to podpisuję się pod listą Karateki. Może nie w tej kolejności, albo na pewno pierwsze cztery pozycje bym tam ujął. Pełna zgoda.

Czy widzieliście kiedyś diss Donia (tak, Donia) na Chadę i HiFi? Polecam sprawdzić. Doni - W ryj. Największy polski gangster został zjedzony jednym trackiem. Aż szok, że Mezo, czy Doniu są w stanie nagrać takie dissy, a na chleb zarabiają takim gównem.
moim zdaniem Mezo czy Doniu>Chada Diox
przy starych kawłkach Mezo i Donia nadal można się bujać i bardzo dobrze wpadają, nie to co gówno od Chady i Dioxa
ogólnie ja dobrze wspominam Mezo Donia czy Libera czasy dzieciństwa, jak leciało na Vivie
przypomne, że Mezo zjadł Numer Raza i nagrał jeden z najlepszych dissów jak na tamte czasy

a i Tede zjada Nowatura to też masakra jakaś
 
@Lockhorne z tych"nowszych" to ten kawalek mi wchodzi,ogolnie chodze na silke do kolesia do garazu i zawsze sa tam jacys malolaci,leci HH,ten nowy polski.Nawet nie chce mi sie pytac ich jak sie zwie wykonawca,tak mi sie podoba ;)
 
@Scurvol Kaczor tu daje radę :) Pamiętam go z płyt Killazu (Radykalny Skurwiel Kaczor). Mi też ciężko się dogadać z tymi, którzy zajarali się rapem o wiele później, niż ja. Moim zdaniem najlepszą płytą ever jest Światła Miasta Grammatika. A ludzie mnie pytają co to jest ten Grammatik...

@Alibaba Dobry diss Tedego. Miałem wspomnieć właśnie, że ten epizod z pojazdem na Nowatora był mocny. O lililitość będziesz błagał, cipo! :D
 
to podaj coś dobrego z 2014 co polecasz, bo grammatik to każdy wie, że to klasyk, ale ile można tego słuchać
 
@Lockhorne kurwa,stary "Swiatla miasta" kozak plyta.Troche taka melancholijna ale jako,ze strasznie sentymentalny ze mnie pajac to mi wchodzi ;) Do dzisiaj mam na kasecie,uwazam,ze Eldo jest jebanym poeta ;)

 
Doniu zjadł Chadę, bo Chada niestety oprócz solidnego głosu nie reprezentuje sobą zbyt wiele.
Mezo miał celne pancze, dlatego beef stal na wysokim poziomie, jednak racja (co sie okazalo po latach) stala po stronie Mesa, no i flow rowniez Mes ma duuuzo lepsze.

PS: a jara się ktoś z Was Laikiem ?


 
no i co z tego. Nie można słuchać starych płyt bo mamy 2015?
nie. zakaz
jak tak wychwalacie te stare płyty to podajcie choć trzy dobre płyty starych graczy z 2014
Laikike1 props, chociaż po przesłuchaniu całej płyty, jakbym miał powiedzieć o czym ona była to nie dałbym rady jednego zdania , on dawno nic nie wydawał, jakiś kawałek był teraz, ale nic specjalnego
 
Back
Top