1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Doping, sterydy i inne środki

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by midern, Oct 7, 2014.

1. midern

midern UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,065
    Zdobyte Lajki:
    1,966
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Lębork
    Home Page:
    Doping i sterydy są tematem tabu. Nie raz, nie dwa, pojawiaja się tematy, że dani sportowcy wpadli na testach, i za kazdym razem w tych tematach prowadzone są dyskusje o tych środkach - "Ja wiem lepiej niż Ty", "Trzeba było pilnować cyklu", wyjaśnianie co dają te środki. pojawiły się nawet głosy, zeby zalegalizować doping! Po ostatnim temacie z wpadką Piotra Hallmana i widząc komentarze proponujące założenie nowego tematu, postanowiłem tak zrobić.

A więc swoje dyskusje i mądrości można przenieść z tamtego tematu na ten. Zapraszam do dyskusji. :)

2. poleaxe

poleaxe BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    726
    Zdobyte Lajki:
    157
    Punkty:
    1,190
    Tak gwoli ustalenia, mam pytanie czym wg was jest doping. Czy jest to stosowanie zakazanych specyfików, tych szkodliwych dla zdrowia, czy jakiekolwiek pozażywieniowe/treningowe wspomaganie organizmu? Czy palenie tytoniu to doping? Słyszałem np. o wspinaczach, którzy trenowali jarając szlugi (na podniesienie wydolności płuc i podobno na tworzenie się większej ilości czerwonych krwinek) nie paląc na codzień (nie wiem czy to prawda).

3. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,869
    Punkty:
    490
    Wg mnie doping to wspomaganie się farmaceutykami których przeznaczenie jest inne niż sport a zastosowanie w sporcie to wykorzystywanie jedynie ich skutków ubocznych.

4. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,348
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,190
    doping to wszystko co możesz osiągnac ponad to co zrobisz samą dietą i treningiem ale to palenie fajek cięzko nazwać dopingiem bo zapalić tak mozna raz za czas jak się pali czesto to wydolnośc spada

5. cRe

cRe PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,455
    Zdobyte Lajki:
    5,325
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Mam pytanko do kogoś kto ogarnia temat, a nie słyszał od kolegi na siłowni albo przeczytał na forum. Co by się stało z ciałem jakiegoś topowego kulturysty który z dnia na dzień odstawia cały ten syf ale dalej trenuje i odżywia się jak trzeba. Są jakieś objawy jak z odstawieniem np narkotyków? A co z jego mięsniami? spadnie mu masa ale dalej będzie w dobrej formie czy będzie sflaczały i pomarszczony?

6. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    28,992
    Punkty:
    3,190
    Czekam na wypowedź ARLIEGO ;-)

Ja tam sie nie znam-nie brałem, choć jak wielu, mogłem ;-)

7. poleaxe

poleaxe BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    726
    Zdobyte Lajki:
    157
    Punkty:
    1,190
    Jak w szpitalu wylądowałem z mononukleozą to mi sterydy dawali... więc całkiem możliwe, że i tobie jakiś lekarz kiedyś przepisał ;)

8. JoeKickass

JoeKickass BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    912
    Zdobyte Lajki:
    205
    Punkty:
    1,190
    Jak narazie wpadają tylko ludzie z UFC, albo ja o reszcie nie słyszałem, a co z Bellatorem i WSOF? Swoja drogę Ciekawy jestem, jakby zrobili badania w KSW, czy faktycznie tak jak tutaj papla połowa forum, prawie wszyscy by wpadli? ;-)

9. Anonymous

Anonymous Guest

Komentarze:
    36,403
    Zdobyte Lajki:
    28,992
    Punkty:
    3,190

10. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,969
    Zdobyte Lajki:
    12,506
    Punkty:
    1,190
    Dobry temat. Niech się TYTUS i jeszcze tam kilku koneserów szprycy wypowie. Chętnie poczytam.

11. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,229
    Zdobyte Lajki:
    68
    Punkty:
    790
    Po powstaniu tego tematu @TYTUS wkrótce będzie miał rangę Heavyweight :-)

@cRe ja nie wbijam i nie znam się na tym za dobrze, ale z tego co wiem, to doping nie polega na po prostu "braniu jakiegoś sterydu", jak koleś schodzi z cyklu to bierze osobne środki na odblokowanie produkcji naturalnego testosteronu i jakieś inne cuda. Spadki są, ale nie takie jak w kampaniach przeciw sterydom, nie zmieniasz się nagle w sflaczałą piłkę. Zresztą mam kumpli, którzy brali kiedyś a teraz już nie, mówią, że ważą mniej niż wtedy, ale nadal są duzi i silni ;)

12. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,869
    Punkty:
    490
    Nie wszystkie sterydy są anaboliczne :) Mi kiedyś lekarz przepisał wziewny :)

13. midern

midern UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,065
    Zdobyte Lajki:
    1,966
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Lębork
    Home Page:
    Właśnie, zapraszam Tytusa, Baja i kilku innych (moze i szarych) znawców (niekoniecznie ironicznie to napisałem) do dyskusji tutaj.

14. poleaxe

poleaxe BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    726
    Zdobyte Lajki:
    157
    Punkty:
    1,190
    Kaczka, sport nigdy nie będzie "czysty". Wyścig zbrojeń jest już od dawna - wystarczy prześledzić historię... Kto ma kasę będzie mógł sobie pozwolić na legalny doping - taki, który teraz nie jest wykrywalny lub jeszcze nie jest zakazany. A jeśli ktoś sobie chce szkodzić to wolna droga (inna sprawa z nieświadomym - wbrew woli lub po dezinformacji - jego przyjmowaniem, tak jak to podobno było ze sportowcami w NRD - na to powinny być paragrafy).

15. Arlovski

Arlovski UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,341
    Zdobyte Lajki:
    14,416
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Bobrujsk
    Home Page:
    Czyli każdy inny koksujący spotowiec jest "be" ale zawodnik mma na koksie to już ok, bo "w sumie i tak każdy bierze"? A co z tymi co nie chcą się kłuć a bez tego do "najlepszych" nie mają startu/ To chyba nie o to tu chodzi.

16. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,877
    Zdobyte Lajki:
    1,898
    Punkty:
    1,790
    Co za problem...Możemy mieć organizację ze sterydziarzami w Polsce, w UFC z tym walczą ;-)

Ja jestem na NIE, póki sterydy nie wzmocnią kości zawodników na tyle, że nie będzie złamań na treningach, sparingach i w walkach;] Inne wspomagacze do oglądania walk mi nie są potrzebne. Można mniej trenować jak organizm nie pozwala na więcej, słabiej czy wolniej nieco walczyć, nie przeszkadza mi to. Jedyny plus bym miał z tego jako kibic, gdyby zawodnicy dzięki temu "nie wypadali" tak często, ale nie działa to w ten sposób, więc da mnie nie ma żadnych plusów z tego, że biorą. Wolę wiedzieć kto będzie najlepszy bez wspomagania niż po wspomaganiu ;-) Choć zdaje sobie sprawę, że jest to opinia, a życie życiem i raczej bez kontroli codziennych na zawodnikach jest to niewykonalne.

No i dodam, że marihuanę się powinno z tej listy wyrzucić, bo to nie steryd, ani nie pomaga w walce czy przy trenowaniu :P

PS: Walić inne sporty, tu rozmawiamy o MMA. Akurat w MMA wpływ nadludzkości jednej jednostki ma wpływ na zdrowie i życie drugiej jednostki, co innego w jakimś sprincie czy skokach narciarskich :P Choć nigdzie nie powinno tego być, to na inne sporty mam w tym temacie wyje**ne ;-)

17. Arlovski

Arlovski UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,341
    Zdobyte Lajki:
    14,416
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Bobrujsk
    Home Page:
    niech zalegalizują też to, że fajter może mieć do 2 promili w momencie rozpoczęcia walki. koksy ok, alko złe? Jak sie bawić to się bawić.

18. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,877
    Zdobyte Lajki:
    1,898
    Punkty:
    1,790
    Alko też złe, uśmieża ból (ganja potęguje zmysły i boli bardziej), wzbudza agresję (ganja ją niweluje).

19. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,869
    Punkty:
    490
    Born nie wiem co paliłeś, ale normalne jaranie to jeden z lepszych znieczulaczy.

Heroina też nie pomaga.

20. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,877
    Zdobyte Lajki:
    1,898
    Punkty:
    1,790
    Nie porównuj jakiejś roślinki z tworem chemicznym jakim jest heroina czy tym podobne ;-)

Znieczulaczy? W pewnym sensie, ale wyostrza zmysły, bodźce. Lepiej zostać jębniętym czy nawet uszczypniętym na trzeźwo niż po blancie ;-)

No, ale nie róbmy z tematu tematu o ganji, choć to też "środek zakazany".

Share This Page