Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Handlarz wsadzi kilka klockow po taniosci i sprzeda.

Takie tylko, że zrobione sprzedaje 90% handlarzy jako igielki, bezwypadkowe.
Tu wleci troszkę więcej niż parę klocków. Gdyby auto było atrakcyjne to zniknęłoby w kilka godzin (handlarze)
AUTO JEST Z USA !!!! Na Sląsku nie ma atrkcyjnych aut !!!
 
Jest ktos z Myslowic?
Albo z Wawy?

Szukam jakiegos mechaniora z polecenia co by mi pomogl (z odwzajemnieniem of course) fure przetrzepac...
 
Last edited:
Pany rozmiarowka. W porownaniu do Passat B6 sedan.

1. O ile mniejszy jest VW Touran II? Mam na mysli strefe kierowcy + odleglosc tylnej kanapy od oparc pierwszego rzedu.
2. O ile mniejsze jest A4 B8? Mam na mysli strefe kierowcy + odleglosc tylnej kanapy od oparc pierwszego rzedu.

W Touranie nie siedzialem nigdy, w A4 z 10 lat temu, na tylnej kanapie, i mialem wrazenie ze siedze w golfie/astrze, a nie w passacie (a wielu ludzi mowi ze A4 ~= Passat)
 
W a4 jest tyle miejsca co u mnie w focusie, a samochód przecież dużo większy. Touranem niestety nie jeździłem. Za to w s-macie i Galaxy jest w cholerę miejsca.
 
@Dzihados a peugeot 508? Jesli szukasz duzego samochodu to spelnia wymagania. Sam mam i szukalem kupujac go wlasnie duzego auta. Coa ok 600l bagaznik a w srodku duzo miejsca wszedzie. Ja sprowadzalem 1.5 rocznego 60k przebiegu.
Co do aut i twoich wymagan to mtsle ze jedyna opcja to kupic za granica. U nas takiego nie znajdziesz. Ludzie kupuja ( tak jak ja;)) jezdza kilka lat i odsprzedaja. Ale to juz nie miesci sie w twoich oczekiwaniach. Za granica byle stluczka i ubezpieczalnia wykupuje i odsprzedaje. Auta bite ale malo zuzyte. Niedawno znajomy tez kupil hyundaia ix35 2012r 80k przejechane. Full opcja kanery cofania itp 4x naped 2.0silnik. U nas nie znajdzie takiego. A jak tak to jest to jakis bialy kruk albo przekrecony licznik
 
@Baton17
Ale jak sie prowadzi 508 w trasie, zakretach? W porownaniu passata? Ja mam zle doswiadczenia z Renault/Peugeot jesli chodzi o precyzje prowadzenia, oraz o zawieszenie: za twarde kiedy nie trzeba (czujesz nierownosci), za miekkie tez kiedy nie trzeba (bujanka w zakretach). Cos poprawili sie?

Generalnie uzbrajam sie w cierpliwosc. Pospiech jest zlym doradca...
 
@Baton17
Ale jak sie prowadzi 508 w trasie, zakretach? W porownaniu passata? Ja mam zle doswiadczenia z Renault/Peugeot jesli chodzi o precyzje prowadzenia, oraz o zawieszenie: za twarde kiedy nie trzeba (czujesz nierownosci), za miekkie tez kiedy nie trzeba (bujanka w zakretach). Cos poprawili sie?

Generalnie uzbrajam sie w cierpliwosc. Pospiech jest zlym doradca...
 
508 jest super. Francuzi wyprzedzili Niemców technologicznie i aktualnie naprawdę są godni uwagi. Podoba mi się 308sw ten z 2014. Trzeba poczekać aż trochę potanieja.
 
B6 sprzedany - sila wyzsza :(


Nie wiem czy to ten test 508 ktory u Zachar OFFa widzialem (Czesto testuje rozne wersje tego samego modelu) - ale z tego co pamietam to narzekal na wlasciwosci jezdne. Jak mi sie uspokoi w robocie - obejrze.

508 jest super. Francuzi wyprzedzili Niemców technologicznie i aktualnie naprawdę są godni uwagi. Podoba mi się 308sw ten z 2014. Trzeba poczekać aż trochę potanieja.
Ale mowisz o elektronice? Wlasciwosciach jezdnych? Wykonczeniu?
 
