Co mnie wku*wia

Nie potrzeba, żadnego nakazu aby wejść na cudzą posesję i kogoś zatrzymać. Prywatna posesja to nie jest jakaś strefa azylu dla przestępców, że wystarczy spierdolić i domagać się nakazu.

Musza miec wyrazny powod a przed podjeciem jakichkolwiek czynnosci wylegitymowac sie.


§ 2. Policjanci, przystępując do czynności służbowych określonych w § 1 są obowiązani:
1) podać stopień, imię i nazwisko; policjanci nie umundurowani okazują ponadto legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować nazwisko policjanta i nazwę organu, który wydał legitymację
2) podać podstawę prawną oraz przyczynę podjęcia czynności służbowej.
 
Ja nie wiem gdzie wy żyjecie i co robicie, ale ja przy wszystkich kontrolach drogowych i mandatach za picie w parkach etc. Byłem dla policjantów miły i nigdy nie okazywałem jakiejś pogardy, przez co wszyscy odpłacali mi tym samym i zawsze płaciłem najmniejszy mandat/nie dostawałem go w ogóle. Policjant to normalny człowiek wykonujący swoją pracę i jak podchodzi się do niego jak do człowieka, to nie widzę powodu, żeby szukał kłopotów i kozaczył.
 
@dobryskun 1. to tylko dotyczy osoby której dotyczy interwencja, 2. nie dotyczy zatrzymania - jak sobie wyobrażasz zatrzymywać typa i pokazać mu legitymację, żeby sobie zapisywał dane? Podstawę prawną zawsze ci podadzą tę samą: art. 15 ustawy o policji

@Orest różnie to bywa, czasem jest tak, że żądny wrażeń świeżo upieczony policjant ze wsi czuje sie panem życia i śmierci i chce poczuć władzę, jak chcieli mnie potrącić to ewidentnie chciał się popisać przed dupą z którą jeździł. Pyskówka była ale olewka totalna i poszliśmy dalej w swoją stronę.
Ale praktycznie zawsze jak sobie pije piwko ze znajomymi na osiedlu to kończy się na zabraniu swoich butelek i pójściu w spokojniejsze miejsce.
 
Ja sie odnioslem do sytuacji w ktorej grube kurwy wchodza na moja posesje bez pozwolenia ani nakazu.
Są setki przypadków w których policja może wejść na posesje bez nakazu, ani zgody. Np. utrudnianie pracy organom ścigania. A takim czymś jest na przykład dzwonienie do poszukiwanego z komórki, żeby uprzedzić go o policji. Wątek katany z grzeczności pominę. Poszukiwany został znaleziony i zaaresztowany na posesji, także art. 239 kk.
A jeszcze jesli chodzi o Norwegie to poczytaj sobie jak dziala tu policja, jaka jest przestepczosc, jak dziala system wieziennictwa i jaki jest poziom recydywy.
Mam porównywać kraj który do lat 60. był Sosnowcem Europy, a potem zaczęto wydobywać gaz i ropę, w wyniku czego stworzono socjalistyczny raj, który wybitnie nie wpływa pozytywnie na poziom intelektualny obywateli ? W dodatku kraj o 10-krotnie mniejszej populacji.
Musza miec wyrazny powod a przed podjeciem jakichkolwiek czynnosci wylegitymowac sie.
Chyba, że dochodzi do usiłowania przestępstwa. Jeśli ktoś biegnie z ukradzioną torebką, to policjant nie musi się legitymować.
§ 2. Policjanci, przystępując do czynności służbowych określonych w § 1 są obowiązani:
1) podać stopień, imię i nazwisko; policjanci nie umundurowani okazują ponadto legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować nazwisko policjanta i nazwę organu, który wydał legitymację
2) podać podstawę prawną oraz przyczynę podjęcia czynności służbowej.
Nie masz żadnych przesłanek, żeby stwierdzić, że dane czynności nie zostały wykonane.
 
