Zapasy || Judo

@Wrestlerek co myślisz nt. wypowiedzi Khabiba Judo vs wresling?

Nie wiem tylko w jakim kontekście to porównanie, ale byłem lekko w szoku jak reszta przy stole
 
@Wrestlerek co myślisz nt. wypowiedzi Khabiba Judo vs wresling?

Nie wiem tylko w jakim kontekście to porównanie, ale byłem lekko w szoku jak reszta przy stole

Na poziomie olimpijskim postawiłbym znak równości. Mistrz olimpijski w zapasach nigdy nie zdobędzie medalu w Judo i na odwrót. Jednak ogólnie oczywiście jestem za zapasami, dużo starszy sport, każdy rzut, obalenie, podcinka z Judo ma swoją wersję w zapasach, jest to dużo bardziej dynamiczny, eksplozywny sport, lepiej sprawdza się w MMA i ogólnie nie lubię kimon, ale to tylko moja osobista opinia. Oczywiście brakuje duszeń czy dźwigni, ale dobry zapaśnik łatwo przyswoi podstawowe techniki kończące lub obrony przed nimi jeśli tylko chce i jest mu to potrzebne. Jeżeli ktoś nie idzie zawodowo w jeden sport to najlepiej łączyć wszystkie formy grapplingu, ale ja jestem za formą no-gi. Tak naprawdę ciężko skonfrontować różne formy grapplingu, bo każda ma inne reguły, inne zasady przyznawania punktów i sposoby wygrania walki. Osobiście uważam, że mocno fizyczne, eksplozywne zapasy + ground and pound są najskuteczniejsze, do tego ogarnąć po 4 dźwignie i duszenia, obrony i mamy maszynę.

Khabib nie podał żadnego argumentu za judo, oprócz tego, że jego ojciec je kochał.
 
Na poziomie olimpijskim postawiłbym znak równości. Mistrz olimpijski w zapasach nigdy nie zdobędzie medalu w Judo i na odwrót. Jednak ogólnie oczywiście jestem za zapasami, dużo starszy sport, każdy rzut, obalenie, podcinka z Judo ma swoją wersję w zapasach, jest to dużo bardziej dynamiczny, eksplozywny sport, lepiej sprawdza się w MMA i ogólnie nie lubię kimon, ale to tylko moja osobista opinia. Oczywiście brakuje duszeń czy dźwigni, ale dobry zapaśnik łatwo przyswoi podstawowe techniki kończące lub obrony przed nimi jeśli tylko chce i jest mu to potrzebne. Jeżeli ktoś nie idzie zawodowo w jeden sport to najlepiej łączyć wszystkie formy grapplingu, ale ja jestem za formą no-gi. Tak naprawdę ciężko skonfrontować różne formy grapplingu, bo każda ma inne reguły, inne zasady przyznawania punktów i sposoby wygrania walki. Osobiście uważam, że mocno fizyczne, eksplozywne zapasy + ground and pound są najskuteczniejsze, do tego ogarnąć po 4 dźwignie i duszenia, obrony i mamy maszynę.

Khabib nie podał żadnego argumentu za judo, oprócz tego, że jego ojciec je kochał.
Catch wrestling robi robotę z dźwigniami i poddaniami.
 
Tak naprawdę ciężko skonfrontować różne formy grapplingu, bo każda ma inne reguły
Dla mnie jako fana mma konfrontacja judo z zapasami powinna polegać na obaleniu, po ktorym oponent szybko nie wstanie. Dobrze ustalić zasady punktacji np. 1pkt-obalenie+1pkt przytrzymanie jakiś czas), a mecz trwa 15 minut po 5 minut runda. Od tego właściwie sa te style, bo w celach ułożenia się na ziemi mamy bjj, a raczej trening przeznaczony pod mma. Oczywiście obalenia też są modyfikowane pod mma, ale chcąc porównac oba style obalające, uważam że to najlepsza z możliwych opcji. Oczywiście no-gi.
Drugą opcją na sparing może być umieszczenie judoki i zapaśnika w małej klatce, żeby musieli cześciaj pracowac pod siatką. Tutaj bym chętniej zobaczył judo vs klasyczny, bo freestyle ma mniej miejsca na wejście w nogi.
 
