Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@Mort
Bez obrazy, ale fabuła w tym filmie była tak oklepana jak twarze przeciwników Spidera. Film głupi, niewyróżniający się w żadnym aspekcie kinematografii. Jakoś wymęczyłem te 2h, ale to tylko ze względu na Olyphant'a i na dodatek (o ja głupi!) liczyłem na jakiś niespodziewany zwrot akcji, bo nie wierzyłem, że ten film ma taką prostacką fabułę. 3/10

After.Life - nieźle przykręcony z dobrym zakończeniem, ale jednak w wielu miejscach nielogiczny. Wolny, bez klimatu, momentami nudny i z przeciętnym aktorstwem. Zawiodłem się, a mogło być bardzo dobrze. Christina Ricci, Liam Neeson, Justin Long. Jest to dopiero drugi! film urodzonej w Warszawie Agnieszki Wójtowicz-Vosloo. Ma kobitka potencjał, pogratulować rozwoju kariery. Czekam na więcej. 5/10

Istota/Splice - thriler/sf z Adrien'em Brody w roli głównej. Pierwsze 30min dobre, resztę żal komentować. Niedorzeczność i głupota bije z ekranu mocniej niż Carwin :) Tylko dla fanów sf, bo w dzisiejszych czasach ciężko o dobry materiał z tej kategorii. 3/10

Incepcja - wow ! tak powinno się robić kino rozrywkowe ! Nie ma się do czego przyczepić. Fabuła bardzo oryginalna i odpowiednio zakręcona (chociaż jak czytam, że ludzie chodzą do kina po 3x żeby ten film zrozumieć to nie wiem czy Nolan'a pokochają Amerykanie - chyba przecenił ich średnią iq :D). Reżyseria, efekty rewelacja, muzyka - Zimmer i wszystko jasne (do dzisiaj lubię sobie włączyć OST i posłuchać np Dream is Collapsing - ciary na plecach !), aktorstwo na plus i minus. Faceci bardzo solidnie czasami wręcz rewelacyjnie, niestety kobitki nie dały rady - Cotillard słabo, Page fatalnie. Podsumowując, jeżeli chcecie zobaczyć porządne kino akcji, gdzie nie można wyłączyć mózgu (jak w 95% tego typu produkcji) z nieprzeciętnym pomysłem i wykonaniem to gorąco polecam. 9,5/10

Różyczka - po "Skazany na bluesa" Jana Kidawa-Błońskiego, spodziewałem się po tej produkcji sporo ... i się nie zawiodłem. PRL, SB, miłość, polityka i bardzo solidne aktorstwo (Więckiewicz jak zwykle w rewelacyjnej formie!). Polecam, w Polsce ciężko na film na takim poziomie. 7/10

Seks w wielkim mieście 2 - Sarah Jessica "Horse Face" Parker i jej 3 koleżanki wyruszają w podróż do Abu Dhabi. Ładne widoczki, to tyle ile udało mi się znaleźć z pozytywów w tym filmie. Nuda, sztampa, zerowe aktorstwo, aktorki brzydkie jak Wand (przed operacją :)). Nawet mnie zdarzyło się bez obrzydzenia obejrzeć odcinek serialu z owymi podstarzałymi paniami, ale tego crapu to już nie łyknę. 3/10
 
Ja w końcu łyknąłem zachwalany District 9 i powiem krótko. Chyba najlepszy film z tego gatunku ostatnich lat!
Od samego początku mocno nie sztampowo, wręcz na przekór utartym kanonom S-F - rewelka.

Obejrzałem też Kołysankę Machulskiego i zdecydowanie nie żałuje spędzonego nad filmem czasu. Miejscami płakałem, choć w film trzeba się wczuć. Żonie z kolei całkowicie nie przypadł do gustu.
Film warty polecenia, zwłaszcza na tle crapów z Tomaszem Kotem i innymi "aktorami".