Strach przed policją jest w sumie naturalny - dlatego w niektórych krajach wydzielili policję turystyczną, która ma być miła dla turystów, reszta niekoniecznie. W Stanach o ile są bardzo pomocni na ulicy i mili, to jednak na łeb sobie nie dają wejść i nie przebierają w środkach jak muszą interweniować.
A z tym początkiem twojej wypowiedzi nie do końca się zgodzę. W Anglii jest kompletnie na odwrót. Tu policja jest dla ludzi i można to odczuć. Serio.
U nas jest takie nastawienie dziwne. Mam kumpla policjanta, czasami wpadał do mnie do byłej pracy na bajerę. Kilka razy zdarzyła się taka sytuacja, że rodzic gdy dziecko źle się zachowywało walił tekstem w stylu "patrz tu jest Pan policjant, jak będziesz się źle zachowywał to Pan Cie zabierze". Wtedy mój kumpel wkurwiony od razu walił reprymendę takiemu rodzicowi, że straszy dziecko policją. Później przykładowo dziecko gdzieś się zgubi i zamiast na ulicy zwrócić się do policjanta to podejdzie do jakiegoś potencjalnego pedofila.
 
Mam porównywać kraj który do lat 60. był Sosnowcem Europy, a potem zaczęto wydobywać gaz i ropę, w wyniku czego stworzono socjalistyczny raj, który wybitnie nie wpływa pozytywnie na poziom intelektualny obywateli ? W dodatku kraj o 10-krotnie mniejszej populacji
Przeciez sam zaczales porownanie ;)

Z dzialaniem socjalizmu na inteligencje to tez poplynales. Wytlumacz bo az parsknalem smiechem jak to przeczytalem.

Nie masz żadnych przesłanek, żeby stwierdzić, że dane czynności nie zostały wykonane
Zalozylem ze nie byly, dlatego sie dojebalem.
 
Pierdolenie, Stany to nie jest kraj post-reżimowy a prawdopodobnie ta interwencja skończyłaby się kulką dla kogoś. W Azji by nie wyskoczyli długo z puchy, jeszcze by się okazało, że ta babcia jest eksporterem heroiny jak jej się nie podoba interwencja.
Kurwa! Serio chcesz żyć w kraju gdzie służby, które są opłacane z naszych podatków napierdalają stare baby pałkami?
 
W społeczeństwie się utarło że starsi ludzie to nie wiem, nie potrafią być niebezpieczni? Najgorsze w tym wszystkim było to, że przychodzi stara baba, nie wie o co chodzi ale pierwsza się rzuca.
 
W społeczeństwie się utarło że starsi ludzie to nie wiem, nie potrafią być niebezpieczni? Najgorsze w tym wszystkim było to, że przychodzi stara baba, nie wie o co chodzi ale pierwsza się rzuca.
W spoleczenstwie sie utarlo ze niemowlak to nie wiem, nie potrafi zaatakowac... a przecierz w wiekszosci to przebiegle male cwaniaki...
 
Przeciez sam zaczales porownanie ;)
Zacząłem od uprawnień policji i te nie powinny się znacząco różnić w cywilizowanych zachodnich krajach. Co do reszty - przerobienie wyspy na zamknięte wiezienie o lekkim rygorze, w którym skazani hodują krowy i się opalają, jest pomysłem niewykonalnym (nie wspominając, że głupim). O konsoli Breivika nie mam zamiaru się rozpisywać. Oprócz tego - co prawda wskaźnik urbanizacji jest wyższy w Norwegii, natomiast większość "miast" to zadupia, stąd niższa przestępczość. Do tego wysoki poziom socjalizmu, zmniejsza przestępczość spowodowaną biedą i patologią.
Z dzialaniem socjalizmu na inteligencje to tez poplynales. Wytlumacz bo az parsknalem smiechem jak to przeczytalem.
Jak piszą klasycy wolnego rynku socjalizm zamienia ludzi w idiotów i czyni ich coraz bardziej uzależnionymi od państwa, a mniej od własnego rozumu. Polecam poczytać Rothbarda. Z debilnych pomysłów norweskich pomysłów - zmiana płci od 7 roku życia, parytet w zarządach i radach nadzorczych spółek, milion rzeczy z tematu o uchodźcach (pani minister wcielająca się w role uchodźcy).
http://www.pb.pl/3692810,92804,norweski-socjal-zagrozony
Na całe szczęście ten model upadnie.
 
przerobienie wyspy na zamknięte wiezienie o lekkim rygorze, w którym skazani hodują krowy i się opalają, jest pomysłem niewykonalnym
Przeciez wykonany. I dziala.

