Boks

Szkoda, chyba Vitalij bedzie go obijał kilka rund zeby wpływy z reklam się zgadzały.



Wasyl dobrze skomentował niefortunne wystapienie Adamka.
 
Ponieważ podczas konferencji obecny był tylko Ukrainiec, jego team postanowił uzupełnić brakujące ogniwo jakim był Manuel Charr i na sali pojawił się poster z jego podobizną. Kliczko zaprosił kibiców na ten pojedynek i zachęcał do kupowania biletów na walkę.
Przy okazji oberwało się także rywalowi, któremu Kliczko chce wybić wszystkie zęby.
- Charr myśli, że jestem trupem, a on może rozerwać mnie w ringu jak dziki lew. Jednak ja nazywam się "Dr. Żelazna Pięść" i Charr przekona się w ringu jakie to uczucie stracić wszystkie zęby. On wróci do klatki lwa, ale już bez uzębienia - powiedział Kliczko.
 
Grzegorz Proksa (28-1, 21 KO) który przed kilkunastoma dniami odzyskał tytuł mistrze Europy wagi średniej oczekuje obecnie w napięciu wieści odnośnie swojej najbliższej przyszłości. Niewykluczone, iż już 1 września Polak otrzyma możliwość walki o tytuł mistrza świata federacji WBA należący obecnie do Gienadija Gołowkina (23-0, 20 KO).







"Super G" nie ukrywa, iż w razie otrzymania propozycji stoczenia takiego pojedynku chętnie skorzystałby z okazji.



- Rzeczywiście, mogę nie być gotowy w stu procentach, ale to może być walka mojego życia, więc jeżeli będzie taka propozycja, na pewno z niej skorzystam - powiedział w rozmowie z Super Expressem pochodzący z Węgierskiej Górki pięściarz.


Największa walka polaka na równi z Kliczko - Adamek może dojść do skutku?
 
na równi nie sądze, ale jedna z najważniejszych w historii Polskiego Boksu zawodowego ;)))
 
Ta walka jest ciekawsza bo Proksa ma jakieś szanse, a Adamek nie miał żadnych więc zestawienie znacznie lepsze.



I sama walka nie koniecznie będzie do jednej mordy bo obaj mogą dać bardzo widowiskową rzeź.



Po trzecie: waga średnia to najmocniej obsadzona katergoria wagowa w boksie.
 
W tej ewentualnej walce martwi mnie jedynie termin, okres przygotowawczy może być zbyt krótki. Wiecie ile z reguły trwa obóz Proksy?
 
Trudno mi teraz znaleźć cytat, ale pewnie około 2.5 miesiąca. Tylko że teraz był w treningu po walce, bo jak jest roztrenowany to potrzebuje więcej czasu.



Ostatnio miał długi obóz przed walką z Hopem i skończyło się to przetrenowaniem.
 



4 sierpnia swoją najważniejszą walkę w dotychczasowej zawodowej karierze stoczy niepokonany amerykański ciężki Deontay Wilder (23-0, 23 KO). Amerykanin, który cztery lata temu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobył brązowy medal, w głównym wydarzeniu gali transmitowanej przez stację Fox Sports skrzyżuje rękawice z Kelvinem Pricem
(13-0, 6 KO).


- Chcę zostać mistrzem świata. Występ w walce wieczoru na Fox Sports przeciw tak utalentowanemu zawodnikowi jak Price to dla mnie krok w kierunku realizacji mojego celu - mówi mierzący 201 cm "Brązowy Bombardier".Deontay Wilder w swoim ostatnim pojedynku zastopował w trzech rundach byłego pretendenta do mistrzowskich pasów Owena Becka.
 
Władimir Hriunow, menadżer regularnego mistrza WBA w wadze ciężkiej Aleksandra Powietkina (24-0, 16 KO), nie wykluczył, że Rosjanin zmierzy się wkrótce z Davidem Hayem (26-2, 24 KO). Obóz pięściarza jest pod wrażeniem postawy Brytyjczyka w sobotnim starciu z Dereckiem Chisorą (15-4, 9 KO). • Hayemaker • zastopował rywala w piątej rundzie.


- Dlaczego nie? • mówi Hriunow o pojedynku Powietkina z Hayem. - To byłoby bardzo interesujące. Promotora Aleksandra, Kalle Sauerland, był na walce w Londynie i rozmawiał z teamem Haye • a. Wkrótce powinny pojawić się jakieś szczegóły.


Powietkin miał walczyć w sobotę w Londynie z Hasimem Rahmanem, ale pojedynek odwołano z powodu kontuzji Amerykanina.
 
Haye po zwycięstwie nad Chisorą powinien od razu stawać do walki z Witalijem. Każdy inny rywal to strata czasu. Z każdym zawodnikiem HW (oprócz Kliczków) Haye spokojnie sobie poradzi.
 
