Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Budzet jest elastyczny i zalezny od konkretnego egzemplarza: wiem ze ponizej 30K nie mam czego szukac, no i nie chce wydawac wiecej niz te 60K+
klik
Takze moze byc i
http://otomoto.pl/oferta/ford-monde...tele-113000-przebieg-ID6yemPF.html#77cb123566
i:
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen...rwisowany-w-aso-fv23-ID6yiAa9.html#6a6e261c0c

w sobote pojade jakies ogladac, ale jeszcze nie wiem ktore.

tylko dodaj do tego filtra:
- kraj pochodzenia: Polska
- zarejestrowany w Polsce
- pierwszy wlasciciel
- wielkopolska

:) to zobaczysz co ci wyjdzie :)
 
Budzet jest elastyczny i zalezny od konkretnego egzemplarza: wiem ze ponizej 30K nie mam czego szukac, no i nie chce wydawac wiecej niz te 60K+
klik
Takze moze byc i
http://otomoto.pl/oferta/ford-monde...tele-113000-przebieg-ID6yemPF.html#77cb123566
i:
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen...rwisowany-w-aso-fv23-ID6yiAa9.html#6a6e261c0c

w sobote pojade jakies ogladac, ale jeszcze nie wiem ktore.

tylko dodaj do tego filtra:
- kraj pochodzenia: Polska
- zarejestrowany w Polsce
- pierwszy wlasciciel
- wielkopolska

:) to zobaczysz co ci wyjdzie :)
Jak masz mało czasu i musisz daleko jeździć to dzwoń i proś o fotki w dobrej jakości na mail. Ja się kilka razy nadziałem bo już po samym stanie tapicerki bym samochód odrzucił (po co kupować jak potem ciężko będzie odsprzedać)
 
Jak masz mało czasu i musisz daleko jeździć to dzwoń i proś o fotki w dobrej jakości na mail. Ja się kilka razy nadziałem bo już po samym stanie tapicerki bym samochód odrzucił (po co kupować jak potem ciężko będzie odsprzedać)
Ja wyznaje zasade, ze im auto mniej odpicowane tym lepiej - w sensie, masz podstawe to targowania, a kupienie kierownicy w dobrym stanie to koszty 100 - 200 zł :) Fotki w dobrej jakosci trzeba brac obowiazkowo, mozna wiele rzeczy na spokojnie ocenic, z drugiej strony nie mozna popadac w paranoje.

@Dzihados nie przesadzaj z tym 1 wlascicieliem. Niektorzy biora leasing na 3-5 lat i potem puszczaja.
 
Ja wyznaje zasade, ze im auto mniej odpicowane tym lepiej - w sensie, masz podstawe to targowania, a kupienie kierownicy w dobrym stanie to koszty 100 - 200 zł :)
Chcesz też wymieniać fotele, obicia drzwi, ekran wyświetlacza itd?


Poza tym w takich rocznikach to kierownice trzeba wymieniać tylko w fordachDC
 
Chcesz też wymieniać fotele, obicia drzwi, ekran wyświetlacza itd?


Poza tym w takich rocznikach to kierownice trzeba wymieniać tylko w fordachDC
W fordach, fiatach, seatach - czesto spotykane wytarcia kierownicy juz w 3 letnich egzemplarzach. Fotele nie maja prawa byc wytarte w 5 letnich autach :) Kierownica - zalezy czy sie duzo jezdzi po miescie i zalezy jaki ma material. U mnie w aucie jezdzila 2 dzieci i pies w bagazniku od czasu do czasu, a nie ma nawet otarcia w srodku. Natomiast kierownica z lewej strony jest zmatowiona od krecenia lewa reka. Poprzedni wlascicel najwyrazniej mial technike taka jak ja ;)
 
W fordach, fiatach, seatach - czesto spotykane wytarcia kierownicy juz w 3 letnich egzemplarzach. Fotele nie maja prawa byc wytarte w 5 letnich autach :) Kierownica - zalezy czy sie duzo jezdzi po miescie i zalezy jaki ma material. U mnie w aucie jezdzila 2 dzieci i pies w bagazniku od czasu do czasu, a nie ma nawet otarcia w srodku.
16-letni seat. Pewnie z milion przebiegu. Nawet rys nie ma

 
Ale kierownica obszyta niefabrycznie, haha :D

Prędzej chyba dodatkowa opcja. Ale to SEAT a kierownica nie zjechana-focusy już po dwóch latach wyglądają teraz jakby je prowadził rycerz w stalowych rękawicachDC
 
Prędzej chyba dodatkowa opcja. Ale to SEAT a kierownica nie zjechana-focusy już po dwóch latach wyglądają teraz jakby je prowadził rycerz w stalowych rękawicachDC
To prawda, nieskorzane kierownice maja slabej jakosci. Ja juz bede niebawem wymienial na skorzana, bo mnie denerwuje, ze kazde zadrapanie kluczem czy czymkolwiek pozostawia slad.
 
