Zapasy || Judo



Sadulaev 42 razy na drążku przy wadze ponad 100kg, co prawda broda nie nad drążek i trochę dynamicznie z bioder to robi, ale pełny wyprost ramion jest, jak dla mnie i tak robi wrażenie. Nasz Gamrot przy wadze 80kg może zrobi 10…
 


Sadulaev 42 razy na drążku przy wadze ponad 100kg, co prawda broda nie nad drążek i trochę dynamicznie z bioder to robi, ale pełny wyprost ramion jest, jak dla mnie i tak robi wrażenie. Nasz Gamrot przy wadze 80kg może zrobi 10…
Te bujanki trudno nazwać podciąganiem.
 
Tak na prawdę, to już w normalnych jednostkach by nie przeszło, bo to ma być właśnie jak piszesz siłowe.
W desancie w bordowych beretach przeszło, jak byłem na szkolnej to chłop zrobił 24 drążki, a bujał się i wybijał z ciała 3x mocniej niż Sadulaev na filmiku wyżej i nikt uwagi nie zwracał, pełny wyprost ramion i broda nad drążek, reszta ich nie obchodziła. Może później na zawodowstwie na to patrzą na corocznych testach z WFu czy coś i pilnują techniki.
 
W desancie w bordowych beretach przeszło, jak byłem na szkolnej to chłop zrobił 24 drążki, a bujał się i wybijał z ciała 3x mocniej niż Sadulaev na filmiku wyżej i nikt uwagi nie zwracał, pełny wyprost ramion i broda nad drążek, reszta ich nie obchodziła. Może później na zawodowstwie na to patrzą na corocznych testach z WFu czy coś i pilnują techniki.
Może mają nieco inne podejście, bo tak na prawdę to są jakieś tam standardy, a potem "selekcja" trwa nadal, więc weryfikacja przychodzi. Teraz jak się popatrzy na te selekcję do WSów to te ich pierwsze etapy selekcji, to taki bardziej crossfitowy jest.
 
IMG_3027.jpg

IMG_3026.jpg
 


Taki poziom techniki, że każdy doskonale wie, że będziesz próbował zrobić uchimatę i się broni, a ty i tak jak zrobisz.

Wróciłeś. Dawaj jakieś merytoryczne komentarze w tym temacie bo Cię brakuje, a zawsze dobrze się to czytało. Poza mną i @Wrestlerekiem to widzę że mało kto już zagląda w ten temat, niestety
 
Wróciłeś. Dawaj jakieś merytoryczne komentarze w tym temacie bo Cię brakuje, a zawsze dobrze się to czytało. Poza mną i @Wrestlerekiem to widzę że mało kto już zagląda w ten temat, niestety
Mało co w sieci siedzę od dłuższego czasu, a kiedy się widzi to AI gówno, którego teraz pełno to już w ogóle się odechciewa. Coś tam śledzę cały czas, ale ostatnio mam zajawkę na IGP (z psami sport obronny) i to wypełnia mi wolny czas. Chyba pierwsza rzecz w życiu oprócz pisania artykułów, w której czuje, że się spełniam - dobrze, że przed czterdziestką zdążyłem znaleźć XD



Z takich ciekawostek, to w japońskim judo (AJF) w kategorii open przywrócili chwyty za nogi - zupełnie inna dynamika i całkiem, całkiem setupy pod wejścia. Podoba mi się, że taki douboe leg (morote gari) musi wyjść z klasycznego uchwytu - czyli nie ma wejść na pałę z metra od rywala. W zapasach to nie problem bo się fajne scramble ogląda, ale w gi to prowadziło do zamulania i pasywności. Ciekawe czy się zdecydują na wprowadzenie całościowe do IJF , bo już parę lat temu planowali ale ostatecznie zrezygnowali. Trochę takie sambo by się zrobiło, z tym że z 30x wyższym poziomem.
 
Mało co w sieci siedzę od dłuższego czasu, a kiedy się widzi to AI gówno, którego teraz pełno to już w ogóle się odechciewa. Coś tam śledzę cały czas, ale ostatnio mam zajawkę na IGP (z psami sport obronny) i to wypełnia mi wolny czas. Chyba pierwsza rzecz w życiu oprócz pisania artykułów, w której czuje, że się spełniam - dobrze, że przed czterdziestką zdążyłem znaleźć XD



Z takich ciekawostek, to w japońskim judo (AJF) w kategorii open przywrócili chwyty za nogi - zupełnie inna dynamika i całkiem, całkiem setupy pod wejścia. Podoba mi się, że taki douboe leg (morote gari) musi wyjść z klasycznego uchwytu - czyli nie ma wejść na pałę z metra od rywala. W zapasach to nie problem bo się fajne scramble ogląda, ale w gi to prowadziło do zamulania i pasywności. Ciekawe czy się zdecydują na wprowadzenie całościowe do IJF , bo już parę lat temu planowali ale ostatecznie zrezygnowali. Trochę takie sambo by się zrobiło, z tym że z 30x wyższym poziomem.

Widziałem ostatnio właśnie video z turnieju w Japonii gdzie normalnie były ankle picki i tak dalej. Dobra wiadomość bo to obecne judo to dla mnie nieporozumienie.
 
Z dwa lata temu ta technika zrobiła szał w zapasach (russian arm spin) a teraz wariacja w gi


Trochę jak uchimata sukashi, z tym że żadnej uchimaty od rywala nie było, żeby tym mógł przepuszczenie zrobić XD
 
Mechanika ta sama ale gi/brak robi różnicę głównie w "kuzushi" - w judo to szarpnięcie robi robotę, przez co rzuty są bardziej dynamiczne.
 
Back
Top