Jak piszą klasycy wolnego rynku socjalizm zamienia ludzi w idiotów i czyni ich coraz bardziej uzależnionymi od państwa, a mniej od własnego rozumu.
Jak pisza klasycy socjalizmu wolny rynek zamienia ludzi w bezdusznych egoistow coraz bardziej uzaleznionych od pogoni za pieniadzem zamiast za rozwojem.
O takich teoriach to pogadamy jak ktorys z tych systemow okaze sie wadliwy i padnie. Jak na razie socjalizm w Norwegii ma sie swietnie, ludzie zyja szczesliwie i bez przeszkod moga sie rozwijac w kazdej dziedzinie.
 
Przeciez wykonany. I dziala.
Wykonalny w np. takiej Polsce. Szejkowie zażyczyli sobie w Dubaju sztuczny, kryty stok narciarski. Działa, cały czas przynosi straty.
Jak pisza klasycy socjalizmu wolny rynek zamienia ludzi w bezdusznych egoistow coraz bardziej uzaleznionych od pogoni za pieniadzem zamiast za rozwojem.
O takich teoriach to pogadamy jak ktorys z tych systemow okaze sie wadliwy i padnie. Jak na razie socjalizm w Norwegii ma sie swietnie, ludzie zyja szczesliwie i bez przeszkod moga sie rozwijac w kazdej dziedzinie.
Czyli między wierszami potwierdzasz, że Norwegia jest wylęgarnią głupich pomysłów, na które żaden zdrowo myślący człowiek by nie wpadł ? Ale ponieważ mają zasoby ropy i gazu pomysły te na razie są tolerowane i wprowadzane w życie ? Ale jak ropa i gaz się skończą (a skończą się) to będzie problem ?
 
Przeciez wykonany. I dziala.


Jak pisza klasycy socjalizmu wolny rynek zamienia ludzi w bezdusznych egoistow coraz bardziej uzaleznionych od pogoni za pieniadzem zamiast za rozwojem.
O takich teoriach to pogadamy jak ktorys z tych systemow okaze sie wadliwy i padnie. Jak na razie socjalizm w Norwegii ma sie swietnie, ludzie zyja szczesliwie i bez przeszkod moga sie rozwijac w kazdej dziedzinie.
Bo jest hajs z ropy, ciekawe jak będą żyli, jak w pewnym momencie ludzkość zrezygnuje z ropy/ropa się skończy. Obstawiam, że bez ropy mieliby gorzej niż my, bo ani nie chce im się zapierdalac, ani nie mają technologii, którą by mogli sprzedawać, ani zagranicznych kolonii. Łatwo jest rozdawać hajs i fajnie żyć, jak pieniądze same do kraju płyną.
 
Przeciez wykonany. I dziala.


Jak pisza klasycy socjalizmu wolny rynek zamienia ludzi w bezdusznych egoistow coraz bardziej uzaleznionych od pogoni za pieniadzem zamiast za rozwojem.
O takich teoriach to pogadamy jak ktorys z tych systemow okaze sie wadliwy i padnie. Jak na razie socjalizm w Norwegii ma sie swietnie, ludzie zyja szczesliwie i bez przeszkod moga sie rozwijac w kazdej dziedzinie.
Poczytaj sobie o przyczynach bogactwa Norwegii i dlaczego aktualny stan rzeczy tj. socjalizm jest rakiem, który ją wyniszcza. Teraz Wam się żyje dobrze, bo dostajecie na tacy od państwa. Nie myślcie krótkowzrocznie. Zastanówcie się co czeka przyszłe pokolenia. I kto tutaj jest egoistą?
 
Działa, cały czas przynosi straty.
A ma zarabiac na siebie?
Wiezienia na calym swiecie przynosza straty i nie resocjalizuja. To przynosi mniejsze straty bo jest w duzej mierze samowystarczalne a pensjonisci nie wracaja do przestepczego zycia. Wiec w jakim sensie jest to zly pomysl?
Czyli między wierszami potwierdzasz, że Norwegia jest wylęgarnią głupich pomysłów, na które żaden zdrowo myślący człowiek by nie wpadł ? Ale ponieważ mają zasoby ropy i gazu pomysły te na razie są tolerowane i wprowadzane w życie ? Ale jak ropa i gaz się skończą (a skończą się) to będzie problem ?
Gdzie sie tego doszukales w moim wpisie?
:mamed:

@Orest @Comber
Znam historie, natomiast tak jak Wy nie znam przyszlosci. Zakladajac ze swiat bedzie stal w miejscu to przyszlosc Norwegii nie jest kolorowa.
 