Wyklucz francuzy (nieprecyzyjne w czasie jazdy), japonce (generalnie male) i ople (insignia mala). Celuje w cos jak mondeo, superb, passat,S-Max. Marki premium i SUVy odpadaja.

O TFSI z VAGa jakos dobrych opini tez nie ma.

Moze byc manual, jezeli automat, to tylko dwusprzeglowka.

Filtr
kombi, minivan, sedan
>140KM
1.9-2.2 (Benzyna albo Diesel)
<150kkm
6 poduszek
skora/podgrzewane przednie siedzenia (to raczej dlatego, zeby wymusic poszukiwanie wysokich wersji wyposazenia, nie chce golasa).

Czy to kierwa fanaberia?

http://otomoto.pl/oferta/mazda-5-salon-pl-1-wl-serwis-mazda-sport-7-osob-ID6yeTaF.html#981168adb5
http://otomoto.pl/oferta/ford-monde...arancja-bezwypadkowy-ID6yle0N.html#a77b5b654b
http://allegro.pl/show_item.php?item=6097687290#51f9757fc2
http://otomoto.pl/oferta/toyota-ave...-pierwszy-wlasciciel-ID6yjAkL.html#11f7ff8011

Ta mazda śliczna, ciekawe co z nią nie tak ;)
 
Mazda CX-5 = Kia Sportage. Za mala (mam 190cm!). Poza tym zero bagaznika. Doswiadczenia wlasne.

Wczoraj wyskoczylo mi CX-7, to sie zastanawialem, ale poki co SUVa odpuszczam.

Toyota Avensis - malo miejsca (na podstawie Zachar OFF).

Ford Mondeo - 2009. Sredni przebieg 22tys. Malo jak na kombiacza. Brak kurtyn tylnych. Brak navi. Ale opcja ciekawa, tylko kurka stare :(

#jestęchujem
 
To powodzenia w szukaniu, hehe. Wybieraj, albo full wypas, z nieznana historia, zapewne wymysloną, od mirka handlarza albo ubozsza wersja, nieco brzydsze, ale w miare pewne z PL :)
S-Maxów jest trochę fajnych, ale nie z WLKP.
 
Hmmm, teraz dopiero zjarzylem ze to Mazda 5 a nie CX-5. Dlaczego ona mi nie wyskakiwala? Bo jest wszystkomajaca?
To powodzenia w szukaniu, hehe. Wybieraj, albo full wypas, z nieznana historia, zapewne wymysloną, od mirka handlarza albo ubozsza wersja, nieco brzydsze, ale w miare pewne z PL :)
Mam paranoje, dla mnie wszystkie tak samo niepewne :( I tak jesli bede zdecydowany, auto wjezdza na kanal w serwisie, te 200-300 stowki za przeglad to nic.
 
Hmmm, teraz dopiero zjarzylem ze to Mazda 5 a nie CX-5. Dlaczego ona mi nie wyskakiwala? Bo jest wszystkomajaca?

Mam paranoje, dla mnie wszystkie tak samo niepewne :(
Ja bym obejrzal ta mazde. Znam dosyc jej poprzedniczke i naprawdę fajne auto.
 
@Shajs
Nie tylko zderzak, przede wszystkim pochlaniacz i chlodnica (ten wyciek btw nie wyglada na plyn chlodniczy).
Reflektory (ksenony, ledy, spryskiwacze, przeciwmgielne, mechanizmy doswietlania zakretow).
Volvo V50 ma w tym miejscu, z przodu, moduly do komputera - kto wie gdzie to siedzi w MK5, moze byc jest trzasniete,
Konstrukcja musiala sporo przeniesc - zwroc uwage na tylny zderzak, az go zgielo i sie poodczepial.
Poduchy.
Lewe drzwi - oby to tylko byla kwestia powyginanego nadkola, a nie samych drzwi.
Lakierowanie wszystkich elementow, zeby to jakos wygladalo.

Pomijam kwestie, czy chcialbym tym jezdzic czy nie, ale koszta - na oryginalach - ida tu w dziesiatki tysiecy.

Albo jeszcze inaczej, dla mnie to nie lekko, dla innego drasniecie. OK.
 