Dla mnie jako fana mma konfrontacja judo z zapasami powinna polegać na obaleniu, po ktorym oponent szybko nie wstanie. Dobrze ustalić zasady punktacji np. 1pkt-obalenie+1pkt przytrzymanie jakiś czas), a mecz trwa 15 minut po 5 minut runda. Od tego właściwie sa te style, bo w celach ułożenia się na ziemi mamy bjj, a raczej trening przeznaczony pod mma. Oczywiście obalenia też są modyfikowane pod mma, ale chcąc porównac oba style obalające, uważam że to najlepsza z możliwych opcji. Oczywiście no-gi.
Drugą opcją na sparing może być umieszczenie judoki i zapaśnika w małej klatce, żeby musieli cześciaj pracowac pod siatką. Tutaj bym chętniej zobaczył judo vs klasyczny, bo freestyle ma mniej miejsca na wejście w nogi.
Ano właśnie ogólnie brakuje takich turniejów grapplingowych dla wszystkich sportów chwytanych gdzie zasady nie są skrojone idealnie pod BJJ, jak w przypadku ADCC. Weź teraz zapaśnika z poziomu top 5 igrzysk olimpijskich i kogoś z top 5 świata BJJ z jednej kategorii wagowej, np. do 97kg. Przecież taki zapaśnik jest nie do przewrócenia, a koleś od BJJ będzie się od razu kładł do gardy co jest śmieszne. Dlatego w realnej walce na ulicy, czy sportowej rywalizacji z jak najmniejszą liczbą ograniczeń czyli MMA w większości przypadków moim zdaniem zapasy > BJJ. Judo jest zajebiste jeśli chodzi o równowagę i wykorzystanie masy przeciwnika na jego niekorzyść, ale jak patrzę na walki judoków na YT, czy na igrzyskach, itd. to mam to samo co z BJJ, za mało dynamiki, eksplozywności, motoryki i zwierzęcej siły, po prostu nuda. No i to chwytanie za szmaty...
 
  • Like
Reactions: AKK
Judo jest zajebiste jeśli chodzi o równowagę i wykorzystanie masy przeciwnika na jego niekorzyść, ale jak patrzę na walki judoków na YT, czy na igrzyskach, itd. to mam to samo co z BJJ, za mało dynamiki, eksplozywności, motoryki i zwierzęcej siły, po prostu nuda. No i to chwytanie za szmaty...
Niedawno wyczytałem, że w 2010 w Judo nie można obalać poniżej pasa. Może to przez to brakuje dynamiki, bo kiedys oglądałem Higlighty za Nastuli, to dynamika była wieksza niż teraz. Aczkolwiek dopracowanie górnego klinczu też ma swoje zalety, szczególnie na ulicy.
 

Raz jaj byłem w sklepie to widziałem dziecko które wpadło w histerię, położyło się na podłodze i krzyczało. Podszedł jego ojciec i podniósł je w ten sposób za spodnie i pasek. Wydawało mi się że też chciał wykonać jaki rzut ale się powstrzymał.
 
i to jest to ! siła i sprawność
a nie kulturowniki niepełnosprawni ruchowo, którzy chodzą na swoje przepompownie by uprawiać masturbację treningową
Chętnie bym porównał popularne ćwiczenia na siłowni. Wyciskanie sztangi, bicepsy, wyciskanie francuskie itp najpopularniejsze. Jakie wyniki osiągają zapaśnicy/judocy a kulturyści.
 
Chętnie bym porównał popularne ćwiczenia na siłowni. Wyciskanie sztangi, bicepsy, wyciskanie francuskie itp najpopularniejsze. Jakie wyniki osiągają zapaśnicy/judocy a kulturyści.
No cóż zapaśnicy wchodzą na tricepsach odwróceni tyłem do liny w siadzie płaskim , żaden pompownik tego nie zrobi, Ci co ważą 100+ bawią się kettlami 40-45kg po 8 minut nawet , tam jakieś zarzuty sztangi na pierś po 170-180 widziałem...to są sprawni i silni ludzie, a pompowniki to tylko sarkoplazma,woda i powietrze
 
Ale wiesz że treningi funkcjonalne istniały na dekady przed tym jak reebok upakował je marketingowo pod fikuśną nazwą cross fit i nawciskał ludziom, że to coś nowego?
Pamiętam tzw. stacje na WF w podstawówce, a to było wieki temu.
 
No cóż zapaśnicy wchodzą na tricepsach odwróceni tyłem do liny w siadzie płaskim , żaden pompownik tego nie zrobi, Ci co ważą 100+ bawią się kettlami 40-45kg po 8 minut nawet , tam jakieś zarzuty sztangi na pierś po 170-180 widziałem...to są sprawni i silni ludzie, a pompowniki to tylko sarkoplazma,woda i powietrze
Kettle jak kettle. Ostatnio zrobiłem z zapasiorem rundkę na bułgarskich workach od 15 do 35kg. Myślałem, że umrę, z gleby chyba 15 minut wstać nie mogłem, a ta menda świeżutka i pyta co teraz. Pompowniki to przykrocone mięśnie i w sumie kaleki ruchowe.
 
Back
Top