Doping, sterydy i inne środki

Brał ktoś BCAA ? Jakieś konkretne marki ?
jajko-65g.jpg
 
Czy mógłby Pan je nam przedstawić?
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych to absolutna podstawa suplementacji w różnych dyscyplinach sportowych. Wiele osób stosuje BCAA po prostu dlatego, że odczuwa ich korzystne działanie. Jedni mówią, że dodają im energii do ćwiczeń, drudzy, że przyspieszają regenerację, inni zaś, że ułatwiają wzrost mięśni. Mam pisać dalej ?


Dzięki za normalną odpowiedź :deniro:
 
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych to absolutna podstawa suplementacji w różnych dyscyplinach sportowych. Wiele osób stosuje BCAA po prostu dlatego, że odczuwa ich korzystne działanie. Jedni mówią, że dodają im energii do ćwiczeń, drudzy, że przyspieszają regenerację, inni zaś, że ułatwiają wzrost mięśni. Mam pisać dalej ?


Dzięki za normalną odpowiedź :deniro:
:mjsmile:
A kto twierdzi, że to podstawa? Bardzo mnie ciekawi skąd takie wynoszenie na piedestał bcaa w formie suplementu.
 
:mjsmile:
A kto twierdzi, że to podstawa? Bardzo mnie ciekawi skąd takie wynoszenie na piedestał bcaa w formie suplementu.
BCAA czyli leucyna, walina i izoleucyna są substancjami egzogennymi, czyli człowiek sam nie może ich wytworzyć. Poza tym pobudzają syntezę białek i mają właściwości antykataboliczne, hamują rozpad włókien mięśniowych. BCAA w przeciwieństwie do innych aminokwasów budujących białka wyróżniają się obecnością rozgałęzionego łańcucha bocznego, a także tym, że metabolizowane są nie w wątrobie, a przede wszystkim w tkance mięśniowej.
 
BCAA czyli leucyna, walina i izoleucyna są substancjami egzogennymi, czyli człowiek sam nie może ich wytworzyć. Poza tym pobudzają syntezę białek i mają właściwości antykataboliczne, hamują rozpad włókien mięśniowych. BCAA w przeciwieństwie do innych aminokwasów budujących białka wyróżniają się obecnością rozgałęzionego łańcucha bocznego, a także tym, że metabolizowane są nie w wątrobie, a przede wszystkim w tkance mięśniowej.
Mógłby Pan przestać kopiować fragmenty artykułów z internetu i przedstawić jakie są te podstawy budowania masy mięśniowej, o których Pan wspominał?
 
BCAA czyli leucyna, walina i izoleucyna są substancjami egzogennymi, czyli człowiek sam nie może ich wytworzyć. Poza tym pobudzają syntezę białek i mają właściwości antykataboliczne, hamują rozpad włókien mięśniowych. BCAA w przeciwieństwie do innych aminokwasów budujących białka wyróżniają się obecnością rozgałęzionego łańcucha bocznego, a także tym, że metabolizowane są nie w wątrobie, a przede wszystkim w tkance mięśniowej.
Ty mi nie wyjeżdżaj z definicjami z internetu, tylko uzasadnij używanie bcaa w postaci suplementu. Czytaj że zrozumieniem i odpowiedz łaskawie na pytanie. Kto twierdzi że to podstawa? I dlaczego akurat w formie suplementu?
 
Podstawą budowania masy mięśniowej jest dobrze złożona dieta i konkretny trening. A wszelkie suple to jedynie EWENTUALNY dodatek.
 
BCAA to też w dużej mierze placebo a nie oszukujmy się, przy redukcji przykładowo człowiek się chwyta wszystkiego co mu zrekompensuje deficyt kcal.
U mnie po BCAA nieco lepsza regeneracja, ale tak jak mówię - na pewno po części placebo.
 
Według wielu źródeł jedynym działającym suplementem jest kreatyna, reszta to bardzo mały procent(nie licząc oczywiście białek gainerów itp, bo to trochę co innego ;))
 
laczyles to z czyms jeszcze na oczyszczenie? aktualnie jestem na hepa merz 3000, uwazasz, ze warto dolozyc do tego nac czy odczekac az skoncze kuracje?
Można łączyć. Ale jak bierzesz tylko prewencyjnie to wystarczy jeden środek.
 
Back
Top