Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

4 część piratów to niezłe gówno, jedyne co tam trzyma poziom to gra Johnnego bo jest praktycznie stworzony do tej roli. Dużo wątków wziętych z tyłka, bardzo rzeczy powiązanych, także czasami nie wiadomo co się z czego wzieło. Sam byłem fanem 3 ostatnich filmów, ale ten nie przypadł mi do gustu.
Ostatnio widziałem "Fast five" i jeżeli rozpatrywać ten film tylko w granicach kina akcji to wystawiłbym 7,5/10. Fajna zabawa, szczególnie jak się siądzie przy piwku, bo nie trzeba się dużo głowić nad tym co się dzieje na ekranie ^^
 
dvd rip never back down 2 leży już na piratebay. ogólnie taka sama bajka jak jedynka. parę nawiązań do śwata mma . fabuła - od 15 minuty już przewijałem tylko do walk :)
 
Mayhem POLECA film "Warrior" !
beztytuucns.jpg
 
"Jasne błękitne okna" - całkiem ciekawy dramat w reżyserii Bogusława Lindy. Polecany tutaj film "Sala samobójców" jakoś mnie nie przekonał.
 
Never back down 2, ocena : 0/10 straszne gówno, typowa amerykańska bajka. Nie polecam oglądać tego szitu.
 
corey, "jasne błękitne okna" ogądałem i się śmiałem w kinie :> nie lubię manipulowania emocjami, szczególnie w tak słabym stylu. 5,5/10



never back down, piękna bajka dla amerykańskiej modzieży, poprawna politycznie, dobro zwycięża nad złem, no i te fantastyczne techniki, co wychodzą tylko na treningach :) 4/10



piraci cz4, nie umywa się do oryginału, aż strach pomyśleć jak będzie wyglądała następna produkcja z pod znaku korsarzy. nawet johny nie jest w stanie wybronić tego filmu. 5/10



sala samobójców, nie polecam oglądać w czasie jedzenia. Mnie 18 minuta i 20(scena "walki") zastały przy lazanii. Film o wyobrażeniach reżysera, tyle mający wspólnego z rzeczywistością co ja z baletem. Świetna pozycja dla młodzieży - śmierć jako rozwiązanie problemów. Niestety kolejna polska sieczka. 2/10 bo ciężko ocenić coś tak przewrotnego. Realizacja tego "dzieła" to po prostu przejaw hipokryzji twórców - nagroda za ciężki temat.



(btw nie jestem krytykantem, ani krytykiem. po prostu wymieniliście ch*jowe filmy jako ostatnie) :)



aaa no i szybcy się wściekli 101 czy ileś, dobre rzemiosło, zapewne zobaczymy jeszcze kilka części. po pierwszej, która była w miarę świeża (ciekawa próba podrobienia w filmie "torque") kolejne trzymają równy poziom 6/10 równie nieprawdopodne, ale przynajmniej mile można zjeść niedzielny obiad. (ech... Riddicku gdzie jesteś?)







żeby nie było,. że tylko hejtuję, 30 stron temu już polecałem, ale zrobię to jeszcze raz. Wiatr buszujący w jęczmieniu. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Wielu może go nie zrozumieć, ale cóż...



I drugi, IMO lepszy od Bronsona, Chopper, film po prostu miazga. Będę miał jutro/dziś chwilę, to wrzucę po prostu screeny z filweba ze swoimi listami.
 
str1.png




Te filmy pewnie każdy zna, Leon to mój ulubiony, epicka historia uczucia pomiędzy dorosłym zabójcą a młodą dziewczyną. Mary and Max, niedoceniana animacja z głębokim przekazem. Pozycja obowiązkowa. Zapaśnika, ani Wiatru przedstawiać (już) nie muszę. Sweeney Todd, jedna z najlepszych kreacji Johnego, okraszona odrobiną czarnego humoru i krwi :) Fantastyczny Pan Lis i jego cyniczne uwagi zawsze poprawiają mi nastrój. (tak jak w przypadku M&M animacja jest nieco inna) Niepoślednie poczucie humoru, wiele inteligentych żartów, 9/10 :) Bękarty Wojny kiedyś będą nazywane klasykiem kina, tak jak dziś nazywa sie inne działa Tarrantino. Za wszelką cenę, czyli milion dollar baby, to jedyny film, który od 6 lat mam na dysku zawsze. Najlepszy film Clinta. pamiętajcie "tough ain't enough". Football Factory, jeden z pierwszych filmów o kibicach, który przebił się do mainstreamu, ocena zawyżona ofc, ale cóż, mam do niej prawo ;) Symetria, rewelacyjny film, mimo pewnej prozaiczności sytuacji i brakach, nie da się przejść obojętnie obok niego.



Kolorowych, jak będę miał wenę, wrzucę jeszcze trochę filmów, które wg mnie każdy powinien znać :)
 
"Svjedoci"(2003) - Chorwacki film opisujący ciekawy epizod z małego miasteczka, rozgrywający się podczas wojny bałkańskiej. Ukazane z perespektywy kilku osób, jak ( bezpodstawna ) nienawiść narodowościowa przesłania racjonalne myślenie ( i działanie ).