B6 sprzedany - sila wyzsza :(


Nie wiem czy to ten test 508 ktory u Zachar OFFa widzialem (Czesto testuje rozne wersje tego samego modelu) - ale z tego co pamietam to narzekal na wlasciwosci jezdne. Jak mi sie uspokoi w robocie - obejrze.


Ale mowisz o elektronice? Wlasciwosciach jezdnych? Wykonczeniu?
O jednostkach napędowych i awaryjności. To jest dla mnie najważniejsze. Nowe diesel i benzyny vag mają fatalną opinię. Poza tym peugeoty, są zwyczajnie ładniejsze od vw.Właściwości jezdne najlepsze ma Ford. Oczywiście nie mówię o klasie tzw premiuem gdzie prym wiodą niemcy.
 
Panowie szukam Pomocy przy owych opon 205/55/R16 jak to jest klasa premium i średnia bla bla bla . Czy tak na prawdę opony premium np Dunpol bluresponse premium różnią się mocno od Hankook Kingery eco K425 ?
205/55 R16

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A
205/55 R16

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
 
Panowie szukam Pomocy przy owych opon 205/55/R16 jak to jest klasa premium i średnia bla bla bla . Czy tak na prawdę opony premium np Dunpol bluresponse premium różnią się mocno od Hankook Kingery eco K425 ?
205/55 R16

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A
205/55 R16

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Miałem takie dunlopy i spisywały się bardzo dobrze.
 

Tak, to ten test, ktory kiedys ogladalem.

- niewygodne siedzenie kierowcy
- skrzypiace plastiki
- slaba widocznosc przez przednia szybe (lusterko wewnetrzne na pol przedniej szyby - dla wysokiego kierowcy)
- slaba precyzja prowadzenia
- wspomaganie kierownicy w warunkach miejskich nie zdaje egzaminu
- agresywny ESP
- zawieszenie: zbyt twarde na prostej, zbyt miekkie w zakretach

No jak ja mam po takim tescie to kupic?

Te na CR są już znacznie lepsze, ale podobno każdy che już się pozbyć po 100k, bo są problemy z głowicą, dwumasem itd. Poczytaj o b7, które mają aktualnie opinie jak laguny 2 przed fl.
Problem nie dotyczy VW/B7 w stopniu wiekszym niz innych producentow. Teraz po prostu auta nie sa produkowane na milion kilometrow, poczytaj cos sie dzielo/dzieje z silnikami BMW.

W sumie chetnie poczytam raporty, masz cos pod reka? Bo to ze ktos opinie gdzies tam napisze, nie daje pelnego obrazu rynku.
 
@Dzihados wystarczy, że gadam że znajomymi mającymi warsztaty. Zresztą, po prostu weź na widelec trzy interesujące modele i pojezdzij. Sam uznasz co dla Ciebie dobre. Ja tak zrobiłem i nie narzekam. Tylko ja nie mam takich wymagań jak Ty. Auto ma być mało awaryjne czyli prosta benzyna, ma mieć niedrogie części i dobrze się prowadzić.
 
wymagań jak Ty
no ale jakie ja mam znowu wymagania?
- ma sie dobrze prowadzic
- ma miec duzo miejsca
- ma miec w miare mocny silnik (1.9-2.2, >=140KM)
- nie ma byc golasem (=poduszki, przeciwmgielne, ksenony, itp)
- przebieg mniejszy niz 150kkm (przy takim przebiegu powinien to byc pierwszy wlasciciel) (tu jestem w stanie sie nagiac)
- najlepiej z salonu PL, a nie sprowadzane (z tego jestem w stanie zrezygnowac)

No fanaberie.
 
no ale jakie ja mam znowu wymagania?
- ma sie dobrze prowadzic
- ma miec duzo miejsca
- ma miec w miare mocny silnik (1.9-2.2, >=140KM)
- nie ma byc golasem (=poduszki, przeciwmgielne, ksenony, itp)
- przebieg mniejszy niz 150kkm (przy takim przebiegu powinien to byc pierwszy wlasciciel)
- najlepiej z salonu PL, a nie sprowadzane

No fanaberie.
Takich aut się nie sprzedaje, a jeśli już to są drogie. Testy testami, ale nie dajmy się zwariować. Chcesz duże i niezawodne auto kup S-Maxa/Galaxy :D
 
Ktory warunek wykasowac?

Z drugiej strony: jesli takich aut na rynku nie ma, to utrata X wartosci po wyjezdzie z salonu, czy Y po 5 latach jest rynkowym mitem - to sa tylko filozoficzne rozwazania :)
 
Back
Top