@Shajs
Nie tylko zderzak, przede wszystkim pochlaniacz i chlodnica (ten wyciek btw nie wyglada na plyn chlodniczy).
Reflektory (ksenony, ledy, spryskiwacze, przeciwmgielne, mechanizmy doswietlania zakretow).
Volvo V50 ma w tym miejscu, z przodu, moduly do komputera - kto wie gdzie to siedzi w MK5, moze byc jest trzasniete,
Konstrukcja musiala sporo przeniesc - zwroc uwage na tylny zderzak, az go zgielo i sie poodczepial.
Poduchy.
Lewe drzwi - oby to tylko byla kwestia powyginanego nadkola, a nie samych drzwi.
Lakierowanie wszystkich elementow, zeby to jakos wygladalo.

Pomijam kwestie, czy chcialbym tym jezdzic czy nie, ale koszta - na oryginalach - ida tu w dziesiatki tysiecy.
Trzeba obejrzeć sprzęt na miejscu, pewnie dałoby się zbić z ceny.
 
Handlarz wsadzi kilka klockow po taniosci i sprzeda.
@Shajs
Nie tylko zderzak, przede wszystkim pochlaniacz i chlodnica (ten wyciek btw nie wyglada na plyn chlodniczy).
Reflektory (ksenony, ledy, spryskiwacze, przeciwmgielne, mechanizmy doswietlania zakretow).
Volvo V50 ma w tym miejscu, z przodu, moduly do komputera - kto wie gdzie to siedzi w MK5, moze byc jest trzasniete,
Konstrukcja musiala sporo przeniesc - zwroc uwage na tylny zderzak, az go zgielo i sie poodczepial.
Poduchy.
Lewe drzwi - oby to tylko byla kwestia powyginanego nadkola, a nie samych drzwi.
Lakierowanie wszystkich elementow, zeby to jakos wygladalo.

Pomijam kwestie, czy chcialbym tym jezdzic czy nie, ale koszta - na oryginalach - ida tu w dziesiatki tysiecy.

Albo jeszcze inaczej, dla mnie to nie lekko, dla innego drasniecie. OK.
Takie tylko, że zrobione sprzedaje 90% handlarzy jako igielki, bezwypadkowe.
 
@Shajs
pewnie tak, nie moja bajka

@Comber
No wiem, to jest przerazajace. Czujnik lakieru moze tez nie pomoc, po jezeli te elementy zewnetrzne dobiora z innego rozbitka, to nie dojdziesz. Trzeba by posprawdzac sruby, zaciski, itp, czy bylo ruszane. :(
 
@Shajs
pewnie tak, nie moja bajka

@Comber
No wiem, to jest przerazajace. Czujnik lakieru moze tez nie pomoc, po jezeli te elementy zewnetrzne dobiora z innego rozbitka, to nie dojdziesz. Trzeba by posprawdzac sruby, zaciski, itp, czy bylo ruszane. :(
Dokładnie, przeszczepiaja części, nawet jak pomaluja to nie poznasz czujnikiem, bo zrobią odpowiednią polerke. Mój kolega kupił tak rozbite BMW 1. Tak mu znajomy handlarz/blacharz/lakiernik zrobił auto, że nie poznasz. Nawet czujnik pokazuje wartości niemal fabryczne.
 
Warto poczytac:
http://www.spalacz.pl/o-utracie-wartosci-nowego-auta-z-salonu

I szczerze sie z tym zgadzam. Szukam nie zajechanego auta "po okresie najszybszej utraty wartosci". 3-5 latka. Nie mowie o golasach, albo furach robiacych 50kkm rocznie, tylko samochodach, ktore sami bysmy skonfigurowali bedac bogatszymi, a przy tym normalnie uzytkowanych.
I kierwa nie ma takich aut na rynku.

Takie auta sa trzymane do zajechania, albo odsprzedawane rodzinie, znajomym. Ew. odkupuje je salon, ktory dorzuci potem swoj narzut.

Nawet oferty kontynuacji leasingu nie sa atrakcyjne - jesli sie podsumuje koszt wykupu i raty. Szczerze mowiac nie wiedzialem, ze tak jest.

