Załóż konto na brewness i tam będziesz mógł przechowywać receptury online i do tego tam są przydatne kalkulatory pomagające określić mniej więcej parametry gotowego piwa w zależności od użytych surowców.
Ten Amber to dosyć ciemny ekstrakt. Do zabarwienia na pewno się nadaje. Doda zapewne nut karmelowych. Musisz uważać żeby nie przesadzić z jego udziałem bo może ci wyjść ciemny karmelek.
Zrobilem zakupy stacjonarnie wlasnie dzis. Mam Wes jasny EBC 3-60 i Amber 1,2 EBC 28. Jak wrzucam to w kalkulatory to wychodzi ze piwo bedzie w chuj jasne i sie nie zmiesci barwa w stylu.. A jutro wazenie i nie mam juz jak i czym dociemnic. Chyba ze mi cos zle wylicza bo wychodzi EBC piwa ok 4
 
Zrobilem zakupy stacjonarnie wlasnie dzis. Mam Wes jasny EBC 3-60 i Amber 1,2 EBC 28. Jak wrzucam to w kalkulatory to wychodzi ze piwo bedzie w chuj jasne i sie nie zmiesci barwa w stylu.. A jutro wazenie i nie mam juz jak i czym dociemnic. Chyba ze mi cos zle wylicza bo wychodzi EBC piwa ok 4
Ile litrów o jakim blg ci wychodzi z tego?
 
Wlasnie nie wiem czy sie nie jebnalem w liczeniu i czy za lekkie piwko nie wyjdzie. Skupilem sie zebg dobrze zaplanowac chmielenie bo zajebalem 3 rodzaje chmielu i dochmielanie na zimno potem tym co zostalo. No coz pierwsza warka planowana od 0 przeze mnie, bez zadnych przepisow gotowych, wiec moze soe zdarzyc wszystko. No ale trzeba sie uczyc na bledach. Mam nadzieje ze kalkulator ibu mnie nie oszukal i bedzie sie dalo to pic:lol:
 
Wiem ze was to chuj interesuje ale finalnie wyszlo 11,7 blg i cos kolo tego pomiar pokazuje. Dwa kalkulatory pokazuja rozne ibu na jednym wychodzi 44 na drugim 37. Na jednym ebc sie nie lapie na drugim tak. Komu tu wierzyc. Ale wyszlo ciemniejsze znacznie niz moje poprzednie wiec powinno wyjsc takie jak trzeba lekko ciemne, nie czerne i nie slomkowe
 
Bastian, ja pierdziele, wystarczy wpisac w google. Ale znaj moja dobroc. Metaxa to metaxa. Masz tu opis
Metaxa – grecki napój alkoholowy opracowany przez kupca Spirosa Metaxasa w 1888 roku. Metaxa jest odmianą destylatu z domieszką wina muskatowego. Pochodzi z wysp Samos i Lemnos. Wzbogaca się ją ekstraktem z ziół, wśród których znaleźć można m.in. anyż. Jednym ze składników są też płatki róż
 
Wybacz, nie zapamietalem bys mi cos doradzal ale jesli tak bylo :friends:
Tobie nie, ale rok temu się wrzucało Bullety, Taliskery, nagrania jak pies pije 12yo single i inny shit. Popijesz cola, pepsi, pepsi lime, Tymbarkiem jabłkowym, jabłkiem tłoczonym, potem same z lodem i bez i zaczniesz pić to co lubisz, a nie to co wypada :lol:
 
Back
Top