Zasady MMA wg EFMMA

Yagiel

UFC
Featherweight
Nowe przepisy EFMMA mają na celu uczynienie MMA sportem walki bardziej widowiskowym i ciekawszym dla publiczności. Najważniejsza zmiana dotyczy ograniczenia walki w parterze.




"Walka w parterze jest ograniczona do 1 minuty bez względu na aktywność walczących. Sygnał dźwiękowy oznaczający koniec czasu 1 minuty będzie znacznie różnił się od sygnału końcowego rundy. W przypadku dźwigni końcowych czas 1 minuty zostaje wydłużony aż do wykonania wymuszenia poddania na przeciwniku •


Wiadomość ta szczególnie powinna ucieszyć widzów mma. Walki wg nowych zasad nabiorą zdecydowanego tempa, będą bogate w szybkie akcje i niewątpliwie dostarczą niezapomnianych wrażeń.



Szczegółowy zapis nowych przepisów zamieszczony jest na stronie www.efmma.pl w zakładce • Przepisy EFMMA •







dla mnie tragiczne posunięcie organizatorów ;] przypomina to pierwsze turnieje MMA. Gdzie tu sprawiedliwość? Takie faworyzowanie stójki wg mnie nie powinno nazywać się MMA.
 
Ja np. lubię walkę w parterze i uważam, że posunięcie delikatnie mówiąc idiotyczne.
 
To bardzo tragiczne posunięcie, masakra jakaś. Z jednym się tylko nie mogę zgodzić Yagiel - w pierwszych turniejach MMA nikt nikogo nie podnosił do stójki po minucie, chyba, że mówisz o pierwszych turniejach MMA w Polsce to być może... Co nie zmienia faktu, że te przepisy to jakieś totalne nieporozumienie:-)
 
A w przypadku GnP końcowego też...? :-)



Dziwne zasady. Wiadomo, jeśli chodzi o przeciętnego Kowalskiego (bo to pod nich ta zmiana tak naprawdę) - to pewnie będzie z korzyścią. Niedzielni kibice nie lubią oglądać walki w parterze - nie oszukujmy się.



Ja jestem na nie - ale tylko dlatego, że gale oglądam także w sobotę.
 
Dla części zawodników tragedia, przecietnego widza patrzącego na dwóch zawodników "macających" sie na ziemi, zapewne to ucieszy.
 
Nie no, wiadomo, że zmiana ewidentnie pod "przeciętnego Kowalskiego", ale jak tak ma wyglądać popularyzacja MMA w Polsce, to ja dziękuję...
 
bobyflex miałem na myśli, spotkania zawodników z różnych dyscyplin,jeszcze chyba przed klatką Oknińskiego:) Kluby organizowały takie sparingi, ale parter w nich właśnie był ograniczony czasowo i beż możliwości GnP:) Ale faktycznie - turniej to nie był tylko bardziej sparing :)



Pod kogo by zasady nie były - takie coś nie ma wiele wspólnego z realną walką:) Niech zmienią nazwę na Europejska Federacja K1 i będzie git ;] Jak w Polsce oni chcą rozwijać zawodników MMA którzy nie muszą ćwiczyć parteru bo po minucie klinczu i tak będą mieli spokój ? :] Może jeszce niech zrobią 1- minutowe rundy, aby zawodnicy nie spocili się za bardzo.
 
Sorki za OT - ale po raz kolejny widze podobny błąd na forum , jaki istnieje w tym temacie ( jakieś kropki przed wypowiedziami , drugi post gdzieś u góry z prawej strony...) - może informatyk to w końcu ogarnie... Dzięki. :-)
 
Swoją drogą oni istnieją już dłuższy czas a o gali której byli by orgnizatorami ani słychu ani widu:)



Może to i lepiej jeżeli ma to tak wyglądać...
 
Zapis na reke zawodnikom preferujacym stojke. Bo jesli ewentualnie zostanie taki zawodnik obalony, to przyklei sie na chama do rywala i jakos minute wytrzyma.



Jednym slowem - masakra.



PS. Jak im sie walka w parterze nie podoba to niech sobie nazwe federacji zmienia, np. na EFK-1.
 
Kto wpadł na tak durny pomysł?
Złota malina świata MMA dla tego kogoś.
 
ode mnie







karny-kutas
 
Nie wierzę... o.O



Znam, jak pewnie większość, kilku fanów Pudziana, dla których ta zmiana to zbawienie. No, ale bez jaj, po pierwsze to ogromne utrudnienie dla parterowców, mało który byłby w stanie poddać przeciwnika w minutę... Po drugie, są jakieś sporty stójkowe, jak ma być coś takiego to lepiej niech się wezmą za coś innego.
 
Ja postuluje o wymóg blokowania ciosów twarzą. Wtedy walki będą jeszcze ciekawsze dla zwykłego Kowalskiego ;)
 
Wiadomo kto to wymyślił? W sumie takie są realia zeby zdobyć przeciętnego kowalskiego jako widza.Ale to juz dla mnie i jak widze wiekszości okrojne mma.Myślą tylko o widoskowości ale powinni moze obejrzeć jakies bjj czy grappling jak ładnie mozna walczyć na ziemi.Ehh normalnie zero edukacji jesli chodzi o mma w Polsce
 
Nie wiem czy Drwal kiedyś o tym nie wspominał w wywiadzie, że kiedyś w niedalekiej przyszłosci organizacje wprowadza ograniczenie walki w parterze bo MMA staje się zbyt nudne.
 
Dziwna sprawa z tą minutą w parterze, ta zasada jest pod stójkowiczów :-)



takie nowinki kojarzą mi się z tymi udziwnieniami w zapasach :-) MASAKRA.
 
Propozycja heilerisa byla calkiem sensowna. Przeciez chodzi o widowiskowosc. Wtedy bedzie duzo nokautow. Najlepiej tez wprowadzic zakaz trzymania gardy :-)
 
Back
Top