Strasznie śmieszny się wydaje ten Manuel Charr. Taki sympatyczny przygłup, ciekawe na ile to jest wykreowane.
 
Nie widzę powodu by dawać Chisorze dobrych zawodników. Niby dlaczego ? Dlatego że ostatnie 3 walki przegrał, a wypromował się tylko niesportownym zachowaniem ?
 
Ktoś pisał wcześniej, prawdopodobnie dlatego że była na tej luksemburskiej licencji.



Noname ma bilans 21-51-3. Chisora jak na "światego" zawodnika wybierając przeciwnika (lub ten kto wybierał) brał przykład z tego jak Najman sobie dobierał przeciwników.
 
Z Helleniusem przegrał u sędziów, z Kliczką dał bardzo dobrą walkę, z Hayem też była nienajgorsza. Jak dla mnie niech walczą ci którzy wzbudzaja emocje i dają dore walki, a nie przegra walkę z czołowym zawodnikiem emerytura, bo co? Bo znalazł lepszego od siebie na szczycie?
 
Ciekawą innowację do swoich gal wprowadził Oscar De La Hoya. Przewodniczący grupy Golden Boy Promotions poszedł w ślady Dany White • a z UFC i zarządził premię za najlepszy nokaut wieczoru. Tak więc, autor najefektowniejszego KO podczas gali 15 września w MGM Grand zarobi dodatkowo bagatela 100 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że w Las Vegas walkę wieczoru stoczą Saul Alvarez (40-0-1, 29 KO) i Josesito Lopez (30-4, 18 KO).



Kibice, którzy wybiorą się na tę imprezę nie powinni narzekać na brak emocji. W undercardzie przewidziano miejsce na pojedynki Jhonny • ego Gonzaleza (52-7, 45 KO) z Danielem Ponce De Leonem (43-4, 35 KO), Setha Mitchella (25-0-1, 19 KO) z Johnathonem Banksem (28-1-1, 18 KO) i Marcosa Rene Maidany (31-3, 28 KO) z Jesusem Soto Karassasem (26-7-3, 17 KO). Być może w ringu pięści skrzyżują ponadto Peter Quillin (27-0, 20 KO) i Marco Antonio Rubio (54-6-1, 47 KO).



Galę zatytułowaną "Królowie Nokautu" transmitować będzie stacja telewizyjna Showtime. W ten sam dzień HBO odpowie eventem zwieńczonym konfrontacją Sergio Martineza z Julio Cesarem Chavezem Juniorem sprzedawanym w systemie Pay-Per-View.
 
Proksa vs Golovkin o pasy WBA/IBO 1 września !!!



Walka ma być za nie długo oficjalnie potwierdzona, ale grzesiek już trenuje.
 
22 września Krzysztof Włodarczyk może we Wrocławiu bronić pasa mistrzowskiego federacji WBC. Starcie z Francisco Palaciosem, które ma być rewanżem za ubiegłoroczną walkę w Bydgoszczy.



Pojedynek nie jest jeszcze przesądzony, ale na umowie brakuje • tylko" podpisów. • Diablo" jest obecnie jedynym polskim mistrzem świata w boksie. W pierwszym starciu o pas WBC w wadze junior ciężkiej pokonał Palaciosa w kwietniu ubiegłego roku w Bydgoszczy. Pojedynek mocno rozczarował kibiców.



-Jeśli Włodarczyk zmierzy się ze mną po raz drugi, straci pas mistrzowski • grozi Palacios. • Za pierwszym razem sędziowie podarowali mu prezent, choć pokonałem go na oczach milionów polskich kibiców. Teraz zostanie znokautowany. Pokonując • Diablo", zmuszę Antonio Tarvera do walki ze mną. Mogę pojechać nawet do jego rodzinnego Orlando. Chcę mierzyć się z najlepszymi, a Tarver się do nich zalicza • dodaje Portorykańczyk, który w Bydgoszczy też zaprezentował się słabo.



Długo wydawało się, że do rewanżu nie dojdzie, bo poza Palaciosem nikomu na nim nie zależało. Włodarczyk od ubiegłorocznej, zwycięskiej walki z Dannym Greenem, nie wszedł do ringu. Był bliski podpisania kontraktu na starcie z Antonio Tarverem, ale ostatnio mówiło się więcej o ewentualnym pojedynku z Jeanem-Markiem Mormeckiem lub Royem Jonesem juniorem. • Walka z Mormeckiem jest już nieaktualna • mówi promotor Włodarczyka Andrzej Wasilewski i dodaje: • Tematu pojedynku z Royem właściwie nie było. Inne zdanie ma sam Jones junior, który utrzymuje, że jest bliski walki z polskim mistrzem świata.
 
Back
Top