zarządzanie i struktura organizacyjna UFC

flichoo

Oplot Challenge
Heavyweight
Witam! Zbieram dla kobity materiały do pracy nt. organizacji i zarządzania organizacjami sportowymi. Wybór padł na UFC. Niestety nie mogę znaleźć wszystkich potrzebnych mi wiadomości. Potrzebuję info nt.:



- misja, wizja, struktura organizacyjna, cele;



- kto za co odpowiada, pod kogo podlega i w jakim zakresie podejmuje decyzje;



- z kim współpracują;



- obecna kondycja finansowa, zagrożenia w przyszłości;



- szczegółowe info i jakieś ciekawostki nt. Danki W., historia, osiągnięcia i co najważniejsze, jego zadania i działalność managerska, oraz jak przyczynił i przyczynia się do rozwoju UFC;



- zagrożenia ze strony konkurencji, ew. jaką ma przewagę nad konkurencją;



- ogólna zawartość kontraktów, specjalne kluzule nie spotykane w innych organizacjach;



- inne przedsięwzięcia w jakich UFC bierze udział, np.: akcje charytatywne itp.;



Ogólnie najważniejsze w tej pracy jest przedstawienie Danki jako dobrego managera, który dba o interesy organizacji a pracę opiera na pewnych, określonych zasadach i mu to bardzo dobrze wychodzi.



Pracę muszę napisać w piątek, więc jest to dla mnie sprawa dość pilna i ważna.



Z GóRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM WSZYSTKICH ROCKSóW!!!
 
szybko się obudziłeś jak nie wiesz takich rzeczy to może odpuśc sobię ten temat
 
Nie ja się obudziłem, tylko kobita. Punktów do opracowania jest dużo więcej. Większość rzeczy wiem, ale chodzi o więcej szczegółów. Niestety ja mam co robić i niestety nie mam czasu na grzebanie i szukanie wszystkiego(bo w UFC chyba nie pracuje tylko Dana i Joe). Każdy ma inną wiedzę, korzysta z innego forum, albo zna jakieś ciekawostki i jeżeli może coś sensownego w temacie napisać to proszę bardzo. Chodzi głównie o przedstawienie Danki jako zajebistego managera. Sprawa jest dość ważna i jak ktoś ma pisać głupoty, to od tego są inne wątki. JOŁ!!!
 
jak jesteś w miarę ogarnięty z angielskim, poszukaj trochę w necie i to bardziej o ZUFFA LLC, bo UFC to jest raczej firma-produkt, a zarządzająca nią organizacja to ZUFFA. jak to nie jest jakaś super wymagająca praca, oprzyj się chociaż na angielskiej wikipedii, poszukaj info o Danie, Ferticcie, Zuffie itp



możesz też zobaczyć głębiej w źródła, z których np korzysta wikipedia w temacie ZUFFY, Bloomberg Businessweek itp.



Specjalnie szczególowych informacji nie znajdziesz, bo to nie jest spółka publiczna, ale zawsze coś.
 
@freeman- jestem zajebiście ogarnięty z angielskim, ale nie mam po prostu czasu sam tego wszystkiego wyszukać. Mamy koniec roku i w robocie kipi.



@naiver- już to ogranąłem wcześniej, ale nie ma tam za dużo o Dance, a na nim, jego roli, zadaniach, odpowiedzialności i działaniach mi zależy szczególnie.
 
a nie możesz zmianić na ksw? moim zdaniem łatwiej by było ;) nawet chyba niedlugo lewandowski bedzie na sgh mówił o swojej firmie
 
Back
Top