Znam historie, natomiast tak jak Wy nie znam przyszlosci. Zakladajac ze swiat bedzie stal w miejscu to przyszlosc Norwegii nie jest kolorowa.
A w czym Norwegia idzie do przodu, co rozwija? Ja tylko słyszę i widzę coraz to glupsze pomysły i apogeum socjalu. Tak się nie buduje podstaw państwa, które szykuje się na koniec darmowej kasy, a które żyję tylko i wyłącznie dzięki ropie. Zresztą to szerszy problem, bo Rosja i bliski wschód zmierzą się za kilkadziesiąt lat z tym samym problemem. Ciekawe jak będzie to wszystko wyglądać.
 
Jak dla mnie to absurdalne zachowanie calej reszty, a policja się dobrze zachowała. A nawet za łagodnie, skurwiele ich zagazowali, wylecieli z kataną, darli mordę, psami szczuli, a co w tym najbardziej wkurwiajace to ta śmieszna ostatnio moda na filmowanie policjantów w każdej możliwej sytuacji tylko pytanie - po chuj to robić? Szukali sensacji, żeby później wrzucić do neta i czekać jak banda innych patusow zacznie pisać pod nim"jebac kurwy policyjne, uwolnić dobrych chłopaków!!!1! ;]] ". Jeszcze ten lamus płaczący i drący mordę na cały głos, żeby pokazać jak to krzywdzony jest, jak to go policjant katuje. Przepinał go tylko, żeby normalnie stał skuty, a nie przypięty do płotu. Jeszcze bezczelny gnój z kamerą nie chciał gazu oddać jak mu policja kazała, wtf? Kurwa mać jak się tu gdzieś szuka absurdu to tylko ze strony tych dzieciaków i babci. Wiem, że wielu z policjantów to chamy, ale na ogół to normalni ludzie i jeśli sie nie prężysz to są w porządku.
 
Wkurwia mnie migający ekran w laptopie. Pewnie będę musiał oddać chuja na gwarancję, ale do nauki jest mi teraz dość mocno potrzebny. A że xkom nigdy nie robi na miejscu, tylko wysyłają gdzieś do serwisu w Częstochowie, to pewnie do wakacji sprzętu nie odzyskam..
 
A w czym Norwegia idzie do przodu, co rozwija? Ja tylko słyszę i widzę coraz to glupsze pomysły i apogeum socjalu. Tak się nie buduje podstaw państwa, które szykuje się na koniec darmowej kasy, a które żyję tylko i wyłącznie dzięki ropie. Zresztą to szerszy problem, bo Rosja i bliski wschód zmierzą się za kilkadziesiąt lat z tym samym problemem. Ciekawe jak będzie to wszystko wyglądać.
Nie wiem w czym rozwija sie Norwegia bo nie bardzo mnie to interesuje. Wiem natomiast ze daje mozliwosc rozwoju dla mnie, mojej rodziny i znajomych.
 