Zassałem też Starcie Tytanów i generalnie nie polecam. Jako fan pierwowzoru nie spodziewałem się zbyt wiele po tej produkcji, właściwie łyknąłem jedynie dla wielce zachwalanego Krakena. Ten jednak również bez rewelacji.
 
Incepcja, zajebisty film, podpisuję się pod tym co napisał Hang, a co do Twoich słów, mi się The Crazies podobał bo bardzo dawno nie oglądałem jakiegoś dobrego thrillera/horroru. :P A lubię jak się krew leje. :D
 
Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek, serial jest max dobry.W Szczególnie fanom MMA powinien się spodobać ;)


 
Incepcja - któtko i na temat. Najlepsza fabuła od czasu pierwszego Matrixa. Wyborne kino.
 
Właśnie wróciłem z Niezniszczalnych i jeśli ktoś lubi filmy akcji, a domyślam się, że większość z was lubi, to polecam gorąco. Krew, strzelanina, wybuchy i trochę MMA. Jak dla mnie warto zobaczyć. Ja chcę jeszcze raz :D
 
Muhammad Ali - mam pytanie jakis czas temu raczej dluzszy byl wrzucony z tego co pamietam na mmarocks film dokumentalny o Alim szukalem po roznych stronach z filami na googlach i nie moglem znalesc, ma ktos moze link do tego filmu, bede bardzo wdzieczny. Dodam tylko ze byla to nowa produkcja, gdzie wypowiadali sie prawie wszyscy przeciwnicy Alego o nim, i opowiadali rozne historyjki, film byl naprawde dobry.
 
Jeśli ktoś lubi filmy akcji to może mu się spodobać "Salt" z Angeliną Jolie, odrazu uprzedzam że film jest bardzo nierealistyczny ;-)

Wcześniej wspomnianą "Różyczkę" jak najbardziej polecam - naprawdę dobre polskie kino.

Z drugiej strony z filmów aż do bólu realistycznych poleciłbym dokumenty Alexa Jonesa:
-"Endgame"
-"The Obama Deception"
-"Fall of the Republic"
Najlepiej oglądać w takiej kolejności. Osoby nie znające się na realiach dzisiejszego świata mogą wpaść w szok. Innych jego dokumentów nie oglądałem ale myślę że też są niezłe.
 
"Niezniszczalni".
Gorąco polecam.
Sama śmietanka gwiazdorów kina akcji lat 80-90 w filmie mocno zdystansowanym do tego rodzaju kina ;)
Efekt znakomity.

Warto dla samej obsady (Stallone, Lundgren, Jet Li, Shwarzeneger, Willis - bohaterowie dzieciństwa ;) )

PS: Randy tłumaczący od czego ma "takie uszy" - miazga:)

BTW: Zassałem "Autor Widmo"
, ale jeszcze nie widziałem.
 
SALT - zdecydowanie NIE polecam, film jest tak przewidywalny i ma tak mało skomplikowaną fabułę, że średnio bystry gimnazjalista po chwili domyśli sie 90% filmu, do tego zupełnie głupie motywy, jak szpiegowanie głównej bohaterki w totalitarnej KRLD(gdzie nawet buta bez pozwolenia władzy nie kupisz), o skakaniu po jadących ciężarówkach, w szybie windy, rozwalaniu ścian bunkra pod białym domem karabinem nie wspominając. Oczywiście chudy babsztyl po drodze załatwia dziesiątki agentów specsłużb walcząc wręcz, każdego mając na strzała. Jedyne co dobre to rola Olbrychskiego, chociaż SPOILER sucz która gra główną rolę dość szybko go zabija.


A pomyśleć, że mogłem iść na niezniszczalnych, ale nie bo kumpel i jego dziewczyna z którymi byliśmy musieli już pójść na to kilka dni wcześniej :/
 
Co do Incepcji - byłem kilka tygodni temu i film słusznie jest bardzo chwalony, naprawdę dobry
 
Nilg, za tego spoilera to ci się należy duszenie trójkątne :D. Cóż, pozostają Niezniszczalni.
 
