De Longhi - jaki model ekspresu do kawy wybrać ?

:werdum:


A serio to Smacznej kawusi, niech sprzęt służy jak najdłużej. Tylko kaw i palarni jest od chuja na rynku i trochę, a znaleźć coś w swoim smaku to trochę kasy przepuścisz. To nie yearba że po 5 sprawdzonych paczkach już wiesz ze to ta jedyna
:tiphatb:
 
:werdum:


A serio to Smacznej kawusi, niech sprzęt służy jak najdłużej. Tylko kaw i palarni jest od chuja na rynku i trochę, a znaleźć coś w swoim smaku to trochę kasy przepuścisz. To nie yearba że po 5 sprawdzonych paczkach już wiesz ze to ta jedyna
:tiphatb:

Dzieki

Przy yerbie musialem przetestować około +/- 50 próbek ( argentyna, brazylia, paragwaj ) aby znaleźć 3 smaki co mi pasują... dramat.
Testowalem od sierpnia do listopada i bylo tak ze czesto po próbce myslalem ze dobra yerba a jak kupilem 500g to okazywalo sie ze okropieństwo.

A przy kawie to chyba łatwiej skoro dużo wcześniej w tej mielonej poznałem jakie marki kaw są dobre czyli np. Lavazza / Segafredo
W kawach ziarnistych ich odpowiedniki powinny być tak samo jakościowe
Ale na pierwszy rzut wolalem kupic tansza kawe bo duzo poszlo w kosz przy ogarnianiu sprzetu
 
Dzieki

Przy yerbie musialem przetestować około +/- 50 próbek ( argentyna, brazylia, paragwaj ) aby znaleźć 3 smaki co mi pasują... dramat.
Testowalem od sierpnia do listopada i bylo tak ze czesto po próbce myslalem ze dobra yerba a jak kupilem 500g to okazywalo sie ze okropieństwo.

A przy kawie to chyba łatwiej skoro dużo wcześniej w tej mielonej poznałem jakie marki kaw są dobre czyli np. Lavazza / Segafredo
W kawach ziarnistych ich odpowiedniki powinny być tak samo jakościowe
Ale na pierwszy rzut wolalem kupic tansza kawe bo duzo poszlo w kosz przy ogarnianiu sprzetu


Spróbuj Kimbo.

Używam na codzień i moim zdaniem o niebo lepsza niż Lavazza czy Sagafredo.
 
Kupilem arabice, bo robusta na opakowaniu pisalo ze to jakas mieszanka.
Te marketowe robusty to zazwyczaj mieszanka z różnych krajów, czasami z dodatkiem arabiki. Zazwyczaj pisze ile jest % ziaren arabiki w paczce.

Również polecam Kimbo (Gold) marketowa kawa ale jedna z tych lepszych
 
Dzieki

Przy yerbie musialem przetestować około +/- 50 próbek ( argentyna, brazylia, paragwaj ) aby znaleźć 3 smaki co mi pasują... dramat.
Testowalem od sierpnia do listopada i bylo tak ze czesto po próbce myslalem ze dobra yerba a jak kupilem 500g to okazywalo sie ze okropieństwo.

A przy kawie to chyba łatwiej skoro dużo wcześniej w tej mielonej poznałem jakie marki kaw są dobre czyli np. Lavazza / Segafredo
W kawach ziarnistych ich odpowiedniki powinny być tak samo jakościowe
Ale na pierwszy rzut wolalem kupic tansza kawe bo duzo poszlo w kosz przy ogarnianiu sprzetu
d2e67eb3ad8e7bdd58212fd3dc633b14.gif
 
Spróbuj Kimbo.
Kimbo jest bardzo dobra, ze swojej strony z kaw dostępnych w marketach polecam Pellini (ja zazwyczaj kupuje Pellini Top 100% Arabica). Ale i tak nie mają podjazdu do kaw z rzemieślniczych palarni. We Wrocku bardzo dobre rodzaje i mieszanki są w Etno

 
Jest kawa rozpuszczalna trzymająca jako taki poziom? Popijam Jacobs Cronat Gold i MK Cafe Gold, ale może jest coś lepszego? Więcej kawy w kawie :D Wiem, że rozpuszczalna jest kawą na niby, jednak czasami trzeba wypić w biegu.
Rytuały z porannym parzeniem w kawiarce poszły w zapomnienie i z lenistwa nie chce mi się do nich wracać.
 
Pan @Evo juz mi natlukl do glowy zeby nie kupowac z Jury bo to jest dla firm ekspres a do uzytku domowego wystarczy De Longhi , ale dziekuje za wskazanie
Jura najlepsza do użytku domowego ale czy warto tyle dopłacać w stosunku do De Longhi to już osobna kwestia - może i zależna od zasobności portfela.
 
Jest kawa rozpuszczalna trzymająca jako taki poziom? Popijam Jacobs Cronat Gold i MK Cafe Gold, ale może jest coś lepszego? Więcej kawy w kawie :D Wiem, że rozpuszczalna jest kawą na niby, jednak czasami trzeba wypić w biegu.
Rytuały z porannym parzeniem w kawiarce poszły w zapomnienie i z lenistwa nie chce mi się do nich wracać.
Davidoff rozpuszczalne trzymają poziom.
 
Back
Top