A ma zarabiac na siebie?
Byłoby to optymalne rozwiązanie. W USA są wiezienia które na siebie zarabiają.
Wiezienia na calym swiecie przynosza straty i nie resocjalizuja. To przynosi mniejsze straty bo jest w duzej mierze samowystarczalne a pensjonisci nie wracaja do przestepczego zycia. Wiec w jakim sensie jest to zly pomysl?
Podałem przykład głupiego pomysłu realizowanego za hajs z ropy. Wiezienie oczywiście jest droższe od tradycyjnego modelu - cela, kraty, mur, drut kolczasty. Nie jest też samowystarczalne - mleko, jaja pewnie mają na miejscu, ale już takich owoców nie wyhodujesz za dużo w Norwegii. A jak wiadomo więźniowie w Norwegii są bardzo wyczuleni na warunki odsiadki. Konsol PS4 ani gier też raczej na tej farmie nie wyhodują. Więźniowie nie wracają do więzienia ? Pytanie czy wracaliby jakby mieli inne warunki. Po co popełniać przestępstwa skoro państwo norweskie cię żywi,ubiera i nic nie musisz robić. W artykule który podałem padają konkretne liczby - 500 tys. obywateli żyje z kasy państwa, a powinni pracować. Do tego nadużywanie przywilejów socjalnych - najwyższy w Europie odsetek zwolnień lekarskich do pracy. Recydywa w USA nie jest powodowana tym, że nie edukują obywateli w więzieniach, powiedziałbym, że robią to lepiej niż w Norwegii, bo do norweskiego więzienia trafia wyedukowany obywatel, a nie patologia z amerykańskiego getta. Problem jest taki, że po wyjściu z więzienia w USA ludzie trafiają znowu do getta, i znowu kradną, dilują, zabijają bo nie mają innych perspektyw. A w Norwegii ?
Gdzie sie tego doszukales w moim wpisie?
W unikaniu odpowiedzi na moje pytanie o wspaniałe norweskie pomysły.
A w czym Norwegia idzie do przodu, co rozwija? Ja tylko słyszę i widzę coraz to glupsze pomysły i apogeum socjalu. Tak się nie buduje podstaw państwa, które szykuje się na koniec darmowej kasy, a które żyję tylko i wyłącznie dzięki ropie. Zresztą to szerszy problem, bo Rosja i bliski wschód zmierzą się za kilkadziesiąt lat z tym samym problemem. Ciekawe jak będzie to wszystko wyglądać.
Norwegowie są mniej wydajni w pracy od Polaków
Tadum tssss
Nie wiem w czym rozwija sie Norwegia bo nie bardzo mnie to interesuje.
Rozumiem, że nie planujesz zawinąć się w najbliższym czasie z grona żyjących, także powinno Cię to interesować.
 
Wkurwia mnie migający ekran w laptopie. Pewnie będę musiał oddać chuja na gwarancję, ale do nauki jest mi teraz dość mocno potrzebny. A że xkom nigdy nie robi na miejscu, tylko wysyłają gdzieś do serwisu w Częstochowie, to pewnie do wakacji sprzętu nie odzyskam..
Sprawdź w dokumencie gwarancyjnym czy przysługuje Ci prawo do sprzętu zastępczego.

PS. Siadł mi dzisiaj Giroud na kapitanie w meczu z Tobą :)
 
@MuraS
Podałem przykład głupiego pomysłu realizowanego za hajs z ropy. Wiezienie oczywiście jest droższe od tradycyjnego modelu - cela, kraty, mur, drut kolczasty. Nie jest też samowystarczalne - mleko, jaja pewnie mają na miejscu, ale już takich owoców nie wyhodujesz za dużo w Norwegii. A jak wiadomo więźniowie w Norwegii są bardzo wyczuleni na warunki odsiadki. Konsol PS4 ani gier też raczej na tej farmie nie wyhodują. Więźniowie nie wracają do więzienia ? Pytanie czy wracaliby jakby mieli inne warunki. Po co popełniać przestępstwa skoro państwo norweskie cię żywi,ubiera i nic nie musisz robić. W artykule który podałem padają konkretne liczby - 500 tys. obywateli żyje z kasy państwa, a powinni pracować. Do tego nadużywanie przywilejów socjalnych - najwyższy w Europie odsetek zwolnień lekarskich do pracy. Recydywa w USA nie jest powodowana tym, że nie edukują obywateli w więzieniach, powiedziałbym, że robią to lepiej niż w Norwegii, bo do norweskiego więzienia trafia wyedukowany obywatel, a nie patologia z amerykańskiego getta. Problem jest taki, że po wyjściu z więzienia w USA ludzie trafiają znowu do getta, i znowu kradną, dilują, zabijają bo nie mają innych perspektyw. A w Norwegii ?
Czyli krotko mowiac - to dziala! Wyedukowane spoleczenstwo, niski poziom przestepczosci, wysoki poziom zycia...
No wypisz wymaluj idealne panstwo.
 
@MuraS

Czyli krotko mowiac - to dziala! Wyedukowane spoleczenstwo, niski poziom przestepczosci, wysoki poziom zycia...
No wypisz wymaluj idealne panstwo.


A miałem Cię za politycznie mądrego i świadomego obywatela, który widzi otaczające go lewicowe spierdolenie, ale nie tylko te kulturowe. :cry:
 
Back
Top