Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@Bubi



Eksperyment tylko i wyłącznie wersja od naszych zachodnich sąsiadów. Amerykańce nie spaprali "rimejku", ale i tak bardziej podobał mi się oryginał.



@bobek



Misfits 2 sezony "wciągnąłem" w 2 dni. Mimo iż czasami są niedorzeczne sceny, wręcz abstrakcyjne momentami to mnie serial porwał jako całość. Bardzo lubię brytyjskie seriale. Dzięki tej produkcji zapoznałem się z bardzo interesującym i świetnie zapowiadającym się aktorem - Robert Sheehan. Polecam jego kreacje w innych filmach. Będę się bacznie mu przyglądał. 9/10



W najbliższym czasie napiszę więcej o filmach, które ostatnio oglądałem.
 
Hang amerykańce spaprali zakończenie :)



I Spit On Your Grave - starej wersji filmu nie widziałem więc nie porównam. ten z 2010 można zobaczyć, typowy amerykański thriller z małą dawką gore.
 
Amerykańce nie spaprali "rimejku", ale i tak bardziej podobał mi się oryginał.


Niestety spaprali Let the right one in, REC, The Ring oraz Shameless (na razie tylko 2 odcinki widzialem) i biora sie za Inbetweeners (pewnie tez spapraja).



Co do Eksperymentu zgadzam sie w 100%-nie spaprali ale oryginal lepszy.
 
No muszę koniecznie zobaczyć orginał.



Wreszcie zaliczyłem klasyka, którego wiecznie odkładałem.



Efekt motyla, nie zawiodłem się. Film mega.



O czym jest ten Misfits ??
 
To myślę, że choćby za to i tak warto obejrzeć ten film, dobrze uffff że przypomniałeś.
 
To było na zeszłorocznym festiwalu w wenecji, któremu przwodził Q. Tarantino. Skolimowski ( reż.) otrzymał tam 2 nagrody za "Essential Killing". Polecam jego poprzednie filmy, a szczególnie "4 noce z Anną".
 
Rysopis też podobno jest jednym z lepszych jego filmów, z początków kariery reżyserskiej Skolimowskiego.
 
Właśnie skończyłem oglądać Black Swan i muszę powiedzieć, że zasłużone te nominacje do oskara .



Jeden z lepszych filmów psychologicznych jakie widziałem, bardzo dobrze jest pokazany obłęd w jaki trafia Nina przed generalnym występem , bardzo fajny klimat + genialna rola Mili Kunis moim zdaniem najlepsza kreacja w filmie ;)



9,5/10
 
Właśnie wszyscy zachwalają tego czarnego łabędzia, koniecznie musze go obejrzeć ;)



Ostatnio mam zajawkę na filmy psychologiczne.Byłbym wdzięczny jakbyście podali mi kilka dobrych tytułów :-)
 
Bubi pierwsza piła nawet zalatywała takimi klimatami ale jeśli typowo psychologiczny to może "Memento" od Nolana ??
 
Bubi typowo psychologiczne to tylko Memento chyba widziałem, nic innego sobie nie przypominam, więc niestety nie będę zbyt pomocny ;/



EDIT: na dysku już jakiś czas czeka film "Dziewiątki", osobiście jeszcze nie widziałem ale gatunek akurat z psychologicznych, więc jeśli nie szkoda Ci czasu to możesz obejrzeć z tym, że opinni na jego temat nie jestem w stanie wystawić żadnej.
 
Bubi nie wiem może zasugerujesz się oceną wystawioną przez użytkowników ;p



FILMWEB



Ze swojej strony polecam niemiecką produkcję, jaką jest "Fala". Świetny film oparty na faktach (nie wiem ile w nim prawdy bo nie chciało mi się szukać), mówiący o rządach totalitarnych i manipulacji. Film właśnie mi się przypomniał a miałem okazję go obejrzeć na AF jeszcze w liceum. Naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył, solidna produkcja i jak dla mnie 8/10
 
Red, Unstoppable, The Fighter, przyzwoite filmy. ;D No i Spartacus: Gods of the Arena ep. 1 też kozak. :-)
 
@Hang



nic dodac nic ujac do tego co napisales,ja Roberta Sheehana zobaczylem w "Polowanie na Czarownice"(na raz do obejrzenia)i tak trafilem na the Misfits;) nie wiem czy wczesniej bylo:P mozna zobaczyc dla tej mlodej aktoreczki;D



 
a co do psychologicznych - moze Requiem for a Dream? albo to co napisal Mort - Mr. Nobody, troche zalatuje takimi klimatami.
 
Mr. Nobody jest genialny, zresztą nie będę opisywał, po prostu obejrzyjcie... miałem tęgie refleksje po nim. ;p
 
White Light / Black Rain : The destruction of Hiroshima and Nagasaki - ten dokument trzeba zobaczyć



026359438929.jpg
 
Skyline film taki sobie mzona obejrzec chodzby dla efektow niestety koncowka lipna.Czarny Łabedz godny polecenia fajny klimat. Polowanie na Czarownice fajne wprowadzenie srodek troche przynudny by na koncu cos sie dziala ogolnie 7/10. Do tego warto obejrzec film scorpion przyzwoicie zrobione sceny walki
 
Film ten podzielony jest na trzy czesci - religia , 9/11 , i bank centralny.



Nie spotkalem jeszcze nikogo kogo by ten film nie wstrzasnol (mnie zabila czesc 3)
 
Back
Top