Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Panowie, zdarzalo sie Wam ze aku padal po 3-4 latach? Ostatni bralem w lutym 2014 i teraz albo padl albo alternator.
 
Panowie, zdarzalo sie Wam ze aku padal po 3-4 latach? Ostatni bralem w lutym 2014 i teraz albo padl albo alternator.
Oczywiscie. Jak ja jeszcze pracowalem w branzy motoryzacyjnej to zdarzalo sie ze akusy naszej firmy padaly nawet tej samej zimy co zostaly kupione:fjedzia: 4 lata to naprawde dobry wynik. Akusy robione w tych czasach to tak naprawde sieka...
 
Panowie, zdarzalo sie Wam ze aku padal po 3-4 latach? Ostatni bralem w lutym 2014 i teraz albo padl albo alternator.
albo gdzies masz jakies zwarcie i ci ciagnie prad gdy auto stoi. Ja np, kiedys jak masz tylne podswietlenie rejestracji, te dwie zaroweczki, to w jednej z nich, te taki blaszki, w ktorych tkwi zarowka mialem chujowo wygiete i praktycznie, co drugi dzien, gdy nie jedzilem przez ten czas(glownie weekend) musialem ladowac akumulator. Za chuja nie moglem dojsc gdzie tkwi problem bo akumulator sprawdzalem i byl dobry, moze nie jakis super nowy ale w pelni sprawny. Pewnego dnia akurat na drogach byla kurwa "akcja znicz" i psiarnia mnie zatrzymala a ze musieli sie do czegos przyjebac to zabrali mi dowod rejestracyjny za brak podswietlenia tylnej rejestracji, tzn za niesprawna jedna zarowke z dwoch i to w dzien to stwierdzili, kurwa zuchy! :lol: Dostalem jakis smieszny mandat, bodajze 20 zeta i mialem to zrobic. No i wtedy odkrecajac te zarowke, zauwazylem, te blaszki, wygielem je na wzor tych z drugiej sprawnej zarowki i problem zniknal, na zawsze a meczylem sie z tym kilka miechow.
Alternator wczesniej wydawal dziwne dzwieki? piszczal przy uruchamianiu auta?
 
Panowie, zdarzalo sie Wam ze aku padal po 3-4 latach? Ostatni bralem w lutym 2014 i teraz albo padl albo alternator.
Ale co dokladnie sie staneło?
Nie pali na mrozie czy co?
Alternator jak pada to lądowanie sie swieci a najprosciej to zmierzyc na aku czy ładuje po zapaleniu miernikiem
4 lata to dobry wynik imo
ale zalezy tez czy aku dostał w pizdeczke duzo
 
Panowie, zdarzalo sie Wam ze aku padal po 3-4 latach? Ostatni bralem w lutym 2014 i teraz albo padl albo alternator.
W dzisiejszym czasie ciężko trafić na egzemplarz który wytrzyma dłużej niż 2-3 lata :), większość akumulatorów jest robionych w kilku większych firmach i naklejane różne naklejki :P
 
Panowie jesteście w stanie polecić jakieś kamery/rejestratory jazdy do auta w miarę przystępnej cenie?
 
Hmm, POCHWAlę się - VW Passat, OCZYWIŚCIE 1.9 TDI.

Jak mi padnie, to kupię następnego, tylko w kombi. Tylko nie wiem, kiedy padnie, bo ma 400000 km i jeszcze nawet turbiny nie musiałem robić od nowości :)

Poprzedni właściciel pojechał nim max. 210 km/h z olejem, a ja zapomniałem uzupełnić olej:matt:, i poleciałem 220 km/h. Wniosek? Bez oleju jest mniejsza masa, i szybciej auto jedzie :beczka: (hehehe, jak w tym dowcipie o blondynce - mówili "olej", to olałam).
 
no to się pochwalę:
Mitasubishi ASX 2016 rok (nówka salon)
a dla żonci Ford Fiesta 2004 rok
:no dawaj:
Nie lubię tych nowych papierowych aut :P, tylko auta do 2004/2005 roku :P, potem to ciężko polerkę w niektórych zrobić, bo lakier ma 60 mikronów :P, downsizing robienie z 1.2 200KM itd, dużo by pisać :P. Ale Gratulacje :D
 
Nie lubię tych nowych papierowych aut :P, tylko auta do 2004/2005 roku :P, potem to ciężko polerkę w niektórych zrobić, bo lakier ma 60 mikronów :P, downsizing robienie z 1.2 200KM itd, dużo by pisać :P. Ale Gratulacje :D
A to prawda prawda, blachy w ASX można palcem wgnieść :no no:
 
Może tu ktoś się orientuje bardziej ode mnie.

