Zapasy znikną z programu igrzysk olimpijskich w 2020?!

@kiriaki



Wymień wśród sportów kandydujących lepszą do oglądania, ewentualnie wymień wśród obecnych sportów olimpijskich gorsze do oglądania.
 
Na IO powinny być zapasy, judo, boks, teakwondo, piłka nożna, piłka plażowa kobiet...i styknie.
 
@Dooży nie zapomniałeś o ciężarach i lekkoatletyce? :-)


Dla mnie to patologia, że na Igrzyskach są jakieś bejzbole i pływanie synchroniczne, a chcą wyrzucić jedną z najstarszych dyscyplin.
 
@Keylock



Też myśle że najstarsze dyscypliny nawet jak się nie sprzedają jak trzeba powinny zostać.



Widze że Baku startuje jako organizator na IO 2020. Jak im się uda to nie ma szans żeby wycofali zapasy
 
@Keylock <- ciężary spoko ale lekkoatletyka Mnie nie jara, w ogóle gdyby nie Polacy to bym IO nie oglądał. Medal IO w piłkę nożna jest Mniej warty niż MŚ, ME, CA, PNA czy PK pewnie nawet bo są ograniczenia wiekowe, medal w boksie jest mniej wart niż pasy WBC, WBA, WBO i IBF, z wieloma innymi dyscyplinami jest podobnie...
 
Zapasy to jedyne co oglądałem na ostatnich igrzyskach, jedyny sport kontaktowy gdzie naprawde wystepuje kontakt. Z reszta nie ma co ciśnąć, to na pewno nie przejdzie. Póki co jest jedynie rekomendacja do usunięcia zapasów a nie wydaje mi się by Amerykańce, Ruskie czy inni by na to pozwolili.



Ja śpię spokojnie.



Edit: no i Judo oglądałem
 
Jako organizatorzy IO 2020 na placu boju liczą się tylko Tokio i Stambuł. Obydwie kandydatury sprzyjają utrzymaniu zapasów.
 
Szanse na to, że zapasy się utrzymają są bardzo niewielkie. Stawiam na squash lub baseball/softball. Nie widzę też opcji, żeby USA było za zapasami. Ich szkolna odmiana ma coraz mniejsze przełożenie na igrzyska.
 
Teraz Komitet Wykonawczy MKOl zatwierdził 25 dyscyplin na igrzyska 2020. Na liście nie ma zapasów, co oznacza, że przestają być sportem olimpijskim po Rio. W maju Sankt Petersburgu Komitet Wykonawczy wybierze dyscyplinę lub kilka dyscyplin, które zarekomenduje jako nowe dyscypliny olimpijskie. We wrześniu w Buenos Aires odbędzie się głosowanie na zjeździe generalnym. Jeśli dobrze ogarniam, to każdy komitet zrzeszony w MKOl będzie tam miał swojego przedstawiciela, ale nie do końca jestem przekonany, co do podziału głosów.
 
Jakby wycofali zapasy, to nawet jedno pokolenie nie wyszkoliłoby się na olimpiade na tym programie Muchy co mają wprowadzić do szkół.
 
Zapasy w szkole to projekt, który nie ma na celu szkolenia zapaśników, tylko poprawę sprawności dzieci i młodzieży. Z tego co wiem, ten program nie jest zagrożony i trwają prace nad jego wdrożeniem.
 
Przekonanie, że usunięcie zapasów z IO to pozytyw dla MMA trochę mnie dziwi. Bez Igrzysk ten sport mocno podupadnie, w dłuższym okresie MMA utraci bazę nowych talentów i wykwalifikowanych trenerów jednego ze swoich podstawowych sportów bazowych.
 
