Zapasy znikną z programu igrzysk olimpijskich w 2020?!

RIVALDO800

BAMMA
Heavyweight
Nieoficjalnie mówi się, że MKOl zdecydował się skreślić zapasy z programu igrzysk olimpijskich. Po raz ostatni zapaśnicy o medale powalczą w Rio de Janeiro.
Jeden z działaczy MKOl przekazał agencji informacyjnej AP informację, że MKOl postanowił, że od 2020 roku w programie igrzysk nie będzie zapasów. Informator pozostał anonimowy, gdyż informacja nie jest jeszcze oficjalna. Jeśli informacja się potwierdzi, będzie to spora niespodzianka. Najbardziej zagrożony był pięciobój nowoczesny, który ponoć obronił swoją pozycję.



Zapasy w programie igrzysk olimpijskich są od 1896 roku, czyli od samego początku nowożytnych igrzysk. Były także jedną z dyscyplin starożytnych igrzysk. W Londynie rozdano 72 medale, które zdobyli sportowcy z 29 krajów. Na zmagania zapaśników składały się zapasy kobiet w stylu wolnym oraz zapasy mężczyzn w stylu wolnym i stylu klasycznym.



źródło : przegląd sportowy




Dla mnie byłaby to skandaliczna decyzja , ten sport naprawdę trzyma na IO w napięciu wszystko moze zmienić się w 1 sekundzie. Jest to bardzo ważne info także w świecie MMA moim zdaniem.
 
Mało realne, przecież zapasy, to jedna z dyscyplin, przez które powstały igrzyska.
 
Damian Janikowski po Rio bedzie ,,zmuszony'' przerzucić się na MMA , bo nie będzie miał już alternatywy kolejnych IO , ja naprawdę jestem zszokowany tą decyzją jeśli się utrzyma.
 
Zapasy wykreślone z programu Igrzysk? Nie wierzę. Jest cała masa innych sportów, których słuszność bycia na olimpiadzie powinna zostać poddana w wątpliwość.
 
Paradoksalnie podczas ostatnich igrzysk oglądałem głównie zapasy... To jest niewiarygodne.
 
A ja bym sie nie zdziwił. Wszak piniondz się zgadzać musi a może bardziej im się zgadza jak dodadzą jakieś kolejne gówno w stylu bejsbola czy fascynującej jazdy na koniu.
 
Zabawa w anonimowych informatorów w dzisiejszym świecie to nic innego jak zwykły medialny Trolling za pieniądze. Koniec kropka. Dopóki nie masz zamiaru podpisać informacji swoim nazwiskiem i podać swoich wiarygodnych źródeł nie masz w ogóle prawa do podawania jakichkolwiek informacji do mas mediów i jeśli to robisz to nie należy Cię brać poważnie. Skoro jest jakiekolwiek ryzyko związane z ujawnieniem się przy podawaniu tych informacji dla Ciebie, to sobie daruj a nie rób szumu tylko po to żeby ludzi podkurwiać.



Takie jest moje zdanie w tej sprawie i nie nie piszę tego do Ciebie RIVALDO800 :) Chodzi mi oczywiście o tego od kogo ta informacja wypłynęła i kto chciał pozostać anonimowy.
 
Gazeta Wyborcza już zrobiła wielki nagłówek , coś czuje że ten temat wszystkie magazyny sportowe w TV mogą poruszyć dzisiaj



Decyzja szokująca jak z Benedyktem.







Sorry kolego ja podałem ważną swiatową informacje już poruszaną na wszystkich portalach sportowych świata która odbije sie od groma na MMA
 
To nie jest decyzja, a jedynie rekomendacja. Werdykt zapadnie na wrześniowej sesji w Buenos Aires - powiedział Mark Adams, rzecznik MKOl. - Tu nie chodzi o to, że coś z zapasami jest nie tak. Tu chodzi o dobro igrzysk - dodał.











edit: Jedno jest juz pewne poszła rekomendacja o usuniecie zapasów , we wrzesniu oficjalna decyzja.
 
Wszędzie pisze się "Sources says" czyli tak jak mówiłem, nic pewnego a już sieją zamęt. Dopóki nie podadzą tego oficjalnie nie ma się co spinać i panikować. To samo było z wpadką Belforta w walce z Bispingiem. Może jest coś na rzeczy, ale póki co sieją tylko niepotrzebny ferment.