Pervert - "Wiatr buszujący w jęczmeniu" to historia jak najbardziej ciekawa ale przedstawienie jej stało na słabym poziomie. Więcej emocji wywarło u mnie czytanie "felietonów" o IRA. Tylko nie pisz, że ten film nie miał wywoływać emocji :-) "Bloody sunday" (2002) czy nawet "Michael Collins" (1996) wypadają w tej tematyce o klasę lepiej.
 
corey. moje oceny są subiektywne, bo i kieruję się emocjami ;) może masz rację, z perspektywy czasu nie oceniłbym tego filmu, aż tak wysoko, ale najwidoczniej w jakiejś mierze poruszyła mnie ta "inna" historia IRA.
 
@Pervert, dobry gust filmowy! Większość z twojej listy ulubionych też bardzo cenię, niektórych nie widziałem, także w wolnym czasie poszukam.







Film do obejrzenia z wybranką serca, o ile nie podejrzewa was o skoki w bok, bo po tym filmie może sobie uświadomić jak faceci są słabi :D



 
kaczka nie oglądaj tego. Nie warto. Dno jak cholera. Ja przymierzam sie do tego dokumentu o K2. Jutro obejrzę, to napisze jak tam wrażenia.
 
dobre filmy masz na filmwebie Perfum :-)



Przypomniałeś mi Choppera, oglądałem go dawno temu i pamiętam, że podobał mi się w chuj. Aż sobie ściągnę i obejrzę jeszcze raz.
 
Never Back Down 1 to szmira (1/10 na FW ode mnie) i nie wydaje mi się żeby druga część tego "dzieła" mogła zebrać inne recenzje, choć z jakiegoś powodu na filmwebie pierwsza część ma wyjątkowo zawyżoną ocenę.



Jeżeli ktoś nie widział to polecam Siedem Dusz z Willem Smithem - najlepszy film jaki widziałem, gwarantowana kilkudniowa deprecha po seansie. Zasłużona dycha na FW.
 
@outast Seven Pounds, świetny film, nie tyle depresyjny, co refleksyjny, ile warte jest ludzkie życie.







kolejna porcja pozycji obowiązkowych. Na górze ucięty Dzień Świra, najlepsza z opowieści o Adasiu Miauczyńskim :)



beztytuusby.png




z tych szczególnie polecam American History X, potrafi skutecznie wyleczyć z dziwnych przekonań i Edwarda Nożycorękiego, druga najlepsza rola Johnego Deppa imo.
 
Jak ktos chce sprawdzic co fajnego jest do oglądnięcia, proponuję zerknąć na tabelkę tu:



http://www.imdb.com/chart/top







ocenki około 7 i wiecej gwarantują ,że raczej sie nie rozczarujemy ( nie sprawdzałem, ale zgaduje ,że większość filmów Perverta, spokojnie w rankingu się znajdują (i lekko w pierwszej setce). Ja bazuje na tej stronce + FW też.
 
Nie chę zbytnio spoilować, więc kilka słów i moja opinia muszą wystarczyć :)



ucieło mi ostatnie cztery. Leaving Las Vegas, historia człowieka, który nie chce żyć, wszytko to w zalewach % i światłach miasta hazardu. Świetna gra aktorska i rewelacyjny film. Klasyk Truman Show, jeden z ostatnich filmów Prawnik z Lincolna, w dużej mierze kopia Primal Fear, ale wciąż kawał dobrego kina i Burke and Hare, czarna komedia okraszona kawałkiem Proclaimers ;)



beztytuubum.png




resztę pewnie każdy zna, polecam szczególnie Primal Fear/Lęk pierwotny, zaskakująca kreacja Nortona, zakończenie nie pozwala przejść obojętnie obok tego filmu :)
 
Pisałem już o 7 pounds w hyde parku, film miażdży. American X History klasyk, jeden z moich ulubionych filmów. Jeszcze Miasto Boga, wiem, że pewnie wszyscy to już widzieli, ale też pozycja obowiązkowa.



Z seriali polecam : Chłopaki z baraków(trailer park boys) genialny kanadyjski serial, wszystkie sezony na YT



Oraz Sons of Anarchy, zajebisty. Z niecierpliwością czekam na 4 sezon.
 
z seriali to jeszcze Ekipa "Entourage" swietny film o kumplach z ktorych jeden jest wielka gwiazda filmowa :)



ii rowniez polecam "Breaking Bad" o nauczycielu z chemi ktory dowiaduje sie ze ma raka i zaczyna robic metaamfetaminy i to nie byle jaka zeby zarobic kase dla rodziny Polecam!
 
Entourage to mistrzostwo świata, niestety w pon wyszedł ostatni odcinek i teraz trzeba czekac na film, który jest w planach
 
z seriali polecam Californication, Jak poznałem waszą matkę i Skins. Pervert - moj ulubiony film z tych, ktore wymieniles to chyba Requiem dla snu, swietne kino.
 
Interstate 60 - film polecił mi sawikoslokos; genialny, rewelacyjny! Jeden z najlepszych filmów jaki oglądałem.







sawikosloko co jeszcze mi polecisz? oglądałem te dwa filmy co podałeś i jestem zadowolony.



:)
 
Back
Top