Mam 3 wyjscia:
1) obnizyc wymagania co do historii/przebiegu samochodu (=kupic sprowadzane z Niemiec)
2) obnizyc wymagania co do historii/przebiegu auta ale przede wszystkim wieku: kupic auto 6-8 letnie, o wiele tansze, pewnie bite, pewnie przekrecone
3) kupic auto z salonu

:( dzisiaj ogladalem vw passat 2011 (pierwsza rejestracja 2012), stan idealny, osoba prywatna, wykupila go z wlasnej firmy po leasingu, maniak czystosci i sumiennosci.
65K. Za 2011 :(
 
Last edited:
@Dzihados, nie czytalem dokladnie tematu, moze padly juz te propozycje, ale Skoda Octavia lub Superb nie wchodza w gre? Szczegolnie Octavia, mam w rodzinie pare tych aut roczniki 2011-2013, na razie sobie wszyscy chwala, w srodku bardzo przestronne auto. Prowadzi sie jak na moj gust bardzo pewnie i przyjemnie ;) Wyposazenie co prawda moze nie to, ale w tych najnowszych rocznikach, z wyzszym pakietem wcale tak juz nie odstaja.
 
@Dzihados, nie czytalem dokladnie tematu, moze padly juz te propozycje, ale Skoda Octavia lub Superb nie wchodza w gre? Szczegolnie Octavia, mam w rodzinie pare tych aut roczniki 2011-2013, na razie sobie wszyscy chwala, w srodku bardzo przestronne auto. Prowadzi sie jak na moj gust bardzo pewnie i przyjemnie ;) Wyposazenie co prawda moze nie to, ale w tych najnowszych rocznikach, z wyzszym pakietem wcale tak juz nie odstaja.
No tak, wlasnie superba (obok passata i mondeo) szukam. Tyle, ze aut z sensownym przebiegiem, wyposazeniem, z udokomentowanym serwisem - nie ma! Na rynku, nie w garazach u ludzi - bo tam wiem, ze sa.

Wrzuc Polske w filtr kraj pochodzenia, zaznacz kilka opcji wyposazenia premium (navi, podgrzewane przednie siedzenia, poduszki, mocny silnik, <150kkm).

I nie, nie wklejaj mi ofert z otomoto - znam na pamiec.

Sorry ze zgredze, ale sie jakos zalamalem dzis :(
 
No tak, wlasnie superba (obok passata i mondeo) szukam. Tyle, ze aut z sensownym przebiegiem, wyposazeniem, z udokomentowanym serwisem - nie ma! Na rynku, nie w garazach u ludzi - bo tam wiem, ze sa.

Wrzuc Polske w filtr kraj pochodzenia, zaznacz kilka opcji wyposazenia premium (navi, podgrzewane przednie siedzenia, poduszki, mocny silnik, <150kkm).

I nie, nie wklejaj mi ofert z otomoto - znam na pamiec.

Sorry ze zgredze, ale sie jakos zalamalem dzis :(
Jak masz takie wymagania to kupuj albo od Niemca spod koca albo z salonu.
 
Jak masz takie wymagania to kupuj albo od Niemca spod koca albo z salonu.
No mam :(

Za te - ciezko wypracowane! - $$$ wole auto 5 letnie niz wypasiona nowke Dacie Logan. Albo NAWET Duster :)

Z tym, ze coraz bardziej godze sie, ze bedzie jednak 6-8 letnie, po prostu spuszcze z tonu. Tylko nie bede do tego teorii dorabial jakies, ze to madry albo dobry wybor. $$$ - oto jest odpowiedz.

EDIT:
Wracam do starego filtra cenowego :) Ktos zna Jarka z Krakowa? :)
http://otomoto.pl/oferta/ford-monde...anium-salon-pl-fv-23-ID6ykLGW.html#2e4839c1c9
 
Last edited:
No mam :(

Za te - ciezko wypracowane! - $$$ wole auto 5 letnie niz wypasiona nowke Dacie Logan. Albo NAWET Duster :)

Z tym, ze coraz bardziej godze sie, ze bedzie jednak 6-8 letnie, po prostu spuszcze z tonu. Tylko nie bede do tego teorii dorabial jakies, ze to madry albo dobry wybor. $$$ - oto jest odpowiedz.

EDIT:
Wracam do starego filtra cenowego :) Ktos zna Jarka z Krakowa? :)
http://otomoto.pl/oferta/ford-monde...anium-salon-pl-fv-23-ID6ykLGW.html#2e4839c1c9

Troche drogawo, jak na wersje przedliftowa.
 
A kiedy byl lift?

W 2010. Doszly LED'y na przod i tyl. Troche tez na plus zmienili silniki - byly bardziej oszczedne. Przy tej kwocie, ktora wkleiles to juz wymagalbym wlasnie wersja poliftowa.
1024px-Ford_Mondeo_Titanium_S_%28BA7%2C_Facelift%29_%E2%80%93_Frontansicht%2C_2._Juli_2011%2C_D%C3%BCsseldorf.jpg
 
Back
Top