RIVALDO800 - Tak jak pisałem, to nie było kierowane do Ciebie ani pisane o Tobie :) To było pisane w odniesieniu do tego co w tym tekście jest napisane, czyli że anonimowe źródła podają.
 
Może dzięki temu ,że większość się oburzyła tym że mają takie plany i wszsytkie portale o tym piszą pójdą po rozum do głowy :)
 
@Hulk



Może i nic pewnego, ale lepiej żeby pojawił się zamęt by przez myśl nikomu nie przyszło myślec o wycofaniu zapasów z igrzysk.
 
Nie zebym popieral, ale jedyny plus tego bedzie taki, ze mma na tym zyska.



http://www.telegraph.co.uk/sport/olympics/wrestling/9864610/Wrestling-dropped-from-2020-Olympics-and-will-vie-with-softball-and-squash-for-place-when-IOC-reconvene.html
 
Trzeba czekać. Wiadomo że każda plotka ma w sobie coś z prawdy, ale nie sądze by zapasy znikneły z IO.
 
To brzmi jak ponury żart..... pływanie synchroniczne, strzelanie do rzutek i ujezdzanie koni jest na olimpiadzie jak oni moga nawet ROZWAŻAC wywalenie zapasów
 
Dla fanów zapasów to zła informacja, że takie opcje są brane pod uwagę w ogóle ale czy to zła wiadomość dla MMA? Przecież z racji tego, że zapasy zniknęły by z IO Ankos się nie zamknie przecież...zawodnicy MMA będą się mieli gdzie przygotowywać, trenerzy też nie zapadną się pod ziemię, a kilka perełek do MMA można wyłowić. Jestem prawie pewien, że zapaśnicy podpisani przez KSW czy MMAA będą zarabiać więcej w skali roku czy m-ca niż do tej pory.
 
Jeśli decyzja ma zapaść do września to liczę, że ktoś zorganizuje wielką akcje mającą na celu wybicie ten durnowaty pomysł z pustych głów osób, które chcą to zrobić. Nie wyobrażam sobie aby na igrzyskach nie było zapasów. Badminton, gimnastyka, łucznictwo, piłka wodna, pięciobój nowoczesny, pływanie synchroniczne, skoki do wody, żeglarstwo, golf WTF? To naprawdę są sporty bardziej zasługujące na bycie sportami olimpijskimi?
 
Dla mnie to zupełnie niezrozumiała sytuacja. Oczywiście, jak ktoś zauważył, kasa musi się zgadzać ale śmiem twierdzić, że w zapasach jest jej więcej niż w 5-boju nowoczesnym czy taekwondo WTF. Ze sportów kandydujących o włączenie do programu czyli baseball, softball, squash, wrotki, wakeboarding, chińska sztuka walki wushu, a także wspinaczka sportowa tylko baseball i może squash przygarniają więcej pieniędzy (z zaznaczeniem, że baseball tylko w wydaniu w pełni zawodowym, którego nigdy nie było na IO).



Nie rozumiem też innych kryteriów. Kwestia większej oglądalności zapasów czy taekwondo zostawię na boku bo jestem nieobiektywny twierdząc, że nie da rady oglądać WTF a zapasy, choć mają sporo mankamentów, jednak dają radę. Natomiast 5-bój nowoczesny to bodaj najmniej przyjazny telewizji sport w całym programie o kompletnie niezrozumiałych dla laika zasadach i dużej przypadkowości wyników (losowanie koni?).
 
pewnie znikna, bo jak ogladalnosc jest slaba, a taka pewnie jest, to co maja zrobic? wejdzie jakis bardziej medialny sport. bardzie MMA by pasowalo do igrzysk, wszak od gladiatorow sie wszytsko zaczelo :)
 
http://www.przegladsportowy.pl/Sporty-walki-Andrzej-Supron-krytykuje-skreslenie-zapasow,artykul,158531,1,992.html
 
ludzie sie burza bo polacy w zapasach zdobylo sporo medali... wedlug mnie decyzja przemyslana. z punktu biznesowego, sa lepsze dyscypliny. ciekawsze do ogladania. ale medali bedzie mniej dla nas.
 
Back
Top