Ja dziś obejrzałem sobie 'Tekken' no i powiem szczerze, że całkiem całkiem. Dla fanów gry polecam.
 
Seban to przecież nie moja wina, że ona tak potraktowała naszego czołowego aktora :P
 
Obejrzałem dzisiaj Salt, przed przeczytaniem spoilera.. ale w sumie nie musiałem czytać, żeby wykminić końcówkę, anyway, lubię czasem obejrzeć coś co nie potrzebuje myślenia. :D
 
kucharze%20historii.jpg
 
Iron Man 2 - mniej więcej równy poziom z jedynką, oby nie schrzanili kontynuacji. :)
 
Pieskie popołudnie z Alem Pacino. Film naprawdę gody zobaczenia, wczoraj przez przypadek zacząłem oglądać w tv. Bardzo ciekawy scenariusz, bo napisany przez życie (film na faktach). Polecam.
 
Ja ze swojej strony polecam:
Święci z Bostonu;
London;
Miasto gniewu;
7 Dusz;
Funny People;
Zabójczy numer (Lucky Number Slevin);
Snatch-Przekręt;
Księga ocalenia;
Jak tylko mi się coś przypomni to na pewno dopiszę :)
 
obejrzałem sobie wczoraj Drużynę A z Rampage'em ; ] i muszę przyznać, że całkiem fajny film, w tej scenie w dokach bylo strasznie widac, ze bylo robione cyfrowo, ale i tak bylo calkiem dobrze.
 
Obejrzałem The Book Of Eli i generalnie nie polecam.
Słaba fabuła, akcja niby jest ale jakaś taka bez polotu. Ogólnie rzecz ujmując - film zwyczajnie nudny.
Denzela przemilczę bo to nie rola na miare jego aktorstwa.

Dziś zabieram się za tak zwane nadrabianie zaległości - Fight Club
. O zgrozo jeszcze nie widziałem (impossible?).
 
To prawda Book Of Eli takie do obejrzenia na siłę jak nie ma nic innego. Za Fight Club powinieneś sobie sam nałożyć bana :D


Ja ostatnio widziałem Iron Man 2 Jak na taki klimat filmów komiksowych to dobrze zrobiony film hehe :)


Dziś się biorę za "Frozen"


7307231.3.jpg
 
polecam jak ktoś nie oglądał.



druga część tego ostatniego to adulthood , oba można obejrzeć na youtubie.
 
Kidulthood bardzo fajne, dobry uliczny klimat. Adulthood już trochę słabsze ale też można zobaczyć :)
 
Prince of Persia : The Sands of Time obejrzałem podobał mi się :D coś dla panów ( całkiem urodziwa księżniczka ) i dla pań ( goły tors Jake'a Gyllenhaala ).
Co do typów Madafaki The Class bardzo dobry film Estoński na faktach. Polecam też Die Welle niemiecki film również na faktach. A coś na zimne wieczory klasyczna rozwałka w stylu Rambo czyli The Expendables.
 
Exam z 2009 - http://www.filmweb.pl/film/Exam-2009-486763

Już chyba klasyk filmów o zachowywaniu się pod wpływem pewnych środków, w roli głownej Jhonny Depp, czyli "Las Vegas Parano" - http://www.filmweb.pl/Las.Vegas.Parano ;D ^^
 
@Madafaka-podpasowales mi z tytulami bardzo -jak ktos nie wie to rezyser ,,This is england,, nakrecil serial o dalszych losach bohaterow tego filmu.Wczoraj byla emisja drugiego odcinka.


@Yoshishiro- jak wszedl Fight Club ?


Jako niepoprawny anglofil dodam jeszcze :








 
Kraver, ten film tak mi mózg zniszczył, że nie wytrwałem do dwudziestej minuty. xD
 
Back
Top