Ale przez pewien okres czasu jest duża szansa, że spora część olimpijczyków w zapasach może przejść do MMA
 
Rozumiem, ale pierwsze kroki w zapasach taki Wroński junior stawiałby na sali w podstawówce:)
 
Fatalna wiadomosc dla mma. Dobre zapasy to niesamowicie cenna podstawa pod mma. Wiem ze teraz czesto zaczyna sie trningi czyto pod mma a nie przechodzac z innych dyscyplin ale wielu dobrych zawodniko wlasnie z zapasow sie wywodzi. Mam nadzije ze pojdzie ktos po rozum do glowy i zapasy zostana na IO w przeciwnym wypadku moga mocna stracic na znaczeniu a co za tym idzie straci tez mma.
 
ale lekkoatletyka Mnie nie jara, w ogóle gdyby nie Polacy to bym IO nie oglądał.
To może połączmy IO z Mundialem i dajmy kopanie gały jako jedyną dyscyplinę, bo przecież jest najpopularniejsza na świecie?

Chyba idea Igrzysk Olimpijskich była inna, niż tylko "sporty które wszystkich jarają". Dla mnie może być wchooy dyscyplin choćby po to, żeby każda z nich mogła się rozwijać, żeby ćwiczący mieli cel do którego dążą - ale bez wyrzucania jednych na korzyść drugich. Sytuacja jest kuriozalna.
 
No ja nie jestem Matka Teresa i nie mam zamiaru dogadzać pozostałym 7 miliardom ludzi, tylko sobie i interesuje się tym co interesuje Mnie, a nie innych. To dość oczywiste ale gdy miałbym być opiniotwórczy to zdecydowanie nie jestem za tym aby baseball zastąpił zapasy tylko dlatego, że jankeska dyscyplina więcej zarobi dla MKOl'u lecz z drugiej strony rozumiem ich decyzję, nikt nie chce dokładać do interesu, a jeśli tendencja faktycznie jest spadkowa to muszą usuwać słabe ogniwa, pytanie tylko czy zapasy to akurat najmniej popularna/dochodowa dyscylpina na IO?
 
Nie wiem kto w tym komitecie pracuje że wymyślił taki banał. Zapasy jako jeden z najstarszych sportów olimpijskich powinny mieć swego rodzaju imunitet. W którą stronę zmierza ten świat nie wiem ale jest coraz gorzej...



W kwestii MMA wszystko wytłumaczył Wojsław. Za 30 lat w PL może już nie być takich trenerów jak Andrzej Kościelski a co za tym idzie poziom zapasów w PL jak i pewnie na całym świecie mocno spadnie. IO to główny cel każdego zapaśnika i wycofując tą dyscyplinę z igrzysk nie jeden młody zapaśnik może schować swój trykot do szafy...
 
Najbardziej dziwi to, że zapasy mają taki słaby lobbing w MKOL, że ktoś w ogóle rozważa ich usunięcie.



Ja to rozumiem tak, że więcej działaczy było za pozostawieniem jakiegoś hokeja na trawie, albo dziesięciu odmian żeglarstwa niż za ocaleneim zapasów.
 
ten baseball pewnie zastapi zapasy, i bedzie to dobry ruch. obserwacja tej dyscyplyny bedzie ciekawsza, a zapasy.. takie uczucie zalu bo nasi zdobyli mase medali. i tylko z tego faktu wynika to oburzenie. MMA mogloby zaistniec na IO, ale jeszcze nie teraz.
 
O 17:30 Fokus Dnia na OS, będzie mowa o tej sprawie...gościem oczywiście m.in. Andrew Supron
 
@Kiriaki



Co ty za przeproszeniem pierdolisz. Baseball jest jedynie popularny w USA, Japonii i paru krajach ameryki Południowej i Centralnej. Cała Europa, Afryka, Azja ma w głęokim poważaniu tą dyscyplinę sportu.
 
Żeby nie było tak słodko, to większą winą obarczam FILA niż MKOl
 
Najlepsze podsumowanie dzisiejszego wydarzenia:



http://deadspin.com/5983637/the-ioc-eliminates-wrestling-from-the-2020-olympics-for-some-reason
 
Back
Top