Około 2tyg temu kupiłem chevroleta lacetti 2004r. Dzisiaj zauważyłem, że cały czas pali się kontrolka SSPS. Wspomaganie działa normalnie, jeździ się jak dotychczas, nic nie piszczy. Ktoś się orientuje co może być powodem ciągle palącej się kontrolki?
 
Downsizing zabija prawdziwą motoryzację, kurewskie normy śmiesznej unii...

Oj tam, kumple oblatywacze z fabryki dostali ten silnik 1.5 TSI, czy inny śmieszny z trójzaworowych, i byli pod wrażeniem mocy, bo to była porównywalna moc do 1.8 czy 1.9.

Więc i chujowo, i dobrze, jednocześnie ;)
 
Może tu ktoś się orientuje bardziej ode mnie.

Około 2tyg temu kupiłem chevroleta lacetti 2004r. Dzisiaj zauważyłem, że cały czas pali się kontrolka SSPS. Wspomaganie działa normalnie, jeździ się jak dotychczas, nic nie piszczy. Ktoś się orientuje co może być powodem ciągle palącej się kontrolki?

Elektryka, hehe...

A tutaj masz jakiegoś znawcę (Kris Inside), wraz z kodami błędów:

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/230227-problem-z-ssps/

Inni piszą, że zaleca się wizytę w autoryzowanej stacji obsługi samochodów marki Chevrolet, a kategoria błędu to
"WSPOMAGANIE UKŁADU KIEROWNICZEGO ZALEŻNE OD PRĘDKOŚCI JAZDY".
 
Elektryka, hehe...

A tutaj masz jakiegoś znawcę (Kris Inside), wraz z kodami błędów:

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/230227-problem-z-ssps/

Inni piszą, że zaleca się wizytę w autoryzowanej stacji obsługi samochodów marki Chevrolet, a kategoria błędu to
"WSPOMAGANIE UKŁADU KIEROWNICZEGO ZALEŻNE OD PRĘDKOŚCI JAZDY".
Na szczęście auto kupione od dobrego znajomego i jutro jade do jego mechnika i ma to diagnozowac i robić za friko. Ale z tego co czytałem to najczęściej jakaś pierdoła do wymiany.
 
Na szczęście auto kupione od dobrego znajomego i jutro jade do jego mechnika i ma to diagnozowac i robić za friko. Ale z tego co czytałem to najczęściej jakaś pierdoła do wymiany.
W chuj rzeczy może mieć na to wpływ, od jakiegoś czujnika do nawet chujowego akumulatora w którym spada napięcie i układ wykrywa słabą pracę czegoś tam i wypierdala błąd, bez diagnosty się nie obejdzie niestety dzisiaj nie robią już Łady czy dużego fiata, że wziąłeś młotek jebnąłeś 2 razy i działało :D, nie te czasy :P
 
Majstry miał ktoś styczność z nissanem 350z? Jakieś opinie? Największe wady?

Z góry dzięki za wszelkie info!
 
Majstry miał ktoś styczność z nissanem 350z? Jakieś opinie? Największe wady?

Z góry dzięki za wszelkie info!
Raczej ciężko, wbij sobie na jakieś forum nissana najlepiej. Jak kupisz to koniecznie dawaj fotę ;)
 
Ludziska, banalne pytanie.
Płyny do spryskiwacza gdzie kupujecie?
W tym roku te niby -20C z bieda-marketów są po prostu nieużywalne (pierwszy raz gdy widzę że woda zamarza na szybie). Te ze stacji z kolei to bandyctwo cenowe...

Wiem ze niektorzy jakies koncetraty kupują czy cuś...
 
Ludziska, banalne pytanie.
Płyny do spryskiwacza gdzie kupujecie?
W tym roku te niby -20C z bieda-marketów są po prostu nieużywalne (pierwszy raz gdy widzę że woda zamarza na szybie). Te ze stacji z kolei to bandyctwo cenowe...

Wiem ze niektorzy jakies koncetraty kupują czy cuś...
Nie znasz tak lepiej nikogo ze stacji benzynowej? Jak znasz to załatw sobie od nich koncentrat ten co leją do tych wiader do mycia szyb. Jak nie to ja kupuję w Juli i są ok. Nie zamarzają, tanie i co najważniejsze dla mnie, nie jebią denaturatem.
 
Nie znasz tak lepiej nikogo ze stacji benzynowej? Jak znasz to załatw sobie od nich koncentrat ten co leją do tych wiader do mycia szyb. Jak nie to ja kupuję w Juli i są ok. Nie zamarzają, tanie i co najważniejsze dla mnie, nie jebią denaturatem.
No własnie nikogo, a Julii nie ma u mnie :( Wiesz ktory to koncentrat moze?
 
Back
Top